#7: Ustřelování hlavImmersion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:237
Počet zobrazení:3 963

Uplynul další týden a my tu pro vás máme předposlední díl vědecko-pařanského pořadu Immersion, ve kterém se tentokrát podíváme na zoubek tomu, zda se i běžný Franta z ulice dokáže během chvíle naučit ovládat střelné zbraně dostatečně dobře na to, aby byl schopný přežít zombie apokalypsu... Inspirací byla především hra Left 4 Dead.

Přepis titulků

Následující experiment byl natočen pod dohledem zdravotníků a zbraňových specialistů. Nesnažte se ho prosím sami napodobovat. Existuje spousta zombie her. Moje nejoblíbenější je série Left 4 Dead od Valve. Nezáleží na tom, kdo je autorem hry, jedno mají vždy společné. Zombíky musíte trefit do hlavy. To ví každý. Ale hrdiny podobných her bývají účetní či pumpaři. Přijde mi, že běžný člověk z ulice, který nemá zkušenosti se zbraněmi, by nedokázal popadnout brokovnici a začít ustřelovat hlavy.

Nebo jo? IMMERSION Ustřelování hlav Základem každé zombie apokalypsy jsou... zombíci. Nejspíš bysme mohli sehnat herce a obléct je do potrhaných hadrů a nechat je chodit takhle... - Jenže to má nevýhodu. - Nemůžeme je zastřelit. Legálně ne.

Tak pro nás Griffin připravila náhradu. - Tak ukaž. - Máme tu zombíky na pojízdných plošinách. Těla jsou z PVC trubek, papíru, pásky... Ruce pak z drátu. A místo hlavy mají meloun. Jako bonus jsme jim vyřezali obličeje. Skvělá kombinace. Vypadají jak strašidelně, tak chutně. Už víme, že naši pokusní králíci jsou blbci, takže je důležité naznačit, že tohle opravdu má být hlava.

- Chceš vidět, jak to zvládnou? - Jo! - Jdeme na to! Tak jo. Máme tu hordu zombíků a apokalypsa může začít. Už chybějí jen přeživší. Jak se vede? - Přežíváme. - Jako vždy tu máme králíky č. 1 a č. 8. - Cože? - Jaké máte zkušenosti se zbraněmi? Hodně jsem střílel na vojně. Kdy jsi naposledy střílel?

- Tak před 10 lety. - Takže jsi vyšel ze cviku. Takže budeš jako Bill z Left 4 Dead - nevrlý veterán. - Nevrlej jsem. - Výborně. A jaký máš zkušenosti ty? V mládí jsme chodili na lov. Takže budeš jako vesnickej balík Ellis. - S čím máš zkušenosti? - S pistolemi a útočnou puškou. Takže pistole a brokovnice.

Výborně. Ty tu zrovna máme. Hodíte si mincí o to, jakou budete mít zbraň. - Já chci pistoli. - A já brokovku. - O tom nerozhodujete vy, ale dostupnost. - Ale oboje je dostupný. - Gusi, panna, nebo orel? - Panna. - Dostaneš pistoli. - Cože? Tak jo, hodně štěstí. Ty pojď se mnou. Není rozbitá? Máme tu šest drah se zombíky. V první vlně bude jeden zombík.

V druhé pak dva, ve třetí tři. Každý ví, že zombíci jsou nebezpeční ve velkém počtu. Takže je na střelci, jakou taktiku zvolí. Gusi, připraven? Tak jo. Jdou po tobě. Podle mého součtu jsi sundal 6 ze 7. Proč jsi minul toho sedmého?

Nevím, asi jsem zrovna myslel na World of Warcraft. Asi jsi čekal na posily. Kdyby ti zombíci měli míče nebo vybírali hráče na basket, neměl bys nejmenší šanci. Geoffe, teď ty. Hodně štěstí. - Tak jo. - Spoléháme na tebe. Dnes jsem se naučili, jak přežít zombie apokalypsu. A taky výhody brokovnice oproti pistoli.

Já upřednostňuju kytaru. Měl by sis to omýt, než to budeš jíst. Griffin, vždycky, když naše experimenty zveřejníme, lidé nám vyčítají, že jsme nezašli dost daleko. A teď nám vyčtou, že jsme neměli nikoho, kdo se zbraněmi nemá žádné zkušenosti. - Griffin, máš nějaké zkušenosti? - Ne. Žádné. Tak jo, čím bys chtěla odkráglovat našeho posledního kamaráda? Brokovnicí, nebo pistolí?

- Brokovnicí to bolí, ne? - Takže brokovnice. Za chvíli zjistíme, jestli to s ní bolí, nebo ne. Překlad: scr00chy www.videacesky.cz Všichni jste zmrdi.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

19z4: Ano, asi musí, protože ten piercing je díl od dílu horší. Každýho věc je něco, co ten dotyčný dělá ve svém soukromí, ne co prezentuje na veřejnosti.
A rozčilovat se nad tím, že se u každýho dílu najde někdo, kdo... je asi tak užitečný, jako rozčilovat se nad zlozvykem senátora Cata... To dává smysl, najdi si to.

181

Odpovědět

ffiinrroodd: To se u každýho dílu musí najít magor, co řeší ten piecing? Piercing se mi moc nelíbí, ale to je snad každýho věc, ne?

192

Odpovědět

Marty: A neříkali v prvním díle něco jako "máme prachy tak děláme blbosti"? Prostě je to baví, tak to dělají a když už to dělají tak to natočí... v tom bych asi zakopanýho psa nehledal. Přece jen nevíš, čím se živí (tímhle určitě ne).

Co se toho dílu týče tak je to zajímavý, i když větší vzdálenost by neuškodila. :) Přesto u mě vede díl "Auto z videoher"... :)

190

Odpovědět

bože můj, já chcu tu holku! :D

205

Odpovědět

Bože můj, ta holka je ale levá! A má hnusnej piercing.

2014

Odpovědět

Nelíbí se mi kam Immersion směřuje - díly jako Auto z videoher, pohled z boku nebo Dámské bojové kostýmy měli pěknou dávku originality, ale teď... Pár posledních dílů bylo vlstně o ničem, možná ještě ušel inventář, ale třeba takový Herní dlabanec bylo něco ve smyslu "hele poďme si z našich subjektů udělat ---l"

1811

Odpovědět

nic moc

182

Odpovědět

Jify: Myslim, ze je to jedno, jestly ty melouny shnijou nebo je roztreli s brokovnici.

190

Odpovědět

Tady to je takový experiment bez smyslu... V podmínkách, kdy vlastně víte, že se vám nemůže nic stát by měl každý, kdo někdy držel v ruce zbraň, z takové vzdálenosti trefit. V L4D je přeci jen zombie mnohem více a i odolnější druhy a navíc celkově ten strach a psychický nátlak udělá své. To samý bylo v druhům díle, tam taky prostě profesionál musí statický cíl na takovou vzdálenost trefit ať už se děje cokoliv. Otázkou je, jak by to dopadlo v realitě, což se moc otestovat nedá, proto se mi víc líbí takové ty díly jako třeba "Pohled z boku", ale jinak celkem dobrý, mě se líbíla ta hudba k tomu :D ...

182

Odpovědět

normalne az skoda tych melonov ake boli krasne vyrezavane :)

181

Odpovědět

Kocy - Nejpravděpodobnější ( I když pořád nemožné ) by bylo že by zombíci vypadali právě jako v L4D. Tj. poškozeny jen určité části mozku a pohyb neomezený. Prostě jako vzteklina.

186

Odpovědět

Migilenik:
Nepřijdou mi tak slavní, aby vydělávali na takový věci... No.. Neřešmě to.... Vždyť je to celkem jedno ;-)

181

Odpovědět

Marty:
hádám že diváci tím že na tom čumí na youtube.

189

Odpovědět

Gonki? :)

184

Odpovědět

měli skusit pustit tanka nebo witch to by bylo jiný kafe

181

Další