Odvaha přeje odvážnýmJourneyQuest (S02E05)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:315
Počet zobrazení:6 020

V dnešním díle se Perf s Narou musí vypořádat s nestvůrou z minulého dílu a Stříbrný Tom musí přesvědčit orky ke spolupráci. Navíc se Karn v lstivém převleku pokusí vylákat z jasnovidce víc informací. A Glorion? Ten potká nepřítele, se kterým se konečně aspoň trochu zapotí.

Přepis titulků

Dobrá, chtěl jsi něco zabít, meči? Zabij tohle. Nešálí mě zrak? Ty zavšivená půlko příboru. Sníš jeho i elfku? Bude to mňamka! Meč bojovnosti. - Perfe! - Naro! Tvá matka asi nebyla žížala.

Zpětné čarování? Počkejte... Mám pár otázek! Odvaha přeje odvážným - Ano? - Měl bys... - jít do téhle místnosti. - To jsem měl v úmyslu. Ale těžit z toho... - budeme oba.

- Tak proč otálet? Jsi opravdu to nejbizarnější stvoření. Co čeká v téhle temné komnatě na čestné zničení? Hlupáku! Měl jsi poslechnout chrliče. To jsem taky právě udělal. Nechápu, jak si můžeš nevšimnout mé statečnosti. To mu to vážně pořád nedošlo? Jeho bystrému oku nic neunikne. Já...

Na to si musím sednout. Černokněžníku, znič ho. Já jsem šeptající černokněžník. Tady jsi! Tušil jsem, že tu bude nějaký pachatel zla páchat zlo. Měl bys ses bát mé kletby. Odvaha přeje odvážným! Nejsi zdaleka tak mrtvý, jak jsem očekával. Příliš spoléháš na svůj meč, válečníku. Co by sis počal, kdybys neměl své ruce?

Hádanky si šetři pro vzdělance. Proklínám tvoji duši k novému životu. Jsem opravdu rád, že se to... děje. Co? Co to je? Jak to, že nahradily moje ruce tyhle zženštilé pařáty? Kde mám meč? Ty jsi mi ukradl meč?

A zbroj? A obličej? Já tě před touto místností nevaroval! Není čas připomínat zřejmá fakta, Rodericku. Žádné peníze, žádné víno. Já jsem jasnovidec. Průzkumník neznáma. Záhady vesmíru se přede mnou rozkládají jako dívka o svatební noci.

Nechtěla bys raději znát svou budoucnost? Já ji znám. Zahrnuje platbu, nebo nakládačku židlema. To bys neudělala. Aha, udělala. Děkuji... Výsosti. Já nejsem král.

Zdravím, jsi to ty, kdo promlouval na Karnově dvoře? Zdravím, velký králi. Jsem jen obyčejný mladík. Ale no tak, Vaše Výsosti. Jste mnohem vyšší, než kdokoliv jiný v království a široký přes celou kuchyni. Kdo jiný byste mohl být? Já nejsem král! I opilci vědí, že jste to vy.

- Vaše Výsosti. - Brej večír, Výsosti. A to jsou opravdu opilí. Dobře, ty trojoký šakale. Jsem to já! Karn! Prohlédl jsi mé přestrojení. Ehm... jasnovidec. Čemu vděčím za tu čest? Ten meč, který jsi zmínil...

Chci o něm vědět víc. Dokáže svrhnout krále? Je to hlavní figurka ve hře osudu. Je to magnet, který přitahuje všechny osudy... K čertu s hádankami, mluv jasně! Může zabít Zkažené krále. To jsem snad řekl jasně. Za možnost svrhnout krále bych pohnul horou.

Potáhneš-li proti králům, celý svět potáhne s tebou. Je to obrovské riziko. A mohl by to být také obrovský zisk, Výsosti. Mohl byste žít v míru a nerušeně... se svou rozkošnou ženou. A navíc je stále ve hře i vaše odplata. Dobře, dobře...

A co tohle? Jsem jedinečný a výjimečný. Moje vášeň předčí tvoji odbornost. Peníze nejsou imaginární. Měl jsi nějaké otázky? Jen jednu. Ta bardka, co se obléká jak opilá víla. Kam šla? Šla za družinou na východ. Mluvila s některým z nich?

Je to ohromně důležité. Pokud vím, tak ne. Proč? Páni, tvůj metabolismus je rychlý. - Co? - Lektvar vyprchává. Myslím, že lektvar vyprchává. Proč hledáš tu bardku? Přebírám po ní tenhle epos. Bohužel ji vyhodili. Byla vykopnutá.

Počkat... Třetí osoba, jednotná, čas budoucí... Bude... Bude... ukopána. Cože? Podívej, já nemám rád přebírání eposů o nic víc než ona, ale... důležitost toho eposu leží daleko za jejími schopnostmi. Všichni musíme přinášet oběti. Bude...

Bude... obětována. Mějte se hezky. Ty kamenné končetiny jsou tak studené. A ten lišejník. Ten lišejník! Prožiješ zbytek svých dnů v pokorné podobě chrliče. Vrať mi moje tělo! Tento proces se nedá nijak zvrátit.

Neposlouchej mě! Černokněžník je nezranitelný. Už mě to tvé rezignování unavuje, Rodericku. A co se týče tebe, otrhanče, ty poznáš nádherné potěšení z pomalého hladovění k smrti. Nejhorší, co můžeš v této situaci udělat, je něco tu rozsvítit. Já tomu vůbec nerozumím. Černokněžník není... stvořený ze stínu.

Ušetři si ty řeči a nech mě přemýšlet. Možná, že řešení, jak zlomit tuto kletbu, leží za těmito závěsy. Je tu moc velká tma. Konečně vidím. Zabit oslnivou září mé skvělé mysli. Dobrá, tak teď bychom mohli najít způsob, jak zrušit tu kletbuuuu... Co to je? Jsem zase normální. Skvěléééé!

Tvé tělo se mi líbí mnohem víc než mé. Ušetři si své zvrhlosti, má oddaná částečná socho. Čepel! Bylo to světlo mé louče, co zabilo stínového mága. Vidíš, někdy musí člověk použít důvtip společně s rozumem. Stojí vedle mě velký génius. Prosím, aspoň tentokrát...

to řekni znovu. Dobrá. Kupředu! Překlad: Mithril www.videacesky.cz Konečně vidím. Zmizel jsi. Jsi pryč. Zbalil sis saky paky. Opustil jsi mě. Jsi černozběhlík. Možná jsi zmizel v temnotě.

Možná jsi odjel na dovolenou do... Černoslávie. Do Černobylu, tam jezdí černokněžníci.. Kupředu!

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

I knew there'll be an Evil doer doing evil :D

190

Odpovědět

9,45 ?
Neskutočná trapošina.... Ani sa mi kútiky na papuli nepodvihli.... pekná zhovadilosť.

1858

Odpovědět

Však tě také nikdo nenutí, abys to sledoval. ;-)

201

Odpovědět

+MithrilAk by mi niekto toto povedal do očí, tak by som mu okamžite rozbil hlavu... hned... Ako môžem vedieť aké čo je, ked si to nepozriem ? ... vyhodnotiť môžem až ked si pozriem aspoň časť... čo je to za STUPIDNA veta ?... musíš byť pekný imbecil ked ťa takáto zhovadilosť vôbec napadne..vypatlanec

1844

Odpovědět

+Mithrilmatusy: tak už ale jsme docela daleko v druhé sérii a tak víš co od seriálu čekat .)

210

Odpovědět

+Mithrilvidel som to teraz prvý krát...

1836

Odpovědět

Ono je docela nezvyklé dívat se na seriál od 5. dílu 2. série....
Naberu ti tvůj názor, ale bývá zvykem svůj názor vyjádřit slušně.

210

Odpovědět

odvaha přeje odvážným :D Ten Glorion je perfektní :D

190

Odpovědět

pěknej dílek :)

180

Odpovědět

Čaroděj tentokrát zklamal, očekával jsem další super mléčný kouzlo :D

180

Odpovědět

Jsem jediný, na koho to přímo řve: "PRATCHETT"

195

Odpovědět

Taky tvůrci sami připouští, že hlavně u Perfa byli Pratchettem dost inspirováni. ;-)

191

Odpovědět

+BugHer0Jj, Mrakoplaš jak vyšitej D:

181

Odpovědět

Na to si musím sednout.

190

Odpovědět

Chudák chrlič...:-D

181

Odpovědět

Onwaaard !!!

181

Odpovědět

Náš bystrý rytíř se postaral o to abychom se zasmáli hned zezačátku :D

180