Epizody 31–33 (Finále)Inhuman Condition (S01E19)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:54
Počet zobrazení:3 443

V závěru seriálu je odhaleno jedno tajemství, které doktorce Kesslerové změní život.

V komentářích se můžete podělit o to, co se vám na seriálu Inhuman Condition líbilo, co ne, co byste změnili a co jste si nejvíc užili.

Přepis titulků

Michelle! Michelle, neignoruj mě, promiň. Co sis jako myslel? Oba jsme mohli umřít! Nechtěl jsem, abys umřela, Michelle. Ježiši, skvělá práce! Skvělá práce? Chtěl jsem ti pomoct! Chtěl jsi pomoct sám sobě. Promiň.

Michelle, promiň, Ježiši... Takhle se to nemělo stát. Neměl jsem souhlasit, aby ses do toho zapojila. Vypustil jsi jeho jméno? Ano. Ano. Ano. Měl jsem o tebe strach, příliš ti na tom záleží.

Snažíš se ty lidi zachránit, i když nemáš šanci. A takhle to dopadá! Nevím... Nevím, jestli ti můžu věřit, Wille. Už ne, nemůžu. Ne! Jdi domů. Končím, Wille. - Michelle... - Ne, jdi pryč. Jdi! Doktorko Kesslerová...

- Jak... - Stalo se něco strašného, potřebuji vaši pomoc. Tamar, co se děje? Nevím, kolik mi zbývá času, než... Lhala jsem vám. O všem. S Grahamem jsme spolu a já jsem hlupák. - Udělal vám něco? - Ne, to ne. Když na náš zaútočil ten muž... Nechala jsem jeho nůž zmizet.

Přemýšlela jsem o tom a bylo to tak. A od té doby používám své schopnosti, když Graham není nablízku. A... Čím víc je používám, tím jsem klidnější. Už týdny jsem neměla panický záchvat. - To je skvělé, Tamar... - Myslím, že to mám zcela pod kontrolou. - A že z toho mají strach. - Proč to říkáte? Graham beze mě neopustí byt. I předtím to dělal jen zřídka.

Ale nechápala jsem proč. Jeho prací je mě držet pod kontrolou. A myslím, že náš byt sledují. I ložnici. - Překvapuje vás to? - Ne. Ale někdy po tom, co se milujeme, vypadá Graham tak... Nechce se na mě podívat. Jako bych mu ublížila. Byla jsem tak slepá a myslela jsem, že pokud můžu někomu věřit, je to on.

A teď mi zbýváte už jen vy. Tamar, co víte o své minulosti? Nic. Neexistují záznamy o mých rodičích, mé rodině, vím jen to, že celý můj život je rozmazaný. Začala jsem nezávisle prozkoumávat vaši minulost. Poté, co jsem vás potkala... Tvrzení Centra nedávala smysl. Bylo těžké něco najít, ale...

Úplně tomu všemu nerozumím... Ale mění to úplně všechno. Co tím myslíte? Lhali vám, Tamar. Ta nehoda se nestala před 20 lety. Stala se na internátní škole v Kanadě v roce 1915. Ne, to nemůže být... Zde je fotka jediného člověka, který přežil.

Mladé dívky, beze jména, která byla na místě nalezena v kómatu. Hledala jsem a nikde o ní není žádný záznam. Téměř 80 let. To jsem já! Ale není tu žádné jméno. Jak to, že nemám jméno? Centrum nikdy neplánovalo, že zjistíte pravdu. Tamar, vy jste své rodiče nezabila. Vzali vás jim.

Nemůžu si představit, jak moc vás to bolelo. Jak daleko vás zatlačili. Po té nehodě jsem se zavřela do sebe. Řekli mi, že jsem byla v kómatu, ale měla jsem strašlivé sny... A poté, co jsem se probudila, jsem se nepoznávala. Čas nebyl důležitý... Neuvědomila jsem si... Lhali mi úplně ve všem!

Nikdy neměli v plánu mě nechat jít. Tamar... Jestli chcete utéct... - Měla byste to udělat teď. - Nemůžu, nemůžu! Já... Doktorko Kesslerová, děkuji. Jste kvůli mně ve velkém nebezpečí. Řekli mi, ať očekávám zrůdu.

Ne. Já potkala... nádhernou mladou ženu, která má sílu hory přenášet. Nevím, jestli to zvládnu. Vím, že mě hledají. A nepřestanou. Můžete se do Centra vrátit. Nebudou se vás bát, když tam zůstanete. Dokud nepřijdou na to, jak mě zabít. Abych se jim už nikdy nevymkla z rukou.

Ne, ne. Ochutnala jsem život. A nevrátím se do té... do té krabice. A pokud to budu muset zvládnout sama... Tak to udělám. A pokud se dozvím, že vám něco udělali... To bylo mé rozhodnutí.

Jděte. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

myslím, že lidi nedokázali překousnout, že se tomu černochovi ani jednou nenarostly zuby. Že ta blondýna nikoho nepokousala když se měnila v opravoového zombíka a Tamara ve zlosti neprovedla žádnou velkou zkázu. Že si lidé asi neuvědomili, že ten černoch je paralela pro nasraného zástupce utlačované menšiny, zombí dívka pro mladého člověka co se snaží smířit se svou smrtelnou chorobou a Tamara pro duševně nemocného člověka, který se musí neustále kontrolovat, aby neprovedl něco ,,co se nemá". Takový lidé se nemění ve vlky ani nikoho nekoušou a proto to asi připadalo lidem nudné...

133

Odpovědět

To, že to je paralela, mi došlo, i když jsem ani jednu epizodu, kromě teda tý dobrý, neviděl. Tak se ale potom měli na nějaký monstra vysrat a udělat z toho normální psychoterapeutickej seriál, když stejně nehodlali jejich monstróznost nijak využít. Co já vim, možná je dokonce tahle volba trochu svazovala a kdyby tam dali normální nemocný lidi, tak nemuseli řešit fantasy podzápletky a mohli se víc soustředit na děj... Ale nevim, jak řikám, viděl jsem celkem jednu epizodu, špatná nebyla, ale kdybych nečetl u předchozích popisky, tak bych asi ani nepoznal, že ten nasranej n**r je ve skutečnosti nasranej vlkodlak... a vlastně by mi to ani nevadilo.

32

Odpovědět

+MoggsNo já viděl všeho všudy mínus jednu epizodu takže mám taky dost ucelenej názor na tenhle seriál.

10

Odpovědět

Lejno Karneval: Možná máš pravdu, ale možná je ten seriál prostě jen zbytečně moc natahovanej (já bych lidi tak nepodceňoval. Že je to paralela došlo snad hodně divákům). A neříkám to proto, že by mi vadily ukecaný filmy. Mám rád "12 rozhněvaných mužů", "Pozemšťan" a tak podobně, ale tady zkrátka chybí napětí.

01

Odpovědět

Mě se seriál moc líbil - občas byly nějaké díly bez výrazné pointy, což možná někoho odradilo. Já jsem moc oceňovala postupné dávkování informací o světě - je jednoduché vám v nějakém intru všechno vysvětlit, ale zároveň je to taková scénáristická obezlička, jak dostat informace k divákovi, aniž by se scénárista nadřel. Tady člověk získával informace postupně z dialogů, jejich slova mu pak víc a víc ukazovala svět, jeho politiku, jeho atmosféru... a tak se to má dělat. A taky se mi líbilo, jak byly jednotliví pacienti rozdílní, aniž by bylo potřeba bůhvíjakých triků - vlkodlakovi věříte, že je vlkodlak a to k tomu nepotřebujete vidět jediný chlup a tak podobně. A konec se mi líbil také - trochu ve stylu prvního matrixu - víte, že pak to začne být akční, ale vlastně vše podstatné bylo řečeno a v seriálu to vidět nemusíte.

53

Odpovědět

Velké poděkování za umožnění zhlédnutí.
Škoda, že to nebylo dávkováno už od začátku po 3-4 dílech najednou.

62

Odpovědět

Jo, je mi líto, že mě to nenapadlo dřív. Myslel jsem, že když místo jednoho dílu týdně dáme dva, tak že to bude stačit. A pak jsem neměl několik týdnů čas to dopřekládat. A tak aspoň poučení propříště :-)

44

Odpovědět

+XardassOny i ty dva díly týdně měly něco do sebe. Teda pokud byly zrovna dobrý :-) Člověk měl alespoň čas o některých věcech přemýšlet, trochu si ty zvraty vychutnat...
Na druhou stranu některé díly byly víc o emocích a těch se dá zkouknout i víc na ráz. A většině lidí asi vyšší tempo vyhovuje...

10

Odpovědět

+XardassOno aj to davkovanie tomu dodava iste napatie... Je to len o najdeni spravneho pomeru. Mne by napr vyhovovali tri diely naraz. Jeden bol naozaj malo, takze to zrychlenie dobry napad.
V kazdom pripade dakujem za preklad!

00

Odpovědět

Asi je to tím, že mám rád artove snímky, ale mně se seriál líbil. Myslím, že hodně lidem se nelíbilo, že byl seriál jen po jednom dílů v kombinaci se seriálem udělaném ve stylu "nic se neděje", to bylo i pro mě občas k naštvaní. Nicméně jsme vydržel věrným divákem až do konce (díky za pozdější čtyři díly najednou).
Díky také za čas strávený překladem tohohle neobvyklého seriálu.
Jo a nejlepší je 17 a 18 díl. ;-)

83

Odpovědět

Děkuju moc za tenhle webseriálek!!! Vždycky jsem se těšil na nové díly :) Nadchl mě stejně jako Job Hunters. Na tuhle stránku chodím právě kvůli takovým projektíkům :)

114

Odpovědět

Díky, byť se to může zdát jako maličkost a blbost, tak pochvala vždy potěší, zvlášť u projektů, které nejsou zrovna všemi milovány :-)

83

Odpovědět

+XardassRozhodně moc díky že jsi vytrval, vím že to v té záplavě hejtů nebylo vidět, ale bylo tu dost lidí co se těšili na každý díl :-) Jinak, jestli máš rád kecavý dramata, zkus film Bohové chaosu s Christopherem Waltzem.... Celovečerák o tom, co se může stát, když zavřeš do jedný místnosti dva páry rodičů, aby si pokecali o tom, proč se jejich synátoři servali na školním dvorku....

21

Odpovědět

"V komentářích se můžete podělit o to, co se vám na seriálu Inhuman Condition líbilo, ale já se rozhodně nepodělím o to, která epizoda byla ta dobrá, i když jsem na ni měsíce lidi lákal, LOL, to jsem vás p*****l a teď se jdu koupat v penězích z reklam, který jsem si vydělal překladem týhle sračky." - Xardass, 2017

611

Odpovědět

Taky tě mám rád :-)

75