Epizoda 9Inhuman Condition (S01E09)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:71
Počet zobrazení:3 698

Tamar se postupně zabydluje a zvyká si na normální život. S něčím by se však potřebovala svěřit.

Přepis titulků

Perfektní, super. Teď přidáme vajíčka, máme je tu dvě. Já klepnu jedno a ty jedno, jo? Je to jednoduché. Jen si vezmu tohle... Hezky! Vidíš, že to jde. Vypadá, že se dobře přizpůsobuje. Její úzkosti jsou stále vážné, ale myslím, že děláme pokroky.

Doktorko Kesslerová, pamatujte na své priority. Rozumím. Je tak mladá... Tato dívka vám z ložnice může udělat Hirošimu. Na to nezapomínejte. Skvěle. Dobré odpoledne, Tamar, pojďte dovnitř. Dobré odpoledne, doktorko Kesslerová.

Ráda vás zase vidím. Líbí se mi váš nový vzhled. S Grahamem jsme experimentovali s oblečením. Včera jsem byla princezna od Disneyho. Zašli jsme si na kávu. Předevčírem jsem byla profesionálka, taková, co pracuje v kanceláři a otravuje podřízené. To zní jako zábava. Jo. Jo.

Pomáhá to s vašimi úzkostmi? Ano, také se snažím jednou denně vycházet z bytu, jak jste mi doporučila. Pomáhá to. Je to pak legrace. V autobuse jsem pak dostala panický záchvat, ale zvládla jsem ho. Graham je do mě možná zakoukaný. I když je možná gay. Snad ne. Vysvětlovalo by to, proč mu Centrum dovolilo se mnou bydlet.

Proč doufáte, že Graham není gay? No... Však víte, protože... Díky němu se cítím v teple a bezpečí, Je jako velký bratr, ochránce a princ v jednom. Lhala bych, kdybych řekla, že do něj nejsem zakoukaná. Je to tak. A vím, že i kdyby to bylo vzájemné, nic se nesmí stát. Proč to říkáte?

Doktorko Kesslerová, předpokládám, že už jste zažila, jaké to je dosáhnout orgasmu. Ano, to ano. Já nikoliv. Protože při tom dosahujete rozkoše mimo přemýšlení a mimo vaši kontrolu. A to nesmím ani na chvíli riskovat. Bojíte se, že vás sex může rozptýlit od kontroly vašich schopností? Vy si to nemyslíte?

Na to já nejsem expert, Tamar. O tom mluvit nemohu. Ale jaké rozptýlení by pro vás sex podle vás byl? Čeho by byl spouštěčem? Radosti. Nekontrolovatelné, nezvladatelné radosti. A já si nemůžu dovolit nic, co nemůžu kontrolovat nebo zvládat.

Co kdyby se mi to líbilo? Tak dobře, že bych nechtěla přestat. Ano? Kdybych nechtěla, aby to přestalo, možná bych ho přinutila cítit totéž. A pak bych nevěděla, jestli mě má skutečně rád... Nebo kdyby to bolelo... Protože by to pro mě bylo poprvé... Mohla bych zpanikařit, dostat strach a poslat ho pryč a on by pak byl pryč.

Tamar? Jsem vděčná, že o tom s vámi můžu mluvit. Je to totiž těžké. Musí to být náročné. Je to tak. Znala jsem ho i v Centru, ale tam byl jen jedním z mnoha. Teď je tak skutečný... Díky němu mám pocit, že to zvládnu.

A... Projednou... Ráda bych měla... Něco... Někoho... Kdo je můj. Dobře. Můžete mi o tom říci více? No...

V Centru bylo vše, jídlo, zaměstnanci, celé zařízení bylo pro mě. Ale sloužilo to něčemu většímu. Abych byla klidná. A pod kontrolou. Bylo to všechno pro mě, ale nic... už od dětství... nebylo skutečně mé.

Má první láska... Byla jsem na vysoké. On byl šarmantní a pohledný. A kdykoliv jsem na něj pomyslela, bylo to, jako bych měla v břiše motýlky. To je přesně ono. První láska je... velice důležitá. Mění nás.

Tu svou bych za nic nevyměnila. Ale... Ty motýlky nemusíme poslouchat. Proč ne? No... Pokaždé je to jiné. Se mnou a Billym... Bylo jednoduché to uspěchat a vytvořit si společný život.

Aniž bychom si uvědomili, že je zapotřebí víc než láska, ale partnerství a vzájemný závazek. A v některých případech, například... Učitelé a studenti. Nebo doktoři a pacienti. V etice se tomu říká nevyrovnaná dynamika moci, kdy jeden člověk má nad tím druhým větší moc, nebo je jeden člověk na tom druhém závislý.

A v takových případech může být milostný vztah nebezpečný. - Rozumíte? - Ano. Ale doktorko Kesslerová, můj panický záchvat v autobuse přestal... protože mě Graham chytil za ruku. Myslím, že to tak nemyslel, ale... Co když je to dobře? Tamar... Graham ví, že by to bylo nevhodné.

Že by vám to ublížilo. Musí to vědět. Takže si ty motýlky chraňte, to klidně, chraňte si je, ale... Vy a Graham nemůžete pro sebe být víc, než už jste. A pokud vás bude povzbuzovat k něčemu jinému, tak to není typ muže, který si vás zaslouží. Dám vám své soukromé číslo.

Můžete mi zavolat, kdykoliv budete potřebovat. Buďte opatrná, ano? A v bezpečí. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Xardass na dně, po velkém vzestupu na polských legendách, přichází strmý pád serialem Inhuman Condition. Vypadá to, že už není schopen udržet průměrné hodnocení 85%. Zachraň si reputaci a zůstaň u Happiness and Cyanide, málo textu, vtipné videa, to ti jde. :)

16

Odpovědět

A já už se bál, že se ti něco stalo, dlouho jsem tě tu neviděl, vítej zpět ;-)

40

Odpovědět

Ono se to ještě překládá ?

15

Odpovědět

Asi tu nemá nějaký valný smysl o tom debatovat, ale nepřišlo mi, že by se doktorka v závěru zachovala dvakrát moudře. Že jí to rozmlouvá, ok (sice by bylo logičtější to nechat na další sezení, ale funguje tu samozřejmě scenáristická zkratka), ale ten důraz na to, aby zůstala v bezpečí by mohl být pro Tamaru už trochu obtěžující. Tamara mluvila o tom, jak Centrum fungovalo k tomu, aby byla v bezpečí a že chce mít už něco svého. Rada? "Zůstaň v bezpečí." :-/

10

Odpovědět

Myslím, že za doktorkou stojí někdo v pozadí, viz ta první minuta a onen "mystery man".
+ ona jí musí radit jak být v bezpečí, protože kdyby jí bylo ublíženo...zvlášť ze strany milované osoby...mělo by to nedozírné následky. Tamara je velmi mocný a specifický pacient...jako prezident co má přístup k jaderným bombám;, a ještě horší, protože Tamara to vědomě neovládá

40

Odpovědět

Už to začínám chápat ... ona je přeoperovaný chlap a tím získal/a skilly k tomu aby měnila realitu k takovému obrazu aby to byly co nejvíc nudné sračky a k tomu jí poslouchá ženská co si sama v životě neumí udělat pořádek ... asi bude feťačka nebo alkoholička ... a reaguje na sračky nudnými sračkami. Tady to začíná dávat smysl. Už vím o čem ten seroš asi bude. Prostě o nějakém Trollingu na jiném levelu.

56