Hozier – Take Me To ChurchHudební pecky 21. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:97
Počet zobrazení:8 215

"Take Me to Church" pochází ze stejnojmenného debutového alba (2013) toho času chudého irského muzikanta Hoziera. Pomalá, leč silná balada vyjadřuje muzikantovu frustraci a znechucení nad katolickou církví a jejím postojem k homosexualitě. Videoklip bohatě přispěl k úspěchu singlu, jeho autorem je malá produkční společnost Feel Good Lost. Příběh sleduje vztah dvou mužů a následnou homofobní reakci. Singl byl pětkrát platinový ve Spojených státech a získal nominaci na cenu Grammy v kategorii Píseň roku. 

Poznámka: 
"That's a fine looking high-horse that you got in the stable." To be on a high-horse = být na koni, nad někým se povyšovat, mít navrch. Stable = stáj. Do češtiny bohužel takto nepřeveditelné, proto jsem vyměnila za ovečku ve chlévě, což má sice jiný význam, ale rámcově do textu zapadá.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Má láska zná humor, je to ta, co se hihňá na pohřbu. Nikdo s ní nesouhlasí, měl jsem ji uctívat dříve. Kdyby nebesa promluvila, ona bude tiskový mluvčí. Každá neděle je pochmurnější, každý týden čerstvý jed. "Jsme nemocní", slyšíte je říkat. Má církev nemá přesná pravidla, říká: "Modli se v ložnici". Jediné nebe, do kterého půjdu, je možnost být o samotě s tebou.

Narodil jsem se nemocný, ale miluji to, rozkaž mi uzdravit se... Amen. Amen. Amen. Vezmi mě do kostela, budu se modlit jako pes v chrámu tvých lží, svěřím ti své hříchy, můžeš si nabrousit nůž, nabídni mi nesmrtelnou smrt, dobrý Bože, dovol mi dát ti můj život. Vezmi mě do kostela, budu se modlit jako pes v chrámu tvých lží, svěřím ti své hříchy, můžeš si nabrousit nůž, nabídni mi nesmrtelnou smrt, dobrý Bože, dovol mi dát ti můj život.

Pokud jsem pohanem dobrých časů, má láska je mé sluneční světlo. Abych bohyni měl na své straně, žádá po mně oběť. Vysušit moře, přinést něco blýskavého, nějaké maso na hlavní chod. To je ale pěkná ovečka, co máš ve chlévě. Jsme stádo hladovějících věřících. To vypadá chutně, toho bude dostatek, toto je hladová práce. Vezmi mě do kostela, budu se modlit jako pes v chrámu tvých lží, svěřím ti své hříchy, můžeš si nabrousit nůž, nabídni mi nesmrtelnou smrt, dobrý Bože, dovol mi dát ti můj život.

Vezmi mě do kostela, budu se modlit jako pes v chrámu tvých lží, svěřím ti své hříchy, můžeš si nabrousit nůž, nabídni mi nesmrtelnou smrt, dobrý Bože, dovol mi dát ti můj život. Žádní páni ani králové, když začne rituál. Není sladší nevinnosti než náš něžný hřích. V šílenství a prachu toho smyslného výjevu... Pouze tehdy jsem člověk...

Pouze tehdy jsem očištěn... Amen. Amen. Amen. Vezmi mě do kostela, budu se modlit jako pes v chrámu tvých lží, svěřím ti své hříchy, můžeš si nabrousit nůž, nabídni mi nesmrtelnou smrt, dobrý Bože, dovol mi dát ti můj život. Vezmi mě do kostela, budu se modlit jako pes v chrámu tvých lží, svěřím ti své hříchy, můžeš si nabrousit nůž, nabídni mi nesmrtelnou smrt, dobrý Bože, dovol mi dát ti můj život.

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Díky hAnko ;-)

40

Odpovědět

hAnko dám ti challenge. Californication

10

Odpovědět

jedním slovem komerční s****a

112

Odpovědět

Písnička super jen ten překlad je jak z Translatoru:)

16

Odpovědět

O autorovi jsem nikdy neslyšel a song vůbec neznám. Zas taková pecka to asi nebude a bez provokativního klipu by po tom nejspíš pes neštěkl.

320

Odpovědět

Ne, že by tohle byl zrovna můj styl, ale např. na YouTube to má skoro čtvrt miliardy shlédnutí, to o něčem vypovídá.

90

Odpovědět

Brečíte, že je to moc aktuální mainstream odpad... Pokud ale kliknu na rubriku "Hudební klenoty", je to jeden komerční flák vedle druhého, akorát ve své době. Namátkově, Erasure – Always 87%, ve své době by tady měl tento synthpop s nejvíc gay zpěvákem tak 50 %, dnes je to klenot, protože nostalgie a zaměření se na hudbu, ne na to, že je to aktuální a budu tím pohrdat z přesvědčení.

On totiž underground a nezávislá hudba jaksi ze své podstavy ani nemohou být "pecka", protože to většina lidí nezná, jinak by to nebyl underground, který si do uší mimochodem nestřílíte ani vy, tak si alespoň nehrajte na fundované odborníky v něčem tak subjektivním jako je hudba.

211

Odpovědět

Nevím, co se mi líbí víc...jestli text, samotná hudba nebo celkovej kontext potom, co vidím videoklip. :) Je to mainstream? Who cares. ;)

97