Jak najít toho pravého díky pesimismuŠkola života

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:246
Počet zobrazení:5 099

A žili šťastně až do smrti. Většina pohádek tak končí. Ale měli bychom si podobné pohádky o tom, jak si princ nebo princezna našli dokonalý protějšek, promítat i do našich vztahů a očekávat dokonalost? Na to se podíváme ve dvou videích z kanálu School of Life.

Přepis titulků

Zčásti díky moderním technologiím jsme posedlí představou, že najdeme úžasného člověka, kterému říkáme ten pravý. V minulosti jste si nějak vystačili. Dali jste se dohromady s někým, jehož půda byla vedle té vaší a protože se váš pluh a jejich dobytek doplňovaly. Bylo to vcelku praktické. Dnes jsme ale romantici s notebooky a hledáme dokonalou shodu.

Někoho, kdo je krásný a naprosto nás chápe. Bohužel je to docela těžké, se spoustou lidí to není tak docela ono. I přesto pokračujeme, někde tam přeci musí být. To nám přeci už od mala říkají všechny příběhy. Dokonalost je ale přinejlepším pouze pro anděly. Dokonalý partner se může zdát kompatibilní v mnoha směrech, ale stejně se nemusíte shodnout na barvě záclon, čaji nebo kávě, či na jméně pro dítě.

Opravdovou výzvou vztahů není najít dokonalou shodu. Je to shodnout se na tom, v čem jsme rozdílní, bez panikaření či podpásovek. A přestat ničit vztahy, které jsou naprosto v pořádku kvůli pomýleným snům o dokonalém životě. Naučit se vzdát se dokonalosti je možná ta nejromantičtější věc, kterou můžeme udělat.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže dokonalí lidé jsou jedině výzkumníci na vesmírné stanici? Fajn, alespoň už nebude NASA muset shánět náhradní součástky po muzeích...

110

Odpovědět

No kdyz nekde uvidim peknou modelku, jsem ochotnej bejt pesimista a vse ji odpustit.. ale ona stejne ne a ne ;)

91

Odpovědět

Sociální sítě a různý apllikace bere většina lidí jenom jako takovou hru. Nikdo to nebere vážně. Nikdo nehledá dokonalej protějšek. Samozřejmě něco jinýho sou ty coury #czechgirl. Ale i většina z nich je v pohodě. Nemyslej to moc vážně. Starší generace prostě jenom nestíhá instagram a podobný věci, no. (můj názor) .... pravdivej :D

22

Odpovědět

Asi mluvíš tak o lidech ve věku středoškoláků, ale vždyť to jsou ještě děti, co by měly brát vážně? Pokud to někdo nebere vážně ve 20-25, no dobře, dejme tomu, nejsou ještě vyzrálí a nebo chtějí čistě sex, ale nad 25 let už je to smutné...

22

Odpovědět

To druhé zní, jak když to namlouvá po kalbě, škoda, zabít tak video..

1014

Odpovědět

Udela nekdo konecne klidne podobne video, ale aspon trochu vic podle reality?
Nekdo najde nekoho "dokonaleho". Fajn ale proc vzdy a vsude je znazorneno, ze automaticky i ta druha strana citi to same. ;)

152

Odpovědět

No nevim... Je možné že to pak někdo pochopí tak, že máme vlastně "brát všechno" co se vztahů týče... Podle mě je na světě dost lidí, kteří působí alespoň z počátku perfektně, tak proč si tu pesimistickou toleranci nenechat na ně? :D

402

Odpovědět

si k***t prasečí a půjdeš do pekla

512

Odpovědět

Ale přesně o tom ve videu mluví. Neočekávat, že budeme toho druhého navždy vnímat jako naprosto dokonalou bytost, přestože tomu tak zpočátku může být. Povznést se nad chybky a hlavně umět se spolu rozumně domluvit. Rozhodně neradí být s někým, kdo vám ubližuje nebo s kým si vůbec nerozumíte jen proto, abyste spolu byli.

281

Odpovědět

+XardassJistě, já bych to i svedl, ale kdo má furt poslouchat, jak to stejně dobře nesnáší i partner:(

00