Rihanna – Man DownHudební pecky 21. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
49 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:117
Počet zobrazení:5 988
"Man Down" je reggae píseň barbadoské zpěvačky Rihanny z jejího pátého studiového alba Loud (2010) inspirovaná písní Boba Marleyho "I Shot the Sheriff" (1973). Ve Státech píseň bodovala v hitparádě Billboard i její R&B / Hip-Hop obdobě, získala platinovou desku, v Evropě získala úspěch především ve Francii, Belgii a Holandsku.
V kontroverzním videoklipu zpěvačka zastřelí muže, který ji přepadl a znásilnil v noci na diskotéce. Video sklidilo kritiku spolků Televizní rada rodičů a Matky proti násilí, které oponovaly, že vražda nikdy není řešení. Naopak herečka Gabrielle Union, sama oběť znásilnění, píseň hodnotila kladně s tvrzením, že mnohé oběti se s ním ztotožňují alespoň v myšlenkách, i když se samy nikdy takto nepomstí.

Přepis titulků

Nechtěla jsem mu vzít život, vím, že to nebylo správné. V noci nemůžu spát, nedostanu to z hlavy, musím na chvíli zmizet, než skončím v base. Co začalo jako obyčejná hádka, rychle přešlo ve velký průšvih. Když pomyslím na délku trestu, chce se mi brečet. Protože jsem mu nechtěla ublížit, mohl to být něčí syn. A já mu vzala srdce, když jsem vytáhla bouchačku. Je po něm.

Je po něm. Ach mami, mami, mami, právě jsem zastřelila chlapa na hlavním nádraží před hromadou svědků. Ach proč, ach proč? Ach mami, mami, mami, zastřelila jsem chlapa... Je to dvaadvacítka, říkám jí Peggy Sue, není problém skrýt ji v botě, tak se to dalo čekat. Pokud se mě snažíš oblbnout, ztratím nervy a vytáhnu zbraň.

Nechtěla jsem ho sejmout, ale teď už to nevezmu zpátky. Nevím, co jsem si myslela, zkrátka už nežije a já musím pryč z města. Nechtěla jsem ho zranit, mohl to být něčí syn. A já mu vzala srdce, když jsem vytáhla bouchačku. Je po něm. Je po něm. Ach mami, mami, mami, právě jsem zastřelila chlapa na hlavním nádraží před hromadou svědků.

Ach proč, ach proč? Ach mami, mami, mami, zastřelila jsem chlapa... Nemyslela bych, že to udělám, ach bože... Co se mi to stalo? Proč jsem stiskla spoušť, stiskla spoušť – bum! A vzala mu život tak brzo. Až stisknu spoušť když mířím na tebe...

Řekněte mi někdo, co mám dělat. Řekli: "Je po něm." A já utekla na předměstí, protože teď jsem zločinec, ach bože, smiluj se, jsem zločinec, je po něm. Řekněte soudci, ať mi dá nejnižší trest, zdrhám z města, nikdo už mě tu neuvidí. Ach mami, mami, mami, právě jsem zastřelila chlapa. na hlavním nádraží před hromadou svědků. Ach proč, ach proč?

Ach mami, mami, mami, zastřelila jsem chlapa na nádraží...

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Rihannu velmy nemusím,ale toto sa mi celkom páči.Vadí mi na nej tá detinkčnosť a stým spojené vlastnosti.
Ale má zaujímavý hlas,vyzáž.Aj text tejto pesničky je celkom zaujímavý,zo života.

20

Odpovědět

Rihanna je živel. Někde na webu "fck my life" psala holka zážitek, když ji coby fanynka potkala. Psala: "držela jsem v ruce Snickers, kolem prošla Rihanna, řekla "ty tohle nepotřebuješ, tlouštíku" a vzala jí ji" :D Ta písnička je podle mě Boží, záleží na čem to člověk poslouchá a na vkusu :)

310

Odpovědět

Doporučuji si zajít na vyšetření. Kdyby si měl/a zájem můžeme to probrat v mojí ordinaci.

Profesor Husky

02

Odpovědět

Tak sorry no, ale mně se to líbí a ne málo.

119

Odpovědět

Píseň tak zbytečná (textu se směju), doufám, že zapadne do totání hlubiny a už se nevyplazí. Stejně jako tenhle můj koment.

133

Odpovědět

Vím že jsem zaujatý proti moderní komerční hudbě, nicméně jsem tady zahlédl tento song. Vůbec ho neznám, tak jsem si řekl, zaujatost pryč, zkusím se do toho ponořit a pochopit to. Po přečtení popisku jsem si řekl, píseň o znásilnění ? Ok, pojďme na to. Song trochu plochý ale asi ne špatný, ale videoklip, to je jiné kafe. Ona diskotéka v klipu, totiž vypadá jako jedna velká orgie a naše hlavní aktérka vrtí tou svou prdelí před největším MACHO v klubu a doufá, že onen testosteronem nasáklý Adónis pochopí, že když vám buchta strká ty svá rodidla až pod rypák, nemá v plánu s vámi spát.

Nevím jestli jsem sám, ale přirovnal bych to ke psovi, co mu před čumákem máváte stejkem a doufáte, že si nekousne.
Song se dá, videoklip dělá krávu z Rihanny.

1216

Odpovědět

Sorry, ale názor: "Jsem nadržené hovado, takže si za to znásilnění mohla sama, protože mi mávala zadkem před rypákem," ten fakt patří do minulého století.

1713

Odpovědět

+AnonymousNo jako nechci to znásilnění obhajovat, ale vždyť se celou dobu chovala vyzývavě, oblíkala se jako štětka a i ta scéna jak ho zastřelí, jak je pořád nalíčená a oplácaná těma zlatejma cetkama... ona si o to fakt říkala...

1117

Odpovědět

+Nicjak jako říkala? Že se ona nějak chová neznamená že ten člověk má právo ji znásilnit!

96

Odpovědět

+lenaciaPopravdě mi přišlo, že se vlastně ani moc nebránila. To video je dost neurčitý, dalo by se říct, že to možná i chtěla.

56

Odpovědět

+Nictak to je blbost... To je přesně ono, proč ženy nenhlašují znásilnění... protože se jich lidé ptají na takovéhle věci... "Však podle toho co popisujete ste se ani moc nebránila, "A tohle ste měla na sobě?" "A proč ste šla na disotéku takhle v noci? Vždyť ste ho vyprovokovala.".... znásilnění je znásilnění! A NENÍ to chyba oběti!

64

Odpovědět

+NicA co by tam mělo být? Jak ho fackuje, kope do varlat, v pěsti drží klíče zatím co dává direct, tužkou ho bodá do krku atd? To už by mohla být dostatečná obrana

00

Odpovědět

Jsi sexuální predátor nebo jen idiot?

00

Odpovědět

Hanka asi vcera chlastala

81

Odpovědět

Ale chuja, ta si už delší dobu střílí rovnou do žíly. Jinak si ten hudební nevkus neumím vysvětlit.

53

Odpovědět

Hudební klenoty si představuji kapánek jinak...

163

Odpovědět

no jo no, ale toto je sekcia hudebni pecky, ale je to sracka, mas pravdu

23

Odpovědět

Oh wow to je ale sra*ka.

155