Maclemore & Ryan Lewis – Thrift ShopHudební pecky 21. století

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 6
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:114
Počet zobrazení:8 106

"Thrift Shop" je song amerického hip-hop dua Macklemora a Ryana Lewise, který vyšel jako singl a poté na albu Heist (2012). Obsahem je úcta k sekáčům, ve kterých Macklemore nakupuje, protože nechce rozhazovat peníze jako ostatní rappeři. Kritici ocenili vtipný text i sociální kritiku v něm obsaženou. 
Ačkoliv singl vyšel pod hlavičkou Macklemorovy nezávislé vydávací společnosti Alternative Distribution Alliance (ADA), stal se z něj okamžitě hit. Obsadil špici Billboard hitparády a jen v USA se prodalo přes 7 milionů kopií. Videoklip v roce 2014 získal dvě ceny Grammy. 

Poznámky: 

  • Největší síť sekáčů v Americe je Goodwill. Když ke kase přinesete něco bez cenovky, nacení ten kus znovu, a tak někteří trhají cenovky schválně s nadějí, že u kasy jim nasadí nižší cenu. "Pop a tag" je navíc narážka na rapperskou frázi "pop a cap" (vystřelit ze zbraně).
  • Macklemore se v hezkých hadrech cítí sebevědomě, a tak v klubu machruje. Zamíří si to přímo na balkon, kde většinou kempí smetánka. Navíc The Mezzanine je jméno klubu v San Franciscu. Narážka na hustýho bílýho kluka je proto, že jako mladý účinkoval v klipu Pretty Fly kapely Offspring.
  • R. Kelly je rapper, o kterém kolovala fáma, že se v posteli s nezletilou věnoval jistým specifickým hrátkám (pissing).
  • Část s mokasínami obsahuje několik narážek: Nechce být stejní jako ostatní, tedy nechce chodit v jejich botách. Ale zároveň jde o indiánské pořekadlo: "Nesuď nikoho, dokud jsi neušel sto mil v jeho mokasínech." 
  • Deka na střelbu (podložka, když se střílí v leže) v kombinaci s kneeboardem (podložka pod kolena) může být rapperskou narážkou na jinou sexuální praktiku (orální sex, u kterého holka klečí).
  • Mellow Man Ace je rapper z uskupení Cypress Hill.
  • John Wayne je americký herec, který hrál ve spoustě kovbojek, kde se nosilo oblečení s třásněmi.
  • Pro Wings jsou v USA známé tenisky (něco jako u nás dřív byly botasky Prestige, proto jsem je v textu nahradila). Byly to jedny z levných bot, kvůli kterým se děcka navzájem posmívaly ve škole. Dnes je to retro a děsně frčí.
  • Jako u všech rapperů je skoro na každém řádku nějaký slang nebo dvojí význam; vybrala jsem ty nejdůležitější. Kdyby vás něco zajímalo, klidně se ptejte :) 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Co? Co? Co? Strhám pár cenovek, v kapse mám jenom 20 babek. Jsem na lovu, hledám výhodu, todle je kurva skvělý. Vejdu do klubu, čumte, mám velký péro. Ne, jenom machruju s hadrama ze sekáče. Nablýskaný třásně jako z jinovatky, bílý kluci umí voháknout se taky. Tak si to užíváme, jdeme na balkon, celej v růžovým, až na krokodýlí boty. Holky balím na umělou kůži z leoparda, měl jsem to oprat, smrdí jak R.

Kellyho prostěradla. Chcanky... Ale kurva jen za 99 centů! Kupuju a peru, čekám komplimenty, i když jsem nevzal ty prošlapaný mokasíny, Nasrat, že jsem výstřední, machruju a šetřím, šetřím prachy, jsem šťastnej, byl to kurva dobrej kup. Kradu styl tvýho dědy, ale vážně, zeptej se, dá mi to, co už nenosí? Nějaká šusťákovka a pantofle na doma, vyhrabal jsem drsnou koženou bundu. Měli rozbitý klávesy, tak jsem koupil, jednu deku na střelbu a taky kneeboard.

Nazdar Ace Mane, nazdar, můj Mellow, ani John Wayne na mý třásně nemá. Koupím starý Prestižky, vylepším a prodám, nebo mi budou všichni závidět suchý zipy. Strhám pár cenovek, v kapse mám jenom 20 babek. Jsem na lovu, hledám výhodu, todle je kurva skvělý. Strhám pár cenovek, v kapse mám jenom 20 babek. Jsem na lovu, hledám výhodu, todle je kurva skvělý. Co ty víš, jaký je nosit vlka na hlavě? Co ty víš o liščím kožichu? Hrabu až na dno toho koše, pro jednoho odpad, pro druhýho poklad.

Dík, že tvůj děda věnoval tuhle košili, protože v ní právě balím buchty. Najdete mě v sekáči, potápím se v koších, hledat jenom v pánský sekci mi nestačí. Tvoje bábi a teta, máti nebo mamka, beru jejich pyžama a vypadám běsně. Dupačky s ponožkama jsou kurevsky dobrý, v klubu mě díky tomu každej zastaví. "Hele, to je Gucci, hrozně ti to sluší." "Ses posral? Padesát babek za triko?" Limitovaná edice, když si to spočítáš, 50 babek za triko je kurva ignorantský. Tomu já říkám někoho ojebat, tomu já říkám zkurvenej byznys. Za jedno triko je to kurva moc, kór když ho má dalších šest lidí tady.

Hele, koukni do mýho dalekohledu, na značkový hadry holky neulovíš. To teda neulovíš. V sekáči trhám cenovky. Strhám pár cenovek, v kapse mám jenom 20 babek. Jsem na lovu, hledám výhodu, todle je kurva skvělý. Mám hadry tvýho dědy, vypadám skvěle, Mám krutopřísnej kabát ze sekáče na rohu. Mám hadry tvýho dědy, vypadám skvěle, Mám krutopřísnej kabát ze sekáče na rohu.

Strhám pár cenovek, v kapse mám jenom 20 babek. Jsem na lovu, hledám výhodu, todle je kurva skvělý. To je kabát tvojí bábi?

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V názvu videa je maClemore ale v popisku maCKlemore... s K je správně

00

Odpovědět

Příště prosím tuhle pecku: LITTLE BIG – SKIBIDI (official music video) Taky kritika a vtip.

40

Odpovědět

Tuhle písničku já můžu.

60

Odpovědět

Originál se mi nelíbí, ale předělávka od Postmodern Jukebox je skvělá.
Thrift Shop (Vintage Grandpa Style Macklemore Cover)

21

Odpovědět

Hodne velka pecicka z tresnicky. Strejda Maclemore vi jak to chodi. Vytahat za usi a do podrepu :D

51

Odpovědět

Díky za překlad a perfektní poznámky ;)

201