Michael Sheen a Řád britského impéria

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:761
Počet zobrazení:9 628

V dnešních střípcích se můžete podívat hned na dvě videa ze show Grahama Nortona. V prvním vám britský herec Michael Sheen poví, jak probíhalo předávání vyznamenání Řádu britského impéria, které mu udělila královna Alžběta II. Svoje zážitky ze setkání s dalšími členy královské rodiny přihodí i britský herec Ewan McGregor a australská herečka Cate Blanchett. Ve druhém videu se stejná sestava krátce pohovoří o dublérce Cate Blanchett a o nahotě při hraní obecně.

Tento díl byl odvysílán 13. 4. 2012.

Poznámky: - Řád britského impéria je všeobecný záslužný řád pro civilní osoby, který se dělí do pěti tříd. Michael Sheen obdržel vyznamenání 4. třídy, tzv. OBE neboli titul důstojníka. Na titul Sir nebo Dame mají právo pouze příslušníci prvních dvou tříd. Řád je možné udělit i občanům cizích zemí. Z Čechů ho obdrželi například profesor anglické literatury Martin Hilský nebo dirigent Jiří Bělohlávek. - Královna (2006) je film, kde Michael Sheen ztvárnil britského premiéra Tonyho Blaira. Helen Mirren, která v něm hrála současnou britskou královnu Alžbětu II., si za svou roli dokonce odnesla Oscara. - Princ Philip je manžel královny Alžběty II. - ERII je zkratka královny Alžběty II. (Elizabeth II Regina).

Přepis titulků

Michaele, je to velmi vzrušující. Od té doby, co jsi tu u nás byl naposledy, - ti královna udělila Řád britského impéria. - Jo. Díky. Podívejte se na to. - Muselo to být úžasné. - Myslela si, že ho uděluje Tonymu Blairovi. Přišla na to řeč? Řekla mi...

Bylo to fascinující. Přijeli jsme do Buckinghamského paláce. - Tady jsi s jinou královnou. - Jo, s falešnou královnou. Bylo to jako déjà vu, protože kvůli filmu Královna jsme postavili stejné kulisy. Cítil jsem se tam jako doma. Pak se dostaneš před královnu. Musíš dodržovat všechna možná pravidla. Nikdy se ke královně nesmíš otočit zády a tak dále.

Vedle ní stojí někdo, kdo říká: "To je Michael Sheen. Je z Walesu. Je to herec. Hrál Blaira v tom filmu o vás." Když jsem přišel na řadu, přišla ke mně a potřásla mi rukou. Pak mi připnula medaili. A pak řekla: "Jaká je vaše příští role?" Když jsem to pak říkal svojí agentce, řekla: "Všichni jsou teď agenti."

"Jaká je vaše příští role?" Ve skutečnosti jsem právě měl natáčet film Tron. Ale říkal jsem si, že královna ho asi znát nebude. Neměl jsem moc času, takže jsem řekl: "Budu natáčet další film... o premiéru Blairovi. Tentokrát bude o jeho vztahu s Billem Clintonem." Zajiskřily jí oči a řekla: "To musí být nesmírně složité."

A pak mi zase potřásla rukou. Určitě pořád potkává spoustu lidí. Spousta lidí je asi nervózní a neví, kdy je čas jít. Takže ti potřese rukou a když je na čase, abys odešel, tak tě prostě odstrčí. Jsem z Port Talbotu, kde je to celkem drsný, a říkal jsem si: "Radši se klidím."

Vy všichni jste se setkali se členy královské rodiny. - Cate, ty jsi potkala prince Philipa. - Pozvali mě na oběd. Nemohla jsem přijít na to proč. Říkala jsem si, že to muselo být tím, že jsem hrála její předkyni. Jinou Alžbětu. Byl tam velitel hasičů, světoznámý neurolog. Říkala jsem si, co máme společného? Je nesmírně zvláštní jíst z talíře s nápisem ERII.

Seděla jsem vedle něj. Zeptal se mě: "Co děláte?" A já na to: "Jsem herečka." A on na to: "Dostal jsem k Vánocům DVD přehrávač. Nevím, kam patří ten žlutý..." Snažila jsem se mu pomoct. - Ty jsi potkal prince Charlese. - Jo. Bylo to na premiéře Moulin Rouge na Leicester Square. Bylo to...

Tady je to. Stál jsem vedle Nicole Kidman. Tou dobou jsem v Británii hrál už nějakou dobu. Nějakých 10 let. Byla to premiéra filmu, ve kterém jsem hrál s Nicole. Zeptal se mě: "Co v tom filmu děláte?" Asi si myslel, že jsem napsal scénář. Já na to: "Hraju jejího přítele." A pak odešel. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co dělá v tom druhým videu Sobotka? :D

10

Odpovědět

Cate Blanchett! <3

240

Odpovědět

Vyměnila bych si to s tou ženskou, ke které se blížil Ewanův zadek :D.

2724

Odpovědět

Graham Nortom je podle mě jednička, tahle show je vždycky strašně vtipná :D

268

Odpovědět

ani ne tak on jako ti jeho hosté :-D

244

Odpovědět

Matt Lucas, tak se jmenuje, nebo ne? Omlouvám se za dva příspěvky....

182

Odpovědět

Jojo, je to on :) Hlavně je slavný pro seriál Malá Velká Británie (Little Britain).

190

Odpovědět

Není ten plešatý úplně vlevo, náhodou ten, kdo hrál ty potrhlý dvojčata v Alice in Wonderland? Já bych řekl, že ano :)

182

Odpovědět

Hrál toho tranďáka ve Vzpomínkách Casanovy, kde hrál David Tennant.

183

Odpovědět

Jó, já vím...

183

Odpovědět

Ewan a ta jeho p***l...:DDDD vsadim o co ze ty babicky si zasly pak na tu hru jeste jednou :D

263

Odpovědět

Kdo je ten plešatej ve druhym videu? připomíná mi toho na vozejku z Malý Velký Británie:D

182

Odpovědět

Matt Lucas

182

Odpovědět

Připomíná správně, protože to je on (a v seriálu hraje cca polovinu rolí, nejen toho na vozejku).

201