Jak prolomit ledy

Thumbnail play icon
36 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:873
Počet zobrazení:8 321

Sympatická blondýnka Ro pochází ze Španělska, kde se její kanál RoEnLaRed těší na Youtube velké oblibě. Dnes má pro vás návod, jak se přiblížit člověku, kterého moc neznáte a rádi byste nějakým způsobem prolomili ledy. Poznámky: - první písnička je z Disneyovky Ledové království - Ai Se Eu Te Pego je největší hit brazilského zpěváka Michela Telóa - další písnička je od System of a Down, Chop Suey - poslední song určitě všichni znáte :)

Přepis titulků

Ahoj všichniiii čističi nábytku! Děkuji! Vítejte u dalšího videa RoEnLaRed! Na řadě je další trrr... tutorial! Neboli: Znáte ty chvíle, kdy se ocitnete s někým, koho moc neznáte, a chcete nějakým způsobem prolomit ledy? Tyhle chvíle.

Protože se mi tohle stává často, mám seznam frází, které používám k prolomení ledů. Takže vám je teď ukážu. Of course. Způsob číslo 1: Předstírej, že vidíš pavouka. Pavouk! - Kde?! - Tamhle! Je tam pavouk! Hrozně se jich bojím!

- Já se jich taky hrozně bojím! - Tak hrozně se jich bojím... Tohle lidi vždycky spojuje. Strach. Vždy spojuje. Můžete také zkusit kompliment. Říct něco hezkého o té osobě, u které chcete lámat ledy. Máš krásný účes! Dík!

Mám ho od včera. Hrozně ti sluší. Díky moc, jsi milá. Tentokrát to vyšlo, ale jsou lidi, kterým se nemusí vyplatit skládat komplimenty. Máš úžasnej piercing! Piercing? To je nezhoubný nádor, zítra mi ho budou operovat! To mě mrzí... To je život, kámo.

Někdy pomáhá začít si zpívat. Když budete mít štěstí, trefíte se do písničky, kterou má ten člověk rád, on se pak přidá a najednou hned máte něco společného! Ráda sněhuláky stavíš, tak pojď si se mnou hrát. Já už tě skoro nevídám a proč jsi tam, to se tě musím ptát? No tak ne.

A jaké další filmy máš ráda? Ačkoliv samozřejmě riskujete, že se netrefíte do té správné písničky. Ach, až tě dostanu, ach, ach, až tě dostanu. Lahoda, laho... ne? Nebo to můžete zkusit znovu. Vzbuď se! Nnnnnrn... Makeup! Nnnnnrn...

Otřes! Nnnnnrn... Chtěl jsi! Nnnnrn... Chtěl jsi! Nnnrn... Á, tak tohle byla ta správná! Další způsob, jak prolomit ledy, je nabídnout něco, co zrovna máte po ruce. Jako třeba žvýkačku. Ne! V tomto případě... V tomhle případě ne!

Dáš si? Také můžete uhodit na citlivou strunu a zeptat se na nějakého příbuzného. Co tvoje babička? Je... MRTVÁ! Radši si nevybírejte starší příbuzné. Nebo jo? Doteď jsem neměla nikoho, s kým bych si o tom mohla promluvit...

Nebo jo? Na závěr si připomeneme, že existuje úplně klasický způsob, jak lámat ledy. Co to děláš? Pardon. Nakonec, pokud jste neprolomili ledy žádným z těchto způsobů, vždy můžete použít ultimátní... ...zbraň.

Jak dělá liška? Wa pa pa pa pa pa pa pow! Pa pa pa pa pa pa pow! Pa pa pa pa pa pa pow! Jak dělá liška? Hatee hatee hatee hoo! To bude pro dnešek stačit, protože tenhle poslední způsob vždy, vždy, vždy funguje. Jak dělá liška?

Joff tchoff tchoffo tchoffo tchoff! Joff tchoff tchoff tchoff tchoffo tchoff! Joff tchoff tchoff tchoff tchoffo tchoff! ... špičatý nos, ná ná ná a malé packy. Doufám, že se vám tohle video líbilo, všichni čističi nábytku, a uvidíme se příští pátek! Do té doby...

Paaaa...! Překlad: CaptAnne www.videacesky.cz

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jedna jediná vtipná věc na celém videu byl ten typos na konci, co si od ní vzal žvíkačku stejným způsobem, jak bych to udělal já ... jinak je to vtipné asi jako Petr Novotný a jeho historky o manželce

62

Odpovědět

Jo, kdyby mi bylo 12 a měl jsem IQ pod 50 asi by mi to přišlo vtipný... 1 Hvězda :)

72

Odpovědět

Ježiš to je stupidní :D Ale jako vtipné... Když jí člověk nebere vážně, tak se i zasměje :D

66

Odpovědět

Zase tak hrozný to nebylo... *7

116

Odpovědět

Tak ja neviem, podla mňa to nebolo až také najhoršie, tak ok, 10 hviezd by som nedal, dokonca ani 7, ale niektoré vtipy náhodou celkom sadli...napríklad mi to pripomenulo štýl akým ja "spievam" Chop Suey :D

165

Odpovědět

Škoda zajímal by mě nějaký tip, jak to vidí druzí. Tohle nebylo ani vtipné ani poučné.

81

Odpovědět

Koment od překladatelky:

Zaprvé se moc omlouvám všem, kterým jsem zkazila už od rána náladu infantilním humorem nebo pištivým hlasem téhle vloggerky. Nezdála se mi tak nesnesitelná, ale samozřejmě, že se tu už neobjeví (určitě ne ode mě). :) A moc se omlouvám za chybu v překladu (cigue - chicle) a dík za upozornění. Dám si na to větší pozor.

Jinak jsem chtěla podotknout, že jsem na videacesky.cz chtěla působit hlavně kvůli nasbírání překladatelských zkušeností. Děkuju moc za vyjádřenou podporu a důvěru v budoucí zlepšení, ale určitě se nemusíte ostýchat napálit mi do očí, co si myslíte o obsahu videa (které není mojí tvorbou), a bát se, že mě to odradí od dělání dalších překladů. Neodradí, chci se tím živit. :) Zároveň bych vám chtěla vyjít vstříc ve vašich požadavcích, ale musím vás předem připravit na to, že španělský John Oliver asi nebude existovat. Příště pravděpodobně zkusím nějaký krátký film nebo politickou satiru, pokud najdu něco, co bude působit distinguovaněji (do způsobu humoru často vstupuje i "jižanský temperament"). Ok? :)
Kdybyste měli nějaký návrh na zajímavý kanál ve španělštině nebo konkrétní video, budu moc ráda za tipy.

1094

Odpovědět

"Sympatická blondýnka Ro pochází ze Španělska, kde se její kanál RoEnLaRed těší na Youtube velké oblibě."
Není hned tady řečeno všechno? Ve Španělsku se těší oblibě, tady ne. Nechápu proč by se měl překladatel omlouvat za to, že video dostalo špatné ohodnocení. Teda pokud není nízké hodnocení způsobeno otřesným překladem, což tento případ nebude.

Navíc většina vloggerů jsou strašní sráči, ale to je už dnešní doba že? Nemusí to být (nebo lépe NESMÍ) to být inteligentní, aby se to stádečku líbilo.

Děvče fandím Ti, nenech se odradit, tady je totiž každý strašlivý intelektuál a zkušený kritik. VČETNĚ MNE SAMOTNÉHO!

905

Odpovědět

Tisíce lidí jsou rádi, že vůbec nějaká VideaČesky jsou. Každý překladatel tu má 100% podporu. Že má video nízké hodnocení jsem já osobně vždy bral jako informaci co se líbí a co stojí za překlad. Nemyslím, že to kdokoli bere jako hodnocení překladatele nebo jeho osoby. Video se nechytlo, ok, jedem dál. Je tu pár videí co tu má i horší hodnocení, na Tebe to prostě padlo dříve než na ostatní. Chápu, otráví to, ale rozhodně nezastavuj. Teď už to může být jen lepší :-)

422

Odpovědět

Osobně by se mi líbilo nějaké video nebo série ze života právě na "jihu" nebo ve španělsky mluvicích zemích (i když to nejspíše znamená to stejné). Dík

31

Odpovědět

prosím .... https://www.youtube.com/watch?v=wgzdb0txR_c
vraj
sú to historky z práce tohto Španiela a vraj sú aj naozaj smiešne ... posím prelož to dobrá víla

01

Odpovědět

jasne zlatko, len vytrvaj :)
prekladaj čo ti srdiečko ráči, vždy sa nájde fanda, nič neboj :)
navyše s chalanmi z VC máš nádhernú referenciu :)

32

Odpovědět

Není proč se omlouvat. Je to zadarmo a dá se to vypnout. Každý národ má svůj temperament a smysl pro humor. I u nás se objevuje halasný humor bez nápadu, třeba bývalý pořad Novoty. Stačilo říct "pr.del" a byla sranda.

50

Odpovědět

namet na preklad (prip. spolupraci s prekladatelem lukan_cruz), posledni dil Malvivienda 3x10 - https://www.youtube.com/watch?v=ihaNQhFQDJ8

11

Odpovědět

Z tím zpěvem jsem to několikrát zkoušel, ale moc to nefunguje :-(
"I'm the only one you love
I feel her heart beating
My knife deep inside
Her crotch is bleeding"

151

Odpovědět

Proč se musí někteří dospělí lidé chovat jako naprostí k.....i. K tomu téma a provedení naprosto o ničem.

CaptAnne - První den v práci a neúspěch neznamená, že to nepůjde, držím palce.

Redakce - Reakce zdejší komunity se dají už odhadnout, protože podobná videa tu byla a dopadla v hodnocení a komentářích naprosto stejně. Bloggeři se dají přežít a umí pobavit, ale nesmí se pro tohle publikum chovat jako infantilní blbečci. Inteligentní humor, to je, oč tu kráčí.

152

Odpovědět

Ta ženská je neuvěřitelně protivná a obsah sdělení je tak stupidní, že se ani nedivím, že si s lámáním ledu láme hlavu.

281

Odpovědět

*a aby se symbolicky prolomily i ledy u diváků videa česky (možná, že video bylo vybráno i z tohoto důvodu...tvé první video...ta myšlenka se mi líbí...symbolismus je můj oblíbený směr), tak to chce asi vybrat nějakou zaručenou pecku...už to může být jen lepší :-)...držím palce při dalším výběru...začátky jsou vždy těžké

vkus je ošemetná záležitost, která má spoustu proměnných...od věku, přes pohlaví, momentální náladu, kulturní důvody, atd...zkrátka je to individuální záležitost...na podbízivou líbivost bych nespoléhal...vodítkem, ať ti jsou např. top videa na místním serveru...pokud ve Španělsku, popř. v Jižní Americe existuje nějaký John Oliver, tak si myslím, že hodnocení se přenese k druhému pólu bodovací škály bez většího hledání

42

Odpovědět

Ve 2:37 neříká cigaretu ale žvýkačku - "el chicle".

40

Odpovědět

Info pro všechny: jde o první video naší nové překladatelky na španělštinu. Vzhledem k hodnocení se tu tato vloggerka už dost možná nikdy neobjeví. To je jasný, ale prostě tu nechceme překládat furt ty samý kanály a musí se občas zkusit něco novýho. Překladatelce přišla tahle holka zajímavá, mě při korekci taky nijak neiritovala a tipoval jsem hodnocení kolem 7, ale bohužel.

Věřte mi, že není snadný odhadnout vaše reakce předem a obzvlášť u jiných než anglických videí je to dost zrádný. Snad se příště trefíme do vkusu. ;-)

803

Odpovědět

Heh, tak to mi je líto že její překlady začaly zrovna takhle. Nevěš ale hlave CaptAnne :) Španělských videí tu moc není, určitě je na internetu z čeho vybírat. A smůlu už sis vybrala, příště to bude zajisté něco superovýho :D
Tak uvidíme, já držím palce :)

510

Odpovědět

Dohhh... každý si prekladá čo chce... polovica z toho čo sem dávate sú pičoviny ale vždy sa istej čast páčia... Slečna nech sa nenechá odradiť nejakým pripičeným hodnotením...

1322

Odpovědět

Musí se zkusit co se lidem líbí a co ne. Jen ať dál pokračuje, další video bude určitě lepší.

82

Odpovědět

Nerad píšu negativní komentáře. Ale tohle mi přišlo fakt totálně a naprosto stupidní. V půlce jsem to vypnul, už jsem se skoro až mračil jak strašný to bylo.
Možná se někdo bavil, ale asi s ním nebudu úplně sdílet úroveň ineligence, sorry.

176

Odpovědět

Hm. Už její pištivý hlas dělá tohle video nekoukatelným. Poté jsou to její "vtipy".

153

Odpovědět

Chyba v překladu. V čase 2:36 nemluví o cigaretě, ale o žvýkačce.

80

Odpovědět

Opraveno, děkujeme. ;-)

12
Další