88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:109
Počet zobrazení:10 589

Pro fanoušky Hvězdné brány tady máme další kousek rozhovoru s hvězdami seriálu. Michael Shanks, alias doktor Daniel Jackson z SG-1, dostane záludnou otázku: Jaký je jeho pohled na seriál Hvězdná brána: Hluboký vesmír (SGU)?

Přepis titulků

Díky za otázku a máme tu další. Zdravím, já mám otázku pro všechny. Všichni se pohybujete v žánru sci-fi, jak se tedy stavíte k SGU? Od fanoušků jsou hodnocení různá, mně osobně se moc líbí, Robert Carlyle je tam skvělý. Jaké jsou vaše pocity? Mně se seriál moc líbil, ale asi chápu, proč ho lidé vnímají jinak. Když jsme tam hráli já nebo Rick, jako hosté, cítili jsme ten jiný tón. Cítili jsme, že tam nepatříme.

Když si tak zavzpomínám... Já s Rickem jsme byli u něj v kanceláři v jedné z epizod první řady, dělali jsme blbůstky, vymýšleli si repliky, Louisi Ferreirovi se to líbilo, je pro každou legraci, ale pak povídá: "Mám pocit, jako bych já hostoval u vás." Ve finálním sestřihu samozřejmě nic z toho nezůstalo. Protože by to tam nepasovalo, na rozdíl od SG-1. Jejich seriál má jiný podtón, takže když na to budete myslet a budete ho brát samostatně, ne jako hlubokou součást vesmíru Hvězdné brány... Haha, slovní hříčka...

Tak je to skvělý seriál. Dobře natočený, režírovaný, odehraný, Carlyle a Ferreira jsou úžasní, odvedli tu nejlepší práci. A taky to byl nejdražší z SG projektů. Takže sám o sobě si zaslouží uznání, bohužel pro naše fanoušky nebyl tím, co očekávali a měli rádi na jeho předchůdcích. Některým mohlo připadat, že kopíruje Battlestar Galacticu: "Mám z toho chmurný pocit, tohle není moje Stargate, co to děláte?" Já si ji užíval, rád v ní účinkoval, zaslouží si samostatnou kategorii hodnocení. Chápu, že lidé cítí, že není stejná jako ostatní seriály.

Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jaký je Stargate Origins? Budu z něj mít stejně rozpolcené pocity jako z SGU?

00

Odpovědět

Je to fanmade webseriál, co neměl nijak velkej budget. Na druhou stranu by se ti mohla líbit hlavní strážkyně tamního goaulda, sice sem holka ale na její postavu byl sakra pěknej pohled. Ale jinak nic moc. I když... Proti SGU na to že je to fanmade low budget webseriál tak to ujde

00

Odpovědět

A slyšely jste jak se dozvěděli herci o konci SGU?
Byly na víkend s vypnutým telefon na letadlové lodi, seriál sponzorovala USA army, když si ho po víkendu zapnuli tak měli miliardu zpráv a nevěděli vůbec co se děje.
Pod pásovka jak svině.

01

Odpovědět

strasna blbost, len pre nerdov, orville je stokrat lepsi

010

Odpovědět

Já si teda nedávno procházel maratonem SG a když skončila Atlantis, tak mi to pořád nepřestalo být líto, protože to mělo ještě hodně neuzavřených věcí. Ještě víc mi to bylo líto, když jsem začal koukat na SG:U. Hodně dlouho jsem si na ten seriál zvykal, je hodně jinej, než předchozí seriály. Co mě na něm však štve nejvíc, že nadále nerozšiřuje věci z předchozích seriálů. Všichni přeci chceme vědět, jak to pokračovalo s Wraithama, jestli se Atlantis vrátí/la do Pegasu. Jak dál pokračuje SG:C a SG 1 ve složení Mitchella, Jacksona, Teal'ca a Valy. Protože pokud se pamatuju, tak SGC v posledních řadách začalo ztrácet docela na významu, když si lidi začali budovat flotilu (navíc boostnutou o nejnovější technologie Asgardů). Ještě větší škoda je, že vůbec padla výroba novýho SG filmu, snad se za pár let něčeho dočkáme. A taky kruci nějaký hry. SG je přímo jako dělaný na nějaký FPSko nebo vesmírnou strategii o zápolení lidí proti Goa'uldům.

111

Odpovědět

Jo jo. SG1 je prostě srdcovka. Měl jsem a mám rád původní film, což vedlo k okusení prvního dílu seriálu, který mě chytnul a už nepustil. SGA bylo dalším příjemným rozšířením universa, neméně kvalitním, navíc pro nás s třešničkou na dortu v postavě doktora Zelenky. SGU sice nemělo dobrý rozjezd a taky mě dvakrát nebavilo, ale vydržel jsem, dal mu šanci a nelituju. Myslím, že poslední série už měla potřebnou SG úroveň a mělo to potenciál a v tu chvíli to kreténi zařízli, což dle mně byla chyba.
Jen na jednu věc jsem si nikdy nezvyk a nezvyknu a to je postava Cammerona Mitchella. Sral mě vyloženě od začátku a sere mě do dnes. Ne protože to byla chabá náhrada za O'Neilla v podání skvělého RDA, ale prostě mi nesed. Podle mně to nebyla dobrá volba herce. Z jeho divně blízko posazených očí jsem vždycky měl pocit, že to je neupřímnej šmejd. Ale toť jen můj subjektivní názor a pro mne jediná kaňka na tomhle úžasným fenoménu.

103

Odpovědět

Lexa Doig - jediný důvod proč jsme koukal na příšernou Andromedu

80

Odpovědět

Hmm, seriál Stargate je asi nejlepší seriál jaký kdy kdo natočil. SG1 je naprosto epický a ikonický.... SGA naprosto dokonalé rozšíření a pokračování v dokonale načatém příběhu..... SGU ještě epičtější rozšíření které utnuli těsně poté co se to začalo rozjíždět.... No a pak ještě Stargate Origins, to jsem bohužel nepochopil. Asi to bylo myšleno jenom jako vtip nebo nevím.... Moc se jim ten vtip nepovedl a to ani přes to že tam dali tu vtipnou scénku s frickem který přijede s "kyblwágnem" a startovacíma kabelama vytočí bránu, aniž by věděl co to je.

66

Odpovědět

Joo Star gate! Ze třech hvězdných sérií, Star trek, Star Wars a Star gate, je u mě SG jasně na třetím místě! :D

Co se týče SGU tak s ní to bylo těžké. Velké očekávání, ale hodně špatný začátek. Špatní herci, špatné postavy a špatný scénář. (Za což asi může tehdejší stávka scénáristů) Nicméně námět měl značný potenciál a je škoda, že to ukončili, protože se to akorát začínalo rozjíždět a fakt mě mrzí, že se nedozvíme tajemství Destiny. Chápu jejich snahu udělat z SG trochu vážnější Sci-Fi, ale nemyslím si, že to byl dobrý nápad a ani že by se to povedlo. Nepomohl tomu ani fakt, že seriál šel až moc brzy po Galactice a fanoušci tak až moc srovnávali. Nevím, zda to byl záměr a chtěli se svést na vlně, co zrovna frčí nebo to byla jen náhoda. Každopádně SGU působila jako nepovedený klon. Také SG je o prozkoumávání cizích světů a tady povětšinu času jen trčeli na lodi. takže nové fanoušky to nepřitáhlo a ty staré to otrávilo.

04

Odpovědět

SG1 je moje srdcovka, dívala jsem se na to se sestrou, celkově to byl můj oblíbený seriál. Ale strašně dlouhou dobu jsem měla problém s SGA, ten jsem nakonec shlédla celý před pár lety. A na to, s jakou skepsí a odměřeností jsem se na seriál začala dívat, tak na konci jsem ho měla ráda skoro stejně jako SG1.
A pak sem se rozhodla koukat na SGU... Viděla sem první 4 díly... z čehož si pamatuju tlusťocha co hraje PC hru, že tam hrál herec Rampelníka z Once upon a time, a že tam byla nějaká holka snad těhotná? Při sledování třetího a čtvrtého dílu jsem se přistila, že vlastně děj vůbec nesleduju, že nevím o co jde, protože to bylo strašně nudný, strašně fádní a strašně divný. Kamera byla divná, postavy byly divný... Jakože, v SGA vyslali na Atlantidu soubor vpodstatě kvalitních vědců a vojáků, kteří okamžitě začali zjišťovat jak které věci fungují a celkově se chovali racionálně (na seriál)... A tady poslali do hlubokého vesmíru bandu kreténů a závisláka na PC hrách s psych. labilním veliteme, kterej spíš víc vypadá že chce v tom hlubokém vesmíru založit náboženskou sektu....
Takže musím říct, že to už víc beru jako zajímavější minisérii StarGate Origins než StarGate Universe.

65

Odpovědět

Oni je tam neposlali, ale ztroskotali, jinak ale souhlas.

30

Odpovědět

+Moor8i kdyby ztroskotali, tak jaký význam mělo posílat bandu nekompetentních volů někam hvězdnou bránou... já si to už nepamatuju :D

30

Odpovědět

+lenaciaJednalo se o osazenstvo vedecké základny, která měla zjistit, jak zprovoznit 9. symbol a kam to vede. Až by to udělali, tak by na výpravu šla vytříbenější expedice. Proto to nebyli lidé vhodní do "terénu" a ani neměli ultra vojenský tým.

30

Odpovědět

+Moor8hele pokud vím, tak i první hvězdnou bránu vůbec nevěděli jak zprovoznit a kam to vede... a první, mimo sondu, co tam prošli byli vesměs vojáci a nejlepší vědec, který zjistil funkci brány během pár dní.

10

Odpovědět

+lenaciaNo jasně, tam pak poslali výběrový tým, stejně jako na Atlantidu, ale tady se jednalo o lidi, kteří se tam ocitli náhodou a nebyli školeni/připraveni na takovou akci.

00

Odpovědět

+Moor8Takže potřebovali vedení že Země? No na to měli přece si superkomunikatory a KINO.

Oni ale řešili záhady typu nepřevařena voda s živočichy, jedna pohledná žena mezi dvěma chlapy ( jako by neexistoval internet a hologram), atp. .

10

Odpovědět

+LNe, prostě to nebyli lidi vhodní na misi, kde budou zavřeni v milion let staré plechovce plující vesmírem. Kdyby se jednalo o výněrový tým, tak tam pošlou lidi psychicky odolnější a s povahovými rysy, které si sednou.

PS: Určitě na Destiny šel internet. ;)

00

Odpovědět

+Moor8"Internet" ve smyslu jednotné sítě, která umožní komunikaci i jinými přístroji tam musel jednoznačně být. Protože jak jinak by se Dr. Rush "naboural" do ovládání lodi, různých dveří a sond. (Nepřirozeně by spíš působilo, kdyby toto spojení vytvořil hardwarově, tedy že by nějak připájel svůj počítač k systémům lodi.)

00

Odpovědět

+Ljasně, propojení systémů na lodi existuje a ano, můžeš to nazývat internet, ale těžko tam budou nějaké wobové stránky s pornem.

00

Odpovědět

+Moor8"Hele, jedu na dlouhou cestu neznámo kam a beru si počítač"
"A co v něm máš, synku?"
"Jedině kancelářské programy a pár fotek svého pejska."

11

Odpovědět

+L:D :D Můj EX by si sebou vzal terabajtovej exterák napěchovanej videi :D A oni nemaj ani jednu fotku :D :D

00

Odpovědět

+lenaciaNebo ten baculin, který měl "tělo" jiného herce.

To sakra nešel ani do stripbaru, nebo prostě na lov koček.

Na SGU mi chyběl právě ten humor, který v předchozích dílech měl na starosti ONeil, nebo Rodney a Zelenka.

00

Odpovědět

+LZ Ikaru uztíkali hodně náhle, tak to asi nebyla doba na schánění svého porna, které mám na pokoji. Byli rádi, že popadli aspoň nějaké zásoby a zbraně.

00

Odpovědět

Právě to však byla podstata toho seriálu. Na Destiny se dostali lidé, kteří tam nepatřili a podle toho se chvali. Vlastně tam byl pouze doktor Russ, který tam jít chtěl. Je pravda, že v první sezóně se seriál hledal, ale v druhé to už mělo spád. Bohužel jim tento seriál nestál ani za to aby natočily alespoň film který byl děj ukončil. Navíc jsem četl nástin scénáře na třetí sezónu a myslím, že jsme přišli o hodně.

40

Odpovědět

+Petr L.Ale pak ty postavy nedávají smysl.

Kapitán, který nemá ani nejmenší předpoklady velet. Dcera politika, která většinu času stráví "před hvězdným oknem" a plka, jak je vesmír krásný, nebo jak se její otec obětoval "pro tým".

00

Odpovědět

+Petr L.ano, byla to podstata seriálu, o tom není pochyb, ale nemění to nic na faktu že nechápu jak tihle lidé mohli být vybráni na průchod hvězdnou bránou...

20

Odpovědět

+lenaciaAhoj. Nevím, zda si to pamatuju přesně, je to už dlouho, co jsem to viděl (jeste bez dabingu a s mizernými titulky), ale tahle parta na průchod nebyla vybrána.. na mimozemskou základnu útočila Luciánská aliance, a jediná cesta, jak zmizet, byla bránou. Navíc to způsobili dva lidé - plk.Telford jako špionská spojka zmíněné Luciánské aliance a dr.Rush, který nechtěl přestat s právě započatým vytáčením 9-místné adresy vzhledem k možná jedinému pokusu, otevřeli tedy cestu na Destiny. Ostatní se jen svezli - vojáci jsou všudypřítomní (vč. TJ jako lékařky), Chloe měla na tatíčka politika značný vliv, který tam byl snad kvůli schválení financování, někteří jako dozor od IOA (Camille), nebo třeba počítačový maniak, který problém vyřešil ve hře.

20

Odpovědět

+Monterrajo, tak se omlouvám, procvakala jsem prvnídíl znova a máš pravdu.. ačkoliv to nic moc nemění na tom, že i při přecvakávání to byla šílená nuda!!! :D :D

00

Odpovědět

+lenaciaa sledovat jak všichni stojej u brány, čučí jak tydýti, jooo vědci AF...

00

Odpovědět

Mně se SGU líbilo nejvíc. Battlestar mi to nepřipomínalo vůbec, když jsem se pak díval na to, tak…meh. Příliš emocí, dramatu apod. SGU tohle neměl (tak moc) a to mi na něm přišlo super.

21

Odpovědět

Mně se naopak SGU moc líbilo. Jasně, na původní SG1 to nemá a nikdy mít nebude, stejně jako Atlantis, ale nebylo to tak špatné. Bylo to něco zase jiného, pěkně udělaného, a ač to vyloženě nebyl takovej akčňák, propadákem to určitě neskončilo. Mrzí mě jen to, že to nedotáhli do nějakého konce.

182

Odpovědět

Větší průšvih byla postava Ferreiry, který překonává neschopnost Rimmerovu z Červeného trpaslíka.

Žádnou situaci neumí vyřešit chladným rozumem, či nějakým plánem, ale jen se vzteká, jak se mu posádka rozpadá pod rukama.

00

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK