Jak se čistí zuby ve vesmíru

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:663
Počet zobrazení:9 026

Po delší době se na vaše monitory vracíme s oblíbeným kanadským astronautem Chrisem Hadfieldem. Život ve vesmíru si asi většina z nás nedokáže vůbec představit. Proto je tu Chris, aby nám ukázal, jak se on a jeho vesmírný tým dokáže vypořádat i s úplně obyčejnými věcmi.

Přepis titulků

Divák z Ontaria se ptá: "Je těžké si ve stavu beztíže vyčistit zuby, aniž byste měli nos plný pasty?" Ukážu vám, jak si ve vesmíru čistím zuby. Standardní kartáček, na tom není nic neobyčejného. Rozdíl je v tom, že tady nemáme tekoucí vodu. Nemůžete tady mít žádný kohoutek a umyvadlo, všude by byla voda. Nejvíc vás asi zajímá, jak si namočím kartáček a kam to pak vyplivnu. Nejdřív si tenhle sáček naplníme vodou.

A tu si pak dám na kartáček. Teď si vymáčknu kapku vody. Tohle by mělo stačit. Kapka se drží u hrdla. Teď zavřu brčko. Opatrně. Tak, a teď si namočím kartáček. Pěkně vcucl tu vodu. Vidíte hezky namočený kartáček.

Bezva. To už je skoro všechno. Teď když mám mokrý kartáček, už jen stačí, abych si na něj dal pastu. Musím z něj tu vodu vysát, kam jinam bychom ji dali? Kartáček bychom měli. Teď vezmeme pastu. Ve vesmíru používáme obyčejnou pastu. Trochu si jí vymáčknu na kartáček. Ne moc, protože to později musíte všechno uklidit. Tady mám pastu, na namočeném kartáčku. Už je všechno připraveno.

Vyčistím si úplně normálně zuby. A poctivě! Hlavně ty vzadu. Prý si máte čistit zuby tak dlouho, jak dlouho vám trvá zazpívat Hodně štěstí, zdraví. Dobře, teď udělám tohle. Mám plnou pusu pasty a špinavý kartáček. Takže to musím... Musím tu pastu spolknout.

Je jedlá, nezabije vás. Kam jinam bych ji dal? Měl jsem ji vyplivnout na utěrku? To nedává smysl. Ve vesmíru holt musíte pastu polykat. Kartáček mám špinavý, takže musím najít svůj sáček s vodou a opláchnout ho. Ve stavu beztíže se naštěstí nic nedostane moc daleko. Tady mám teda vodu, trochu se napiju. A je to. Teď mám relativně čistý, trochu vlhký kartáček, který si dám zpátky do krabičky.

Pasta mi visí na stěně. Všichni sdílíme jednu pastu, jako bychom žili na koleji. A zbyla mi i nějaká pitná voda. Nic mi v nose neskončilo, nemá se to tam jak dostat. Jenom se to vznáší, takže je to bez problému. A takhle se čistí zuby ve vesmíru. Překlad:ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

On keď príde domov tak mu bude manželka veľmi nadávať zato ako púšťa veci na zem a ich rozbíja o podlahu.

720

Odpovědět

Tyhle videa z vesmíru jsou skvělý, pokaždé se těším na novou zajímavost.

290

Odpovědět

Supr týpek:) Díky za všechny naučná videa, co nám tady překládáte, rozhodně více Vsauce, astronautů a podobně, mně to rozhodně vadit nebude :-D

220

Odpovědět

Polknout pastu? Chudáci astronauti.

122

Odpovědět

Lidé polykají různé věci....

1050

Odpovědět

hehe vice od tohohle typka..a btw kde je vsauce?

281

Odpovědět

Nejlepší video na téma čištění zubu co jsem na internetu viděl. :D A že už sem jich na netu pár viděl. ;)

303

Odpovědět

Odpovědět

Zajímavé video :) supr, jen tak dál!

151

Odpovědět

neviem ako vy ale ja si zuby čistím vo vesmíre dvakrát denne :D vidieť to v stave bez tiaže však bolo zaujímavé

1112

Odpovědět

No rozhodně to nezkoušet se zubní protézou, to je zakázaný ;-)

04

Odpovědět

+MaFFianCZDamnit, o příspěvek vedle :-D

24

Odpovědět

:D:D made my day

10

Odpovědět

Asi jen me napadlo co udelaji zeny s nejakym jinym ''naradim'' v ustech. Prominte mi to jsem perverzni hovado :-D

5616

Odpovědět

Vždycky jsem si tak v duchu říkal, jak asi musí ve vesmírné stanici masturbovat. Ne, už to opravdu vědět nechci.

1865

Odpovědět

Od toho tam jsou kolegyně astrounautky, aby jsi to dělat nemusel :D

202

Odpovědět

+spearOni mají, tuším, přímo zakázané mezi sebou něco mít, protože by to mohlo narušovat jejich vztahy. Když by tam jeden žárlil na druhého, tak by to v tak malém prostoru na tak dlouhou dobu bylo asi peklo...

160

Odpovědět

+spear+ by se to tam pak všechno vznášelo a to fakt nechceš.

280

Odpovědět

+spearRookie: vsak by sa nejaka astronautka ´obetovala´ a prehltla to, z videa je jasne, ze tam asi prehltaju viacej veci:D

70

Odpovědět

Kdyby si čistil zuby Perličkou, určitě by jí snědl s chutí! :D :D

2154