#1: Auto z videoherImmersion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:649
Počet zobrazení:6 828

Dnes pro vás máme první díl nového seriálu Immersion, který se bude vysílat každý čtvrtek v 17:00. V každém díle si jeho tvůrci vyberou jednu věc ze světa videoher a zkusí ji aplikovat v reálném životě. A hned v prvním díle dojde na řízení automobilu z pohledu třetí osoby.

 

Přepis titulků

Následující video obsahuje kaskadérské kousky předváděné profesionály v uzavřeném prostředí pod přísným dohledem. Jakýkoliv pokus zopakovat tyto aktivity by mohl vést ke zranění, smrti a vážnému poškození osobního majetku. A také byste byl navždy známý jako člověk, který umřel při imitaci něčeho z internetu. Nezkoušejte toto doma. Kluci tady hrají hodně videoher a jeden z mých oblíbených typů her jsou akční hry z pohledu třetí osoby, jako GTA 4.

Uvědomil jsem si, že beru za samozřejmost, že když řídím auto v podobné hře, řídíte ho z pohledu třetí osoby. Můžete si změnit pohled na první osobu, ale nikdy to neuděláte, protože je trochu nepohodlné řídit herní auto jako opravdové. A mě napadlo: Nebyla by sranda řídit opravdové auto jako to herní? Jenže to nejde. Nebo snad jde? Tak jsem si řekl: Mám trochu volného času. Mám trochu nepotřebných peněz. Mám auto, které nesnáším.

Tak jsem poprosil moji kamarádku Griffin, - Ahoj! - aby mi pomohla s takovým malým experimentem. Dnes se pokusíme udělat opravdové herní auto. Pojďte se podívat, jaké jsme na autě udělali úpravy. - Tak co to tu máme? - Hlavním problémem bylo dát kameru nad a za vozidlo do stabilní polohy. Takže jsme si vyrobili tuhle kovovou konstrukci, aby se vešla do tohoto tažného zařízení - a udělali jsme díru pro trojnožku. - A nahoře máme Canon 5D Mark II, který dokáže filmovat Full HD video, s 17mm čočkou, takže uvidíme dostatek auta vepředu i na bocích bez nějakého zkreslení a podobně.

V podstatě kamera v hodnotě 2500 dolarů na něčem, co vypadá jako lepenka a stahovací pásky. - To je přesně to, co to je. - Za autem, které pojede 60 km/h. Ano, ale neboj se, bude to v pohodě. Pojďme se podívat, kam vede tenhle kabel. Pozor na hlavu. Takže, dali jsme 15" monitor za volant, do kterého jde HDMI kabel z kamery a je napájený 120V baterií.

Takže teoreticky tohle bude fungovat tak, že vše co uvidí kamera vzadu, - bude zobrazováno na monitoru tady vepředu. - Ano. A aby nepodváděli a nedívali se přes monitor na cestu před nimi, začernili jsme všechna okna, včetně toho předního a postranních okýnek takže neuvidí absolutně nic kromě monitoru. Bezpečnost především, děti. A konečně, tady máme naše pokusné králíky.

Číslo 1 a Číslo 2. Vše, co potřebujete vědět: Tady jsme vám připravili vozidlo. Stačí vlézt dovnitř a projet trasu tady na ranveji. - Myslíte, že to zvládnete? - Jasně! - Co tam dělají Manny a Frank? Ti jsou takové uvítání. Berte je jako obsluhu. - Na co potřebují pálky? - Běž! Ne! Jenom... Nahrávání... To je kurva těžký!

Geoff musí akorá dojet na cílovou čáru pomocí cesty, kterou jsme mu tady položili, aniž by srazil nějaký kužel nebo naše figuríny. Pozdě. Tuhle ne, ale ten zbytek, mezi kterými musí zůstat. - Uděláme to zajímavé? - Jo, jasně! - Soutěž mezi nimi, soutěž mezi námi? - Kolik? - Nevím, kolik máš? - 15? - Tak jo, 15 dolarů. - Koho si beru? - Ty máš Geoffa. - Prosím, vezmi si Geoffa.

- Ty si nevsadíš 15 dolarů na vlastního manžela? - Ne. Takže, napůl příšerná jízda od Geoffa. Asi 13 sražených kuželů a 2 panáci. - Budu taky tohle muset udělat? - Jo, jsi na řadě, připrav se. To je super super těžké. Běž! - Tohle je Gusova normální cesta do školy. - Má 10 let tréninku. Až na to, že tehdy na konci neměl auto. Nahrávání...

Nezabij mě, nezapnul jsem si bezpečností pás. On umře. Já kurva umřu! To je nafukovací panna? Kde to kurva jsem? To je Brandon. Nazdar Brandone, jak je? - Nejedeme bokem? - Jsme mimo trať! - Co to do prdele? Tohle bude těsný! Myslím, že by ho Geoff mohl porazit na čas.

Tu zatáčku je nemožný vybrat. Tam je chlápek s kamerou, tam nejeď. Kudy je... Já ani nevím, kudy je rovně. Ten volant je snad křivej. Cílová fotka! Naštěstí tady máme 18 kamer. - A je to. - Jak myslíš, že ti to šlo? - Já myslím, že mi to šlo skvěle! Než jsem se dostal k té zatáčce.

Uvidíme. - Fajn, zvládl to. Tady máš. Vyhrála jsi. - Já to věděla! Dobrá práce, kámo. Musím říct, že ty jsi nesrazil žádné civilisty, - což je dobře. - Já jo. - Ty jsi srazil všechny civilisty. Ty jsi jako vrah! Ty jsi srazil 3,4, kolik? 7 kuželů. On srazil 7 kuželů, ty 13. - Takže Gusi... - Vyhrál jsem ve vědě! - Gratuluji ti, kámo. Gustavo Sorola vyhrál ve vědě. Překlad: miki www.videacesky.cz Co jste se dnes naučili?

Zjistil jsem, že falešnou pálkou to bolí stejně jako opravdovou. To nemůže být pravda, vy jste děti, tohle je pro vědu! Au, zmrde!

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je ale blbost, nemůžou srovnávat arkádové ježdění ve video hře se skutečným řízením auta, obzvlášť se hry jako je GTA IV a ještě když máš ve hře volbu nastavení citlivosti řízení. Měl to skutečné řízení aspoň porovnat s ovládáním hry herním volantem, ne "gamepadom".

00

Odpovědět

tak bych řekl že ten druhý asi jezdí často ve videohrách...

200

Odpovědět

Nápad super, provedení trochu horší, ale taky dobré :cool:

211

Odpovědět

Dík za preklad :)

190

Odpovědět

Nápad měli skvělý, ale zpracování nic moc...

190

Odpovědět

no hlavně 5d markII má zpoždění obrazu půl vteřiny, možná víc.. to je moc, takže se nedivím, že jeli tak blbě... kdyby měli něco s menší odezvou, tak by jim to jezdilo lépe

190

Odpovědět

To je skvělej nápad :D

190

Odpovědět

Presne toto som si vravel keď som hrával hry tohto typu ze ake by to asi bolo :) vdaka ze uz to viem :)

192

Odpovědět

nějak tak. Kdyby ta kamera byla výš, tak by to snad i šlo. Takhle nebylo vidět vůbec dopředu

202

Odpovědět

Shit, výše s i, no nic...

190

Odpovědět

Hlavně kamera ve hře je o něco víše, tady z té bylo vidět auto a jinak prd.

190

Odpovědět

Ty jsi nesrazil žádné civilisty, zato ty jsi srazil všechny.. :DDD

192

Odpovědět

tak já rozhodně hraju tohle z pohledu třetí osoby, a nejsem fanda volantů

jak už bylo řečené, problém je s natáčením kamery a s tím že pokud užíváte klávesnici, časem si uvědomíte, jak to které auto ve hře reaguje, a po čase dovedete docela dobře odhadovat kolik máte to tlačítko zmáčknout.

s volantem a na první pokus je to úplně o něčem jiném, protože máte v ruce váhu toho vozidla

no ale chtěl bych to zkusit

190

Odpovědět

Dobrý nápad, jsem zvědavý na další díly.

Ale moderátoři jsou trochu suchý, chtělo by to víc vtipu a nasazení. Mohli by se inspirovat u Brainiacu :)

191

Odpovědět

No já popravdě všechny tyhle hry hraju z pohledu první osoby - v případě třeba FlatOutu z pohledu řidiče (tzn. v kabině nalevo). Přijde mi to jako nejlepší kamera pro smykování atd... a hlavně jedině tak si to opravdu užiju. :)

Káždopádně pokus fakt zajímavej... celkem rád bych si to zkusil projet. :D

190

Další