Epizoda 1Inhuman Condition (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:153
Počet zobrazení:8 794

V prvním díle kanadského webseriálu se seznámíme s doktorkou Kesslerovou (Torri Higginson) a její první pacientkou, záhadnou Tamar, která má neuvěřitelné, možná až neomezené, ale pro mnohé velice děsivé schopnosti.

Přepis titulků

Připravena? Tamar, chci, abyste věděla, že ať už budete pryč jakkoliv dlouho, Centrum tu pro vás vždy bude. Když odejdete, tady se nic nezmění. Ano, její asistent mi volal, už jsou na cestě. Rozumím. Ne, to nebude nutné, mohlo by to spustit její stavy úzkosti.

Samozřejmě že rozumím. Četla jsem její složku. Dobrá, už jsou tu, zavolám vám později. Děkuji. PŮVOD NEZNÁMÝ Doktorko Kesslerová, ráda vás poznávám. Nápodobně, Tamar. Já vás také. Děkuji, předpokládám, že jste jen zdvořilá, nedokážu si představit, že by mě někdo rád poznal. Zkuste se zamyslet nad tímto: Nejste jen tím, čím jste byla v minulosti, Tamar.

A jsem opravdu nadšená, že s vámi mohu pracovat. Posaďte se, prosím. - Vy musíte být Graham, její asistent. - Ano. Nebojte se, nervózní bývá často, ale na dnešek se těšila. To jsem ráda. Nevadilo by vám nechat nás o samotě? Myslím, že pro pacienty je nejlepší, když mají své soukromí.

Jistě, jde jen o to, že... - Mívá záchvaty úzkosti... - Dobře. To společně zvládneme. - Rozumím. - Děkuji. Můžete se posadit třeba sem. Děkuji. Jen abych si to ujasnila, jste si vědoma toho, že... kvůli mně umřeli lidé?

Nevinní lidé. Například mí rodiče. - Jsem. - A vám to nevadí? - A vám to vadí? - Vysvětlili mi, že to nebyla má vina. Rozumím. Když jsem byla malá, zavraždila jsem 306 lidí. Byla to nehoda. Skoro si přeji, aby to bylo záměrně, pak bych si alespoň mohla věřit. Už je to dlouho, vím, ale... přítomnost lidí je mi velmi nepříjemná.

Podmínkou této zkušební doby byl slib, přísaha, musela jsem slíbit, že neztratím kontrolu. Že své anomálie nikdy záměrně nepoužiji. Pokud bych to měla zcela pod kontrolou, už bych je nikdy nepoužila. To je lekce pro nás všechny. Mít se na pozoru před našimi silnými stránkami, jinak se z nich stane zbraň. Nejsou to silné stránky, ale přítěž. Myslím, že záleží na úhlu pohledu.

Jak to vidím já, tak jste předvedla ohromnou sílu tím, jak ovládáte tyto... Tyto schopnosti. Děkuji. Popsala byste mi, co se stane, když ztratíte kontrolu? Naštěstí jen maličkosti. V noci mizí určité předměty, mé oblečení mění barvu... Občas se mnou lidé souhlasí více, než je přirozené, a nevím, zda je to proto, že se mě bojí, nebo jestli jsem jim změnila myšlení.

A je příšerné, že bych to někomu mohla udělat. A měla bych zůstat pod zámkem. Nebo alespoň sama. - Věříte, že byste měla žít v izolaci? - Ano. Jsem nebezpečná. Vzrušovaly vás někdy vaše schopnosti? Že byste si třeba řekla, že díky nim můžete změnit svět k lepšímu?

Vesmír má svá pravidla. A když je porušíte... Nemyslím si, že jen proto, že něco dokážu, tak že je to správné a přijatelné. - Protože jste zodpovědná. - Ano. A jak mám vědět, že dělám správnou věc? Kdybych vyléčila dítě z rakoviny, ale pak z něj vyrostl vraždící šílenec. To bych měla na rukou krev, ne? Musíme být schopni jednat beze strachu.

Každý den se musíme rozhodovat. Kudy půjdu do knihovny? Co si dám k obědu? Popovídám si s cizím člověkem v autobuse? Budete se muset naučit rozhodovat, aniž by se spustily vaše stavy úzkosti... Jinak budete zcela paralyzována. Takhle jsem o tom nepřemýšlela. Proto jsem tady. Abych vám pomohla. Pomohla zvládat vaše stavy úzkosti, abyste se mohla tam venku rozhodovat.

Takže tohle je váš první den. Máte na tento týden nějaké plány? Ano, na konci týdne se přesunu do bytu, kde budu žít s asistentem, kterého jste potkala, s Grahamem. A pomohlo vám Centrum s programem na příští týden? První týden strávím v bytě. Abych si zvykla, uspořádala si věci a připravila se na návštěvy společnosti. To zní jako skvělý start.

A poté... půjdu na nákupy... setkám se s cizími lidmi. A po dvou měsících... si budu moci začít hledat práci. Je to vše... Je to vše velice narychlo. Stačí, když to budete brát jeden den po druhém.

Pomohu vám s cvičeními, které každý týden můžeme provádět, abyste se tam venku cítila lépe. A nakonec, až budete připravena... Možná se rozhodnete žít celý svůj život mimo Centrum. Tamar? Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No na YT to má 33 dílů s rozdílnou délkou 3-7 min. ale moc velké počet shlédnutí s porovnáním s jinými jejich seriály to nemá...uvidíme...

20

Odpovědět

Každopádně doufám, že to budete dávat po 2-3 dílech a ne že to to bude běžet 3/4 roku :D

30

Odpovědět

+nevimjmeno2Zatím jsou v plánu dva díly týdně ;-)

61

Odpovědět

Hovno schopnosti, ta holčina má očividně samovolný orgasmus co 5 vteřin.

185

Odpovědět

Ah, zatracený videacesky.cz, proklínám Vás! Musel jsem to celý dokoukat na ytb a u dílů s Tarou mě mrazilo, ale nedokázal jsem přestat. Teď je 9 ráno a já jdu teprve spát.... Ale, děkuju za upozornění na tenhle super miniseroš ;) Podle mě krásně natočený, jednoduchý a přesto emočně úderný ;)

116

Odpovědět

Není to nejhorší, ale ta herečka mi vůbec nesedí jako psycholožka. Nevypadá moc jako osoba co by se jí dalo svěřit protože samotná vypadá trochu jak chovanec ústavu.

1215

Odpovědět

Co máš proti Elizabeth Weirové? Vedoucí expedice na Atlantidě? Dokonce krátce vedla i velitelství SGC.

61

Odpovědět

+lenaciaProstě je ta ženská dost divná. Já vidět takovou psycholožku tak raději hledám dál. Děsí mně. Stahují se mi z ní střeva a cítím úzkost kolem uší.

10

Odpovědět

slabé.
na konci som čakal, čo sa stane, či niekto umrie... ale ona vykúzli stôl -_-

814

Odpovědět

Proč musí hned někdo umírat?

61

Odpovědět

Zatím se "pacientka" projevila velice mírně, ale na leknutí doktorky by to mělo dostatečně stačit.
Těším se na pokračování.

143

Odpovědět

Ale jo, dal bych tomu šanci...

293