Loď třídy Aurora z Hvězdné bránySpacedock

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:5 486

Dnešní díl seriálu Spacedock opět zavítá do prostředí Hvězdné brány, konkrétněji do série Atlantida. Podíváme se na hlavní válečnou loď Antiků, třídu Aurora.

Poznámky:
Pro frakci tvůrců třídy Aurora se směšují tři různé názvy: Alteráni, Antikové a Lanteáni. "Antik" se využíval převážně pro popisování povznesené bytosti a "Lanteán" se v česky dabované verzi příliš neobjevoval, pro lepší srozumitelnost tedy používám ve videu variantu Alterán.
ZPM – Zero Point Module neboli modul nulového bodu, silný generátor energie

Přepis titulků

"Ještě pár takových lodí a budeme se Wraithům moci postavit." Ronon Dex. Coby hlavní válečná loď alteránské flotily je třída Aurora extrémně velké a mocné bojové plavidlo, schopné předčit téměř každého útočníka své doby, včetně kolosálních mateřských lodí Wraithů. Sofistikovaná a těžce ozbrojená, třída Aurora je vybavena tou nejpokročilejší technologií Alteránů.

Ta zahrnuje téměř neproniknutelné štíty, špičkové zbrojní systémy a výkonné motory. Alteráni během služby Aurory vytvářeli řadu drobných změn a vylepšení, díky čemuž se délka lodi měnila v rozmezí 3 000 až 3 500 metrů. Obrys lodi vypadá z dálky převážně symetricky, ale bližší pohled odhaluje četná zbrojní umístění, snímací pole a průzory. V případě nutnosti může Auroru ovládat jediný pilot, ale loď běžně operuje s mnohem větší posádkou a u transportních či evakuačních misí dokáže přepravit až 500 pasažérů.

Buď v pohodlných ubikacích, nebo ve stázových kójích na dlouhé cesty. Třída Aurora je vyzbrojena mnoha pozicemi s pulzními kanóny, rozprostřenými po povrchu, a jednou sadou pro vypouštění dronů, umístěnou na hřbetním trupu. V boji loď spoléhá na své pulzní zbraně a silné štíty, chránící před újmou, zatímco vypouští svůj arzenál dronů pro kritické poškození lodí nepřítele. Hlavní zdroj energie třídy Aurora může být doplněn o ZPM, který lodi umožní přenášet obří množství energie mezi podsystémy.

V případě pohánění pomocí ZPM lze zvýšit výkon pulzních zbraní na úroveň, kdy je lze přemostit pro útočnou úlohu. A v jednom případě dokázala Aurora zničit zaštítěnou Generační loď Cestovatelů jen několika výstřely těchto sekundárních zbraní. Standardní třída Aurora je vybavena vysoce pokročilým mezihvězdným pohonem, umožnujícím rychlý přesun v galaxii Pegasus. Jako u většiny alteránských systémů, hyperpohon dosahoval obřích rychlostí, dokonce i s náskokem na asgardské mezihvězdné systémy.

Aurora může být rovněž dodatečně vybavena mezigalaktickým hyperpohonem, i když šlo o zvláštní případy, Alteráni měli jen vzácně důvod opouštět Pegas. A vybavení bojového plavidla mezigalaktickým pohonem představovalo vážné riziko zcizení technologií Wraithy. Ačkoli se po alteránském povznesení Aurora objevovala už jen vzácně, stále lze najít zpustlá či opuštěná plavidla v galaxii Pegas, nejčastěji v prázdných alteránských zařízeních.

Po 10 000 letech ve výslužbě se loď dočkala jisté formy obnovy od lidské formy Replikátorů, tedy Asuranů. Ti pokračovali v tradici napodobování technologie Alteránů a sestavili působivou flotilu, složenou převážně z lodí třídy Aurora. Ačkoli tato flotila byla ve své době výzvou pro zbytky Wraithů, plavidlo se ukázalo drasticky neefektivní proti moderním asgardským paprskům, instalovaným na válečných lodích Tau'ri.

Ty dokázaly třídu Aurora paralyzovat a zničit pouze jedním či dvěma výstřely. Ač nedokázaly překonat asgardské paprsky, pokračující efektivita třídy Aurora v soubojích s moderními plavidly vypovídá o dlouhověkosti lodního designu. A navzdory vývoji ostatních ras po dobu 10 000 let dlouhé absence třída Aurora zůstává jednou z největších, nejrychlejších a nejhrozivějších válečných lodí známého vesmíru.

Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Série Atlanida? Tu neznám, asi třeba pohledat.

00

Odpovědět

Díky, opraveno. Slepota je mrcha ;)

10

Odpovědět

+L1ghtPohoda, jen si dělám p***l :D

00

Odpovědět

Kdyby jste si šli raději zaprcat, nerdi. Sledujete videa o vesmírných lodičkách a život vám utíká mezi prsty. Je mi vás upřímně líto.

118

Odpovědět

Máš být rád, aspoň ti jich víc zbyde, hřebče :D

230

Odpovědět

mě je líto tebe když neumíš nic ocenit

50

Odpovědět

00:24 alteránské flotily ?? asi ne což? :)

00

Odpovědět

Viz popisek, Lanteána si český divák kvůli dabingu nezařadí.

00

Odpovědět

+L1ghtNázev Lanteáni se objevil jen v jedné epizodě SG-1

00

Odpovědět

Destiny i Hive se tu určitě objeví, koštuju to cca na průběh září a října, pak do vás budu chvíli cpát spíš Star Wars (blíží se nám Rise of Skywalker), ale samozřejmě to budu všemožně prokládat. Už do dalšího dílu chystám jednu starší "odbočku" :) A taky si koukejte dohnat ten minulý Apollo speciál, plantážníci... překlad byla pěkná makačka, video je perfektní, ale sledovanost by mohla ještě trochu vyšplhat :D
Btw. říkám si, jestli už je sledovanost Spacedocku dost velká, aby to číslo u české vlaječky vrtalo origo tvůrcům v hlavách :)

90

Odpovědět

četl jsem článek na oficiálních stránkách SG a tvůrce se znova dohodnul aby vznikl novej seriál a nebo remake

20

Odpovědět

+asgardbeamZní to slibně, ale párkrát už něco takového proběhlo a vesměs vždy to myslím vyšumělo. Máš k tomu pls odkaz? :)

50

Odpovědět

Aj pštrosa kupíme :D
Spacedock je zpět, a s ním i nejlepší loď.
Aurora je úžasná.
Jen nechápu jak s těma zbraněma, štítama, neviditelností, mobilitou, utilitama, atd., může odolat stovkám částicovejch bateríí od wraitských úlů, ale stačí dva proto-plasmový asgardský paprsky a bum.
A to je eště replikátoři zmodernizovali a narvali tam svoje podstatně lepší věcičky.¨
Takže tady je Úl sám, kdyžtak xD:

Stargate: Wraith Hive Ship - Spacedock

70

Odpovědět

S těma asgardskejma paprskama tam maj chybu, je pravda že stačily dva zásahy ale jen když loď vystoupila z hyperprostoru a zasáhly ji dřív než nahodila štíty na který spoléhala víc než na pancéřovaní.

70

Odpovědět

Absolutní euforie :-) Ze světa SG prosím také o Destiny.

Stargate: Destiny - Spacedock

90