Lewis Hamilton v Top Gearu

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:627
Počet zobrazení:7 940

Dnes vám přináším rozhovor s Lewisem Hamiltonem z roku 2007, tedy po jeho první sezóně ve formuli 1, kdy mu titul proklouzl mezi prsty i kvůli soupeření s vlastním týmovým kolegou, Fernandem Alonsem. Dozvíte se, co cítí těsně před nárazem do zdi z pneumatik, a uvidíte, jak mu šlo obligátní Top Gear "kolo".

Přepis titulků

Dámy a pánové, Lewis Hamilton! Jak se máš? Rád tě vidím. Posaď se. Je tady. Přišel mezi nás. Myslím, že tomuhle můžeš říkat přátelské publikum. To ano. Moc vám děkuju za vřelé přivítání. - Ano, ano. - Ale je tady trochu zima. - Ano, je. - Vím, že vy lidi hodně vyděláváte, nemůžete si dovolit topení nebo něco? - Ne. Protože my máme všechny peníze.

No nic, na začátek bych chtěl, myslím, že by ti všichni chtěli moc poblahopřát k úžasnému prvnímu roku. - Děkuju moc. - To se musí, protože to bylo opravdu vynikající. Jsi taky tak unešený, jako my všichni? Jsem, určitě, protože kdo by si to pomyslel... jsem obyčejný kluk a dostal jsem úžasnou možnost jít do formule 1. A dokázal jsem jen... no, prohrát titul na konci, ale i tak to byl úžasný rok. Takže když jsi začal ve formuli 1, první závod byl v Austrálii, že?

Čekal jsi, že se k tobě budou chovat jako k nováčkovi? Jo, myslím, že všichni čekali, že tohle je ten novej kluk, ten neví, co dělá. A že bude snadné ho předjet. To nebyl ten případ. No, to nebyl, protože první, koho jsi předjel, byl ten chlápek s tím obočím... Alonso, ne? - A druhý byl Massa. A kdo byl ten další jezdec? - Massa a Kimi. Byl Kimi opilý? Já nevím.

Tam v Malajsii byl nalevo a chtěl jsem ho vybrzdit, ale... Jako by si popěvoval: "Jedu si z hospody. Hej, kdo to byl? To mě předjel ten novej?" Zrovna jsme sledovali Richarda Hammonda, jak ze sebe dělá naprostý nemehlo ve formuli. Je těžké ty formule řídit? Ano, je to hodně těžký. Když jedete rychle, když jste na 240... 290 kilometrech v hodině, jedete zatáčkou a najedete na hrbol, znažíte se to zkorigovat, ale víte co, vystřelí vás to pryč, takže... Nemáš strach? Protože myslím, že už jsi jednou řekl, že jestli umřeš na trati, tak budiž.

No, já... nehledám způsob, jak promarnit život, ale nikdy jsem neměl problém s tím, že bych se bál. Vůbec nikdy sis nepomyslel: "Co kdyby mi teď ulítlo kolo?" Ne, vlastně tenhle problém už jsem párkrát měl. Je to vlastně docela vzrůšo, když letíš, víš, hlavou přímo do bariéry, ta počáteční část. Ta počáteční fáze je docela... Ne, zvlášť, když narazíte na zem a jste ve vzduchu, víte, to je docela bezva. Pak vidíte, co se blíží, a jen si říkáte: "No jo, tohle bude bolet." To už víš dopředu, že to bude bolet.

Měl jsem hodně dobrou příhodu na začátku sezóny. Tým tvrdě pracoval, aby udělal dvě úplně nový auta na první test a já ho rozmlátil ve 288 km za hodinu pozadu do zdi. A já si pamatuju, jak jsem jel pozadu v kačírku a říkal si: "Tohle bude bolet." A jen jsem dal ruce na prsa a hlavu dozadu, byla to docela sranda. Ty jsi jak Smrtonosná past 4. "To je vzrůšo." Takže, kdo bys chtěl, aby byl příští rok tvým týmovým kolegou? Předpokládám, že někdo nepoužitelný.

- Nechceš ty? - Ne, já bych se nevešel... To by byl trapas. To by byl první závod: "Hm, ten tlusťoch bude k ničemu." A pak by to dopadlo stejně jak u tebe, proletěl bych kolem tebe. S křikem... Ale chceš někoho, všichni chtějí někoho neschopnýho. Ne, popravdě, tenhle rok jsem měl někoho, kdo mě postrčil dál. A tolik jsem se od něj naučil. A je to taky zatraceně dobrý jezdec. Je... Jo, já bych ho dal.

Jednou jsem to udělal na okruhu v Oxfordu. Vážně, jel asi 130, já jel 140 a předjel jsem ho. Teda vlastně já 130 a on.... To je jedno, ne? Když teď řídíš, vím, že tvůj táta tě hodně podporuje a teď je tady taky. Říká ti pořád, jak máš řídít? Jak to dělají všichni tátové, když jedeš s ním? Jo, když jedem po silnici nebo tak, tak... Víte, on si opravdu myslí, že je lepší řidič než já. A tak, kdyby... Kdyby měl tu možnost, teď by byl ve formuli 1. Takže ty máš Mercedes.

Máš CL? Ne, víš co, já mám GL 500. Ne, počkat, GL 420. Proč jsi nedostal 5... Co? Je to diesel. Je to, je to... velký auto, víš. To je ďáblovo palivo, člověče! Můžeš na to dát 24palcový kola, prostě se opřít a jet a to je to, co na silnici potřebujete. Co to o sobě říkáš?! Teď, je tu jedna věc, který jsme si všimli.

Martin Brundle... Všimli jsme si, že vždycky, když se ti v závodě moc nedaří, - Brundle s tebou mluví. - Mluví, ano. - Všiml sis toho? - Všiml. Myslím, že je podlý. Myslím, že ti odmontovává věci z auta. Ne, fakt, to se tu děje. Prašti ho. Ne, chci říct... Vlastně, kdo by ze všech britských jezdců vyhrál pěstní souboj?

- No, já jsem dřív boxoval a taky dělal karate, takže... - Ty máš černý pásek, ne? Já jsem ale víc na bránění se, takže... Nechtěl bys praštit Coultharda do tý jeho... To by sis zlomil zápěstí. Zlomil by sis ruku, ne? - Já nevím, ty jeho kosti. - A taky strniště. Takže... když se koukneš na formuli, zjevně každý gram, který jde ušetřit, ušetříš. Chci říct, není tam žádný přebytečný tuk.

Tak jak to, že Jenson Button může mít vousy? Vážně, kolik to může vážit? Všechna snaha designérů je na nic jen kvůli porostu obličeje. To ti řeknu, no. Ty ses ještě nezačal holit, takže to nevíš. No, už tady něco mám. Fakt? Už máš taky chlupy tam dole? Ne, to pak ošklivě vyroste, no nic. Očividně se teď musíme přesunout k týhle tabulce. Tohle jsou lidi z formule 1, kteří tady byli předtím. Jistěže Stig je první - 1:44,4.

Mansell, Jenson Button. Dill a pak Mark Webber. Mark Webber je jediný, který když tady byl, pršelo. - Pršelo, že? - No, hodně to tam klouzalo. Vlastně, tys říkal, že tam někdo na trať vylil olej. Nebyl to Mark? No, vážně, dneska jsme tam měli Vauxhall VXR8, což je australské auto. A jediná osoba, se kterou teď vlastně závodíš, je Mark Webber, který je taky Australan. Tím nechci naznačit, že tam šel a odšrouboval na tom autě špunt, ale po celý trati byl olej. Takže tam byl olej a voda. Ve skutečnosti, závodíš s Webberem, to je ten čas 1:47,1. Jsem zvědavý, jak jsem dopadl.

Protože jsem se tam fakt bavil. Nejsem tu, abych soutěžil, uvidíme... Jo, jasně. Kdo by rád viděl Kolo? Tak jdeme na to. No, to byl agresivní start. Dám tam dvojku. Tady, koukněte, koukněte, tady jel ve stejný stopě jako Stig. Ne, tady.

Tudy měl Stig jet, ostatní piloti F1 to dělají jinak a jedou ze široka. To nebylo špatný. Dalo mi to nějakou desetinku. Tady je Chicago, jel jsi stranou. To bylo hezký. No tak, člověče! 90 kilometrů za hodinu. No to mě... 90 je rychle. Tady všichni... To bylo pěkně projetý, čekal jsem víc klouzání... Koukněte na tu přilnavost, tahle věc strčí formuli do kapsy. Nestrčí, ne, ne, ne. No, tady je ta kluzká část a... Bereš to vážně?

Nikdy jsem neviděl nikoho tak dobře naladěnýho... Ale tady to bylo bokem skrz Gambon, teď to bylo docela rozvášněný a jsme tu. Takže... Rychlejší, nebo pomalejší? - Co myslíte? - Rychlejší! Mark je rychlej. Fajn, tys zajel... prej "nesoutěží"... 1 minuta...

a připomínám, tohle byla trať s vodou a olejem. 44 sekund... - celých 7. - Ne... Jak jsi to udělal? Vážně, musím to vědět. Musím to vědět, protože každý, včetně Stiga, musí vědět, jak jsi to udělal. Já nevím.

Ne, on má 1:44,4. Stig tu trať zná jako svoje boty. Zná ji opravdu dobře. Ty tam jedeš na mokrý, mastný trati a uděláš 44,7. A tos ani... zpíval sis. - To auto je dobrý. - To auto je sračka, člověče. Myslíš, že bys mohl jet rychleji? Nechte mě jet, až bude sucho, ano? To bych moc rád.

Myslím, že každý by byl. Bylo to potěšení. Příští rok ti budu fandit. Myslím, že všichni tady ti budou příští rok fandit. Dámy a pánové, Lewis Hamilton.

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je docela dobrej, měl by se závoděnim zkusit živit nebo tak něco

10

Odpovědět

super;)ale toho Vágnera taky zvaž..ptalo se už po něm více lidí.
Děkuju moc...budu se těšit:)

200

Odpovědět

ne, nejsem orientovaná jen na Top Gear, ale žes to napsala tak, že to vyznělo, že byli v TG :) Na Michaela C. Halla mrknu, Dextera docela můžu ;)

180

Odpovědět

To jsem měla dodati:-/sorry.V Top gearu nebyli...děláš jen TG? Vágner byl u Jaye Lena v Tonight show.A Michael C. Hall má spoustu rozhovorů..tak nějaký novější a celkově zajímavý by potěšil:)

180

Odpovědět

Nelly: Tihle dva byli také v Top Gearu?! Nebo máš na mysli jiný rozhovor?

180

Odpovědět

MOC MOC MOC bych prosila o rozhovor s Michaelem C. Hallem(Dexter)....a Jakub Vágner by určitě taky nebyl špatný:)

191

Odpovědět

Nevíte, jak se tomu dabingu řiká? Když to vlastně neni dabing, protože přesto slyšim originál? :D Já to totiž nesnášim. Tady aspoň neni nic vynechaný a neruší mě ten dementní českej hlas ;) .

200

Odpovědět

bali: myslíš ten "český dabing"? Kde polovinu věcí, co říká v angličtině vypustili? Tak se klidně koukej na to ;)

200

Odpovědět

Proč to tu je nechápu když už to je jak dávno přeložený :D

181

Odpovědět

Najlepsia sou toto.

180

Odpovědět

On je sladkej :-)) asi ten "sport" začnu sledovat

181

Odpovědět

A to s tím Schumacherem byl jen vtip který jestli jsi koukal pořádně již na konci dílu skrytě zpochybňují a v následujícím díle znovu

190

Odpovědět

Sillardy: Nemáš pravdu 1. a 2. serii působil jakožto Černý Stig Anglický automobilový závodník (teď su nevzpomenu na jméno), ale po przratení jeho identity byl propuštěn a proto od 3. řady působil v roli už Bílého Stiga Ben Collins, ale Top Gear si zakládá na neznámé identitě Stiga, a proto v nedávno odvisílané 16 řadě v Anglii je mnohokrát naráženo, že si našli nového Stiga.

200

Odpovědět

Skvele video. Trochu podezrivam Top gear ze jejich STIG je pokazde jiny ale po vetsinu casu tam maji za STIGA prave Hamiltona. Proto tak dobry cas. Kdyz vyrukovali s tim ze STIG je Schumacher tak sem tomu neveril a ani neverim.

180

Odpovědět

Fakt super videjko :-D

180

Další