Jazzová horečka

Thumbnail play icon
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:207
Počet zobrazení:3 623

Od americké zpěvačky a komičky Rachel Bloom a jejího YouTube kanálu racheldoesstuff se tu už několik videí objevilo. Touto písní nás vezme na malý výlet do doby jazzu, s jeho krásami a samozřejmě i ošklivostmi. Kromě Rachel se ve videu objeví i Seth Green, herec a autor seriálu Robot Chicken, ve kterém hráči Mass Effectu určitě poznají Jokera.

Přepis titulků

Překlad: Šmelda www.videacesky.cz V jedenáct večer, v můj obvyklý den, do klubu taxíkem jezdívám, abych si poslechla jazz. Vyberu si hudebníka, koupím mu gin, pak k sobě ho vezmu na noc sladkého hříchu. A teď mám tam dole bolák, je mi nevolno a jsem celá rozpálená. Porád mě bolí v krku a na prstech mám vyrážku.

Matka mě před tou mojí nemocí jednou varovala. Mám jazzovou horečku. To je horečka, kterou způsobuje přespříliš jazzu. Jazzová horečka, to je horečka, kterou způsobuje přespříliš jazzu. Zajdu za doktorem, řeknu mu, jak mi je, on se na mě podívá a řekne: "Jazzová horečka neexistuje, máte syfilis." "Jazz vás asi na 'medicíně' neučili."

Řekne, abych brala léky, ale nejsem přece hlupák. Já radši beru beru další jazz, vždyť jediným lékem na jazzovou horečku je jazz. Charleston! Jazzová horečka! Odpal peniciline, píchněte mi jazz. Teď už jsem hluchá. To z těch trumpet! Necítím nohy. To z toho tance! Mám záchvaty a záda jak syrové maso.

To nevysvětlíš! Doktor pořád volá, ale můj osud je zpečetěn, na jazz umírají čtyři z pěti. Jazzová horečka, to je horečka, kterou způsobuje přespříliš jazzu. Charleston! Jazzová horečka, to je horečka, kterou způsobuje přespříliš jazzu. Kdyby mě jen poslouchala, doktoři vědí, co dělají. Doktore, můžete mi pomoct? Mám hrozné ranní nevolnosti. Jasně! Zkuste kokain. Děkuju, moje děťatko ten bílej prášek zbožňuje. A kdo ne?

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mně se vybraný kousek, navzdory přítomné kritice, líbil...je ale fakt, že obsah zvítězil nad formou

40

Odpovědět

Mě se třeba víc líbila forma černobílého filmu z jazzového klubu než obsah se syfilisem. Ale každý to máme jinak.

10

Odpovědět

+jarda69mně

10

Odpovědět

+jarda69forma je klasická, obsah originální...jazz fever

je to komička...takže obsah už z principu musí hrát prim, jinak to nestojí nikdy za nic

emoce vs. ratio
syntax vs. sémantika

záleží k čemu je člověk více senzitivnější, jedno bez druhého být nemůže, ale první bez druhé je častým jevem, pompézních vyprázdněných PR nabubřelých výtvorů vzniká spousta
určitě netvrdím, že je toto nějaký masterstick, ale forma by bez obsahu, v tomto případě nic nezachránila, nic neznamenala, nic nesdělila a ani sdělit nechtěla, nebýt toho espritu, kvůli kterému do toho podle mě šli

00

Odpovědět

+jarda69jinými slovy...v (často nejen) komice je lepší..."co", než "jak"...když je přítomné oboje, tak ten borec je charismatický, když chybí jak, tak disponuje často suchým humorem...když má ale jen jak, tak je pouze další z papoušků či častěji tlučhubů

mnoho lidí, kvůli jak, má v seriálech umělý smích, aby poznali co

10

Odpovědět


Odpovědět

Jazz mám rád. Moc rád. To, co tahle "zpěvačka" předvedla, to je hrůza. Na druhou stranu ta hudba ušla.

65

Odpovědět

To se nedá dokoukat, jedině s vypnutým zvukem.

510

Odpovědět

Strašné... ak takto využívaš svoj čas, tak si vopred v hajzli...

410

Odpovědět

Čekal jsem opravdu jazz a ne nějakou směsku blues, r'n'b a popu.

168

Odpovědět

přesně tak...WASPové prostě neví, jak se dělá pravý jazz..tohle je prostě swing, žádný jazz

01

Odpovědět

Prijemne video :)

97

Odpovědět

Udělalo ti dobře jo?

41

Odpovědět

+BushidoVelmi vkusne v porovnani s jej predoslou tvorbou. (Priznavam aj ked som jej predosle videa hodnotila celkom vysoko)

10

Odpovědět

Hrozná hudba, krvácí mi z toho uši.
Asi jazzová horečka...

1211

Odpovědět

to bude spíš ten syfilis :)

220