Epizody 27–30Inhuman Condition (S01E18)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:50
Počet zobrazení:3 817

Tamar končí s léčbou. Clara se loučí. Doktorka Kesslerová zavírá praxi. A Linc se chce rozloučit ve velkém stylu.

Přepis titulků

Co se děje? Nutí mě se vrátit. Doporučují, aby ses vrátila. To je něco jiného. Po tom všem, co udělali? Že tě šatili, živili a vychovali? Vychovali mě k tomu, abych se nenáviděla. To není rodičovství, ale vězení. Jsi venku jen pár měsíců a už mluvíš, jako bys to tam nesnášela. O to jde, milovala jsem to tam.

Jako dítě. Ale už nejsem dítě. Nesnaž se vyrůst co nejrychleji. Přeceňuje se to. Věř mi. Co kdybychom prostě odešli? - Mohli bychom prostě jít. - Jak to myslíš? Svět jsem zatím zažila jen skrze oči ostatních lidí. Chci ho zažít sama za sebe. S tebou. - Jsi venku teprve tři měsíce.

- Tři měsíce jsou dlouhá doba. Chci s tebou být. Chci, abychom byli spolu. Nechci být tvůj průvodce. Ale bojím se, že... když je nějak vyprovokujeme... Věř mi, Grahame. Nikdo už mi nikdy neublíží. A nikdo neublíží ani tobě.

Nikdy. Tamar, prosím pojďte dál. - Doktorko Kesslerová, jak se máte? - Dobře. Ráda vás vidím. - Jaký jste měla týden? - Klidný. Požádala jsem o práci. S Grahamem jsme pekli. Nic neobvyklého. A s Grahamem...

...je vše na profesionální úrovni. A vaše anomálie? Poslední dobou žádné příhody, ne od té doby, co jste byla pryč. - Jsem ráda, že je vše tak stabilní. - Děkuji. Zmínila jste na našem posledním sezení, že se zajímáte o svou rodinu. - Měla jste štěstí? - Ne. Informace, které mi poskytlo Centrum... nestačily k tomu, abych nalezla své kořeny.

Proč se ptáte? Nemám konkrétní důvod. Ale asi bych vás měla informovat, že mám tento týden sezení s Grahamem. - Proč? To můžete? - Ano, můžu. A... Když zvážím své dlouhodobé obavy... Neudělal nic špatného. Tak proč jste tak rozrušená? Také budu centru posílat svou prvotní zprávu.

- Ještě jste to neudělala? - Ne. Proč? Jsem překvapená. Už jsou to tři měsíce. Přijde mi to na ně laxní. Ano, oni... se nevměšovali, což oceňuji... A k čemu se ve své zprávě přikláníte? Přikláním se k doporučení vašeho návratu do Centra.

Proč? Neudělala jsem nic špatně. A skvěle se mi tu daří. Patřím sem. Nemohu doporučit vaši nezávislost, když vám nemohu věřit. Varovala jsem vás. Abyste s Grahamem nezačínala vztah. A vypadá to, že jste neposlechla. A lhala jste o tom. Proč byste měla rozhodovat, jestli budu šťastná? Jestli budu s někým, kdo mě miluje?

- Tamar, zasloužíte si spokojenost. - Děkuji. Ale tohle je špatné rozhodnutí. Navíc na stále rostoucím seznamu špatných rozhodnutí. Tohle je první muž, kterého jste kdy poznala. Nemáte s čím porovnávat. Nevíte, jestli je váš vztah v pořádku. Nevíte, jaké jsou jeho záměry. Nebo co chce, co potřebuje, co očekává.

Navíc bude rozptýlený. Nebude schopen rozhodnout, jestli jste připravena žít mimo Centrum. Tohle rozhodnutí není na něm. Ani na vás. Ale na mně. Co mi kdo z vás může udělat? - Pokud se rozhodnu nevrátit? - Tamar, buďte rozumná. Tento...

proces je tu pro vaše bezpečí stejně jako pro bezpečí ostatních. Jasně. Doktorko Kesslerová, prosím, buďte tak hodná a uznejte něco. Bojíte se mě a toho, co umím. Tohle není osobní, Tamar. Dobře, tak mi řekněte jeden důvod, proč to děláte. Použila jste své schopnosti. A lhala jste o tom. Udělala jste to úmyslně. Spala jste s Grahamem.

A lhala jste o tom. Co si mám myslet? Abych byla upřímná, doktorko Kesslerová, už mě nezajímá, co si myslíte. Přestala jsem mít panické záchvaty. Už se světa nebojím. Jsem připravena ho vidět. Zasloužila jsem si svobodu. A beru si ji. Končíme. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ta dobrá epizoda bude až v tý další várce, nebo to je jedna z těhlech?

14

Odpovědět

Máš-li na mysli mou oblíbenou epizodu, kterou jsem zmiňoval minulý týden, tak ta vyšla dnes.

53

Odpovědět

+XardassWow, která z nich to je?

12

Odpovědět

+MoggsXarďáku, k***a! Já na to čekám asi měsíc, tak mi to koukej říct :-D

23