Jeremy Clarkson vysvětluje, co je špatně s formulí 1

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:206
Počet zobrazení:8 440

Na kanále Drivetribe se nedávno objevilo virální video s populárním Jeremym Clarksonem, který se svou charakteristickou nekorektností okomentoval současnou situaci závodů formule 1.

Poznámky:
Super Over – název určité metody pro zrychlení kriketových zápasů
Who let the dogs out – známá hudební skladba od Baha Men, velmi populární na sportovních událostech
Stewardi – lidé, kteří oficiálně dohlížejí na dodržování pravidel při závodech formule 1

Přepis titulků

Jestli se to Ferrari nelíbí, ať jdou do prdele. A Mercedes taky. Všichni ať jdou do prdele. Chci, aby to byl zase vzrušující sport. Clarkson o formuli 1 Co si myslíte o moderní formuli 1? Radši se budu dívat, jak tohle roste, než abych sledoval závod formule 1. Až sem to zašlo. A to jsem miloval závody formule 1. Jak tento sport vylepšit? Zaprvé, zbavte se stewardů.

Nebezpečné řízení je to, co fandové chtějí. Když někdo jede nebezpečně, dal bych mu 5 extra bodů. Zadruhé, auta by měla být silnější. Měla by vydržet kontakt kol, aniž by všude lítaly úlomky. A zatřetí, řídící orgány by se měly podívat, jak to udělal kriket. Nejsem fanda kriketu, ale měli by to vidět. Vzali pětidenní nudný sport a změnili ho v to, co vidíme. Tedy já ne, ale bylo mi to řečeno – na finále světového poháru.

Super Over, davy skandující "Who let the dogs out", vyražení míčku, napětí. Sledoval jsem tenis se stejným napětím, finále Federera s Djokovićem. A mezitím Lewis Hamilton: "Jen čekám na zastávku v boxech, pak předjedu Bottase..." S tím jděte do prdele. Chci vidět skutečnou troufalost, dotyk pneumatik v posledním kole Velké ceny Francie. A jestli se to Ferrari nelíbí, ať jdou do prdele.

A Mercedes taky. Všichni ať jdou do prdele. Ferrari říká: "Máme marketingovou strategii." Mercedes říká: "Blabla..." S tím jděte do prdele. Udělejte z toho zase pořádný sport, ne bezpečnostní cvičení. Mnohem raději bych dnes sledoval závody formule E než formuli 1. Trochu si tu vybíjím vztek, ale ať jdou do prdele. Je formule 1 vážně tak špatná? Když se dostanete do bodu, kdy i já sleduji raději tenisové finále a ne Silverstone, a můj syn, který samozřejmě u aut vyrostl, sleduje raději kriket než formuli 1, pak je s formulí 1 něco špatně.

V tuto chvíli formule 1 říká: Ázerbájdžán, Soči, kdekoliv... Dostáváme peníze od jejich vlád za pořádání závodů u nich. Skvělé. Nikdo nedorazí sledovat závod, tribuny jsou prázdné, je to trapárna, nemůže se předjíždět. Nikdo se nedívá v televizi, je to nuda, protože vyhraje Mercedes, nebude žádné předjíždění, a pokud ano, stewardi řeknou: "To jsi neměl dělat, příště budeš začínat vzadu."

To není sport, není to zajímavé, není to vzrušující. Je to směšné. Svět je plný lidí ochotných přijmout riziko. A vždy byl. Dejte je do aut, nechte je jet kolo na kolo, bez stewardů. Dělejte 16 závodů denně, je-li to potřeba. Když vyhraješ, budeš začínat vzadu... To je mi jedno. Zradikalizujte to.

Totální změna. Pokud se vám líbilo něco, co jste viděli na kanálu Drivetribe, dejte jim lajk. Čím víc máte lajků, tím víc máte trakce. Ve vašem světě počítačů a těchto věcí zmáčkněte lajk. Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Když běžela na Nově a nebo jinde, tak jsem se díval, ale své sledování jsem ukončil v momentě když jsem zjistil, že se u toho výborně spí. Nuda, nuda, nuda nuda, nuda, nuda, nuda, nuda nuda, nuda nuda. Už preferuji Formuli 3000 tam je to co se mi líbilo na F1. Ať už jdou z tou předraženou sračkou do p****e.

80

Odpovědět

Každej musel milovat týpky který za celou sezonu nedojeli závod a když chcalo, tak sebou stáhli ke dnu ještě dalších 5 frajerů a dalších 5 muselo do boxů a to vše ještě v první zatáčce :D

50

Odpovědět

Na F1 jsem se díval rád, ale to už je hodně dávno. Tehdy ještě tankovali, předjížděli se a neměli motor jak z vysavače.
Nejradši jsem měl Coultharda, Montoyu a Takumu Sato. Tehdy člověk viděl skoro v každém závodě bouračku a minimálně ti poslední dva tomu zdatně pomáhali :)

70

Odpovědět

Jeden like pro zvýšení trakce...

40

Odpovědět

Jste blázni na F1 koukám každej závod protože je to absolutní strop techniky co se týče aut královna motor sportu a kvalifikace je best off

424

Odpovědět

To si jenom myslíš

00

Odpovědět

Má pravdu byly to nejlepší závody aut teď je to traparna a f**k off F1

113

Odpovědět

91% video za co? Že řekl párkrát sprostý slovo?

2030

Odpovědět

Za to, že má pravdu.

553

Odpovědět

+MainMan95% komentář za co? Že řekl že má pravdu?

12

Odpovědět

popravdě neřekl nic směrodatnýho ...nic nevysvětlil ...

1429

Odpovědět

V první řadě řekl svůj názor jako divák. Není nutné aby něco vysvětloval.

21

Odpovědět

Formuli jsem nikdy nechápal, proč na to někdo kouká, na kroužící auta po okruhu, ať to klidně zruší, stejně je to plný absurdit. Viděl jsem film N.Lauda vs někdo už nevím jak se jmenoval, ten magor s popálenou hlavou utekl z nemocnice aby dokončil pohár.

1232

Odpovědět

Jeremy má zase pravdu, dřív jezdci Formule byli hrdinové, kteří se nebáli riskovat života závod za závodem, dneska je to tak moc sterilní a nezajímavé, že se na to nedá dívat.

593

Odpovědět

Hrdina je někdo, kdo třeba zachrání tonoucího nebo deset děcek z hořícího domu. Ale ne závodník ve formuli, ty pako!

1421

Odpovědět

Má pravdu do posledního písmenka, F1 je dokonale vykastrovaná nuda. Zaplaťpámbu za MotoGP a další závody, co pořád za něco stojí.

423

Odpovědět

WRC to samý. To už se radši podívám, jak to nějakej amatér krosí s Rapidem, než sledovat ty litrový tříválce. (přehánim)

44

Odpovědět

to ze někdo riskuje žovto pro peníze a pro slávu znej něudelá hrdinu

21

Odpovědět

Pokud nic neudělají tak F1 brzo nahradí F1 esport.

71

Odpovědět

Trochu se obávám, že F1 nakumulovala takovou prestiž, kvůli které ji i s nabraným kurzem ještě pěknou řádku let udrží nad vodou různí šejkové, monačtí rentiéři apod., kteří si budou sponzorováním kupovat prestiž, politický vliv... Do toho trocha nadbíhání současným trendům (od eko až k pokrokovému zapovězení kozatých barbín) a k tomu samozřejmě zájem automobilek. Čerstvě mi lehce padla brada z informace, že Ferrari dnes údajně už vydělává prodejem aut méně, než kšeftováním s drobným merchem. Šílenost.

293

Odpovědět

Prostě řečeno, je to už přehnaně sterilní. Stejně to pujde dopr, protože v dneštní době kdy se kdeco dá vypočítat je skutečná návykovost zábavy někde jinde, mladý navíc tyhle věci nezajímaji, takže nakonec zbyde jen hrstka lidí co to bude chtít sledovat a tak to stáhnou.

171

Odpovědět

Podle mého zbytečného názoru to v překladu nejsou stewardi ale komisaři o_o

82

Odpovědět

Komisaři jsou "marshals", nikoliv "stewards". Já bych byl taky spokojenější, kdyby to bylo v češtině něco "přirozenějšího", ale podle sportovních webů, které jsem prošel, jsou to buď stevardi, nebo stewardi... Ale pokud tu někdo pravidelně sleduje formuli, rádi se necháme poučit :-)

122

Odpovědět

+XardassJen jsem vždy myslel že "marshals" jsou traťoví komisaři a "stewards" sportovní komisaři. Ale rozhodně nejsem expert a nikdy jsem se v tom nějak hlouběji nehrabal takže jsem dost pravděbodobně mimo :D

32