Denní fantasy sportyLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:380
Počet zobrazení:7 514

Fantasy sporty jsou novou zábavou, která se pomalu začíná ujímat i u nás. Vyberete si imaginární tým z různých hráčů daného sportu a podle toho, jak se jim daří, získáváte body a vyhráváte. Provozovatelé těchto her trvají na tom, že se jedná o dovednostní hry a že to není hazard. Ale je tomu skutečně tak? A opravdu může vyhrát i průměrný hráč?

Přepis titulků

Denní fantasy sporty. Je to zábava na mobilu, která způsobuje největší závislost, až na šňupání kokainu. Pokud vlastníte televizi, nemohli jste minout jejich reklamy. Jednodenní hry najdete na draftkings.com. Vyhrávejte denně. FanDuel smrskne celou sezónu do jediného týdne. U FanDuel se nezavazujete na celou sezónu. Pomohou vám vaše sny k obřímu šeku? Hrajte zdarma s promo kódem TROT.

- Použijte promo kód: YOUTUBE60. - Použijte promo kód: CLEAN6. Zadejte promo kód: BANG9. Ano, fantasy sporty kombinují vše, co chlapi milují. Sporty, peníze a omezené závazky. Musím říct, že ten promo kód úplně zavání exkluzivitou. Jako byste vstoupili do elitního klubu, jehož heslem je BANG9. Těmto reklamám se nevyhnete. Před pár měsíci dvě největší sítě, DraftKings a FanDuel, vysílaly reklamu v národní televizi každých 19 vteřin.

Takhle často se musíte v televizi připomínat, pokud jsou vaší cílovou skupinou zlaté rybky milující sporty. Pokud nevíte, o co jde, přiblížím vám to. Donedávna fantasy sporty trvaly celou sezónu. V kanceláři jste si vybrali imaginární tým hráčů, vložili 20 dolarů do sklenice a pak prohráli s Janice z účetního.

To vás naštve. Řeknu vám proč. Jí je sport u pr*ele! Je jí u pr*ele! Ale denní fantasy sporty jsou jiné. V denní fantasy jdete na internet, zaplatíte vstupní poplatek, ať už je to 25 centů nebo tisíce dolarů, vyberete si tým na den či týden a soutěžíte s cizinci. Celosezónnímu fantasy sportu se to podobá asi tak, jako se sáček čaje podobá sáčku heroinu.

Oboje vám dodá hřejivý pocit, ale jedno z toho je intenzivnější. Nejenže mnoho televizních stanic reklamy na denní fantasy sporty vysílá, dokonce s nimi má i smlouvy. NBC Sports a mateřská společnost Comcast jsou mezi investory FanDuel. 21 Century Fox vlastní podíl v DraftKings. Měl bych zmínit, že Time Warner, mateřská společnost CNN, investovala do FanDuel.

ESPN má dvouletou exkluzivní dohodu s DraftKings v hodnotě 250 milionů dolarů. Páni. Momentálně neexistuje žádný pořad, který by nebyl nějak spojený s fantasy sporty. Včetně Ječ na svou dceru, dokud nezatancuje na Lifetime. HBO je dceřinou společností Time Warner, takže tento vtip vám přináší FanDuel. A musím říct..

Díky, chlapi. Nejde jen o televizní společnosti. Dokonce i některé ligy jsou s těmito provozovateli spojeny. NBA má podíl ve FanDuel, MLB u DraftKings a mnoho týmu NFL má s těmito stránkami reklamní smlouvy. 28 z 32 týmů NFL má smlouvy s DraftKings nebo FanDuel. Vlastníci Kovbojů a Patriotů investovali do DrafKings. Je jasné, že ligy i sítě milují myšlenku denních fantasy sportů.

Jen díky tomu lidé sledují Bukanýry a Jaguáry jak hrají během deštivé čtvrteční noci. Nikdo je nesleduje jen proto, aby byl svědkem vznešenosti hráče Tampa Bay Connora Bartha. Tedy pokud nejste jeho matka. Možná i ona by si to jen nahrávala na DVD. Promiň, Connore, ale je čtvrtek. To dávají Skandál.

Musím být při tom. Přeji hezký výkop. Snad se povede. Je zvláštní vidět, jak se profesionální sporty spolčují s těmito stránkami. Mnoho lig je proti hazardu. Ve většině států je nelicencovaný hazard trestný a tyto stránky se hazardu velmi podobají. Netvrdím to jen já. Tvrdí to i quarterback ze síně slávy Joe Namath. Myslíte, že je to hazard?

- Musí za to zaplatit? - Ano, musí. - Vyhrávají něco? - Ano. Tak je to hazard. Dobře, dobře... Joe Namath, muž s takovým nedostatkem soudnosti, že si na SuperBowl vzal tohle, si myslí, že je to hazard. Není sám.

Minulý měsíc nevadská herní asociace rozhodla, že je to hazard. Tvrdili, že pokud mají lidé přijít o peníze klikáním na obrazovku, tak by na té obrazovce měly být postavy ze Sexu ve městě. Tento týden nastal další zlom. FanDuel a DraftKings nastávají krušné časy. Newyorský generální prokurátor tvrdí, že se jedná o nelegální hazard. Ano newyorský generální prokurátor chce zrušit denní fantasy sporty.

Pokud se to povede, opět tam největším hazardem bude nákup masa na špejli od chlapa u stánku. Proč má mé kuře fousky? Ale co, mám hlad, tak to risknu. Obě největší stránky tvrdí, že nedělají nic špatného. DraftKings na svých stránkách tvrdí, že je 100% legální. To je velmi podezřelé. Kdyby chlápek u TCBY řekl, že je tento jogurt 100% legální, tak byste věděli, že je produktem ilegálního obchodu s bílým masem.

Obě firmy se při označení za hazard hodně čertí. Tváří se, že jsou něco lepšího. Nemáte pocit, že je FanDuel hazard? Ne. - Chápu, tenhle výraz neradi slyšíte. - Ano. Když mluvíte o našich uživatelích, musíte pochopit, že jsme zábavní produkt.

Dobře, ale víte, co dalšího je zábavní produkt? Hazard. Hazard je velice zábavný. Tedy dokud nedlužíte 50 tisíc dolarů ruskému zábavnímu syndikátu. Ale i když DraftKings tvrdí, že není hazard, stojí zmínku, že v UK požádali a získali licenci pro hazardní hry. A nevadský generální prokurátor řekl, že jejich stránky obsahovaly optimalizační fráze pro vyhledávače, s mnoha variacemi slova "vsázení".

Stránky takové texty používají proto, aby vyhledávačům řekly, co jsou zač. Stránky této šou mají tagy britský nerd, britský pitomec, novinářský ťulpas a muž se zajímavostmi o ptácích. Otázkou tedy je, jak může DraftKings tvrdit, že není hazard a je 100% legální? Takovéto stránky často odkazují na jeden určitý zákon. Prosazovací zákon o nelegálním hazardu z roku 2006.

Čili UIGEA. UIGEA fantasy sporty bere jako hry, kde jsou důležité dovednosti. Tak to chápe většina států USA. Podle současných zákonů je jasné, že to spadá do dovednostních her. Ve svém monotónním proslovu uspávače hadů odkazuje na to, že když Kongres roku 2006 prosadil zákon proti online hazardu, tak udělil výjimku fantasy sportům. Ale pamatujte, tehdy to byly ty akce, kde jste prohráli s Janice z účetního.

Měla to být jen malá výjimka. Ale z této skulinky se vynořily dvě mnohamiliardové firmy. Zákonodárci vytvořili psí dvířka pro milovaného mazlíka, ale dovnitř se pak denní fantasy sporty nahrnuly jako smečka vlků. "Jsme psi. To jsou psí dvířka, ne?" "Takže jsou pro nás. Právně jsme psi. Haf!" "Řekni jim to. Haf!" "Haf!"

"Běž pryč. Haf!" I muž, který zákon pomáhal sepisovat, tvrdí, že se nemělo vztahovat na to, co se z fantasy sportů stalo. Kongresman, který v roce 2006 sepisoval zákon, kterým DraftKings a FanDuel prokazují svoji legálnost, je naštvaný. Bývarý zákonodárce Jim Leach tvrdí, cituji: "To, že denní fantasy sporty svou legálnost zaštiťují tímto zákonem je naprosto chutzpe."

No dobře... Zaprvé, chutzpe se správně píše chucpe. Ale to, že denní fantasy stránky tímto zákonem dokazují, že nejsou hazard, není chucpe, je to zrůdnost. Zajímavé je, že tento zákon netvrdí, že jsou fantasy sporty legální. Pouze tvrdí, že je tento zákon nepovažuje za nelegální. Ale každý stát se dál může řídit svými zákony o hazardu.

Když stát rozhoduje, zda je to hazard nebo ne, ptá se, zda je to hra spíš o náhodě nebo o schopnostech. Když jste hra o náhodě, je to hazard, který je nelegální. Není divu, že se fantasy sporty popisují takto. Jsme dovednostní hra. Můžeme to dokázat údaji, které máme. Pokud jde hlavně o dovednosti, je to dovednostní hra. Můžeme dokázat, že naše hry jsou především o dovednostech. Pro tyto společnosti je kriticky důležité, aby byly brány za dovednostní hry.

Proto při rozhovorech uslyšíte slovo "dovednost" častěji než při undergroundové rapové bitvě. Tento pátek zastánci fantasy sportů uspořádali demonstraci před kanceláří newyorského generálního prokurátora. Používali známý popěvek. Milují dovednosti. Milují dovednosti. Milují dovednosti. Možná vás napadá, že je zvláštní, aby běžní fanoušci skandovali něco tak právně specifického.

Může pro to existovat důvod. Za mnou je asi 250 lidí. Blokují chodník. Je tu mnoho policistů i protestujících. Ale mezi těmito 250 lidmi je 100 zaměstnanců FanDuel, který má svou kancelář přímo tady na Union Square. Použili své vlastní zaměstnance jako demonstranty. Pokud chcete dokázat, že nejste pochybná hazardní společnost, snažte se neovlivňovat veřejně mínění o vás.

Netvrdím, že denní fantasy sporty nevyžadují dovednosti. Možná vyžadují víc dovedností, než kolik vám přiznávají. V létě studie odhalila šokující čísla. 91 % všech výher během první poloviny baseballové sezóny získaly 1,3 % hráčů. 85 % hráčů tvořili poražení. 85 % hráčů denních fantasy sportů bylo poraženo. To je otřesné.

V běžné populaci se tohle číslo šplhá jen k nějakých 40 % lidí. Je to asi takhle. 40 % vždycky prohrává, 40 % jsou pitomci, 14 % podivíni, 5 % slušných lidí a pak Beyoncé. Pokud vás napadá, jak se můžete dostat do toho výherního jednoho procenta, ukážu vám to. Albert loni ve fantasy sportech vydělal přes 200 000 dolarů. Při tvorbě svého týmu Albert každý den tráví hodiny studiem vlastních algoritmů, které studují statistiky a projekce hráčů.

Projekce, které zohledňují hodinovou předpověď počasí a herní podmínky na každém stadionu. Tohle jsou skoro všichni baseballoví nadhazovači. Je tu spousta řádků různých statistik. Ano, denním fantasy sportům vládnou matematičtí nerdi s vlastními algoritmy. Pokud chcete, aby byl Moneyball ještě nudnější, je to dobrá zpráva.

Ale pro příležitostné hráče to je špatná zpráva. Trochu to podřezává jejich tvrzení v reklamách. Vyhrát může každý. Není to hra pro profesionály, ale pro všechny. U FanDuel každý může hrát a vyhrát. Ale "každý může vyhrát" je trochu přehnané, když většinu peněz vyhraje 1 % hráčů. Tvrzení, že každý v denním fantasy sportu může vyhrát, je jako tvrzení, že můžu být dalším Jamesem Bondem.

Ano, matematická šance existuje, ale je to hodně nepravděpodobné. Je to jiný film. Není horší nebo lepší. Jen jiný. Tyto stránky nabízející fantasy sporty jsou trochu rozpolcené. Čím více je zákony berou jako dovednostní hry, tím mají větší šanci přežít, ale o to méně jsou přitažlivé pro průměrného hráče.

Existuje precedent pro online poměr dovedností a náhody. Bohužel se jedná o poker. Mnoho států ho považuje za hazard. Možná si myslíte, že pokud jsou provozovatelé chytří, budou se chtít vyhnout jakémukoliv srovnávání s pokerem. Pokud hrajete na DraftKings, dostane se vám podobného zážitku jako v pokeru. Výplatní systém je podobný.

Existuje mnoho různých možností. Můžete hrát proti sobě i v turnajích. Jeho popis fantasy sportů je tak podobný pokeru, že by většina lidí nepoznala rozdíl. Podobně jako mezi krokodýlem a aligátorem nebo mezi Amy Adams a Islou Fisher. Nedá se říct, zda to jsou dvě různé osoby nebo dvě kopie stejného člověka. Nikdo to nedokáže říct.

A podobnost denních fantasy sportů s online pokerem zde nekončí. Pamatujete si toho chlápka s domácím algoritmem? Hádejte, kde tyto znalosti získal. V minulosti byl profesionálním hráčem pokeru. Albertson i on mají pár J, vsadil All-In a je problémech. Ale pak objevil fantasy sporty. Od té doby vyhrává proti online protivníkům. Pokud to přitahuje stejné lidi a vyžaduje podobné dovednosti, je to prostě podobné.

Jako by se olympijská gymnastka přidala k Cirque du Soleil. Nebo jako by olympijský snowboardista začal v Coloradu prodávat trávu. Jen tvrdím, že to má něco společného. Pokud by spojitost s pokerem nebyla dostatečně jasná, hádejte, kdo je letošním sponzorem světové série pokeru? Světovou sérii pokeru vám přináší DraftKings. V podstatě říkají, že pokud milujete hazard, milujete i DraftKings.

A to z naprosto nesouvisejících důvodů. Denní fantasy sporty jsou naprosto jasným hazardem. To není hned vyloženě špatně. Lidé ho milují. Pokud chceme v USA zlegalizovat sportovní hazard, měli bychom to udělat úmyslně. A ne proto, že dvě společnosti začaly předstírat, že nejsou něco, co jednoznačně jsou.

Hazardní společnosti jsou regulovány, aby se lidé chránili. To se musí stát i zde. Do té doby, pokud nás dál budou zaplavovat svými reklamami, měly by být upřímnější. Fantasy sporty jsou novou cestou, jak vydělat peníze. DraftKings jsem propadl skoro okamžitě. Jak jsem pořád sledovat ty zas*ané reklamy, začal jsem hrát na FanDuel. Na FanDuel jsem ze 45 dolarů vytvořil 2 milion, z těch jsem udělal 40 dolarů a z nich 0 dolarů.

Denní fantasy sporty jsou super. Hraju je každý den. Chceš říct provozuješ hazard. - Není to hazard. - Je to hazard. Máš problém s hazardem. Je to hra založená na dovednostech. Jednou na ní zbohatnu. - Jsi idiot. - Jsem vítěz. S denními fantasy sporty může vyhrát každý.

Na FanDuel jsem vyhrál 784 tisíc dolarů. Vidíte, můžete soutěžit s miliony běžných fanoušků, jako jste vy. Mám magisterský titul ve statistice a vyvinul jsem algoritmus, který zohledňuje aktuální počasí, a vypočítává uběhnutou vzdálenost na 28 desetinných míst. Jaké je to být děvkou nerda? Fantasy sporty jsou jediným zábavním produktem založeným na dovednostech. Můžete vyhrát velké peníze.

- Vyhrál jsi? - Vyhrál jsem. Jak, ku*va, může být vítěz? Jak, ku*va, můžu být vítěz? Jak, ku*va, můžu být vítěz? Vyhrál jsem 6 dolarů a 18 centů. - Jsem vítěz. - Utratil jsi 1 200 dolarů. Abys peníze vydělala, musíš je utratit. Abys vydělal 6 dolarů a 18 centů, utratil jsi 1 200 dolarů. Takhle to funguje.

- Nerozumím ti. - Protože nerozumíš sportu, zlato. Ale rozumím matice. Kritiky neposlouchejte. Fantasy sporty jsou spořádaným byznysem. Fantasy sporty podporuje i sama NFL. Ta by se s něčím pochybným nespojila. Nejlepší na tom je, že je to legální. To jsem rád.

- Podívej se na velikost toho šeku. - Zase ten šek. - Podívej se na něj. - Za 6 dolarů a 18 centů jsi utratil 1 200 dolarů. Nejsem vítěz? Jen vytištění toho šeku tě vyšlo na 18 dolarů. Byl jsem hrdý na svou výhru. Na šeku se píše "Velký vítěz". Tím je tvůj manžel! Proč jsem to nevěděla před dvěma lety, pitomče.

Fantasy sporty jsou o zábavě. Je to tak snadné. Sleduji fotbal a vyhrávám peníze. Vím, že to zní moc dobře na to, aby to byla pravda... Jak se tak poslouchám, možná tomu tak bude... Počkejte chvilku. Úplně tě nesnáším! Fantasy sporty nejsou jen zábavou.

Pro mě jsou mou podstatou. Bude mě to živit. - Jsem těhotná. - Ku*va! Pokud vám fantasy sporty zní jako hazard, nebojte se, není. Není to hazard. Hraju hra, kde má výhra závisí na výkonu profesionálních atletů. Moment, právě jsem popsal hazard, co?

Ku*va! Jediné, co potřebujete, je milovat sporty. V tuhle chvilku jsem si uvědomila, že tě nenávidím. Já sám sebe taky. Po dlouhé době se na něčem shodneme. Existuje ještě něco lepšího než rozvod? Třeba super rozvod. Ten bychom si asi nemohli dovolit. Zahrajte si denní fantasy sport.

Použijte promo kód HAZARD. Nebo kód JASNÝHAZARD. Nebo kód VYUŽÍVÁ DÍRU V ZÁKONĚ, ALE SELSKÝ ROZUM ŘÍKÁ, ŽE JE TO HAZARD. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (73)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Všichni řeší hazard a nikdo si nevšiml skvělýho Setha Rogena na konci...

20

Odpovědět

Poker je hazard? Aha, no tak ok.

25

Odpovědět

Takže Poker je hazard nezaložený na schopnostech? Potom nechápu proč, když se sejdeme na jednu partičku, nás obírá pokaždé ten stejný z nás :D ...

63

Odpovědět

asi je to jednooký kráľ medzi slepými

111

Odpovědět

...Zivot je navykovej (hazardni hra), a nekdy (vzdycky) zabiji...

80

Odpovědět

Po prvej "reklame" som mal dost ... john sa dako zmenil

118

Odpovědět

Nebo jsi viděl jedno video, se kterým jsi nesouhlasil a od té doby ho nemusíš. Asi to bude jasnější vysvětlení ;)

110

Odpovědět

O fantasy sportu nic nevím ale určitě se na to podívám, vypadá to zajímavě.
Z toho co jsem slyšel to je trochu podobný pokeru. Je úplná blbost to brát jako hazardní hru, když to záleží na vašich dovednostech. Hazard je pro mě něco, kde nemůžu ovlivnit výsledek a záleží POUZE na štěstí, což u pokeru ani fantasy sportu rozhodně neplatí když to dokáže 1% hráčů porážet.
Argument, že to dokáže zničit životy mi přijde úplně mimo. Lidi, co chtějí prosázet dům a trenky budou radši hrát hazardní hry jako automaty a podobný sračky, to ať se zruší. Určitě se někdo najde, kdo tam prohraje velkou část peněz ale to není chyba hry ale člověka, kdyby nebyl fantasy sport tak by hrál by ruletu. Alkohol taky ničí spoustu lidí a je to legální.

518

Odpovědět

Gembleři nechtějí prosázet dům a trenky. Zpočátku hrají jen tak, a pak do toho spadnou.
Ruleta ale není propagována tolika reklamami, nesnaží se vyvázat z regulací hazardu a podobně.
A k tomu ostatnímu vizte zbytek diskuse.

176

Odpovědět

+komunardTo bychom ale mohli zakázat úplně všechno, spadnout se dá do čehokoliv a je úplně jedno co to je. Nevím, jaké máte zkušenosti s pokerem ale myslím si, že do toho úplně nevidíte.
Pokerem se baví spousta lidí, ti lepší se tím dokáží uživit a mají to jako práci, jenom pár jedinců to nezvládne a prohrají víc peněz než mohou. Jestli máte statistiku z kolika pokerových hráčů se stali gambleři co prohráli svůj majetek tak mi prosím pošlete link, já jsem přesvědčen, že to bude extrémně malé %..drtivá většina gamblerů začala hrát a hraje na automatech.
A proč si myslíte, že tomu tak je? Nebude to tím, že poker není hazardní hra zato ruleta ano?

012

Odpovědět

+komunardNe, nebude to tím, že poker není hazardní hra, v takovém případě by gembleři vůbec neexistovali.
Příčiny můžou být různé, třeba to, že je pořád docela dost vnímán jako něco "snobského" (zcela bezdůvodně, vím), má složitá pravidla, je tedy méně přitažlivý pro rizikovější skupiny.
Ne, statistiku nemám, proto mluvím kvalitativně. Kvantitativně jste začal až vy.
A celá ta argumentace v duchu "alkohol není droga, většina feťáků bere heroin" mi připadá naprosto nelogická.

65

Odpovědět

+komunardPrvní věta je úplná blbost. Chcete mi říct, že všichni propadli gamblerství u pokeru? Sám píšete, že je méně přitažlivý pro rizikové skupiny.
Takže si prostě jen myslíte, že se z pokerových hráčů stávájí gambleři a nemáte to jakkoli podložené.
Mě to naopak logické připadá. Alkohol je legální, konzumuje ho značná část populace a většinou to skončí maximálně s kocovinou..to, že se z někoho stane alkoholik většinou není problém alkoholu ale toho člověka a jeho osobních problémů, velmi podobné je to u pokeru. Přirovnávat alkohol a heroin je stejné jako přirovnávat poker a hazardní hry.
Zajímala by mě vaše definice hazardní hry, to bude asi ten hlavní kámen úrazu.

16

Odpovědět

+komunardV první větě jsem mínil pokerové gamblery. Kdyby nebyl hazardní hrou (tedy hrou u které se sází) neexistovali by.
Statisticky podloženo to nemám, ale pár příkladů by se vygooglit dalo.
Ano, heroin je horší než alkohol (pokud nezohledňujeme rozšířenost), ale pořád jsou to oboje drogy. Automaty jsou horší než poker (zvlášť když zohledníme rozšířenost), ale jsou to pořád oboje hazardní hry.

63

Odpovědět

To dává rozum, že by neexistovali. S pokerem to ale nemá nic společného, problém bude v tom člověku. Určitě se dá pár příkladů vygooglit, na internetu se dá najít spousta věcí. To, že se jeden člověk z miliona upije k smrti taky ještě neznamená, že zakážeme pivo v hospodě.
Hazard rozhodně není hra kde se sází, na wikipedii to je docela pěkně popsaný.

31

Odpovědět

+BrianTo samozřejmě ne. To jsem nikdy netvrdil. Ale tvrdit, že to není droga, nebo že máme jako jednotlivci i společnost ignorovat a popírat rizika s ním spojená, mi přijde zcestné.

To je ale opravdu spíš slovíčkaření. Já klidně budu používat třeba "sázková hra", ale pak je třeba tento termín nasadit do všech zákonů, osvětových aktivit atd.

22

Odpovědět

+BrianU všeho je nějaké riziko. Zrovna u pokeru mi teda nepřijde, že se rizika ignorují.
To rozhodně není slovíčkaření, hazard má jasnou definici. V několika státech je poker uznán soudem jako dovednostní hra nikoli hazard, jednoduše nepatří mezi automaty a ruletu. Přesně takovýhle lidi, co o pokeru jenom zaslechli v televizi rozhodují o jeho budoucnosti.

01

Odpovědět

Ona ta hranice je dosti nejasná. Např. sportovci jdou třeba za medailí, platí startovné atd. A také mohu za sebe říct, že i když se přihlásím na maraton - těžko vyhraji (malá pravděpodobnost). Jaký je rozdíl mezi hráči pokeru, kteří zaplatí startovné a pak se spoléhají ne na své nohy, ale na svůj "rozum"? A následují další hry, každá s jinými pravděpodobnostmi výhry toho či onoho.
Já tedy nevím jak vy ostatní, ale když to vezmu do důsledku, pak je hazard buď vše, nebo nic.

20

Odpovědět

Aneb jak jedna z nejméně vzdělaných zemí v poměru k hdp utvrzuje blbce v tom, že jsou blbci ať žije "komerzalizace" průměrná vzdělanost se nezvýší jen se zvětší rozdíly - což je ovšem v demokracii problém - ale výhercům to může být jedno-koupí ostrov a pryč s téhle debilní vytěžené díry adios.

05

Odpovědět

1:00 Chyba překladu. "Každých 90 sekund", né 19. ;)

100

Odpovědět

díky za upozornění. neopraveno :) :D

100

Odpovědět

A ja si rikal, jak asi vypada sledovani poradu, do ktereho ty bloky reklam sazeli co 19 sekund :D :D

40

Odpovědět

+HabanszOno je tam toho víc, třeba GAME OF SKILL přeložené jako MILUJÍ DOVEDNOSTI :D

30

Odpovědět

Proč by mělo být toto nebo drogy ilegální a alkohol legální?
V jádru se ty věci neliší - u všech hrozí, že náchylnějším jedincům, případně jedincům v komplikovaných životních situacích můžou totálně zdevastovat život.

Rozdíl bych viděl v pohledu společnosti na danou problematiku. Na hazard se díváme jinak než na alkohol. Alkohol je nedílnou součástí běžného týdne téměř každého z nás. Hazardu přece jenom holduje menšina. Proto se třeba hazard u nás zakazuje, zatímco bary zůstávají.

A teď k tomu, jestli je to hazard, nebo ne.
John jasně ukázal, že je to i o skillu. Pravda. Ale ukažme si třeba na náhodnou osobu, Frantu. Franta je průměrně inteligentní. Se svou mozkovou výbavou nemá na to, aby vymýšlel složité algoritmy, podle kterých bude přechcávat systém. Sazí to tam od oka. Jaká je jeho pravděpodobnost výhry? Zhruba 0%. A stejných jako Franta je i dalších 85% lidí nebo kolik v tom videu zmiňují.
Takže je to záliba, kde 85% lidí má 0% šanci, že něco vyhrají a je zde poměrně vysoké riziko návykovosti a finančního vyhoření. Je to něco, co společnost nechce a dle mého názoru o hazard jde.

134

Odpovědět

Nesmíš ale zapomenout na to, že ty lidi se u toho dobře baví. Nikdo jim výhru negarantuje, ale je tam i zábava, HRál jsem několik fantasy lig, v našich poměrech spíš se skromnými cenami, a i když jsem vyhrál jen párkrát, sledování zápasů a vybírání hráčů, mě bavilo, je tam napětí čekání na výsledky...to má taky hodnotu.

40

Odpovědět

+WittyJak John říká, klasické fantasy ligy jde s těmi denními jen těžko srovnávat.

Já mám ale fantasy ligy taky rád. Jejich příznivcům bych doporučil tento super seriál
http://www.csfd.cz/film/267262-liga-snu

10

Odpovědět

+WittyPodle tohohle popisu je hazard v podstate jakakoliv hra, at uz si vezmes deskovky nebo onlinovky ala wow ci jine s mikroplatbami (farmicky ci WOT) - nekteri lidi za to plati, nekteri tam rvou svoje cele vypaty, par jich je opravdu dobrych a vyhrat tam taky neco muzes...

40

Odpovědět

Co je překvapivého na tom, že kdo tomu věnuje víc času a námahy, je v tom lepší? To snad je princip všech her. To je jako bych se rozčiloval, že mě v CoD sejme 14 letej fracek, co u toho sedí hodiny a hodiny, kdežto já musím chodit do práce a chci si zahrát jen občas. Ale chápu, že v dnešní hyperkorektní době, musí přece vyhrát každý, pokud možno hned, a co nejjednodušeji a bez práce.

194

Odpovědět

No očividně si nepochopil podstatu videa, podívej se znova (funguje to jako pokr, takže jako hazard, ne jako nějaká "fantasy hra")

82

Odpovědět

Tady je pár slovo Johna Olivera o útocích ve Francii:
https://www.youtube.com/watch?v=C6S7Imc9p9g&feature=player_embedded

53

Odpovědět

Asi nejhorší Johnovo video zatím. Za prvé tomu schází uplně pointa, neřekne, co si myslí, že je správné aby se stalo, nebo v čem vlastně spočívá ten problém. Za druhé přizná, že je to hra o skillu, ale pak to stále nazývá gemblerstvím. Než aby upozornil na ten větší problém, kterej je i v ČR, a to že hry jako poker jsou zaškatulkovány do hazardu, což je naprosto špatně, protože jsou založené na skillu a hrají lidi proti sobě ne proti kasínu, a měly by tak být legislativně brány jinak, tak místo toho plácá 20 minut bez jasné pointy.

1430

Odpovědět

Máte přiléhavý nick.
Upozorňuji vás na jeden zásadní problém: Pokud se u hry sází, tak je to hazardní hra. To, že je v ní víc faktorů, než štěstí, na věci nic nemění. Poker je mezi nimi plným právem, už proto, že společenské dopady prohrání vlastních kalhot jsou stejné, i když je samotná hra sofistikovanější. Možná, že by bylo dobré hazardní hry diferencovat, ale říci, že absence této diferenciace je větší problém, než díry, kterými se nějací zmetci snaží vyvázat z regulace, to je dost pochybné.

1313

Odpovědět

+komunardKomunard, zajímalo by mě, kdy jste sehnal tuto definici hazardu? Já jsem třeba našel: "hra, jejíž výsledek závisí výhradně nebo převážně na náhodě" a to tahle hra rozhodně není, pokud vyhraje jen 1,3 % lidí. Podle vaší definice by do hazardu patřily i takové hry jako world of warcraft, world of tanks, travian, protože do takovýchto her taky můžete vložit peníze a přihlásit se na turnaj kde máte možnost vyhrát velké peníze, ale to nejsou hazardní, protože na rozdíl třeba od pokeru závisí na vašich zkušenostech. Stejně tak by se do vaší definice dalo zahrnout i podnikání, kde si také vsadíte, abyste případně vyhrál.

72

Odpovědět

+komunardniquar: nejenom hry - pod touhle definicí do toho můžeš zařadit i normální sporty - zaplatíš nějakej zápis na turnaj, závodíš, když máš ŠTĚSTÍ A SKILL, tak vyhraješ.

10

Odpovědět

+komunardNo, podle té vaší jsou hazard Lodě. A pokud se bavíme o regulacích (ať už k nim zaujmeme jakýkoliv postoj) musíme použít definici, která identifikuje příčinu problémů, a to jsou sázky. Což je něco jiného než startovné a nákup vybavení.
Ano, vychází z toho, že poker hraný o knoflíky je jiná kategorie, než poker hraný o peníze, ale to fakt nepovažuji za chybu.

26

Odpovědět

+komunardPak by ale obchodování - či spíše spekulace nebo rovnou sázení na burze mělo být také brané jako hazardní hra ne?

00

Odpovědět

+komunardMožná by stálo za to přestat slovíčkařit. Slyšel jsi někdy, že by někdo prodal barák aby si mohl koupit golfový hole, protože si myslel, že tím vydělá spoustu peněz? Ne. Slyšel jsi někdy, že někdo v pokru prohrál celou výplatu a neměl na nájem? Já ano. To bude asi ten základní rozdíl...

41

Odpovědět

+komunardTo je jeden z nejvstřícnějších způsobů, jak brát to, co provádí "pijavice s doupaty na burzách" (TGM).

02

Odpovědět

+komunardAuto: Ne, ale slyšel jsem třeba o tom, že se někdo vykašlal na školu/práci, aby byl co nejlepší v nějakym sportu/hře... to jim taky může zničit celej život, pokud nakonec nebudou tak dobří, jak si představovali...

komunard: Pořádně nechápu jak to myslíš a je to už celkem daleko od tématu, ale doufam, že to s těma burzama nemyslíš vážně (teda aspoň né v tom smyslu, ve kterym sem to pochopil)

02

Odpovědět

+komunardLDamian: no to právě ne protože na burze taky záleží vlastně na skillu. Máš možnost si dohledat data, ty nějakým způsobem analyzovat a podle toho se rozhodnout do čeko ty peníze nacpat. Trh tedy rozhodně není jen nebo z větší části o náhodě.

10

Odpovědět

+komunardAno, úplně stejně, jako u těch fantasy lig - proto když bude "hazard" jedno, tak by mělo bejt i to druhý. Princip je víceméně stejnej -> vybereš si team/hráče/firmu -> vsadíš na ně peníze (koupíš akcie) -> když sis vybral správně a máš štěstí, tak "vyhraješ".

00

Odpovědět

+komunardHm, takže k hazardním hrám a hrám obecně přidáme i volbu povolání. To vůbec nedostane diskusi mimo téma.
A diskuse o kasínovém kapitalismu taky úzce souvisí s tématem.
Nevím, jak jste můj příspěvek pochopil. Ale to, že burzovní spekulanti spotřebovávají množství hodnot, aniž by nějaké vytvářeli, a jejich činnost se podobá spíš hazardní hře než podnikání, je míněno naprosto vážně.

03

Odpovědět

+komunardVíte jak ta burza funguje? Je to takzvané přímé financování organizací. Podnik potřebuje peníze, tak vydá akcie a prodá je. Nebejt těch spekulantů, tak by většina podniků nevznikla. (při zakládání je každej podnik strátovej, pokud neni zakladatel milionář, tak prostě někde peníze vzít musí)
(v americe, u nás je daleko víc používaný nepřímý financování = přes zprotředkovatele (banku))

10

Odpovědět

To Gambler: Podivej se na to jeste jednou jak jsi to nepochopil. On jasne rikal ze mu jde o to aby ze sebe nedelali neco co nejsou. To znamena ze kdyz jsou hazard ( coz jsou ) tak se tak maji chovat a drzet se zakonu o hazardu nebo docilit upravy zakona aby to z toho bylo vycleneno. A poker je vcelku to same. Oboji je hazard. Vetsina dobrych hazardnich hracu mi vzdycky rikala ze je to hodne o zkusenostech ale taky hodne o nahode. Coz znamena ze to je hazard. Aby to to hazard nebyl tak by z teto podminky muselo byt vyjmuto ze se hraje o realne penize.

01

Odpovědět

Zase mluví z cesty. Dokazuje že je to o dovednostech a ne o náhodě, jak celou dobu správně tvrdí(takže to logicky není hazard), ale on celou dobu říká že to hazard je. Není to hod kostkou kde je každý hod šance 1/6. A ty jeho nesmyslné analogie, videacesky.cz je na internetu a hádejte kdo je ještě na internetu xvideos, tedy videacesky jsou 100% p***o stránky. Všichni kvůli nějakému oliverovi budou uvádět jsme 99.9% legální, nebo co vlastně po nás chce, je to jako tvrdit že ježíš byl mimozemšťan, protože se v dobových písmech nepíše o tom že není mimozemšťan, takže to nikdo nepopírá, tudíž možná byl.
Já jsem na steamu z 5e už udělal 150e nakupuji prakticky zadarmo a to tam skoro nejsem a to jen for fun a že nejsem debil jak oliver.

1225

Odpovědět

To, že v tom hrají roli dovednosti, neznamená, že se nejedná o hazard.

175

Odpovědět

+SriberTakže podle tvé definice je hazard všechno....

32

Odpovědět

Ale není náhodou Steam obchod (čili nákup / prodej?) a ne sázecí hra?

00

Odpovědět

Kdy vyjde ten Oliver 007? :D

211

Odpovědět

James Bond, agent s povolením debatovat o vážných tématech, ve svých brýlích má laserovou zbraň a místo auto si to frčí na antigravitačním kole. :D

60

Odpovědět

Se spíš divím, že to ty masy tupců hrají :D

121

Další