Immortal Technique - Dance With The Devil

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:341
Počet zobrazení:6 654

Vítám vás u dalšího vydání hudebního okénka Urban music. Tímto tento speciál oficiálně přebírám po m@esovi, takže se nebudeme setkávat už jen u středečních Klenotů, ale i v neděli. Dopředu vám mohu říct, že se budu specializovat především na rapové legendy ze staré školy, ale čas od času se zde objeví i něco jiného. Dnes vám sice nepředstavím žádnou rapovou legendu, kterou by znal celý svět, ale už teď vám mohu říct, že řeči typu "Text o ničem..." půjdou stranou. Felipe Andres Coronel, známý jako Immortal Technique, se narodil v Limě, hlavním městě Peru, a nyní aktivně působí na poli americké rapové scény, přičemž pohrdá komercí a svou produkci si řídí sám. Ve svých písničkách se obvykle zaměřuje na globální problémy, ovšem nyní si budete moct poslechnout z části pravdivý, velmi krutý a dech beroucí příběh z jeho života.

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Kdysi jsem znal negra, kterej se jmenoval William. Jeho hlavním zájmem bylo vydělat milión. Byl to ten nejdrsnější hustler na světě. Ve snech píchal s filmovejma hvězdama a sjížděl čáry. Mladá zkažená mysl, teprve třináct let. Tátu nikdy nepoznal a jeho máma jela na cracku. Nechala cracku, ale každým rokem, co byla čistá, chladlo srdce jejího syna víc a víc.

Začal se poflakovat po čtvrti a prodávat drogy. Vyhlížel mladý holky a podnikal jednorázovky. Fascinovaly ho hmotný předměty. Ale věděl, že za peníze si respekt nekoupí. Udělal si jméno, protože uměl prodávat a krást, ale jednou ho chytli a všechny hned napráskal. Takže kriminálníci, s kterejma pekl, říkali, že je krysa.

Já a negr, jako byl tenhle, jsme nikdy nebyli stejný. Já svou nejistotou neohrožuju ostatní. Po respektu prahl jako závisláci po další dávce. Měl pocit, že musí všem ukázat, jak je zlej. Slabomyslnej mladík s nekonečným potenciálem. Děcko z ghetta, posedlý kapitalismem. Shodou okolností nechal školy, aby prodával trávu. Tančil s ďáblem, hulil, až mu z očí tekla krev.

Pak ho přestalo bavit prodávat jen kytky a podlehl svý chamtivosti. Každej, kdo žije pohodovej život, nikdy nečelí následkům. Beztak jste neseděli dýl jak měsíc za mírnej přestupek. Zeptejte se negra, co šel na doživotí, jak by se znova zachoval. Ale jsou i takoví, který si toho byli moc dobře vědomí. Tancujte si s ďáblem v chladný cele. Takhle to dopadá, když někdo vraždí, znásilňuje a prodává crack. Ďáblové bývali bohové, andělé, co spadli z vrcholu.

Rozmanitost neexistuje, všichni se vaříme v tavícím kotli. A tak začal Billy okrádat negry, dělal, co mohl. Získal si zase respekt členů svý skupiny. Rozpoutával rvačky kvůli každý blbosti ve čtvrti. Přestoupil na prodávání cracku svejm spolubydlícím. Makal přesčasy, aby měl víc prachů na prodej fetu. Vyhrál jackpot a chtěl přejít na koks. Byl posedlej snem bejt jako Scarface.

Už ho nebavilo, jak se na něj všichni dívali pořád stejně. Chtěl bejt víc. Jako hrdlořezové a vrazi. Ale když se k nim chtěl dostat, neprojevili mu žádnou lásku. Řekli mu, že prodávat drogy umí každej srab, že střílet kulky může každej, kdo má kvér. Každej sráč s červeným trikem může říkat, že je z gangu Bloods. Dokonce i Puffy oddělal jednoho zmrda v klubu. Ale jen opravdickej vrah dokáže někoho ubodat k smrti.

Stát před ním a dívat se mu přitom do očí. Billy si uvědomoval, že ty lidi byli dobře chráněný. A chtěli si ho otestovat, než ho přijmou. Chtěli, aby znásilnil nějakou děvku, jestli má chladný srdce. Měl na výběr mezi svým starým životem a vyděláváním peněz s lidma z ghetta, co byli za vodou. Jeho sny o autech a diamantech ho přiměly kývnout. Vždycky chtěl bejt jenom tvrdým negrem, a tak se s nima sešel v páteční noc ve tři čtvrtě na tři.

Každej, kdo žije pohodovej život, nikdy nečelí následkům. Beztak jste neseděli dýl jak měsíc za mírnej přestupek. Zeptejte se negra, co šel na doživotí, jak by se znova zachoval. Ale jsou i takoví, který si toho byli moc dobře vědomí. Tancujte si s ďáblem v chladný cele. Takhle to dopadá, když někdo vraždí, znásilňuje a prodává crack. Ďáblové bývali bohové, andělé, co spadli z vrcholu.

Rozmanitost neexistuje, všichni se vaříme v tavícím kotli. Pomalu projížděli čtvrtí, zatímco pršelo. Hulili blunty, chlastali a pro zábavu stříleli po lidech. Pak ale uviděli ženskou, která šla sama po ulici. Ve tři ráno, vracela se z práce, měla namířeno domů. Potichu vylezli z auta a pronásledovali ji. Procházela čtvrtí a pohlcovala ji temnota. Přetáhli jí triko přes hlavu a srazili ji k zemi.

"Máš šanci, mladej. Ukaž, jaký zlo se v tobě skrývá." Tak ji Billy chytil pod krkem a čapl ji za vlasy. Pak si ji odtáhl do prázdnýho baráku. Silně vzdorovala, ale donutili ji vyjít schody. Vyšli na střechu, kde ji drželi na zemi. Řvali: "Zavři hubu a přestaň se cukat." Na hlavě měla triko, ale křičela a drápala. Tak na ni Billy dupal, až jí zlomil čelist.

Ty parchanti moc dobře věděli, co dělaj. Kopali do ní, až jí zlomili žebra a přestala se hýbat. Krev jí prosakovala oblečením, v tichosti brečela. Pak se rozhodli přejít dál a hrubě ji znásilnit. Bill měl jít první, ale vystřídali se na ní všichni. Mlátili ji a škrtili, až jí pálil krk. Se zlomenou čelistí se obracela k Bohu, ale to jim bylo fuk. Když skončili a ona tam ležela celá pomlácená a od krve, jeden z negrů vytáhl zbrusu novou dvaadvacítku.

Řekli mu, že byla svědkem toho, čím si právě prošla, a že když ji zabije, flek v gangu má jistej. Zamyslel se nad tím, stejně už byla prakticky mrtvá. A tak se k ní naklonil a přiložil jí zbraň k hlavě. Padám dolů a nemůžu se vrátit. Padám dolů a nemůžu se vrátit. Těsně předtím, než zmáčkl spoušť a ukončil její život, pomyslel na všechen ten koks, platinu a diamanty.

Cítil se silnej, jak tam tak stál se svýma novýma bratrama. Zatlačil jí uzinu do spánku a sundal jí z hlavy triko. Ale z toho, co v tu chvíli spatřil, začal koktat a ztuhnul. Hleděl totiž do očí svý vlastní matky. Podívala se na něj s brekem, protože ji opustil. Brečela bolestivěji, než když ji znásilňovali. Zastavil se s ním celý svět, nebyl schopnej ani přemýšlet.

Jeho zkaženost mu úspěšně změnila osud. Vzpomínal na to, jak se máma vracela pozdě domů. Tvrdě dřela pro nic, když ho teď viděla. Odvrátil se od ženy, která mu kdysi darovala život. A začal vzlykat do nebes, protože byl osamělý a bál se. Ale odpověděl mu jen ďábel, protože Bůh u toho nebyl. Hned nato poznal, jaký to je, bejt prázdnej a chladnokrevnej, a tak skočil ze střechy a umřel bez duše.

Říká se, že po smrti na vás čeká lepší místo, ale o tom pochybuju. Potom zabili jeho matku a nikdy o tom nepromluvili. Poslouchejte dobře, protože to, co vám říkám, se stalo. Byl jsem tam totiž s Billym Jacobsem a taky jsem mu znásilnil matku. A ďábel mě teď pronásleduje všude, kam jdu. Popravdě jsem si jistej, že vždycky stojí mezi váma v publiku a na ulici tajně poslouchá, jak malí násilníci rapujou. Mohl by stát hned vedle vás a nevěděli byste o tom.

Ďábel roste v srdcích sobců a šílenců. Ať už jsou bílý, hnědý, žlutý nebo černý, na to se nehraje. Když vás to postihne, čeká vás osud plnej sebepoškozování. Stanou se z vás děti boží, který spadly z vrcholu. Rozmanitost neexistuje, všichni se vaříme v tavícím kotli. Takže když s váma chce tancovat ďábel, radši řekněte nikdy. Protože tanec s ďáblem by vás mohl navždy poznamenat.

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zde to máte i s animací...Doslova a do písmene "krutej song"
http://www.youtube.com/watch?v=r-1ZaMe72ZU&feature=share

190

Odpovědět

poslitomne 12:33 - 18.9.2011

Tam jde o to, že oni si dokazují, že v sobě zabili svědomí, které vnímají jako slabinu (kulky dokáže pálit každý, ale stoupnout si před chlapa, dívat se mu do očí a ubodat ho dokáže jen vrah). Zpočátku když něco takového dělá, tak to bolí, jde proti svému svědomí, má výčitky. Časem ale zchladne, utlumí lidskost a potom ho "nezdržují" zábrany, když má vraždit. Pro většinu lidí je podle mne snazší zabíjet tím, že prodávají drogy, případně střílí na dálku a pokud možno ve vzteku, než aby ubodali zblízka a chladně (dívat se mu při tom do očí). Znásilnění je hodně osobní, dochází tam k přímému kontaktu a po orgasmu už mu nepomáhá ani sexuální chtíč v tom, aby překonal odpor k vraždě. Je vážně smutné, že "tvrdej n**r" znamená bezcitná stvůra, která v sobě zabila člověka - není v tom moc hrdinství, spíš bída někoho, kdo jde sám proti sobě.

190

Odpovědět

Hodně dobrá písnička když sem to slyšel poprvé tak mě to odrovnalo :D Prosil bych od něj více písní jako Frontlines, Bin Laden nebo The Cause of Death ani Lowkey by nevadil :D

190

Odpovědět

super , klidně toho může bejt víc , třeba Peruvian Cocaine nebo Mistakes :-)

180

Odpovědět

velice pusobivy text, prijde mi to jako celkem kvalitni hudba, coz mne ponekud prekvapuje, posleni dobou se takova moc casto nevida.
Kadopadne diky za preklad, velice pekne tema pro spoustu lidi k zamysleni..spousta lidi ma mizernou predstavivost v jistych oblastech a tohle by jim mohlo pomoci kopnout do vrtule =)
Takze za mne - pekny txt, nevtirava prijemna melodie a rytmus, povedeny preklad =) gratuluji, prave jsi mi zprijemnil den ;-)

180

Odpovědět

Moc dobré,zajímalo by mě do jaké míry je ten text pravdivý. Co myslíte?

180

Odpovědět

Ahoj bakeLite, moc si vážím toho, že pro nás děláš překlady pravého RAPu a ne dnešního cRAPu :) Mohl by jsi sem přidat taky song Point of No Return? Myslím, že ten song by měl slyšet každý povinně, každý by měl vědět co se tady sakra dějě, kdo nás ovládá a kdo nás jednou zničí. Potom by jsi taky mohl přidat End of Days od Vinnieho Paze, to ještě lépe popisuje onu situaci. Díky.

180

Odpovědět

Tak to chodí v GANGU, s jedním si bud jistej.Bud skončiš v kriminále nebo mrtvej.

180

Odpovědět

Jeden z mích nejoblibenějších raperů. Určitě patří do top 3 ;) proto když jsem uviděl že jste přeložili tuhle písničku tak jsme nevěřil vlastním očím... Díky moc za překlad geniální písničky :)

180

Odpovědět

Přelož pls LOWKEY ft M1 (DEAD PREZ) & BLACK THE RIPPER - OBAMA NATION PART 2 (http://www.youtube.com/watch?v=bB-vYuYhdSE)... hodně zajimavej song!!!

180

Odpovědět

JO JO JO, tohle je přesně ono. Úžasnej klip, úžasnej text, úžasný poselství. I když sám hip-hopu a rapu neholduju, tohle je ta skvělá muzika, takhle to má vypadat. Upřímně mě mrzí že tomuhle stylu hudby škodí komerční p*č* jako Rytmus, 50cent a podobní

181

Odpovědět

Auto: Chyba, ve skutečnosti je to od Francise Laie :D Henry Mancini je nejspíš jen interpret.

180

Odpovědět

poslitomne: Sountrack z filmu Love story od Henryho Manciniho. Dostalo to oscara za nejlepší hudbu nevím v jakým roce.

180

Odpovědět

zná nekdo nazev pisničky v pozadí? :D
rad bych si ji zahral

181

Odpovědět

Veľmi ďakujem za túto pesničku a preklad snáď to tak bude aj nadalej

180

Další