Jak být nezaměstnanýStudio Bagel

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:267
Počet zobrazení:12 446

Dnešní video od Studia Bagel konečně naučí studenty něco, co se jim v životě bude doopravdy hodit.

Poznámka:
Hostem je Thiery Beccaro, moderátor soutěže Motus, která běží ve francouzské televizi v dopoledních hodinách. Pokud si v této soutěži vylosujete černou kuličku, váš tah končí a hraje soupeř.

Přepis titulků

Dobrý den. Posaďte se. Ano, je to tak, moje přednášky jsou mezi studenty nejpopulárnější. Posaďte se tam. Studenti teď místo klasických oborů chodí ke mně. Vytáhněte si sešity, začneme. "Jak být nezaměstnaný". - Psychologie. - Aplikované cizí jazyky. Sociologie.

Ale nemělo to uplatnění. Zaprvé, oblečení. Zlaté pravidlo nezaměstnanosti: Sbohem, obleku – vítejte, tepláky. - Tyhle věci v životě využijeme. - Tohle je přesně ono, skvěle. Posíláme je do světa nepřipravené. Musíme se vžít do jejich situace. Mají to těžké. K pohovoru vás sice pozvou, ale protože nemáte praxi, přijde vám oznámení o nepřijetí. Klíčové je metodické třídění.

Předvedu. "Těší nás Váš zájem o naši společnost" a jim podobné přijdou SEM! Na levou kupku. Ty, kde se píše: "Líbí se nám Váš profil, ale..." SEM! Na pravou kupku. A pak... kupky smícháte. Otázky? K čemu je teda to třídění? K ničemu. Ale zabaví vás to. Nezaměstnaným dny utíkají pomalu. Tohle vám pomůže zabít čas.

To si napište. "Co vlastně děláš?" Choulostivá otázka. První možnost: Berete si rok volna. Funguje to dobře, ale pozor, po pěti letech je to podezřelé. Nebo můžete říct, že chcete být hercem a chodíte na kurzy herectví, to zabírá. Kdo vám bude bránit ve splnění snu? Nikdo! Tak toho využijte. - A co "věnuju se teď sobě"? - To rozhodně ne. To si vás zařadí do škatulky flákač.

A z té je těžké se vymanit. Věřte mi. Jsme nezaměstnaní, ne flákači. Tak jo, další slajd. Pitomec. Zahrajeme si scénku. Představte si tuhle situaci: Georgiosi, tví rodiče jsou nespokojení. Synu, ty si vůbec nehledáš práci. Celé dny sedíš u Facebooku. Ale to je moje práce. Jsem komunitní manažer. Výborně!

Zapojte fantazii. Komunitní manažer či nezaměstnaný, nikdo nepozná rozdíl. Super. Georgios je Řek, tomu to jde samo. Tam mají před námi deset let náskok. To už není sranda. Být nezaměstnaný neznamená být osamělý. Více vám řekne náš dnešní host. Já jsem tu každý den od 10:50, abych vás podpořil a povzbudil, a hlavně abyste už v životě nelosovali černé kuličky. Děkuju.

Dobře, ale neučíte je, jak najít práci. To učí můj kolega pan Bertrand. JAK NAJÍT PRÁCI - Králičí pracka, makadamiový olej. Práce zaručena. Další. Práce zaručena. Další. Práce zaručena.

Překlad: Snoopadoop www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

řecko pobavilo :D

130

Odpovědět

Tak tohle se u nas neuci a presto to nekteri zvladaji na vybornou:) Mam kamose co uz je doma asi 7 let ja bych se asi ukousal. Sice na praci nadavam, ale o to vic se tesim domu a na vikendy.

1313

Odpovědět

Vzhledem k tomu, že je u nás nezaměstnanost nejnižší za hodně dlouhou dobu, jsme (nebo ještě minulý rok jsme byli) na tom nejlíp z EU, tak nejsi vtipný, naopak jen dokazuješ, jak jsi blbý a očividně prvotřídně neinformovaný, protože se tato problematika za poslední dobu propírá skoro víc než Trump a reklamy v Ulici.

Miluju tupce, co si myslí, kdovíjak nejsou vtipní, když pořád zesměšňují svou zemi a kydají na ni hnůj, přičemž ví očividně naprosto kulové. Asi tak, jako když je teď u nás každý odborník na americkou politiku.

1057

Odpovědět

+Kafka TamuraVzhledem k tomu, že Pipe McPiep dával konkrétní příklad svýho kámoše a nemluvil obecně o nezaměstnanosti v čr, tak nejsi borec, co stírá ostatní, naopak jen dokazuješ, že nedokážeš pochopit význam poměrně jednoduchých čtyř vět.

Miluju tupce, co si myslí, kdovíjak nesetřou ostatní chytrým komentářem, dělají ze sebe inteligenty a vůbec jim nedojde, že i když na tom jsme nejlíp v EU tak i přesto se tu najdou lidi, co pracovat prostě nechtějí a říct to není zesměšnění naší vlasti, jenom konstatování fakt.

321

Odpovědět

A ty jseš zase debil Kafko. A stačilo mi na to šest slov.

200