UliceStudio Bagel

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:545
Počet zobrazení:8 814

V dnešním krátkém skeči uvidíte situaci, kterou asi všichni dobře znáte. Jak daleko jste ochotní zajít, abyste se zbavili horlivců shánějících finanční příspěvky od kolemjdoucích?

 

Přepis titulků

Nemůžeme ale jen tak přestat. Hledáme proto štědré dárce, kteří by se stali kmotry našim dětem. Jo, já se mám dobře. Díky. Díky. - Ahoj, máš minutku? - Ne, promiňte, ale... Znáš sdružení Polibek pro Afriku? - Ne. - Jsme sdružení, které rozvíjí humanitární projekty v Africe. Minulý rok jsme díky vybraným penězům postavili základní školu pro děti v Mali.

- To je super. - Nemůžeme ale jen tak přestat. Hledáme proto štědré dárce, kteří by se stali kmotry našim dětem. Podívej, tohle je Uley. Pozdrav svého adoptivního tátu, Uleyi. "Já jsem Uley. Potřebuju banán." - Gwen to umí mnohem líp. - To je rasistický. Stačí přispět alespoň pět euro měsíčně. Je to úplně jednoduché. Potřebuju jen tvoje informace o účtu. - Promiňte, ale nemám je u sebe.

- Počkat. U jaké jsi banky? - U LCL. - Ta je přímo tady. - Ne, vlastně jsem u Caisse d'épargne. - Myslím, že nám přeje štěstí. - Ani ne, protože je zavřená. - Ne. Podívej, bez problémů nás pustí dovnitř. - Jsem objednanej u doktora. Promiňte, ale už musím ujít. - Řekni á. Máš angínu. Dám ti tabletky. Ber je ráno a večer a uvidíš, že to bude mnohem lepší. - Můžeme?

- Dobře. Moje noha! Kurva! Nechte mě tu být. Nechte... - Dám ti ji do dlahy. Buď v klidu. - Ne! Ne! Jsem alergickej na dřevo. - Dobře, odnesu tě až do banky. - Ne, mám závrať. - Položte mě zpátky na zem. - Dobře. - Můžeme? - Ne! Nic vám nedám. Nic vám nedám. Nic vám nedám. Dobře, nedělej si starosti.

Měj se hezky. Ahoj, nemáš minutku? - Nemáš pár drobných? - Promiň, nemáš cigáro? - Muzeum Louvre? - Růži? Za dvě eura. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten koniec mi pripomínal moju cestu z Poruby na Svinov nádraží v Ostrave, tiež na každom kroku niekto žobrajúci prachy, už mi pomaly dchádzajú nápady na výhovorky, ale tu so zlomenou nohou som ešte neskúšal :D

210

Odpovědět

Já chodím každý rok v Brně prodávat kytičky, z kterých jde výtěžek pro lidi s rakovinou. Mezi lidmi je to natolik známé, že "někam" mě neposlal snad nikdo a když si dáváme přestávku na svačinku u "orloje" (bez uvozovek to napsat prostě nemůžu) tak přijde hromada lidí a sami od sebe si ji chtějí koupit. Díky téhle zkušenosti jsem se na straně osloveného naučila říkat "děkuji, nechci" místo mlčení, protože jsem si prostě ozkoušela, že je dobré mít jakousi odezvu z druhé strany (když řekne nechci, přestanu do něj hučet a rozloučím se), ale je pravda, že teď už jsou i tací, kteří do vás stejně hučí dál... :-)

142

Odpovědět

Taky jsem se z toho většinou vykrucoval, ale když se někomu povedlo mi odvyprávěl celý příběh, tak jsem mu nakonec nejaký drobný dal. Ani nevím proč, možná po osmihodinovém stresu v práci, jsem jednou zareagoval: "Dobrý den, peníze nerozdávám." Dotyčný byl tak překvapen, že pouze odešel a nijak se nenamáhal pokračovat. Od té doby jinak nereaguji.

Trochu jiný úhel pohledu na pomoc lidem v Africe: http://www.ted.com/talks/ernesto_sirolli_want_to_help_someone_shut_up_and_listen.html

82

Odpovědět

To už je lepší dát pár korun bezďákovi, sice se z toho akorát zliská, ale aspoň z toho něco má :D

136

Odpovědět

Mimochodem, kdysi ve skole nas taky donutili vybirat. Byla to nejaka asi velka akce, kdyz ctu, ze k tomu nutili vsude. Za dopoledne jsem s kamaradem vybral 200kc. A to jsme byli 2 16ti leti frackove za 4 hodiny a v malem meste. Udelat si trochu image, naucit se jak na to a vybirat v Praze, v Brne a tak, tak si za takovou 8micku vydelam vic, nez vetsina lidi v praci. A nepochybuju o tom, ze to je velmi casto presne o tom...

810

Odpovědět

jj, cekal jsem 30 minut na hlavaku v Praze. Za tu dobu bylo u me tak 10 lidi a to vubec neprehanim. Kdybych kazdemu mel dat blbych 10kc, jsem o stovku chudsi. Stovku, kterou si musim tvrde vydelat a pak ji mam dat kdejakemu cucakovi, na ktere platim uz tak z dani? Vetsina techto otravu z ulice jsou podvodnici, to mi nikdo nevymluvi. Jeden po me chtel na pejsky...radsi bych koupil granule a donesl do utulku. Pak nekolik bezdomovcu s dojemnym pribehem o ukradenych penezenkach a nutnosti docestovat domu, ale nemaji jak. Jeden chtel penize na jidlo, mel hrozny, ale fakt hrozny hlad :( Tak jsem mu nabidl bagetu co jsem u sebe mel, no poslal me do jistych mist a sel :D Naucil jsem se byt naprosto cynickym. Zadne finty, zadne vyhybani. Proste jdu kolem a razne je odmitnu. Dat penize vsem, co chteji, tak mi pul vyplaty zmizi...

442

Odpovědět

áááá teď budu za zlýho kluka... na globální problémy jako záchrana hořících pand nebo nakrmení hladového Obonga v Kongu ANI KORUNU. Upřímně, jsou mi u patřičných míst a svědomí mám čisté, protože agitka dobrovolníků z Amnesty International či Greenpeace na mě neplatí.
Naopak, nemám problém a rád věnuju nějakou tu korunu českým dětským domovům, konkrétnímu specializovanému zdravotnímu středisku nebo ohroženým zvířátkům z našeho regionu. Takové sbírky jsou smysluplné. Ale nejraději mám církevní výběrčí desátků :-D s těmi je na ulici legrace :-D

181

Odpovědět

Když mám, tak rád dám, pokud vidím visačku a nějaký průkaz. Ale pokud nemám, tak prostě řeknu "ne nemám, omlouvám se" a jdu dál s čistým svědomím.

210

Odpovědět


Odpovědět

vymyšlený cizí jazyk (pro fanjnšmejkry elfština, či klingonština) plus nechápavý a zmatený výraz společně s akcentem říct "já nerozuměla česká jazyk" bohatě postačí, nicméně když potkám takové horlivce viz ve videu a chtějí se se mnou domluvit anglicky, tak s vystrašeným výrazem začnu couvat a vrtím hlavou se zvýšeným hlasem "já nechtěla sex, já nechtěla sex"

334

Odpovědět

Stačilo by říct: "Ne" -_-

342

Odpovědět

+Bushidotak, když už mne zastaví uprostřed ulice a ke všemu mne donutí si sundat sluchátka z uší, tak si tu "svou" zábavu chci patřičně užít :)

263

Odpovědět

Odpovědět

Ve Francii jsou obzvlášť rozšířené skupinky hluchoněmých žádající příspěvky. Jednou mě a kamaráda zastavily dvě takové v Avignonu a my jsme tehdy ještě nebyli s tím obeznámeni, tak jsme se s nimi pustili do řeči (což s hluchoněmým nejde zrovna snadno, ale naše francouzština nebyla dost dobrá na to, abychom se hned zorientovali o koho jde). Když jsme se po chvíli konečně dovtípili, že chtějí peníze, kamarád vzal velkoryse arch, kam se zapisovali dárci, napsal tam úhledně svoje jméno, do adresy République tchéque a do kolonky, kolik daroval, připsal 0€. S úsměvem jim arch vrátil a odešli jsme.

301

Odpovědět

Tak mě upřímně ani tak tohle nevadí, nemám problém přispět na charitu, i když na ulici to není asi nejlepší způsob. Pokud chci přispět tak si o tom nejdřív něco zjistím a chci vědět kam a na co/na koho jdou konkrétně peníze, chci vidět že jsem někomu skutečně pomohl.

Co mě spíš sere je když mi někdo na ulici nabízí např. změnu pojišťovny, už jsem dokonce zažil i nabídku změny lékaře! Potom samozřejmě ještě jehovisté apod. organizace...co mě ale dokáže nasrat opravdu nejvíc je když mě vzbudí telefon a ozve se ,,Dobrýýýý dééén, u telefonu Evžen Vyjebaný ze společnosti T-mobile, tento hovor je monitorován v rámci zlepšování kvality služeb..." klap.

430

Odpovědět

To mi pripomenulo, ako som raz šiel do jedného hypermarketu a hneď pri vstupe ma zastavil nejaký chlapík. Podával mi pero a kartičku na ktorej bolo napísané niečo v zmysle "Som hluchonemý a kúpou tohto pera mi pomôžete v núdzi". Za to pero chcel 2€! Nechcel som byť žgrloš ale ani sa mi nechcelo dávať 2€ za pero, ktoré malo hodnotu tak max 20 centov. Dal som mu teda 1€ a pero som si nevzal. Keď som sa vracal z nákupu tak ma znova zastavil a znova pýtal peniaze. Odvtedy nikomu peniaze nedávam.

131

Odpovědět

Já teda vždycky jen ohnu ret a kroutím hlavou, že ne :D (nějak takto: http://replygif.net/i/1061.gif) a taky to pomáhá :)

201

Odpovědět

Než něco napíši tak prohlašuji že nejsem rasista. Vysloveně nesnáším když za mnou někdo příjde a chce peníze na nebohé dětičky v Africe. Takovým lidem vždy odpovím že jim nic nedám neboť v polovině případů se dané peníze do Afriky ani nedostanou a skončí někomu v kapse. A když už se tam něco pošle tak tamější vláda ( nebo jiní ozbrojenci ) danou pomoc zkonfiskují pro sebe... V poslední řadě také nechápu proč bych jim měl něco posílat, ve většině Afrických států vládnou lidé ještě méně kompetentní a schopní než u nás ( to už je co říci ), o zkorumpovanosti ani nemluvě. Afrika je zkrátka začarovaný kruh kdy vláda je neschopná se o lidi postarat ( ona to ostatně ani moc nechce ) a tak se zvedne nějaká fronta za osvobození, ta uchvátí vládu a jede se na novo. Bratranec co tam byl s humanitární pomocí mi říká že už by tam nikdy nejel a taky už jim nikdy nic nedá, jeho zkušenosti? Když už ti obyčejní lidé něco dostaly tak to začali směňovat za zbraně atd. Takže asi tak.

442

Další