Thumbnail play icon

Jaké to je vlastnit rámen restauraci?

92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:115
Počet zobrazení:4 947

Další video z kanála Life Where I'm From (Tam, odkud pocházím). Tentokrát natočili, jaké to je mít svou vlastní rámen restauraci. Vyzpovídali majitele, představili hlavní jídla a ukázali jaký takový život vlastně je. Až se některým věcem ani nedá věřit...

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

no konecne nekdo zas neco o japonsku :) diky haffy :)
jinak ja doufam ze ten typek z toho ma aspon prachy.. aby moh casem quitnout.. jinak ho to zabije.

50

Odpovědět

Na ubrání práce je řešením automatizace.
Otázkou je, kde všude to v takovém případě jde. Je to Japonsko, předpokládal bych, že se dá zbavit hotovostních plateb a kasu tak řešit automaticky.
Vaření vývaru, vajec apod. by mělo jít také automatizovat. Stejně tak část práce s nudlemi a loupání vajec.
Na druhou stranu, automatizace může vzít nějaký prostor, který tam asi mít nebude.
Zdar Max

22

Odpovědět

Snad se mi podaří to správně vysvětlit..

jednak taková automatizace i něco stojí, ale zvláštně v Japonsku, to mohou být i zcela jiné morální/ideologické důvody. Naprosto jednoduše, si to můžeme představit tak, že by tím ubral svou osobitou ruční práci/dřinu tomuto "umění", které jeho zákazníci oceňují ať už to může být zřejmé nebo ne.

Pak je tu také k zohlednění zda by automatizace nezhoršila kvalitu produktů, tohle není vyrábění nějakých věcí, jde o to přesně načasovat a leckdy i upravovat postup jídla. Rámen jídlo jsem nikdy nedělal. Vařím svá jídla a z pohledů a otázek těch co mě u nich přistihnou je konzumovat, jsem doposud nepotkal nikoho kdo by pochopil ono jídlo, vyznal se v jeho obsahu (tohle zní jistě humorně :D ) ale především nikdo nezná ani si nepředstaví jeho postup. Nejde o nic zázračného, jednoduše jsem ze svého minimalismu a touhy mít co nejvýživnější jídla za co nejdostupnější cenu neustále vyvíjel samotné jídlo i postup jeho dělání a nedovedu si představit, že by to měl dělat nějaký stroj, jednak by byl super drahý a druhak by musel být "superpočítačem" aby upravoval ony proměné, ne všechno se dá přesně odměřit, chce to odhad, intuici, je to zkrátka "živoucí" činnost to vaření - a to píši jako gurmánský barbar, pro kterého největší dezert představuje ovoce a ne žádné vyšperkované zákusky a sladkosti a většinu normálních jídel bych ani nevěděl jak uvařit.

Snad to bude k pochopení. Připomíná mi to jedno asijské video zde na webu bylo přeložené, pojednávalo o tom, jak nemocní lidé jež pracovali v továrnách (tuším že na mobily?), které jim poškodilo zdraví, páchali sebevraždy. Páchali je především proto, že neunesli skutečnost, kdy se o ně starají jejich rodiče, místo toho aby se o ně starali oni. Zkrátka duch východních lidí, morálka a zásady na který se západ nechytá.

50

Odpovědět

+OPPopište, prosím, recept (seznam surovin, dávkování, postup) na nějaké takové vaše jídlo.
Případně odkaz na nějaké obrázky a videa vašeho snažení.
(zvážit a změřit okolo jídla se dá všechno)
Zajímalo by mne to.

20

Odpovědět

+OPZvláště v Japonsku.. mají automatizaci dál, než zbytek světa dohromady.. automaty na ramen vedle automatů na vložky do bot a z druhé strany použité kalhotky (myšleno, jako automat z druhé strany, ale ani verze oboustranně použitých kalhotek se nevylučuje).
Nehledejme kulturní dogmata tam, kde nejsou.. i u nás jedna hospoda knedlík udělá a druhá za rohem ho koupí.
Je to jednoduše pouze otázkou osobní volby.

10

Odpovědět

+Daniel99Daniel99: To jsem to řádně pokonil, máte s tou automatizací v Japonsku obrovskou pravdu ! A kdybych to zároveň zmínil ve svém komentáři, mohl být daleko kompletnější. Automatizace je tam obrovská a velmi pokročilá, zároveň zde máte, ale i tradiční řemesla, přístupy a právě onu morálku staromódní. Například snad nejznámějším řemeslem, které pokud se provozuje v nejvyšší kvalitě - výroba katan/mečů tak, není jiného způsobu než-li toho starého ! Samozřejmě mohou mít nějaké "buchary" či jak se těm strojům říká, aby do toho nemuseli tlouct. Ale to je velmi nízká výpomoc v tom celém uskupení úkonů a nepřekvapilo by mě, kdyby se našli i kováři, kteří by kašlali na ony mnou vtipně popsané "buchary" . Ale není třeba z toho na druhou stranu dělat parodii, že by se pomalu báli vzít do ruky kladivo.

Zkrátka, automatizace je tam obrovská a velmi pokročilá, ale duch spousty obyvatel, který má kořeny již v historii zde stále je ! A něco takového nemohu říct o určitých jiných zemích, národech či kulturách ! Některé z nich moderní doba změnila natolik, že není žádného důvodu být hrdým vlastencem pro jejich obyvatele. Myslím si ovšem, že pracovitost a morálka Japonských obyvatel je daleko před západním světem, jestli si někdo myslí něco jiného, hold máme jiné znalosti a já v tom nebudu nikomu rozporovat, o nic velkého přeci nejde.

mykanec: Rád bych znal vaši motivaci. Rozhodně to nebudu psáti takto veřejně do diskuze. Poté by záleželo na vaší motivaci a té mojí něco takového sdělit. Není to pro mě žádným svatým tajemstvím, koneckonců, já se neschovávám u jídla v práci před lidmi a když se zeptají co to tam mám, tak jim odpovím. Na druhou stranu to v oblibě příliš nemám, někteří mlčí, další projeví úžas, další si rýpne že je tam něco špatného, aniž by věděl že to jídlo obsahuje něco co zmírnuje či dokonce absorbuje negativní účinky, nemluvě o tomto: strava každého jedince by měla být jedinečná, aktivní sportovec s náročnou fyzickou námahou bude mít jiné nároky na stravování než nějaký ajťák. Proto by mé jídlo, někomu neprospívalo, dalšímu by vyhovovalo a pro jiné by bylo nedostatečné. Já v žádném případě neměl v úmyslu, se povyšovat nad ostatní svým stravováním, pointa byla úplně jiná a má motivace si pročítat zpětně komentáře je nízká. Vím že to není pěkné, ale na některé komentáře se neodpoví, na některé ano a je to krátká diskuze s jinými se to vleče.. tuhle potkáte někoho s kým si rozumíte.. tamhle zase ne.. zkrátka ta hranice mezi motivací "stojí mi to za to?" a tím že bych měl odpovědět ze slušnosti i když se mi ta konverzace nelíbí, je velmi krátká.

00

Odpovědět

+OPPřesně tak, o nic nejde.. ani já Vaše tvrzení nerozporoval:) Pouze jsem se snažil nasměrovat myšlenku směrem, co mi přijde nejrelevantnější.
Jinak, kulturu řemeslného umění si udržuje většina států.. ale je pravda, že v udržování striktních archaických postupů jsou Japonci na vrcholu.

10

Odpovědět

Ramen Girl

10

Odpovědět

nevidím nic zvláštního na rámen restauraci video de fakto o každé restauraci dozvěděli jsme se akorát to že je tam zavřenej od nevidím do nevidím a má v nabídce čtyři jídla - klasická restaurace

311

Odpovědět

protože mysl idiota nemůže nikdy pochopit japonskou kuchyni

61

Odpovědět

Video super, chybělo mi tam jen trochu víc té praktické stránky - kolik vyydělá, když je tam v podstatě sám, jestli by se z toho zaplatila pomocná síla na nádobí a vytírání apod.

130

Odpovědět

Na to se nedá dívat – ty vteřinové střihy to video zabíjí  :-(
(skončil jsem v čase 1:32 – nejdelší souvislý záběr byl na jedoucí vlak, který snad s vařením nemá nic společného)

14

Odpovědět

Nemáte někdo tucha co provádí s vajíčky v čase 3:04?

30

Odpovědět

mam pocit, ze skusa ci nie su pokazene (podla zvuku)

12

Odpovědět

Díry, aby se lépe loupala a nepraskala při vaření.

90

Odpovědět

Mě zase napadlo, že by do těch vajec dělal malé dirky, aby při vaření nepraskaly.

10

Odpovědět

Nj, to sedi

03

Odpovědět

S weeb prekladateľmi čo prekladajú dopredu preložené videa do angličtiny sa tu v poslednom čase roztrhlo vrece.

11

Odpovědět

ten asi nema zenu, stastlivec

42

Odpovědět

Nějaké doporučení kde sehnat dobrý ramen v okolí Brna/Prahy? :)

20

Odpovědět

Jedině hotel Diplomat v Dejvicích. V Suterénu je autentická japonská restaurace, kam chodí hlavně japonci a dělají i super ramen. Počítat se jen musí s vyšší cenou, cca 350Kč. Také doporučuji ochutnat plněné knedlíčky. Pecka!

91

Odpovědět

Odpovědět

Jarinine, díky za odkaz; poctivě jsem to celé zhlédl a děvče má můj respekt a obdiv.

20

Odpovědět

rákosníci sú proste užasný a tento chlapec dvojnásob...veľký palec hore :)

48

Odpovědět

chudak

74

Odpovědět

pretože tvrdo pracuje? sám si chudák ty žebrota vyjebaná

712

Odpovědět

Skvelé video, chcem pochváliť prekladateľa za skvelý preklad a hlavne výber videa. Mal som tú česť stráviť v japonsku dlhší čas, a tie ramen reštaurácie sú naozaj super. A vidno v tej každej miske rámenu, koľko úsilia do toho ten zamestnanec či dokonca majiteľ reštaurácie musel dať. A ako vidíte aj na videu, maká týždenne 80 hodín, ale stále sa ten človek vládze usmievať. Toto som obdivoval, ako sa o zákazníka vedia postarať, vždy nejaký úsmev alebo sa dokonca ani neboja viesť rozhovor, na jedno také posedenie v rámen stánku nezabudnem. Ale jedno je pravda, ja sám by som nedokázal viesť takýto život a väčšina z vás taktiež. Na jednej strane je to obdiv, že toľko toho zvláda, ale ten celý systém v japonsku je zlý, preto im aj rapídne klesá populácia či dokonca mnohý končia život samovraždou. Nemať osobný život je ako nežiť vôbec. Každopádne, skvelé video so skvelým prekladom ešte raz veľká chvála. Prosíme ďalšie videa z japonského prostredia :)

150

Odpovědět

Paráda, mňam, nevíte někdo kolik stojí?

00

Odpovědět

Záleží v akej reštaurácii si ho dáš. V Tokyu som jedol rámen za 450 yenov ale aj za 700 :) koľko stojí v prahe či bratislave kde sú originál rámen reštaurácie kde varia pravý japonci, to neviem ale rád sa poinformujem ak tam už niekto bol.

10

Odpovědět

+Peter34Dík, 450/100x20=90Kč, tak to je neuvěřitelné, to se mi moc nezdá za takovou nálož.

30

Odpovědět

+Peter34Tak to je šok. Sice som to pozeral len na webe NBS, ale:
450 JPY = 3,33 EUR
700 JPY = 5,18 EUR
Cakal som palky od 20 eur vyssie. Je to parad, klobuk dole a zaroven ho i lutujem a obdivujem, lebo ja by som to urcite nedokazal. Netusim, kedy taki ludia "ziju" (okrem toho, ze ziju restauraciou a v restauracii).

20

Odpovědět

+Tvé jménoProč 20e? Tam to je na stejný úrovni jako u nás burger, ten normálně taky stojí tak stovku běžně v normální verzi (ne mekáč chicken a podobně), pro ně fakt rámen není exotika. :D

10

Odpovědět

+Karel VorelVychadzal som z toho, co som cital (nebol som tam). A vacsinou som videl uvadzane, ze v Japonsku je prosto draho.

Inak, z ineho sudka je tento zaujimavy dokument:
www.csfd.cz/film/255549-japonsky-pribeh-lasky-a-nenavisti
akurat ma stve, ze podla IMDB existuje v JP o dost dlhsia verzia (60 min vs. 110 min), no aj tak by som jej nerozumel. :) Ale "beznu" davali aj na ČT a da sa najst...

00

Odpovědět

Iba podotknem, ze ramen je potreba si na sk/cz objednat v original restauracii. Schvalne som jednu dobu skusal jest rameny v restikach, ktoré vyzerali relevantne, ale na original sa bohuzial iba hrali. Za 6 - 9 eur som dostal velku misu vyvaru s rezancami, ktory s ramenom nemal takmer nic spolocne a chybalo v nom mnoho potravin a ingrediencii. Treba si dat pozor

01

Odpovědět

+....Bohužel dneska plno asijských restaraucí funguje jako pračka peněz.

12

Odpovědět

+stoRmjEJak to víte?

20

Odpovědět

+Daniel99Protože tam nakupuje trávu. :D

20

Odpovědět

+JarininJak funguje praní peněz? Je to tak, že za nelegální činnost vykazují reálný obrat? Pak je to přeci v pořádku, jde ve výsledku o zdaněný produkt.. o nic jiného v případě marihuany jistě nejde:)

01

Odpovědět

+Daniel99Jistě, pro finanční úřad úspěch, pro stát vizitka - rozpočet podpořen prodejem trávy a perníku. :D
Ale jenom v případě, že byla vystavena stvrzenka a odvedeno DPH. :D

00
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK