Britské řády u Grahama NortonaThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:436
Počet zobrazení:13 261

Protože se vám gaučová sestava McGregor-Hamilton-Whitehall líbila, máme pro vás pokračování. První dva jmenovaní se podělí o zážitky z předávání ocenění u královny.

Poznámka: Oba pánové obdrželi Řád Britského impéria (The Most Excellent Order of the British Empire), každý však jiný stupeň. Dělení tohoto ocenění za zásluhy je následovné:

  • velkokříž (Knight Grand Cross GBE / Dame Grand Cross GBE) – velkostuha, hvězda, řetěz
  • rytíř-komandér (Knight Commander KBE / Dame Commander DBE) – u krku, hvězda
  • komandér (Commander CBE) – u krku
  • důstojník (Officer OBE) – na prsou, nesmaltovaný zlacený kříž
  • člen (Member MBE) – na prsou, nesmaltovaný stříbrný kříž

Pouze držitelé dvou nejvyšších tříd pak mají právo užívat titul Sir nebo Dame. Toto právo mají ovšem jen občané Spojeného království a zemí, kde je hlavou státu jeho panovník. Panovník však může Řád britského impéria udělit i občanům jiných států; tyto osoby pak obdrží tzv. Čestný řád.

Přepis titulků

- Prý ses setkal s královnou. - Ano. - Tady dostáváš... MBE? - Přesně tak. - Ty máš OBE, že? - Ano. - Kruci. - Věděla něco o závodění? Já jsem ten řád odmítl. Ne že by mi ho nabídli, jen jsem jim zavolal a řekl, že ho nechci. - Věděla královna něco o formulích? - Říkala, že se na závody dívají, ale mnohem lepší bylo, že mě o rok později pozvali na oběd.

- Udělal jsi dojem. - No, bylo nás tam asi osm. Nejdřív nás oficiálně představili a pak jsme šli do jídelny, kde jsem podle zasedacího pořádku zjistil, že sedím vedle ní. - Byl jsem z toho na větvi... - Miláček národa. Jo, bylo to bezva. Seděla napravo ode mě, tak jsem na ni začal mluvit, ale povídá: "Ne, ne, napřed mluvte na tuto stranu, já se k vám pak otočím." - Takže mluvila s pánem... - Měla kartičky jako já? "Nemám tu vaše otázky, napřed si promluvím s pánem z téhle charity."

Takže s tím pánem mluvila asi pět minut a zbytek času pak už se mnou. - Byl jsi lepší. - Bylo to parádní. Tobě byl udělen řád OBE. - Kdo ti ho dával, Charles? - Ano, Charles. A když jsi ho dostal, asi všichni si dokážeme představit, - jaké k tomu vyšly titulky v novinách... - OBE-Wan Kenobi... - Jasně, použil Sílu... - OBE-Wan Kenobi... - To se psalo samo.

- Moc jsem si to užil. Když se tam chystáte... Vzal jsem s sebou ženu a prostřední děti a jeli jsme taxíkem. A já povídám: "Sledujte." A pak: "Buckinghamský palác, prosím." Jenže řidič byl takový bručoun a jen zavrčel: "Ňáký vyznamenání?" Tak jsem odpověděl, že dostanu OBE a beru s sebou děti. Byl jsem na sebe hrdý a doufal, že ony na mě taky... A on jen: "Doufám, že se jim nebude chtít cestou čurat, nestavím." Zkrátka mručel, mluvil před mými holčičkami sprostě, a já si v duchu říkal: "Nenech si zkazit den, nenech si zkazit den..."

Parchant jeden... Tady tě máme pěkně v kiltu... Bylo to parádní. Akorát po příchodu jdou hosté napřed do obřadní síně, zatímco vy čekáte v takové velké místnosti s ostatními oceněnými. Jsou to různí lidé, muži i ženy z armády, policisté, hasiči... Ale třeba i postarší muž v kiltu, se kterým jsem se dal do řeči, který měl dostat řád za zásluhy ve hře na dudy.

To si už dělaj p*del! Zásluhy ve hře na dudy?! Já jsem dvakrát vystupoval v Royal Variety! Jsi ještě moc mladý. Musíš počkat až budeš starší, pak si to užiješ. Jedna dáma dostala ocenění za zásluhy v jízdě na motocyklu nebo co... - Vážně? - Ano, starší dáma, která... Čůza stará... Právě jsi mě zachránil od nemístné poznámky...

- A ty máš nějaký řád? - Ne. - Cože?! - Jak bych ho asi mohl dostat! - Aha, no jo, chápu. Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pro ty, kteří nevidí od 1:18 titulky v prvním videu, tak jsou ve druhém...

20

Odpovědět

Opraveno. Zřejmě se to porouchalo už při převodu ze starého webu a nebylo jak si toho všimnout. Díky za upozornění. :)

10

Odpovědět

v půlce prvního videa vůbec nejsou titulky!!!!!

170

Odpovědět

Takze az raz Graham prestane spominat ich "nemecku" kralovnu alebo Corgi psov v uvodej reci, budeme vediet ze ide po oceneni :)

170

Odpovědět

Spíš až si přestane představovat většinu mužských hostů nahých.

4211

Odpovědět

Bylo by skvělé přeložit celý díl, ale to by bylo asi moc náročné. Protože tato parta je prostě skvělá ;)

90

Odpovědět

Ani ne tak náročné, jako zbytečná práce, jak už jsme několikrát psali - celé díly jsou na neofiko kanálech a dřív či později je hlídací pes YT smaže. ;)

210

Odpovědět

+hAnkoChápu, proto náročné, protože najít web kde by díl vydržel se asi nenajde :-)

30

Odpovědět

+hAnkoSpusta starších videí, co tady jsou a která bych ráda viděla, nefungujou. Takže je to nakonec jedno, ne?

01

Odpovědět

+hAnkoJedno to není. I starší videa bohužel bývala z neoficiálních kanálů. Nová jsou z oficiálního kanálu The Graham Norton Show nebo stanice BBC, proto by k jejich smazání dojít nemělo. :)

90

Odpovědět

Nortonová orientácia je výhovorka, ktorú nepochybne potvrdzuje Sir Elton John. :D

175

Odpovědět

A sir Ian McKellen. :)

40

Odpovědět

Graham Norton nemuze byt ocenen nebot je puvodem Ir. Tyhle řády dostavaji jen obcane Britskeho Imperia, ostatni maji jen tzv cestne oceneni.

20

Odpovědět

Graham by dostal řád za nejvíc rozpíchanou p***l, lol :D ... to bylo nevhodné, omlouvám se

6833

Odpovědět

Podle vzhledu by mu konkuroval i Hamilton...

230

Odpovědět

Víííc.... chci VÍÍÍÍÍÍÍC

1116

Odpovědět

Seš jak tvoje máma dneska v noci

18718

Odpovědět

+BushidoTicho, brácha. ;)

1236

Odpovědět

Místo "první" píšu ještě ohrátější "krátký!!!"

1414

Odpovědět

Thats what she said :D

251