Problém s černým pláštěmJourneyQuest (S03E09)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:36
Počet zobrazení:4 938

Zdá se, že Carrow je navždy pryč a Glorion k meči stále nebá o moc blíž. Wren se také dostává k Věštkyni. Bude úspěšnější než Perf s Narou?

Přepis titulků

Nejsou tu? Tvoji přátelé tu byli. Zabiják orků ne. Určitě nechceš jít dovnitř? Můžeš se zeptat, jak porazit Gloriona. Nechci znát výsledek. Akorát bych kvůli tomu váhal. Běž si zjistit své odpovědi. Já počkám tady. Pořád na mě letí.

PROBLÉM S ČERNÝM PLÁŠTĚM Myslím, že se nevrátí. Budou tu každou chvilkou. Rodricku, lidem až příliš věříš. Ne všichni mohou být čestní jako já. Půjdu je najít. Nevede tu žádná cesta ven. Jaké to čarodějnictví?

Ty, chlape. Kam šli ti vesničané? Zdravím vás. Mohl byste mě rozvázat, zhasnout světla a přinést mi dobrý čaj? To jsi ty. No skvělé. Víš, kam šel Perf? Páni, to je už hodin.

Mohl bys jen... Kde se naučila tyhle uzly? Nelži mi, človíčku. Mám mysl jako ocelové řešeto. Viděl jsem tě, když jsem se bavil s vesničany. Číhal jsi na mě. Ne, ne, musíš si mě s někým plést. Snaží se mě oklamat, Rodricku. Nemám tušení, proč si myslí, že by to mohlo zabrat.

Řekni mi, kam Perf vzal můj meč. Bardská imunita. O té jsem neslyšel. Znamená to, že ho můžeš zabít. Výborně, to je skvělé! Ne, počkej! Věštkyně! Věštkyně. Šli za Věštkyní. Vidíš, nebylo to tak těžké.

Právě neporušil svatou přísahu bardského cechu. Bard, říkáš? Jaká to náhoda. Pojď, barde, budeš na mě pět chvalozpěvy, až získám svůj meč. To bych velmi rád, ale existují omezení, která mi brání... Na nohy! Máme setkání s osudem. Moment, nemůžeš mě za sebou vláčet.

Nechápeš, že s tebou nemohu jít. Víš, barde, mně se zdá, že by ti prospěla trocha povzbuzení. Dobře, klidně, to je fuk. Rozvaž mě a pak mě povzbuzuj. To se ti povedlo. Sakra. Vítej, Wren.

Ananasové dortíky? Přesně takové se dělaly u nás doma. Honem, ptej se, mám odpovědi na všechno. Ty jsou zvláštní. Co do nich dáváš? Osladím je medem a pak přidám trochu čokolády. - Počítalo se to jako otázka? - Ano, počítalo. Stejně jako tohle. Sakra, do háje.

Nic si z toho nedělej, stává se to pořád. Máš jednu otázku. Ne, ne, ne, mám tolik otázek. Jako kdo najal vraha, jak získám zpět epos, co bylo napsáno na zdi, co znamenají ta tetování a co meč vlastně dělá? Tak svou otázku polož rozvážně. Dobře.

Oznamovací věta. Právě jsi řekla, že máš odpovědi na všechny mé otázky. To znamená, že znáš odpovědi na mé otázky ještě předtím, než je položím. Což znamená, že také znáš celý seznam otázek, který bych ti chtěla položit. Oznamovací věta! Máš na všechny z nich odpovědi.

Tak dobrá. Otázka. Jaké jsou odpovědi na všechny otázky na mém seznamu? To bych neměla. K čertu s tím, jdu na to. Límeček, Zkažení králové, ano, Rilk, patnáct, stránka v Oclysma, kámen... Piš si to, zlato. OCLYSMA, narození během noci dvou měsíců, jablko života, 99stránkové kouzlo, které zničí svět, ano, uhlíky, modrý hedvábný brokát na jaře a modrozelený na podzim.

- Tu látku miluju. - Já vím! Modré hory za Nekonečným lesem, rok pošetilosti, mrtvolný červ, bratranci, Wizardium a Glorion ho zabije. Ne!

Zabiják orků, drahá. A pak to spí, ne, ano, ano, možná, mrtvé slunce, přijdeš o něj, pokud porušíš další přísahu, a měla by sis pospíšit. Dobře položená otázka. Moment, kde bereš čerstvý ananas na vrcholku hory? Došly ti otázky. Myslíš, že se vrátí?

Doufám. Doufám, že doufám. Celá ta výprava se rozpadá, co? Podle mě se už nevrátí. Omlouvám se, že jsem vás opustil. U toho sloupu s hádankou. Od té doby to šlo z kopce. Není to tvoje vina.

No dobře... Co to pořád je mezi tebou a tou věcí s osudem? Zdá se, že bys kvůli tomu měla být připoutána k tomu meči. Určitě jsi nad tím přemýšlel. Neustále mi to připomíná, co jsem neudělala. Každých 1 100 let se měsíc na nebi dotkne odrazu měsíce ve vodě. Elf, který se narodí během noci dvou měsíců má před sebou dva různé osudy.

Předem nepředurčený osud s dvěma možnými výsledky. Jeden končí prosperitou světa, druhý katastrofou. Mé skutečné poslání, to co bych měla skutečně udělat, je záhadou. Ani Věštkyně nezná odpověď. Musím se dopátrat mého osudu a zajistit, že neskončí špatně.

Jak špatně to může skončit? Co se stalo, když naposledy elf narozený pod dvěma měsíci selhal? - Zmizelo slunce. - To je zlé. - Tím se vysvětluje, proč vždy jsi... - Protivná. Chtěl jsem říct přehnaně aktivní. Ten lovec odměn měl stejné tetování. Nejsem jediným dítětem narozeným té noci.

Ani jistě nevíme, že... Meathenge? Jo... Když jsem měl bílý plášť, část z nás se proplížila ven a neuvěřitelně se opila. Naprosto transcedentálně opila. Probudil jsem se v sudu v docích.

Nahý. Ale pokud jde o to tetování, vůbec netuším, kde jsem ho vzal. Mohlo to být i horší. Kamarád skončil s nápisem Rychlý drak. - Meathenge je lepší. - To jsem vždycky tvrdil. Zabila by tě. Cože? Ta vražedkyně.

Před králi, možná už po cestě. Já vím. Ty víš? A přesto bys s ní šel? Proč? Osud světa závisí na meči, Perfe. Na mně vůbec nezáleží. - Proč bys...?

- No, dobře. Podívej. Stále se to snažím vylepšit, ale chci, abys to viděla. Drahá dámo lukostřelby, listí a kapradí. Sladká, tichá dámo, víš, co bych dokázal udělat, jak daleko bych zašel, abych získal, tvé sladké objetí.

Nebo jemný náznak úsměvu na tvé tváři. Jemný náznak uznání. Myslíš, že je možné, abych našel místo v tvém srdci, kde bych mohl růst? Podle mě skutečně nevíš... Ne!

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

stalo se mi něco podobného :(

00

Odpovědět

chudak, jak ho utnula :D

20