Tolik co říctJourneyQuest (S02E07)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:240
Počet zobrazení:6 237

Dnešní díl opět slouží pro posunutí děje a vysvětlení určitých souvislostí. Orkové míří k záchranné misi, která se ovšem komplikuje dlouhosáhlou přednáškou. Perf se konečně dozví, proč nemůže správně čarovat a chudák Carrow zažije další tvrdou ránu osudu.

 

Přepis titulků

Uši! Tohle místo jsme neprozkoumali, takže to udělám jednoduše. Černý bard se vytasil s imunitou, takže na něho nemůžeme. Vyvedu slečnu bardku z kobky. Zabezpeč cestu pro náš ústup. Nějaké připomínky? Jen jedna, ale je velmi důležitá. Nenech ji, aby si myslela, že si myslíš, že potřebuje zachránit.

Myslel jsem k úkolu. Je to silná a nezávislá žena, plně schopná se o sebe postarat. Ona tě nepotřebuje a ty to respektuješ. Měj to na paměti, až ji budeš zachraňovat. - Dobře. Díky. - Počkej. Čímž neříkám, že se k ní nemáš chovat jako k ženě. Je to jemná květina, zářivý drahokam, vzácnost hodná úcty a obdivu.

Oslň ji! Jasně. V pořádku. Dobře. - Ale pamatuj! - Co? Je nádherná, ale to není to hlavní. Je zaměřená na kariéru, což tě neodradí a nebude kvůli tomu v tvých očích méně atraktivní. Je ti naprosto rovná ve všech směrech, a zasluhuje zvláštní, ale ne úplně odlišné zacházení.

- Rozumíš? - Tak jak teda? Nevím, co jí můžu bezpečné říct a co jí může urazit. Vůbec netuším, jak se mám chovat. Teď jsi připravený na to, abys mluvil se ženou. Jdi na to! Tolik co říct Počkej chvilku. - Ty jsi věděl o tom meči?

- Nenech se od něj rozptýlit. Podrobně jsem studoval pád Sumberu a vzestup nemrtvých. Obojí souvisí s mým polem zájmu. Archeologie Arcaianů a nedostatek smrtel... Jak se ho zbavím? Zbavíš? - Nemůžeš. - Nemůžu? Ne.

Ne záměrně. - Nikdo ti ho nemůže vzít. - Aha. Pokud se ho pokusíš někomu dát nebo se ho zbavit, tak se ti vrátí. Všude... Řekni mi, co bylo zač to, co jsi předtím seslal? Měl to být zásah bleskem. Ne explodující citrusy nebo citronový řetězový blesk... Nebo co to vlastně bylo... Chtěl jsem zbortit tunel. Úžasné...

Jasně, jasně... Jsem příšerný čaroděj. Schopnost zpětného čarování je neuvěřitelně vzácná. Většina špatně seslaných kouzel se prostě rozplyne. Tvoje utvořilo určitý magický efekt. Řekni mi, už jsi někdy špatně seslal kouzlo, a získal opačný efekt, než jsi zamýšlel? Naprosto pokaždé. Runy prostě tancují kolem...

Co je to? V tvém jazyku pro to není slovo. My tomu říkáme dyslexie. To zní odporně. No, může být. Ale pro správného čaroděje je to dar. Často ani jeden čaroděj za generaci nedokáže zpětně čarovat, ať už záměrně či nikoli, a získat přesně opačný efekt.

Zdá se, že ty máš tu schopnost. S proroctvími okolo meče a faktu, že jsi ho získal... Bohové, jsi Vyvolený z určitého důvodu. Tohle nebyl omyl. Žádná shoda náhod. Ty to nevidíš? Mohl bys... Našla jsem východ, takže dobrou noc, prasečí ksichte. - Ne, ne!

Nedělej to, on... - A jde se na to! - Utíkat? - Utíkat! Utíkat... Je to tu všude... Může to být součástí výzdoby. Nebo prostě graffity. - Kdo to dokáže posoudit? - Kdo jsi? Jak ses sem dostal? Odpovím na ty otázky v opačném pořadí, jestli to nevadí.

Stojíme v královské pohřební komoře Arcaianů, plné mrtvých arcaianských šlechticů. Očividně ne panovníků. Na to je to tu trochu moc obyčejné. Každopádně, jednou ze součástí těchto kobek byl úzký komín vedoucí ze stropu, který měl umožnit příchod a odchod duše. Samozřejmě je to nesmyslná pověra. Ale jak se ukázalo, nemusíš být mrtvá, abys je mohla použít.

- A ohledně toho, kdo jsem... - Bard. Bardská imunita. Strakatý? To se teď nosí? U chlupatých prsou harpyje! Ty jsi Stříbrný Tom. Ten výraz jsem ještě neslyšel... Napsal jsi Nathadrickovy nachytávky! A Přichází karneval! Myslím, že to slýcháváš pořád, ale...

...jsi úplně boží! Ten způsob, jak skládáš slova a tvoříš melodie a pak spojíš všechny motivy dohromady ve skupinových částech. - Jsi úžasný. - Děkuju. Mohl bys... ...mi podepsat odznak? Proč by ne?

Páni, ty jsi Stříbrný Tom! Pořád jsem, ano. Jsi Stříbrný Tom. A stojíš přede mnou. U zavšivených bohů. A soudě podle kreativního rouhání ty musíš být Wren. Ano!

Já... Proč by... někdo jako ty věděl, kdo jsem? Proč tu vlastně jsi? A tady se konverzace otáčí... Budu potřebovat tvé zápisky. Zatracená chlupatá krysa. Další, kterou jsem ještě neslyšel. Je tohle trest od Vierise?

Za mé hříchy? Za opuštění společníka? Daruj mi moudrost a doveď mě zpátky ke světlu... Jsi Carrow, že? Sledovala jsem tvůj postup s velkým zájmem. Kdo... Kdo... Co jsi zač? Myslím, že to víš.

Nebo alespoň tušíš. Ano, dej to pryč, je to neslušné. Co ode mě chceš? Ne... Co chceš ty ode mě? Máme si toho tolik co říct. Světlo Vierise, světlo pravdy! Světlo nebes, zazáři!

Překlad: Mithril www.videacesky.cz Nosíš železné spodky? Ne, nenosím. Ale měl bych. Udrží všechno na místě, víš? Odděluje muže od chlapců. Hádám, že všechny muže a chlapce, co nejsou muži. Z chlapců se stávají muži atd.

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Je to trest od Vierise?" lépe přeložit jako "Is this punishment Vieris?" = "Je to trest, Vierisi?"

Místo "opuštění společníka" by uchu lépe lahodilo "opuštění druha/bližního".

Ale ať nevypadám jen jako věčný nespokojenec a nevděčník, jen občas mě zamrzí nějaká chybka, jinak si moc vážím vaší přkladatelské práce. Taky díky za tenhle skvělý seriál, občas něco nechytnu a to hned běžím schlíple k vám :-).

210

Odpovědět

:D

182

Odpovědět

Ve scéně, kdy se Perf baví s orkem tak Ork mluví o svém oboru jako o "arcane archeology", což pokud se nepletu neznamená "archeologie Arcaianů". "Arcane" většinou znamená něco tajemného, mystického...

190

Odpovědět

Tohle je sporné, taky jsem nad tím přemýšlel. Normálně bych to přeložil taky takhle, ale pak Stříbrný Tom mluví o hrobce Arcaianů plné arcaianských šlechticů, takže mi přišlo spíš pravděpodobnější, že mluví o nich.

191

Odpovědět

+MithrilPusť si ty slova vedle sebe. Ano, Stříbrný tom mluví o Arcaianech, ale je tam zřetelný rozdíl ve výslovnosti (ork) arcane/Arcaian (Tom). I takhle v kontextu mi zní pravděpodobnější, že říká "arcane", protože se baví o tom Meči.

180

Odpovědět

+MithrilTaky mi připadá, že je tam "arcane" a "Arcaian", jak píše Shorty.

180

Odpovědět

Lidi? Víte že na konci je vždycky nepovedená scéna? :D Jinak samozřejmě parádní díl! "Teď jsi připraven mluvit s ženou!" :D

229

Odpovědět

Až na to, že třeba teď tam žádná "nepovedená" scénka nebyla.

1821

Odpovědět

+RohlajzOk, nepovedená, nebo vystřižená... :D

192

Odpovědět

Uši

200

Odpovědět

ou :D ta ruka na konci :D

200

Odpovědět

ty uši jsou prostě skvělý :D

200

Odpovědět

Kruci, vždycky se do toho zakoukám a než se to stihne rozjet tak to skončí :D
Jinak parádní díl :)

201

Odpovědět

Teď jsi připravený na to abys mluvil s ženou. :D to mě rozsekalo :D

201

Odpovědět

Teď jsi připravený na to abys mluvil s ženou. :D

192

Odpovědět

Ale má pravdu....:-D

201

Odpovědět

čekal bych omluvu za to že jste jednu středu vynechali... těšil jsem se a čekal a pak... NIC... doufám že ten díl nahradíte jako u VGHS?

1810

Odpovědět

Omluva se objevila u odkazu, co napsal kasi7. Překlad je závislý na zveřejňování videí, pokud jeden týden vynechají, tak musíme vynechat i my. Nahradit ho extra dílem nemůžeme, protože jsme pouze jeden díl pozadu za originálem a to by znamenalo, že by v úterý nebylo zase co vysílat.

200

Odpovědět

FVS - Fakt Výborné Série. :P
Re: Jsem za ně opravdu moc rád. :)
Aneb. Vřele dík za váš skvělý překlad. ;)
Nono, vždyť víte že sem váš největší kamarád. :D

193