#5: Herní inventářImmersion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:276
Počet zobrazení:4 527

Taky jste si už někdy říkali, kam hrdinové počátačových her, především stříleček, schvovávají všechny ty zbraně a předměty, a jak je možné, že to všechno unesou? Pseudovědátorský tým z pořadu Immersion se opět pokusil tento herní princip aplikovat v reálu a tak uvidíte, jak by to vypadalo, kdyby se hrdina hry Doom musel řídit fyzikálními zákony.

Přepis titulků

FPS střílečky jsou jedním z nejpopulárnějších herních žánrů. Praotcem tohoto žánru je Doom od id Software. Je to zábavná hra, ve které dostanete možnost využít spousty zbraní. Máte pistoli, brokovnici, plazmovou pušku, raketomet a další. Problémem je, že při používání jedné zbraně, není vysvětleno, kam se poděly ty ostatní. IMMERSION Herní inventář Tak mě napadlo, že nejlepším způsobem, jak vyzkoušet inventář ze stříleček, je vyrazit do téhle díry a nechat dva idioty projít překážkovou dráhou.

- Jak je, idioti? - Zmlkni. - Polib mi. Nefňukejte, ještě jsme vám nic neudělali. Znovu jsem požádal Griffin o pomoc. Musela vymyslet, jak ty dva týpky vybavit na odražení invaze z Marsu. - Co tu máme? - Brnění. - Bezpečnost především. - Dále pistoli. - A je po bezpečnosti. Dále brokovnici a také dvouhlavňovou brokovnici.

Aha, přesně jako v Doom. Pak máme kulomet. A taky raketomet i s raketama. - A tady máme plasma gun. - Neboli také zbraň č. 6. - A pak máme BFG. - BFG 9000. Všichni víme, co ta zkratka znamená. Páni, to je fakt těžký. A nakonec máme motorovou pilu. Stará dobrá motorovka, bez té se pařan neobejde.

Teď už jen potřebujeme vymyslet, jak tohle všechno naskládat na ně. Ne, ukazuju na vás. Měli byste se začít protahovat. Na střední jsem hrál fotbal. Tohle jsou chrániče. - Jseš připraven jít do akce? - Cože?! - Připraven zachránit svět? - Já myslel, že to stačí pobrat. Kdepak, čeká tě překážková dráha. Tak jo, uděláme...

Bože, koukni na toho hnusnýho démona! Ten ve žlutým tričku. Zabte ho! Tak jo. Připraven? Jdeme na to. Opatrně. Úplně stejný jako bejt v armádě. Hurá na překážkovou dráhu. Padaj z tebe náboje. - Máme tu 90metrovou dráhu. - Výborně. Jsou tu auta, příkopy... Velmi postapokalyptické.

Naši dobrovolníci začnou proti sobě a budou závodit ke středu. A snažíme se zjistit, zda se s tou výstrojí dokážou rychle pohybovat. Fajnovej test. Připraveni? Pozor! Teď! Gusi, běž! Gusi, pohyb! Máme padlého!

Vstávej! Pomoc. To je tíha! Bože můj. - Já na to mám! - Vstávej! Dělej, vstávej! Je jak převalená želva. Kolébá se sem a tam. Potřebuju sváču. Okamžitě! To je ale pitomej strom!

Zvládnul jsem to. Brnkačka. Já to dokážu. - Výsledky: Geoffe, tys tu dráhu dokončil. - Za nějakých pět minut. Gusi, tys v podstatě ani nezačal. - Nevím, co se stalo. - Špatně jsem šlápnul. - Protože máš tragický nohy? - A nejen ty. Už chápu.

Geoff je vítěz. Vyhrál ve vědě. Gratulace. Gusi, i když jsi nevyhrál. Jsi dobrý pokusný králík, tak pro tebe máme cenu útěchy tamhle v plechovce. - To je pivo? - Jo. - Super. Utřels. A ty si můžeš vystřelit z raketometu. - To je funkční? - Jo, tímhle směrem to lítá. Stačí trefit ty pneumatiky. Připraven?

Asi jo. Stálo to za to! Překlad: scr00chy www.videacesky.cz Příští týden uvidíte... Gusi? Dobrý ráno, Gusi. Jak se cítíš? Jsi připraven na další experiment? Ne.

No tak, vylez z postele, sluníčko. Projedeš se s náma v autě. Vím, že ti není dobře, protože jsi včera pil. Neboj, s náma ti bude hned líp. Tak se obleč a jdeme. Jsi připravenej? Ty jsi u mě doma? Tak se mi to líbí!

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co tu niekto pisal, ze v call of duty odnesies 1000 nabojov do 3 pusiek, co v reale neodnesies ani na taktickej veste..... hej lenze ktory vojak v reale pocas jednej operacie postriela cca 500 nemcov/teroristov/rusov/zombikov alebo co to etse v COD clovek striela... v reali ti bohate stacia 2 zasobniky a aj tak pravdepodobne cely cas ani nevystrelis :) inak ak chces realitu tka hraj armu 2, celkom fajn hra.

181

Odpovědět

To vzali FPS, ale teď si představte jak by na ně narvali inventář bežný postavy v RPG :D ... Dva meče, luk, hlava obra, 20 skleniček mlíka, 20 chlebů...

190

Odpovědět

hlavně ty zbraně jsou z polystyrenu xD

180

Odpovědět

jo jo zase kdyby ve hře nebyly obří inventáře a dost zbraní, nebyla by to taková sranda...představte si, že by jste museli třeba borderlands, doom3, GTA projít s 1 zbraní ( nebo jí pořád měnit )...Na druhou stranu existují ( mnou velice oblíbené tituly ) jako ARMA, Flashpoint

180

Odpovědět

Ach jaj, dobre to je, ale ta zena s tou kravskou obrucou to kazi.

189

Odpovědět

Kubek, tam to bude fungovat podobně ale tam by také byli zajímavé záběry, třeba jak s tím vším vleze do auta a bude řídit :-D

180

Odpovědět

Kubek: a co OFP a ARMA?

182

Odpovědět

Dobré video i nápad jako obvykle, ale na tu hrůzu, co kouká té asistence z nosu, se nedá koukat...

1819

Odpovědět

Tohle vyřešili jen u jediný hry - Star Trek Elite force - používali osobní transportní buffer

181

Odpovědět

tuvy : mas to tam ...184 libier - to je 84 kilo priblizne

180

Odpovědět

Stačí jen otevřít oči, ta váha tam samosebou uvedena je...

180

Odpovědět

Škoda, že nezmínili, kolik to vybavení dohromady váží...

189

Odpovědět

Je tam ta hudba z EpicMealTime! Jak se to jmenuje?

181

Odpovědět

Diky ze to sem davate, mam rad tyhle veci od Rooster Teeth. Mohli byste davat i dalsi zajimave veci od nich, treba Rage quit - nekteri fanousci AVGN by si je i mozna oblibili.
PS: Je to Goeff a ne Jeff.

180

Odpovědět

Ale jak se mění ty zbraně, nevyřešili...

180

Další