#4: Pohled z bokuImmersion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:348
Počet zobrazení:4 490

Máme tu pro vás další díl zajímavého pořadu Immersion, ve kterém vtipná partička pitvá videoherní koncepty a aplikuje je v reálu. Zajímalo vás, jaké by to bylo, kdybyste svět viděli z boku jako Mario? Tak to je dnešní díl přesně pro vás!

Přepis titulků

Bez ohledu na to, kolik vám je let, určitě jste hráli nějakou plošinovku jako třeba Super Mario Brothers. Vždycky mě udivovalo, že i když je svět naprosto plochý, a dá se na něj dívat jen z boku, každý okamžitě ví, jak se v něm orientovat. Takže musí být snadné to napodobit i v reálu... Nebo ne? IMMERSION Pohled z boku Nebyla by to zábava, zažít plošinovku na vlastní kůži?

Problémem ovšem je, jak takového efektu docílit. S tímto problémem se v našem pořadu potýkáme často. - Hurá do laborky za naší kamarádkou Griffin. - Ahoj. Uvidíme, co si pro nás připravila. Výzvou bylo zajistit člověku pohled na sebe samého z boku a nic okolo. Minule jsme měli kameru za autem, tentokrát bude kamera snímat člověka z pravého úhlu.

- A všechno vybavení bude na něm. - Přesně tak. Základem je kamera Panasonic HVX, která natáčí z boku a v reálném čase přenáší obraz do tohoto rádiového vysílače. Ten pak signál přenese do přijímače, který bude mít dotyčný v batohu. Takže k tomu člověku nepovede žádný kabel? - Bude mít volnost pohybu. - Paráda. A kam ten signál putuje z přijímače? Signál je pak přenášen do videobrýlí.

Obsahují malé displeje, takže se dotyčný vidí z boku. Také jsme přidaly clony, aby dotyčný opravdu viděl jen ty displeje. Žádné podvádění! Už víme, jak se budou na svět dívat. Teď ještě potřebujeme něco, s čím budou moct interagovat. - Překážky. - Přesně tak. Cos vymyslela? - Máme sudy. - Klasika jak z Donkey Konga. - Přesně tak. - Co dál? Máme krunýř na dálkové ovládání.

To si zabírám! A nakonec Bullet Billa. To je finální boss. Super. Tak jo. Uvidíme, jak se jim bude dařit. Jsme tady s našimi přáteli č. 1 a 2. Koukám, že jste patřičně oblečeni, takže už vám bylo vše vysvětleno? - Ne... - Výborně. Potřebujete vědět jen to, že pro vás máme dráhu a ty začínáš, Geoffe. Kudy mám jít?

Tudy? Hovno vidím. To je úlet. Aha, plošina. - Vidíš jeho kočičí reflexy? - Kočičí teda ne. Jako nějaká pomalá kočka. Skok se mu povedl. - Čekala jsem, že ho to rozhodí víc. - Vidí úplně to samé, co my. Takže ty sudy nevidí, dokud nejsou kousek od něj.

Takže musí vyskočit okamžitě. Pozor na krunýř. Zvládl to. Tak ne. To je nějaký naváděný krunýř. Měl být červený. - To bylo něco. - Jak myslíš, že ti to šlo? Podle mě celkem dobře. Nevím, jestli jsem byl opilej málo, nebo hodně. Nějak mi to nesedělo. Co na tom bylo nejtěžší?

Že je to ploché, nebo že nevidíš před sebe? Tak trochu obojí. Člověk nic nevidí. Zahlédneš šmouhu a modlíš se, aby ti to nezlomilo rypák. - Gusi, připraven? - Říkal jsi, že to jsou dioptrický brejle. Je bez šance. Není vůbec sportovně založenej. Do toho, kámo. První jsou plošiny. Jaké to bylo? Nevím proč, ale ty mi přišly nejtěžší. - Protože jsou tak vysoký.

- 10 centimetrů. - Nejstrašidelnějších 10 cm. Moje manželka by s tím nesouhlasila. Máme tu sudy. Ty jsou nebezpečný, protože nevidíš, že se blíží. Dobře já! - Máme úrazové pojištění? - Ne, a stejně by nekrylo ublížení sudem. Oba jste měli podobný styl chůze. - To bylo špatný. - To neplatí! To je z Donkey Konga! Takže Gus přišel o jeden život. A udělám smutnýho smajlíka.

Už je zpátky na nohách. Pěkně. Rychlá reakce. Teď už to nemůžeme vrátit. Nějak to využijeme. Teď jsem na řadě já. Je čas na finální bitvu. Dnes jsme se naučili něco o perspektivě ve videohrách. A naučili jsme se o ubližování kamarádům obří černou kulkou. - Kdo vyhrál?

- Nikdo. Oba jste tragédi. Vítězem je věda. Věda vždycky získá princeznu... Překlad: scr00chy www.videacesky.cz Příští týden... - Co tu máme? - Brnění, pistoli, brokovnici, kulomet, plasma gun, BFG, motorovku a raketomet.

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pekny, a vsadim se ze priste budou zkouset zda je mozny jak ve hrach to vsechno naraz unest :D

190

Odpovědět

Geoff ma upe skvely smich :D

190

Odpovědět

vsadim se ze to bude o Quakovi

180

Odpovědět

co uvidime priste chain gun machine gun BFG :D

180

Odpovědět

No tohle je aspoň experiment... celkem bych si to chtěl zkusit. :) I když to řízení auta s pohledem zezadu bych si zkusil radši. :)

180

Odpovědět

Žádnej alkohol, drogy, kouření, sex jen po svatbě a pouze na misionáře. Tetování a pearcing, homosexualita, rouhání a všechno podobné je nepřípustné!!!

-Upalujte do kostela, internet je ďblova práce, pozdravujte Jehovu a už sem nechoďte, mohli byste vidět ženskou se sukní kratší než ke kolenům.
Zasraný pánbíčkáři. :*

181

Odpovědět

nevím proč by vám to mělo vadit - mě se sice tak nějak zvlášť nelíbí, ale není třeba to takhle přehánět - jinak

to Migilenik:
Ocel ani zlato není magnetické, takže bys s magnetem asi moc nepochodil - leda by to bylo vězeňské tetování plné těžkých kovů

to Jand: Cejch je vypalovaný, kroužek se užívá k vodění - a dává se býkům a ne kravám

181

Odpovědět

Jeee, tady je vidim samej duchodce :) Lidi, trochu tolerance bych v dnesni dobe cekal. No tak ma tetovani, ma piercing...a?

Za to zit s nazory jako "obraci se mi zaludek", "je nechutna", "debilni b***a"...posledni priklad jsem dal, protoze presne tak tolerantnim lidem jako jste vy vadi vlastne kazdy, kdo se trochu vymyka. Joooo, tak to radsi tetovanou holku, nez takovy blby...

180

Odpovědět

Chtěl bych vidět jak budou testovat Rocket Jump :-D Brzo jim dojdou lidi na testování.
Vidím že se tu skoro nikomu nebudou líbit SuicideGirls :)

180

Odpovědět

Obracia sa mi zaludok ked vidim tu zenu stym kravskych ciachovanim...

189

Odpovědět

na tohle jsem se těšil, ale nakonec mi ten náda přišel docela nevyužitý :D chtěl bych to zkusit :)

180

Odpovědět

Wengor: Tetovací návleky vypadaj jinak, tohle je skutečný :)

180

Odpovědět

To dámské tetování je jen jako, jedná se o tzv. tetovací návlek.

187

Odpovědět

proč mám chut dát si maria ? xD

182

Odpovědět


Další