ZpětnodějJourneyQuest (S02E09)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:272
Počet zobrazení:7 109

Po dvou týdnech tu máme další pokračovaní. Jak se blížíme do finále, příběh se zase posunuje. Dočkáme se slovní konfrontace Wren a Stříbrného Toma a především dalšího Perfova magického souboje. A také se objeví Zkažení králové. A počkejte si na závěrečné titulky, tentokrát jsou podbarveny originální muzikou.

Přepis titulků

Zpětnoděj Zabil jsem anděla! Zabil jsem anděla! Zabil jsem anděla! Úplně jsem ho zabil! - Můžeš sklapnout?! - ...anděla. Tušíš vůbec, jak vzácné to je? Znám katapulty, které to nedokázaly. Teď mluví na katapulty. Nemusím, zatracení parchanti.

To je pořád... Moje ruka tohle, moje ruka tamto... Zraním se... Nasvědčovalo při tvém studiu něco tomu, že je ten meč... Nebezpečně šílený? Cítím, že jsi to ty. Zabil jsem anděla! Jsem skoro u držav. Tohle může být naše poslední šance k útěku. A jak to máme udělat? S rukama svázanýma nad... To je tvoje ruka?

Je to ruka... - Kde jsi ji vzal? - Na hřbitově. Není to ruka toho anděla? Změňme téma. Ta pouta se sama nepřeříznou. Když máš tak dobrou náladu, co kdybys odřízl svého vyvoleného? Na malou holčičku máš dost pěknou bradku. Jsi čaroděj, vyčaruj něco. Tvůj plán má jednu chybu.

Všechna má kouzla... jsou na prd. I to nejjednodušší kouzlo může být při správné příležitosti překvapivě účinné. Jaká si pamatuješ? Spravení, Vyčaruj mléko a Nejasnost. Vyčaruj mléko? Tomu říkáš kouzlo? Ale ne! Žijeme!

Kam zmizela? Dobrá zpráva! Ten červ ji určitě nesnědl. Právě jsi promeškala tu nejúžasnější bitvu. Byla velkým a nečekaným zvratem pro hlavní postavu. - Bylo to vážně působivé. - Prosím, Tome. Neber mi ten epos. Po té přednášce, co jsi mi dala, zkoušíš hrát na city? Já za to nemůžu.

To rozhodnutí bylo učiněno před tisíci mílemi. Vezmi mě s sebou. Můžu pomoct. Znám je. Opravdu? Tvoje zápisky jsou poněkud povrchní. Ano, znám. Mohl bys přestat psát a bavit se se mnou? Dobře.

Jak bys popsala Carrowův současný emocionální stav? Čím si právě prochází? Nevíš? Tak Nara. Ten odstup, který si od všech udržuje. Z čeho pramení? No tak, tohle je základ. Tak něco jednoduchého, Perf...

Proč se vůbec té výpravy účastní? Proč je vyvoleným? Mně je to jasné. Je to všechno přímo tady. Nevím. Cože? Já to zjistím. Dostaneš jiný epos.

Něco... příhodnějšího k tvému talentu. Vrať jí její knihu. Budeš v ní jednou z postav. Dám ti tvé vlastní dějství. - Vlastní rýmované schéma. - Říkám, abys jí vrátil tu knihu. Neobtěžuj se. Je pozdě.

Zamysli se nad touhle fascinující vedlejší zápletkou. Zasloužíš si za ten vložený čas alespoň nějaké potěšení. Dobrá, mějte se hezky. Elf? Toho si opravdu vážím. Tvé zpoždění nás vůbec netěší. Trochu jsem se zdržela a...

Nestojíme ani o tvoje výmluvy. Nechala jsi náš čekat! Přestaň být dramamatický, tím nikoho neohromíš. Nepřerušuj mě, ženská! Tak neplešati, netloustni a neměj ho zvadlého jak mokrý knot. Děvko, já ti ukážu, kdo je tady zvadlý! Ukážeš mi... kdo je zvadlý. Zajímavé.

Má to formu klasické výhrůžky, která neznamená žádné potenciální nebezpečí. A hele, už se zase hádáš... ačkoliv tu máme důležitou práci. Klidně hodíme tohle potenciální svržení naší vlády za hlavu. Můžeme se dál popichovat. Co ty na to? Bereš? - Magorko. - Kéž bych tě byla utopila. Hej, stínokalhotko.

Zajalas ty dobrodruhy? Tři ze čtyř... včetně vyvoleného. I vyvoleného? Skvělé. V podstatě nám stačí jen on. Přines nám meč a vyvoleného! Ostatní můžeš zabít. A mohla bys rovnou odkrouhnout i tohohle impotenta?

Jenom žertuje. Mám libido velké jako mamut. Prosím, já to nikomu neřeknu. Přesně tak. Jde nás zabít. Musíme se rychle osvobodit. Sešli to nové kouzlo, co sis trénoval. Nebo něco jinýho.

To se teď nehodí. Je to kouzlo... Tak k čemu je sakra dobrý? - Spravení. - Cože? Spravení. Je to šicí kouzlo. Sešli ho na svoje pouta obráceně. Já nevím... Sakra, chlape, už jsi to dokázal.

Představuj si, že ho čteš. Skvěle. To byl špatný nápad. Tvůj osud je můj. Ty... Myslíš, že potřebuju nohy, abych.... Kde je? Kam zmizela?

Vidíš? Co jsem ti říkal. Určitý bezchybně seslaný magický efekt. Perfektní obrácení kouzla. Jsi na správné cestě, mistře mágu. Nebo spíš... Zpětnomágu. Skvěle, Perfe. Carrowe? Jak ses osvobodil ty?

To je něco... To je... něco... Myslím, že bychom měli zmizet, dokud máme šanci. Co? Nic... Jen že... vypadáš jak Bezruč. Nemáš totiž ruce.

Proto je to vtipný. Tys tomu dal. Ještě nejsme v bezpečí. Říkala, že jich tu je víc. Aspoň je teď o jednoho blázna, co se nás snaží zabít kvůli meči, míň. To máš asi pravda. Překlad: Mithril www.videacesky.cz Natáčíme to i s tím dítětem? Máma ruka.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Trochu mi nedává smysl konec rozhovoru lovkyně odměn se Zkaženými králi. V angličtině rozumím "and you be dear and dispose of this vessel for us". Tedy že královna lovkyni žádá, aby pro ně odkrouhla tu nádobu (míněno elfí doručovatelku). Král pak naráží na začátek rozhovoru (ukážu ti, kdo je tu zvadlý).

200

Odpovědět

Hm, proč mám pocit, že vím, kdo byla ta nahá elfka na konci? Hm, už aby tu byl další díl, jsem zvědavá, jestli mám pravdu.
Jinak díl vydařený, krásný překlad, trochu jsem litovala autora u toho "disarm" vtipu, z vlastní zkušenosti vím, že takovýhle věci se překládají špatně. Ale moc povedený, tleskám.

190

Odpovědět

škoda toho vtipu s "Disarm" či jak se to píše. ("Bezruč" to zdaleka nevystihuje, ale kdo hrál někdy DrD nebo DnD, ten ten vtip nejspíš pochopí, ale bohužel sám netuším, jak to přeložit do češtiny správně, aby to bylo vtipné.

190

Odpovědět

Taky mi vždycky přijde líto těch nepřeložitelných hříček, ale co se dá dělat, každý jazyk má svoje...

Úžasnej je jeden komentář pod videem na Youtube: Y'know, I always thought Carrow was pretty badass for a Cleric, but now I'm starting to think that he may be 'armless.

180

Odpovědět

9:55 malinká chybyčka >> pravdu
jinak opět skvělý díl

190

Odpovědět

opovažte se mi vytýkat tvrdé y :D už teď se stydím..

191

Odpovědět

Néé nebyl Glorion :-( ale Carrow dneska hodně dobrej :D.
Btw. ten prcek na konci nemá chybu :D

190

Odpovědět

Přesně - ten prcek! Jak se taky "zapojuje"... :-D

200

Odpovědět

Ta nová elfka byla pěkná, taky si jí mohli nechat :D

190

Odpovědět

Jj ta dryada vypada slibne :) (aspon teda myslim, ze to je dryada)

199

Odpovědět

Jako, dobrej dílek, ale nejvíc mě dostali oba ty vtípky s rukama... To je tvoje ruka? - Carrowe? Jak ses osvobodil ty? A takovej záběr :D :D

191

Odpovědět

na zaver bych radsi zaber zepredu nez zezadu na tu maminu :D

194

Odpovědět

Parádní díl!
Jen doufám, že se v příštím objeví Glorion. :D

191

Odpovědět

konečně jsem se dočkal perfova talentu :D už jen zvladne meč a je znej cool typek :D

192

Odpovědět

stále můj oblíbený pořad tady na vč.
druhá sérka mě taky dost potěšila.
těším se moc na další skvělej díl.
:))))))))

191