Psí čichInside the Animal Mind

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:318
Počet zobrazení:6 799

V dnešní epizodě bude otestována schopnost psího čichu.

Přepis titulků

Tentokrát pořádně otestujeme psí nos. Neil Powell je profík v trénování čichacích psů. Jedním z jeho nejlepších je záchranářská fena Fern. Ta se dnes pokusí vyčmuchat něco, co Neil schoval, plechovku obsahující vepřové maso. Zajímavé na tom je, že není schované na pevnině, ale hluboko v jezeře. Nejdříve ji necháte přičichnout ke vzorku a pokusíte se ho jejími čichovými schopnostmi udržet.

Toto není jen nějaké představení, ale skutečná práce. Fern je trénovaná, aby našla těla lidí, kteří se utopili. Toto je vrcholná zkouška psího čichu, těžší už to pravděpodobně být nemůže. Neil a potápěčský tým ví přesně, kde je plechovka schovaná, protože mají její GPS pozici. Otázkou je - dostane se Fern alespoň blízko?

Technika týmu bude křížem krážem plout jezerem, takže v nějaký moment bude Fern stát přímo po větru pachové stopy masa. Zachytí ale zápach masa z plechovky? Jezero je míli dlouhé a půl míle široké, a jen nejtitěrnější chemické části masa se dostanou na povrch. Většina z toho bude odfouknuta pryč.

Teď, 10minut poté, co začali plout jezerem, Fern něco cítí. Jeď po větru, Johne. Jakmile Fern zachytí všechny pachové stopy, odplujeme od větru co nejdříve, aby přestala štěkat, pak se opět pokusíme najít směr, křížováním po větru, dokud nezačne opět štěkat. Neil a tým povýšili jejich vztah s Fern na umění.

Neil dokáže z Ferniných pohybů určit, kdy budou na správném místě. Když budeme na místě, uvidíte ji, jak se bude o něco více naklánět do strany a skutečně se soustředit na vodu. Dostanete ji přímo na... Tady, viděli jste to? Zavez ji tam, Johne. Pořád dokola, Johne. Posadím ji tam, Johne. Fern dala jasně najevo, kde si myslí, že se plechovka nachází. Neil je přesvědčený, že to je správné místo, tak kolem té oblasti pokládá značku.

Je jediný způsob, jak zjistit, zda to Fern našla správně- Tým potápěčů přijde zkontrolovat, zda sedí GPS souřadnice, které si zapsali, když plechovku vyhazovali. Neuvěřitelné, Fern je přímo nad tím. V jezeru kilometru širokém a půl kilometru dlouhém, Fernin čich našel místo přesně. - Tady máš, jsi ale chytrá holka.

- Hodná holka. Poslední úkol potápěčů je pokusit se získat plechovku zpátky. Jezero má ale jedno překvapení, na dně je metr měkkého bahna, a plechovka propadla skrz něj, tým potápěčů nemá šanci. Úžasné je nejenom to, že Fern vyčmuchala vábení skrz šest metrů vody, ale také skrz metr bahna. překlad: Markst www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Celou dobu jsem čekal na upřesnění, zda šlo o otevřenou nebo zavřenou konzervu.

201

Odpovědět

Když Vás mám ve whitelistu (u adblocku), tak mi nefungují videa. Když stránku odeberu (tedy zapnu adblock), tak mi fungují. WTF?

120

Odpovědět

ja mám tento istý problém.

50

Odpovědět

No tak to asi bude nějaký problém u Adblocku, nebo nestačilo by obnovit stránku? (CTRL+F5)

Jestliže lidem s adblockem jde a bez adblocku taky, tak je zvláštní, že se to tak chová, když je web na whitelistu.

00

Odpovědět

plot twist: Fern začne štěkat na místě, kde není podle souřadnic konzerva. Všichni jsou zklamaní. Nakonec se ukáže, že pod metr hlubokým bahnem je utopené tělo.

670

Odpovědět

napřed si dala vzorek z té konzervy...takže ve Tvém případě jedině: v konzervě byl vzorek z toho utopeného těla ;)

40

Odpovědět

Já čekal Johna Cenu.

1114

Odpovědět

Takže to jezero má kilometr na půl kilometru, nebo míli na půl míle ? :D

250

Odpovědět

To je to překvapení co má jezero.

311

Odpovědět

Tiež ma zaujalo že raz použil imperiálne a potom potom metrické jednotky.

51

Odpovědět

Asi jsem jediná, kdo při tom, jak řekli, že má jezero jedno překvapení, se začala strašně bát, že z tý vody vykoukne nějaká příšera, že ? :D Chápu, měla bych omezit tolik ty fantasy a scifi filmy :D :D

3113

Odpovědět

jn vykoukne tam plechovka vepřovýho masa XD

72

Odpovědět

Já čekal Johna Cenu.

1013

Odpovědět

Nejsi. Protože ani tys to nečekala, jen jsi chtěla vypadat zajímavě tak jsi to napsala.

920

Odpovědět

+AutoAuto jede ! :)

83

Odpovědět

První video co má 10/10 co si to zaslouží. :)

228

Odpovědět

technická otázka..keď denne oklikám reklamné banneri kvapne vám z toho viac ako keď len nemám zapnutý adblock?

14

Odpovědět

Ano. ;) Ale google stránky kontroluje a pokud autoři webových stránek navádí ostatní aby na reklamy klikali, můžou o reklamy rychle přijít takže bych to tady nějak neventiloval.

111

Odpovědět

+EllKaždý by měl klikat na ty reklamy, které ho zaujmou, na nic víc. :-)

103

Odpovědět

+EllŠup šup, všichni klikejte na reklamy ať z toho něco mají a já můžu dále používat addblock.

276