Space Oddity

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:567
Počet zobrazení:9 132

Tuto krásnou verzi písně Space Oddity od Davida Bowieho s mírně pozměněným textem nahrál kanadský astronaut Chris Hadfield na Mezinárodní vesmírné stanici. Touto nahrávkou se Hadfield rozloučil se svou pětiměsíční misí coby první kanadský velitel na ISS.

On a jeho kolegové Tom Marshburn a Roman Romaněnko se v úterý 14. 5. bezpečně vrátili na Zemi v modulu Sojuz TMA-07M.

Přepis titulků

Překlad: Magenta www.videacesky.cz Probíhá nahrávání Kontrolní středisko volá majora Toma. Kontrolní středisko volá majora Toma. Uzamkněte poklop Sojuzu a nasaďte si helmu. Kontrolní středisko volá majora Toma. Zahajuji odpočítávání, motory běží.

Odpojte se od stanice a Bůh s vámi. Kontrolní středisko volá majora Toma. Splnil jste naše očekávání. Publikum by rádo vědělo, jakému týmu fandíte. Ale teď je čas řídit modul, pokud si troufáte. Major Tom volá kontrolní středisko. Navždy jsem odešel a vznáším se tím nejpodivnějším způsobem.

A hvězdy dnes vypadají úplně jinak. Tak si tu sedím v téhle plechovce vysoko nad světem. Planeta Země je modrá a já už svou práci odvedl. Ač jsem letěl 100 000 mil, cítím se zcela nehybný. A vím, že už je čas jít, náš velitel se vrací zpět na Zemi.

Kontrolní středisko volá majora Toma, už je čas, nebude to dlouho trvat, slyšíte mě, majore Tome? Slyšíte mě, majore Tome? Slyšíte mě, majore Tome? Slyšíte... letím si tu ve své plechovce, poslední pohled na Zemi. Planeta Země je modrá a já už svou práci odvedl.

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten překlad je děsnej !!! Jste z toho udělali uplně jinou písničku :D " A hvězdy dnes vypadají úplně jinak" ?? To vám přeložil google překladač ?? :D Ach jo

04

Odpovědět

Budu předpokládat, že neumíš jak číst česky, tak poslouchat angličtinu.

20

Odpovědět

Video opět funkční :)

00

Odpovědět

Bowie mu prý vzkázal "Hallo spaceboy". :-)

20

Odpovědět

Chris měl smlouvu jenom na rok, tak video už není dostupné - někdo nahrál na google drive HD verzi, kdyby si to někdo chtěl poslechnout bez titulků: https://docs.google.com/file/d/0BxwAdKjhbxVKUGRZUFczRlJxZTg/edit

31

Odpovědět

U tohodle videa mi hodně chyběly titulky, angličtinu zvládám, ale francouzština je pro mě španělská vesnice. Nemyslím si, že by se tu někomu chtělo překládat 56 minut z angličtiny a francouzštiny, navíc to není nejzajímavější video s Hadfieldem, ale hodně doufám, že se časem někde objeví aspoň překlad francouzských otázek do angličtiny.
http://www.youtube.com/watch?v=P26ZePzI6_Y

180

Odpovědět

To video je hrozně dojemné. Na jednu stranu ten chlapík zažil něco, co zažije jen mizivá hrstka lidí, na druhou stranu musí být člověku líto, když to opouští. I když pravda, člověk se možná těch zážitků a pohledů časem nabaží a zase začne toužit po Zemi, po vůni čerstvého vzduchu, po možnosti vstát a uběhnout třeba jen blbých 50 metrů, po možnosti rozdělat oheň ze dřeva a urožnit si nad ním kuře, po skoku do bazénu a dalších věcech, které tam nahoře musejí hrozně chybět.

272

Odpovědět

Zapomněl jsi na jednu důležitou věc!!! A to je sex!!!

272

Odpovědět

Naprosto parádní a obdivuhodný video, až mám z toho husinu. Koukám na to už od vidání několikrát denně. Sympatickej chlapík, kterej má můj obrovskej respekt.
Btw. doporučil bych přidat tag "Chris Hadfield", když už tu s ním máte i video, kde ždímá vodu :)

212

Odpovědět

By mě zajímalo jak procvičují svalstvo, jestli něco mačkají, nebo jak? za 4 měsíce bez gravitace musí strašně zeslábnout.

191

Odpovědět

Cvičit musí denně, je to tuším kolem 1 - 2 hodin. Co vím, tak mají benchpress, běhací pás a nějaké stroje na nohy.

Když pohledáš, určitě najdeš i nějaká videa. ;)

200

Odpovědět

+John Coffeynapř: https://www.youtube.com/watch?v=YxImeOomkUk

a
podobně. :) Sice tam není gravitace, ale jinak fyzika stále platí.

180

Odpovědět

U toho přistávání to byla rána jako prase. To muselo celkem bolet.

193

Odpovědět

Zvlášť, když člověk není zvyklej na gravitaci.

193

Odpovědět

To pristátie síce vyzeralo tvrdo ale nebolo. To že sa zaprášila zem je preto že 1,5m nad Zemou sa zapnu motory ktore spomalia ten pád a preto sa "až zapráši" :)

190

Odpovědět

+rexino1.5m ? Není to trochu pozdě ?

200

Odpovědět

Docela by mě zajímalo jestli tam ta stanice zůstane jen tak bez posádky a nebo jestli je nějaká možnost poslat tam novou posádku.

1831

Odpovědět

Na té stanici pořád někdo je, zpravidla 3-6 lidí. Teď jsou tam 3 astronauti a koncem května je má doplnit expedice 36.

190

Odpovědět

+KubSiXAha děkuji.

180

Odpovědět

celkom drahy videoklip...

184

Odpovědět

Zas až tak ne: http://what-if.xkcd.com/45/ :)

190

Odpovědět

Připomíná mi to styl Eltona Johna, akorát tak o 98% slabší. Viz. písnička Rocket Man
http://www.youtube.com/watch?v=1GAKOLOnfV4

1836

Odpovědět

Howard "Rocket Man" Wolowitz.
What's up Frootloops?:-D

202

Odpovědět

Skvělá písnička od skvělého astronauta. Ještě by to chtělo přeložit Is Somebody Singing! :) Škoda, že už je zpátky, uteklo to rychle. Patří mu velké díky, že se denodenně podílel o své zážitky z ISS a popularizoval vesmírný program a vědu vůbec fotkami, videi, komentáři nebo právě hudbou. Ukázal obyčejným lidem, že realita je někdy víc cool než sci-fi. Nová posádka vypadá sympaticky, ale mám pocit, že bez Chrise Hadfielda to tam nahoře nebude ono. Nejlepší astronaut může být ale jen jeden..:)

201

Odpovědět

Tak by mě zajímalo co ten chlap neumí.

182

Odpovědět

Uplně mi z toho leze mráz po zádech

194