Zakňaktel byla ta nejhloupější zbraň

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:318
Počet zobrazení:58 793

Herci z Hvězdné brány – Michael Shanks (Dr. Daniel Jackson) a Ben Browder (plk. Cameron Mitchell) vám v tomto rozhovoru vysvětlí, proč je Zakňaktel nejhloupější zbraň z celého žánru sci-fi.

Poznámka: Scéna, ve které Jonas (Corin Nemec) střílí ze Zatu "naprázdno", je ve skutečnosti v díle Návrat domů (druhý díl sedmé série), v čase zhruba 31:20.

Přepis titulků

Další otázka. Ahoj, tenhle seriál se mi až do konce Atlantidy moc líbil. Mám dvě otázky. Zaprvé, během seriálu jste jako zbraně používali P90, ale nepoužili jste Zaty. A zadruhé, co si myslíte o novém pokračování původního filmu Hvězdná brána? Říkáte, že jsme Zaty nepoužívali? - Nepoužívali jste je pořád. - Ne. - Víc jste používali P90 než Zaty. Ale Zaty mi připadají praktičtější.

Odmítám používat Zat, to vám řeknu, jednou nám je dali jako příruční zbraně. Já jsem odmítl, protože si myslím, že je to ta nejhloupější zbraň vynalezená ve sci-fi. Zaprvé, musíte chápat, že ji vidíte jenom, když vystřeluje CGI paprsky a tak. Když ji vidíte v reálu, jak vidíte lidi chodit kolem s replikami, je to penis. A prakticky to vypadalo tak, že jste zmáčkli spoušť a ta malá věc udělala... A asi jste si toho nevšimli, byla to taková maličkost, asi jste si nevšimli, že jsme s tím mohli jenom zatřást, nikdo se nikdy nekoukal dost zblízka, aby to viděl.

Takže představa mávání penisem na mimozemšťany se mi moc nelíbila. A druhá věc, musím to říct, kvůli tomu je to ta nejhloupější zbraň, jedna střela omráčí, dvě zabíjí a po třech to zmizí. Takže... Hodinu potom, co tě omráčili, si jdeš zaplavat a oni tě znovu střelí, jsi znovu omráčený, nebo jsi mrtvý? A potom, co tě třikrát omráčí, neměl bys zmizet?

Nebyl jsem si jistý, jaký je tam odstup. Ten důvod je, musím to říct, protože nikdo z nás z toho nebyl nadšený, důvod, proč měla tahle zbraň tuto kouzelnou vlastnost, je, že v epizodě, ve které byla objevena, to byl cliffhanger na konci první série, jsme likvidovali stráže na vesmírné lodi a kolem ležela těla a někdo se zeptal, jestli někdo ta těla neobjeví. A ten chlápek řekl: "Aha... po třech střelách to zmizí." - Byl to režisér, že?

- Jo, někdy Zat zvládl, cokoliv chtěl. Třeba v epizodě Rok 1969 O'Neill odstřelí visací zámek a on zmizí nebo se otevře. Odkdy to Zat umí? Neměl by ten visací zámek být jenom omráčený? Chceš k tomu něco říct? Souhlasím se vším, co řekl. Vždycky jsem bojoval proti používání Zatů právě kvůli těmto důvodům. Mitchell je z armády, on si nosí svých 9 milimetrů. A ještě k nošení praktických zbraní – stříleli jsme.

Takže jsme byli v přestřelce a je sranda mít automatické zbraně, prostě střílíte, střílení je pro herce sranda. Když tam stojíte a někdo má G36, nabíjí zásobník, vyklopí to do lesa a vy tam stojíte se Zatem. - Není to taková sranda. - Na to jsem zapomněl. Je tu ještě další věc. Jedna věc, kterou jsem nepochopil, je, že do všech vesnic, kam jsme šli, jsme šli ozbrojení a vesničani na to: "Co pro vás můžeme udělat?"

Kdybychom přišli do Perthu s G36 nebo P90, lidi by zavolali policii. Prostě si přijdeme do města a oni: "Tak rádi vás vidíme." "Jsem Oman, vítejte u mě ve vesnici." Asi by to bylo úplně jiné, kdybychom měli Zaty, to by řekli: "Vykřičená čtvrť je támhle, hoši." - Byl jeden díl. - "Dejte nám vaše coury." Další věc je, že se nic nestalo.

U pistolí nebo automatických zbraní víte, kdy střílíte, protože vystřelí slepý náboj, nebo některé pistole vypustily plyn a pak tam přidali efekt, když to bylo zblízka. Ale u Zatů jste si nebyli jistí, jestli chlapi ze CGI budou schopni poznat, kdy si myslíte, že z té zbraně střílíte. Pokud se podíváte na scénu z dílu Návrat ztraceného syna, kde Corin Nemec a já, Jonas a Daniel, jsme se v kruzích přemístili do jedné místnosti – musíte se na to podívat, jestli jste to ještě neviděli, je to strašně vtipné – přemístíme se do té místnosti a leží tam banda strážných a my začneme střílet ze Zatů.

A pokud to pozorně sledujete, chudák Corin pořád dělá tohle, když přestali používat efekty. Udělá to minimálně ještě dvakrát a oni na něj kašlou. Nesmíte naštvat kluky z CGI. Dobře, obávám se, dámy a pánové, že na víc věcí už nemáme čas. Prosím, velký potlesk pro Cliffa, Bena a Michaela. Díky, lidi.

- Děkujeme za podporu po všechny ty roky, to vám musím říct. - Děkujeme. Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (42)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nice timming :D

00

Odpovědět

Díky, za opravu videa. Shanks má fakt zábavnej styl vyprávění. Pokaždý se u tohohle videa směju, jak o tom mluví :D

00

Odpovědět

Škoda že to je jen holé povídáni na židlích a žádné behind the scenes ze seriálu.

00

Odpovědět


Odpovědět

V té scéně Carterová shodou okolností hned po ukončení střelby říká:,,Dobrý načasování" :D

41

Odpovědět

Dobree :D

10

Odpovědět

teď jsem se teda urazil. kterej idiot přeložil "fallen" jako návrat ztraceného syna?

13

Odpovědět

Na to asi budeš muset vyrazit tak 15 let do minulosti a zeptat se překladatelů seriálu, proč se název tohoto dílu rozhodli přeložit zrovna takto.

280

Odpovědět

Ten vo strede pre mňa nie je Stargate.

513

Odpovědět

v čase zhruba 34:53. zde: https://www.dailymotion.com/video/x5mkxa3

260

Odpovědět

A přitom jde Zakňaktel tak snadno vyrobit ze dvou černých banánů a izolepy :D

280

Odpovědět

A pokud jsi MacGyver tak klidně i funční ;)

380

Odpovědět

Kdyby Zat namontovali na nějakou normální zbraň s optikou, byla by to velice praktická zbraň. Očividně by se s tím daly rozkládat i Hataky na oběžné dráze :D Ale nee, oni musí vymyslet overpowered zbraň a pak ji ... nepoužívat.
Další věc, která mě iritovala, byl ten "Rambo" styl plížení, kdy nepřátelé museli být asi něčím nastřelení, když si jich nevšimli. Pracovně tomu říkám Stargate Stealth.

113

Odpovědět

V tu chvíli měli režiséra omráčit, zastřelit a zbavit se těla.

300

Odpovědět

Moc díky za překlad doporučeného videa a budu rád, když tu bude víc videí se Stargate.
Mimochodem, trochu mě mrzí, že nekoukám na Stargate v původním znění, protože představitel Mitchella má suprovej chraplák :D

422

Odpovědět

A my děkujeme za super tip :-) Přesně kvůli tipům, jako je tento, vzniklo naše rozšíření do prohlížece: Posílejte nám tipy na videa přímo z YouTube!

110

Odpovědět

Taky se přimlouvám za videa s herci a ze světa Stargate :)

371

Odpovědět

zajímalo by mě jestli existuje nějaké vysvětlení proč se v celým vesmíru SG se mluví anglicky

281

Odpovědět

Co jsem hledal na netu, tak v lore to vysvětlený není, ale seriálově je to tak, že nechtěli, aby se každej díl lidi koukali na to, jak Jackson dešifruje cizí jazyky.

410

Odpovědět

Nemluví, ve skutečnosti to antikové udělali tak, že každému v galaxii v hlavě hned po narození vyroste Babylónská rybka. Akorát někteří mají problém s kompatibilitou, proto si hned nerozumějí. :D

230

Odpovědět

Za vše může už první Doktor Času, ten přistál poprvé v Anglii a začal studovat místní obyvatelstvo.

Na svých cestách po širém vesmíru, pak rozšířil angličtinu i do různých částí koutů, a proto většina "mimozemšťanů" mluví anglicky.

330

Odpovědět

+Lšpatně, budka to překládá všem, protože je všude resp. celej vesmír je v budce :D

90

Odpovědět

+dr. WHOmPokud je vše v budce, pak je nemožné myšlení "out of the box"
pokud je nemožné myšlení "out of the box", pak je nejlepším odrazem vesmíru matrjoška, nikoli vejcovitý vesmír

20

Odpovědět

To Jára Cimrman rozšířil angličtinu do celého vesmíru. :D

40

Odpovědět

+EržaNe.

Jára Cimrman rozšířil češtinu po Měsíci a přilehlých planetách.

70

Odpovědět

Zat je stupidní zbraň a když jsem ten seriál sledoval, tak přesně nad tímhle jsem přemýšlel a dospěl jsem k následujícímu: První výstřel člověka omráčí a po nějakou dobu v něm asi zůstává nějaký náboj, či ta energie, co to střílí. Ta časem slábne a jakmile vyprchá, tak se člověk probudí. Pokud je znovu zasažen, dokud v něm přetrvává energie z prvního výstřelu (je ještě v bezvědomí) tak se ty nergie spojí a náboj zesílí natolik, že člověka zabijou. Pokud energie z prvního výstřelu už vyprchala, tedy člověk se již probudil, tak ho výstřel zase jen omráčí. (jedná se tedy odší první výstřel) Co se týče toho rozkládání, tak to je blbost. Ale teoreticky, kdyby to fungovalo na stejném principu jako mezi prvním a druhým výstřelem, tak by třetí výstřel mohl zesílit náboj na tolik, že by nějak zrušil vazby mezi atomy a člověk by se rozpadl na atomy, což by ale nechalo hromádku prachu.

Co se týče toho chození se zbraní do vesnic, tak to mi nepřijde nijak divné. V minulosti lidé chodili ozbrojeni a bylo to celkem normální. Když ve středověku vysnicí procházel chlápek s mečem u pasu, tak to taky nikoho nevyvedlo z míry.

831

Odpovědět

Strc vydlicku do zasufky a pokud to prezijes tak to zkus znova. Mas to proste stejne jako treba s tezkou autonehodou prvni prezijes ale pokud se s tebou vyboura treba sajtkara tak to tvoje telo uz dat nemusi. Stejne tak s tim rozkladem, proste to narusi spin elektronu, valecni sferu.... a ty "zmizis". Btw s tema vesnicema nemas pravdu, protoze dokud ty zbrane nepouziji tak jak maji vedet ze se jedna o zbrane. Z toho videa si jde odnest jen jednu vec a to tu ze herci jsou idioti s nedostudovanou zakladkou.

616

Odpovědět

+The GGgUpřímně - když strčíš VY dličku do zasu F ky tak se nestane ŇYC :) Musel bis tam strčyt lžýcy... :D

141

Odpovědět

Ve středověku byli zákony jež omezovali nošení mečů na určitých místech a také zakazovali vlastnictví mečů některým lidem.

42

Odpovědět

Asi bych se nejvíc klonil k variantě, že Zat je pouhý transportér, že pouze teleportuje ty, na které se vystřelí. Přičemž je ovšem kalibrován na velice odlišnou genetickou stavbu těla, než je ta lidská. Proto má na lidi vedlejší účinky, jako je stav bezvědomí při prvním výstřelu a smrt při výstřelu druhém.
Kdo je výrobce Zatu? Goauldi? Nebo Goauldi Zat pouze ukořistili od zelených, blíže neidentifikovaných, mimozemšťanů?
A místo transportního zařízení začali všichni humanoidi používat Zat jako zbraň.

22

Odpovědět

Ach ty vzpominky, kdy jsem si daval na stredni maraton

370

Další