Imagine Dragons – RadioactiveHudební pecky 21. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:77
Počet zobrazení:8 426

"Radioactive" je píseň americké rockové kapely Imagine Dragons z jejich debutového EP Continued Silence a pozdějšího alba Night Visions (2012). Hudebně je píseň elektronická alternativně-rocková balada s elementy dubstepu a post-apokalyptickým, revolucionářským textem. Song získal dvě nominace na Grammy, v kategorii Nejlepší rocková píseň vyhrál. Videoklip měl premiéru 10. prosince 2012 v režii studia Syndrome, s herci Lou Diamond Phillipsem, Alexandrou Dadario a loutkami od Puppet Heap.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Probouzím se do popela a prachu, utírám si čelo a můj pot je rez, vdechuju chemikálie. Vloupávám se dovnitř, přizpůsobuju se, pak vyskočím z vězeňskýho autobusu, tak tohle je ona, apokalypsa. Probouzím se, cítím to v kostech, všechny systémy vybuchnou, vítejte v nové době... Jsem radioaktivní.

Jsem radioaktivní. Vztyčuju vlajku, oblíkám se, tohle je nejspíš revoluce, namalujem ji červeně, ať to pasuje. Vloupávám se dovnitř, přizpůsobuju se, pak vyskočím z vězeňskýho autobusu, tak tohle je ona, apokalypsa. Probouzím se, cítím to v kostech, všechny systémy vybuchnou, vítejte v nové době... Jsem radioaktivní.

Jsem radioaktivní. Všechny systémy běží, slunce ještě nezhaslo, hluboko v kostech, přímo z nitra... Probouzím se, cítím to v kostech, všechny systémy vybuchnou, vítejte v nové době... Jsem radioaktivní. Jsem radioaktivní.

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Možná by stálo za to do popisků dohledávat nějaké okolnosti vzniku skladeb :) Třeba zrovna tuto Dan Reynolds, jak popisuje v několika rozhovorech, napsal v době, kdy trpěl těžkými depresemi (prison), bral léky (chemicals), každý den doufal, že už to bude ten den, kdy se z toho dostane (this is it), ale mnohokrát selhal, a až se z toho postupně dostal, byla to fakt nová éra (new age, apocalypse)....apod. Zrovna u Imagine Dragons spousta těch textů vychází z depresí, úzkostí, vnitřních konfliktů (Danova víra vs. osobní přesvědčení)....fakt to není o radioaktivním plyšákovi :)

30

Odpovědět

Pro milovníky Metalu doporučuji Kanál na YTB, Frog Leap Studio a najít tuto píseň. Ovšem každá píseň Lea je famózní.

32

Odpovědět

tohle okénko je asi jen pro největší mainstream, že.

54

Odpovědět

Tak nikde nikdo neřekl, že to tak nebude. Popravdě on nikdo neřekl nikde nic. Klenoty už asi došly (ačkoliv tu stále nejsou žádní GORILLAZ!!!), tak teď máš místo toho sr... teda, ehm, pecky.

Každopádně by to chtělo opravdu hrábnout někam hloubš do minulosti, ne překládat písničky, co se do dneška do omletí pouští v rádiích.

51

Odpovědět

+Dremoranmě ale zároveň přijde to označení "Hudební pecky 21. století"
dost trefný, jak už někdo psal.

Dyť to sou jenom vnucený písně publiku.

Ve světě mezitmi vznikají milionkrát zajímavější věci,
než tyhle nejglobálnějš šířitelný průměry prázdnoty.

43