Thumbnail play icon

Denní fantasy sportyLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:378
Počet zobrazení:5 634

Fantasy sporty jsou novou zábavou, která se pomalu začíná ujímat i u nás. Vyberete si imaginární tým z různých hráčů daného sportu a podle toho, jak se jim daří, získáváte body a vyhráváte. Provozovatelé těchto her trvají na tom, že se jedná o dovednostní hry a že to není hazard. Ale je tomu skutečně tak? A opravdu může vyhrát i průměrný hráč?

Komentáře (73)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Všichni řeší hazard a nikdo si nevšiml skvělýho Setha Rogena na konci...

20

Odpovědět

Poker je hazard? Aha, no tak ok.

24

Odpovědět

Takže Poker je hazard nezaložený na schopnostech? Potom nechápu proč, když se sejdeme na jednu partičku, nás obírá pokaždé ten stejný z nás :D ...

62

Odpovědět

asi je to jednooký kráľ medzi slepými

111

Odpovědět

...Zivot je navykovej (hazardni hra), a nekdy (vzdycky) zabiji...

80

Odpovědět

Po prvej "reklame" som mal dost ... john sa dako zmenil

118

Odpovědět

Nebo jsi viděl jedno video, se kterým jsi nesouhlasil a od té doby ho nemusíš. Asi to bude jasnější vysvětlení ;)

110

Odpovědět

O fantasy sportu nic nevím ale určitě se na to podívám, vypadá to zajímavě.
Z toho co jsem slyšel to je trochu podobný pokeru. Je úplná blbost to brát jako hazardní hru, když to záleží na vašich dovednostech. Hazard je pro mě něco, kde nemůžu ovlivnit výsledek a záleží POUZE na štěstí, což u pokeru ani fantasy sportu rozhodně neplatí když to dokáže 1% hráčů porážet.
Argument, že to dokáže zničit životy mi přijde úplně mimo. Lidi, co chtějí prosázet dům a trenky budou radši hrát hazardní hry jako automaty a podobný sračky, to ať se zruší. Určitě se někdo najde, kdo tam prohraje velkou část peněz ale to není chyba hry ale člověka, kdyby nebyl fantasy sport tak by hrál by ruletu. Alkohol taky ničí spoustu lidí a je to legální.

518

Odpovědět

Gembleři nechtějí prosázet dům a trenky. Zpočátku hrají jen tak, a pak do toho spadnou.
Ruleta ale není propagována tolika reklamami, nesnaží se vyvázat z regulací hazardu a podobně.
A k tomu ostatnímu vizte zbytek diskuse.

176

Odpovědět

+komunardTo bychom ale mohli zakázat úplně všechno, spadnout se dá do čehokoliv a je úplně jedno co to je. Nevím, jaké máte zkušenosti s pokerem ale myslím si, že do toho úplně nevidíte.
Pokerem se baví spousta lidí, ti lepší se tím dokáží uživit a mají to jako práci, jenom pár jedinců to nezvládne a prohrají víc peněz než mohou. Jestli máte statistiku z kolika pokerových hráčů se stali gambleři co prohráli svůj majetek tak mi prosím pošlete link, já jsem přesvědčen, že to bude extrémně malé %..drtivá většina gamblerů začala hrát a hraje na automatech.
A proč si myslíte, že tomu tak je? Nebude to tím, že poker není hazardní hra zato ruleta ano?

012

Odpovědět

+komunardNe, nebude to tím, že poker není hazardní hra, v takovém případě by gembleři vůbec neexistovali.
Příčiny můžou být různé, třeba to, že je pořád docela dost vnímán jako něco "snobského" (zcela bezdůvodně, vím), má složitá pravidla, je tedy méně přitažlivý pro rizikovější skupiny.
Ne, statistiku nemám, proto mluvím kvalitativně. Kvantitativně jste začal až vy.
A celá ta argumentace v duchu "alkohol není droga, většina feťáků bere heroin" mi připadá naprosto nelogická.

65

Odpovědět

+komunardPrvní věta je úplná blbost. Chcete mi říct, že všichni propadli gamblerství u pokeru? Sám píšete, že je méně přitažlivý pro rizikové skupiny.
Takže si prostě jen myslíte, že se z pokerových hráčů stávájí gambleři a nemáte to jakkoli podložené.
Mě to naopak logické připadá. Alkohol je legální, konzumuje ho značná část populace a většinou to skončí maximálně s kocovinou..to, že se z někoho stane alkoholik většinou není problém alkoholu ale toho člověka a jeho osobních problémů, velmi podobné je to u pokeru. Přirovnávat alkohol a heroin je stejné jako přirovnávat poker a hazardní hry.
Zajímala by mě vaše definice hazardní hry, to bude asi ten hlavní kámen úrazu.

16

Odpovědět

+komunardV první větě jsem mínil pokerové gamblery. Kdyby nebyl hazardní hrou (tedy hrou u které se sází) neexistovali by.
Statisticky podloženo to nemám, ale pár příkladů by se vygooglit dalo.
Ano, heroin je horší než alkohol (pokud nezohledňujeme rozšířenost), ale pořád jsou to oboje drogy. Automaty jsou horší než poker (zvlášť když zohledníme rozšířenost), ale jsou to pořád oboje hazardní hry.

63

Odpovědět

To dává rozum, že by neexistovali. S pokerem to ale nemá nic společného, problém bude v tom člověku. Určitě se dá pár příkladů vygooglit, na internetu se dá najít spousta věcí. To, že se jeden člověk z miliona upije k smrti taky ještě neznamená, že zakážeme pivo v hospodě.
Hazard rozhodně není hra kde se sází, na wikipedii to je docela pěkně popsaný.

31

Odpovědět

+BrianTo samozřejmě ne. To jsem nikdy netvrdil. Ale tvrdit, že to není droga, nebo že máme jako jednotlivci i společnost ignorovat a popírat rizika s ním spojená, mi přijde zcestné.

To je ale opravdu spíš slovíčkaření. Já klidně budu používat třeba "sázková hra", ale pak je třeba tento termín nasadit do všech zákonů, osvětových aktivit atd.

22

Odpovědět

+BrianU všeho je nějaké riziko. Zrovna u pokeru mi teda nepřijde, že se rizika ignorují.
To rozhodně není slovíčkaření, hazard má jasnou definici. V několika státech je poker uznán soudem jako dovednostní hra nikoli hazard, jednoduše nepatří mezi automaty a ruletu. Přesně takovýhle lidi, co o pokeru jenom zaslechli v televizi rozhodují o jeho budoucnosti.

01

Odpovědět

Ona ta hranice je dosti nejasná. Např. sportovci jdou třeba za medailí, platí startovné atd. A také mohu za sebe říct, že i když se přihlásím na maraton - těžko vyhraji (malá pravděpodobnost). Jaký je rozdíl mezi hráči pokeru, kteří zaplatí startovné a pak se spoléhají ne na své nohy, ale na svůj "rozum"? A následují další hry, každá s jinými pravděpodobnostmi výhry toho či onoho.
Já tedy nevím jak vy ostatní, ale když to vezmu do důsledku, pak je hazard buď vše, nebo nic.

20

Odpovědět

Aneb jak jedna z nejméně vzdělaných zemí v poměru k hdp utvrzuje blbce v tom, že jsou blbci ať žije "komerzalizace" průměrná vzdělanost se nezvýší jen se zvětší rozdíly - což je ovšem v demokracii problém - ale výhercům to může být jedno-koupí ostrov a pryč s téhle debilní vytěžené díry adios.

05

Odpovědět

1:00 Chyba překladu. "Každých 90 sekund", né 19. ;)

100

Odpovědět

díky za upozornění. neopraveno :) :D

100

Odpovědět

A ja si rikal, jak asi vypada sledovani poradu, do ktereho ty bloky reklam sazeli co 19 sekund :D :D

40

Odpovědět

+HabanszOno je tam toho víc, třeba GAME OF SKILL přeložené jako MILUJÍ DOVEDNOSTI :D

30

Odpovědět

Proč by mělo být toto nebo drogy ilegální a alkohol legální?
V jádru se ty věci neliší - u všech hrozí, že náchylnějším jedincům, případně jedincům v komplikovaných životních situacích můžou totálně zdevastovat život.

Rozdíl bych viděl v pohledu společnosti na danou problematiku. Na hazard se díváme jinak než na alkohol. Alkohol je nedílnou součástí běžného týdne téměř každého z nás. Hazardu přece jenom holduje menšina. Proto se třeba hazard u nás zakazuje, zatímco bary zůstávají.

A teď k tomu, jestli je to hazard, nebo ne.
John jasně ukázal, že je to i o skillu. Pravda. Ale ukažme si třeba na náhodnou osobu, Frantu. Franta je průměrně inteligentní. Se svou mozkovou výbavou nemá na to, aby vymýšlel složité algoritmy, podle kterých bude přechcávat systém. Sazí to tam od oka. Jaká je jeho pravděpodobnost výhry? Zhruba 0%. A stejných jako Franta je i dalších 85% lidí nebo kolik v tom videu zmiňují.
Takže je to záliba, kde 85% lidí má 0% šanci, že něco vyhrají a je zde poměrně vysoké riziko návykovosti a finančního vyhoření. Je to něco, co společnost nechce a dle mého názoru o hazard jde.

134

Odpovědět

Nesmíš ale zapomenout na to, že ty lidi se u toho dobře baví. Nikdo jim výhru negarantuje, ale je tam i zábava, HRál jsem několik fantasy lig, v našich poměrech spíš se skromnými cenami, a i když jsem vyhrál jen párkrát, sledování zápasů a vybírání hráčů, mě bavilo, je tam napětí čekání na výsledky...to má taky hodnotu.

40

Odpovědět

+WittyJak John říká, klasické fantasy ligy jde s těmi denními jen těžko srovnávat.

Já mám ale fantasy ligy taky rád. Jejich příznivcům bych doporučil tento super seriál
http://www.csfd.cz/film/267262-liga-snu

10

Odpovědět

+WittyPodle tohohle popisu je hazard v podstate jakakoliv hra, at uz si vezmes deskovky nebo onlinovky ala wow ci jine s mikroplatbami (farmicky ci WOT) - nekteri lidi za to plati, nekteri tam rvou svoje cele vypaty, par jich je opravdu dobrych a vyhrat tam taky neco muzes...

40

Odpovědět

Co je překvapivého na tom, že kdo tomu věnuje víc času a námahy, je v tom lepší? To snad je princip všech her. To je jako bych se rozčiloval, že mě v CoD sejme 14 letej fracek, co u toho sedí hodiny a hodiny, kdežto já musím chodit do práce a chci si zahrát jen občas. Ale chápu, že v dnešní hyperkorektní době, musí přece vyhrát každý, pokud možno hned, a co nejjednodušeji a bez práce.

194

Odpovědět

No očividně si nepochopil podstatu videa, podívej se znova (funguje to jako pokr, takže jako hazard, ne jako nějaká "fantasy hra")

82

Odpovědět

Tady je pár slovo Johna Olivera o útocích ve Francii:
https://www.youtube.com/watch?v=C6S7Imc9p9g&feature=player_embedded

53

Odpovědět

Asi nejhorší Johnovo video zatím. Za prvé tomu schází uplně pointa, neřekne, co si myslí, že je správné aby se stalo, nebo v čem vlastně spočívá ten problém. Za druhé přizná, že je to hra o skillu, ale pak to stále nazývá gemblerstvím. Než aby upozornil na ten větší problém, kterej je i v ČR, a to že hry jako poker jsou zaškatulkovány do hazardu, což je naprosto špatně, protože jsou založené na skillu a hrají lidi proti sobě ne proti kasínu, a měly by tak být legislativně brány jinak, tak místo toho plácá 20 minut bez jasné pointy.

1430

Odpovědět

Máte přiléhavý nick.
Upozorňuji vás na jeden zásadní problém: Pokud se u hry sází, tak je to hazardní hra. To, že je v ní víc faktorů, než štěstí, na věci nic nemění. Poker je mezi nimi plným právem, už proto, že společenské dopady prohrání vlastních kalhot jsou stejné, i když je samotná hra sofistikovanější. Možná, že by bylo dobré hazardní hry diferencovat, ale říci, že absence této diferenciace je větší problém, než díry, kterými se nějací zmetci snaží vyvázat z regulace, to je dost pochybné.

1313

Odpovědět

+komunardKomunard, zajímalo by mě, kdy jste sehnal tuto definici hazardu? Já jsem třeba našel: "hra, jejíž výsledek závisí výhradně nebo převážně na náhodě" a to tahle hra rozhodně není, pokud vyhraje jen 1,3 % lidí. Podle vaší definice by do hazardu patřily i takové hry jako world of warcraft, world of tanks, travian, protože do takovýchto her taky můžete vložit peníze a přihlásit se na turnaj kde máte možnost vyhrát velké peníze, ale to nejsou hazardní, protože na rozdíl třeba od pokeru závisí na vašich zkušenostech. Stejně tak by se do vaší definice dalo zahrnout i podnikání, kde si také vsadíte, abyste případně vyhrál.

72

Odpovědět

+komunardniquar: nejenom hry - pod touhle definicí do toho můžeš zařadit i normální sporty - zaplatíš nějakej zápis na turnaj, závodíš, když máš ŠTĚSTÍ A SKILL, tak vyhraješ.

10

Odpovědět

+komunardNo, podle té vaší jsou hazard Lodě. A pokud se bavíme o regulacích (ať už k nim zaujmeme jakýkoliv postoj) musíme použít definici, která identifikuje příčinu problémů, a to jsou sázky. Což je něco jiného než startovné a nákup vybavení.
Ano, vychází z toho, že poker hraný o knoflíky je jiná kategorie, než poker hraný o peníze, ale to fakt nepovažuji za chybu.

26

Odpovědět

+komunardPak by ale obchodování - či spíše spekulace nebo rovnou sázení na burze mělo být také brané jako hazardní hra ne?

00

Odpovědět

+komunardMožná by stálo za to přestat slovíčkařit. Slyšel jsi někdy, že by někdo prodal barák aby si mohl koupit golfový hole, protože si myslel, že tím vydělá spoustu peněz? Ne. Slyšel jsi někdy, že někdo v pokru prohrál celou výplatu a neměl na nájem? Já ano. To bude asi ten základní rozdíl...

41

Odpovědět

+komunardTo je jeden z nejvstřícnějších způsobů, jak brát to, co provádí "pijavice s doupaty na burzách" (TGM).

02

Odpovědět

+komunardAuto: Ne, ale slyšel jsem třeba o tom, že se někdo vykašlal na školu/práci, aby byl co nejlepší v nějakym sportu/hře... to jim taky může zničit celej život, pokud nakonec nebudou tak dobří, jak si představovali...

komunard: Pořádně nechápu jak to myslíš a je to už celkem daleko od tématu, ale doufam, že to s těma burzama nemyslíš vážně (teda aspoň né v tom smyslu, ve kterym sem to pochopil)

02

Odpovědět

+komunardLDamian: no to právě ne protože na burze taky záleží vlastně na skillu. Máš možnost si dohledat data, ty nějakým způsobem analyzovat a podle toho se rozhodnout do čeko ty peníze nacpat. Trh tedy rozhodně není jen nebo z větší části o náhodě.

10

Odpovědět

+komunardAno, úplně stejně, jako u těch fantasy lig - proto když bude "hazard" jedno, tak by mělo bejt i to druhý. Princip je víceméně stejnej -> vybereš si team/hráče/firmu -> vsadíš na ně peníze (koupíš akcie) -> když sis vybral správně a máš štěstí, tak "vyhraješ".

00

Odpovědět

+komunardHm, takže k hazardním hrám a hrám obecně přidáme i volbu povolání. To vůbec nedostane diskusi mimo téma.
A diskuse o kasínovém kapitalismu taky úzce souvisí s tématem.
Nevím, jak jste můj příspěvek pochopil. Ale to, že burzovní spekulanti spotřebovávají množství hodnot, aniž by nějaké vytvářeli, a jejich činnost se podobá spíš hazardní hře než podnikání, je míněno naprosto vážně.

03

Odpovědět

+komunardVíte jak ta burza funguje? Je to takzvané přímé financování organizací. Podnik potřebuje peníze, tak vydá akcie a prodá je. Nebejt těch spekulantů, tak by většina podniků nevznikla. (při zakládání je každej podnik strátovej, pokud neni zakladatel milionář, tak prostě někde peníze vzít musí)
(v americe, u nás je daleko víc používaný nepřímý financování = přes zprotředkovatele (banku))

10

Odpovědět

To Gambler: Podivej se na to jeste jednou jak jsi to nepochopil. On jasne rikal ze mu jde o to aby ze sebe nedelali neco co nejsou. To znamena ze kdyz jsou hazard ( coz jsou ) tak se tak maji chovat a drzet se zakonu o hazardu nebo docilit upravy zakona aby to z toho bylo vycleneno. A poker je vcelku to same. Oboji je hazard. Vetsina dobrych hazardnich hracu mi vzdycky rikala ze je to hodne o zkusenostech ale taky hodne o nahode. Coz znamena ze to je hazard. Aby to to hazard nebyl tak by z teto podminky muselo byt vyjmuto ze se hraje o realne penize.

01

Odpovědět

Zase mluví z cesty. Dokazuje že je to o dovednostech a ne o náhodě, jak celou dobu správně tvrdí(takže to logicky není hazard), ale on celou dobu říká že to hazard je. Není to hod kostkou kde je každý hod šance 1/6. A ty jeho nesmyslné analogie, videacesky.cz je na internetu a hádejte kdo je ještě na internetu xvideos, tedy videacesky jsou 100% p***o stránky. Všichni kvůli nějakému oliverovi budou uvádět jsme 99.9% legální, nebo co vlastně po nás chce, je to jako tvrdit že ježíš byl mimozemšťan, protože se v dobových písmech nepíše o tom že není mimozemšťan, takže to nikdo nepopírá, tudíž možná byl.
Já jsem na steamu z 5e už udělal 150e nakupuji prakticky zadarmo a to tam skoro nejsem a to jen for fun a že nejsem debil jak oliver.

1225

Odpovědět

To, že v tom hrají roli dovednosti, neznamená, že se nejedná o hazard.

175

Odpovědět

+SriberTakže podle tvé definice je hazard všechno....

32

Odpovědět

Ale není náhodou Steam obchod (čili nákup / prodej?) a ne sázecí hra?

00

Odpovědět

Kdy vyjde ten Oliver 007? :D

211

Odpovědět

James Bond, agent s povolením debatovat o vážných tématech, ve svých brýlích má laserovou zbraň a místo auto si to frčí na antigravitačním kole. :D

60

Odpovědět

Se spíš divím, že to ty masy tupců hrají :D

121

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK