The Fray – How to Save a LifeHudební pecky 21. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:53
Počet zobrazení:5 453

Píseň "How to Save a Life" (2006) americké pop-rockové kapely The Fray napsal zpěvák a klavírista Isaac Slade, když pracoval na letním táboře s problémovými teenagery. Zde prožil zkušenost, se kterou se setká mnoho z nás: jak pomoci někomu, kdo má problém sám se sebou? Píseň byla nominovaná na cenu Grammy v kategorii "Nejlepší rockové vystoupení dua nebo kapely s vokály" v roce 2007, ale prohrála s "Dani California" od Red Hot Chilli Peppers. 

Přepis titulků

Krok jedna, řekni: "Musíme si promluvit." Přijde, řekneš: "Posaď se, je to jen rozhovor." Zdvořile se na tebe usměje a ty to zdvořile prohlédneš. Po pravici máš nějaké okno, kudy se ti snaží utéct. Mezi řádky strachu a viny přemýšlíš, proč jsi vlastně tady.

Co jsem udělal špatně? Ztratil jsem přítele na cestě vší tou hořkostí. Zůstal bych s tebou vzhůru celou noc, kdybych věděl, jak zachránit život. Dej mu vědět, že to víš nejlíp, protože v té chvíli to víš nejlíp. Snaž se proklouznout jeho obranou bez udělení neviny.

Sepiš seznam věcí, co jsou špatně, ty, o kterých jsi mu dávno říkal. A modli se k Bohu, že naslouchá, modli se k Bohu, že naslouchá. Co jsem udělal špatně? Ztratil jsem přítele na cestě vší tou hořkostí.

Zůstal bych s tebou vzhůru celou noc, kdybych věděl, jak zachránit život. Až začne zvyšovat hlas, tak ten svůj zklidni a dej mu poslední šanci. Jeď dál, dokud neztratíš cestu z dohledu, nebo přestaň sledovat ty, za kterými jedeš. On udělá jednu ze dvou věcí: Ke všemu se přizná, nebo řekne, že už není stejný.

A ty začneš přemýšlet, proč jsi vlastně tady... Co jsem udělal špatně? Ztratil jsem přítele na cestě vší tou hořkostí. Zůstal bych s tebou vzhůru celou noc, kdybych věděl, jak zachránit život. Co jsem udělal špatně?

Ztratil jsem přítele na cestě vší tou hořkostí. Zůstal bych s tebou vzhůru celou noc, kdybych věděl, jak zachránit život. Jak zachránit život... Jak zachránit život... Co jsem udělal špatně? Ztratil jsem přítele, na cestě vší tou hořkostí.

Zůstal bych s tebou vzhůru celou noc, kdybych věděl, jak zachránit život. Co jsem udělal špatně? Ztratil jsem přítele na cestě vší tou hořkostí. Zůstal bych s tebou vzhůru celou noc, kdybych věděl, jak zachránit život.

Jak zachránit život... Jak zachránit život...

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak tohle mám vypálený do hlavy ještě z dob, kdy jsem sledoval na střední Scrubs. Right in the feels...

80