IKEA

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:82
Počet zobrazení:4 343

V zábavném skeči od italských komiků, co si říkají The Pills, se tentokrát dozvíme, jak (ne)sestavit skříň z IKEA.

Přepis titulků

- Prostě jsi musel mít tuhle věc. - Knihovnu. - Koupil sis knihovnu. - Jo, koupil jsem si knihovnu. - Kdo to sestaví? - No já! - Kdo že? - Já přece. Ty? Ty, co nesestavíš ani hračky z Kinder vajíček? To vůbec není pravda. Nic takového se nikdy nestalo. Mně manuální práce jdou a dokážu ti to.

- Sem se mi dívej. - Já vím, je to na hovno. Tak zavolej lámu, krotitele duchů. To vybouchne, toho se nedotknu. ODVEZTE MĚ! Když jsem tudy šla, uviděla jsem dílo, co si hned získalo mou pozornost. To dílo působí téměř božsky. - Úplně mě přeneslo…

- …do jiného světa. Ano, do paralelního vesmíru. Od dob Cattelana jsem neviděl tak silné dílo, takovou sílu konceptu. Tohle dílo jasně odkazuje na krizi turbokapitalismu. Nepopírám, že jsem si myslel, že jsem udělal něco hrozného. Kdybych tu skříň rozmlátil, dopadla by líp. Ale teď je ze mě street artist.

To jako vážně lidi? Co je to tu za bordel? - Luco! Luco! - Co je? Co by. Musíme uklidit ten dřez. Je to hnus. Ne, tahle je stálá, zůstane tady. - Jak stálá? - Je to stálá expozice. Proč by tu jinak byl hlídač? Odstupte, prosím.

Vidíš? Nech toho. Jak dlouho mu může vydržet tahle kravina? Chvilku. Luca Vecchi: „Drobné si nechte.“ Luca Vecchi: „Jak jsem změnil uměleckou scénu.“ Tohle je Vecchiho země. Luca Vecchi: „Už je toho na mě moc.“ Docela se mi to zalíbilo. Lidé mi chtějí pomáhat při kreativním procesu, ale já na záchodě nikoho s sebou nechci.

To není moje auto. Kde je sakra moje auto? Co je to? A moje auto? Co je tohle za věci? - Vernisáž. - Vernisáž? Lidi, Luca je blbec, nevím, jak vám to vysvětlit. Proč ho zbožňujete?

Jenom blbě sestavil skříň z IKEA a stal se konceptuálním umělcem! Luca nic neumí a nikdy nechtěl nic vytvořit! Luca neumí nic, protože je to blbec! Lucovo poslední představení bylo naprosto úžasné. Nemám slov. Toto dílo Lucy Vecchiho mi připomnělo představení Yoko Ono. - Jak se jmenuje? - Kamarád Závistivec. Kamarád Závistivec. - Kamarád Závistivec.

- Wow. Všichni máme nějakého kamaráda závistivce. Tak Luca bum! A je tam. Kamarád Závistivec. Nádhera. Já nezávidím. Jen mě rozrušuje ta prázdnota. Myslel jsem si, že aby člověk něčeho dosáhl, musí mít talent, vizi, úsilí, myšlenku. Ale kdoví, třeba je Luca génius, a já si toho nikdy nevšiml. Došel nám šampon, když použiju jar, je to v pohodě, ne?

Já… Já nevím, Lu. Pohoda, při nejhorším ze mě bude Vin Diesel.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jak se říká: To bylo v Simpsnech.

00

Odpovědět

Mně se takovéto videa libí. Vtipný scénář, který je dobře zpracovaný. Dají se na takovýchto krátkých projektech vydělat prachy?

20

Odpovědět

Kdo si ještě vzpomíná na dívku s transparentními brýlemi?

11

Odpovědět

Dokument o mileniálech.
Ytb Oskaři.
Myslel jsem, že to ty holky složí (TBBT).

61