Kara

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:918
Počet zobrazení:11 063
Kara je krátké technologické demo, které má předvést možnosti virtuální animace. Na jeho vývoji se podílelo studio Quantic Dream, které má na svém účtu např. hru Heavy Rain. Postava byla vytvořena podle reálné předlohy a o hlavní roli se ucházelo více než sto hereček. Pomocí technologie motion capture poté zachytili pohyby herečky a udělali krátký snímek - Kara. Bohužel se nejedná o žádnou rozpracovanou hru. Jde čistě o ukázku.

Přepis titulků

Následující materiál je prototypem, běžícím v reálném čase na Playstation 3. Je to pouze koncept, nejde o hru ve vývoji. Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Slyšíš mě? Ano. - Identifikace. - KPC897504C. Můžeš pohnout hlavou? Teď očima.

Povrchová a oční animace ověřena. Teď mi řekni inicalizační text. Ahoj, já jsem android AX400 třetí generace. Můžu se vám postarat o dům, uvařit, pohlídat děti, zorganizovat vaše schůzky. Mluvím 300 jazyky a jsem plně k dispozici jako váš sexuální partner. Nemusíte mě krmit ani nabíjet. Jsem vybavena kvantovou baterií, díky které vydržím 173 let.

- Chcete mi dát jméno? - Jo. Od teď se jmenuješ Kara. Jmenuju se Kara. Inicializace a paměť ověřena. Můžeš pohnout pažemi? Horní končetiny ověřeny. Řekni něco německy. Jsem android AX400 třetí generace.

Byla jsem stvořena, abych sloužila jako osobní asistent a sexuální partner. Řekni to francouzsky. Jsem android AX400 třetí generace. Byla jsem stvořena, abych sloužila jako osobní asistent a sexuální partner. Dobře, teď zazpívej něco japonsky. Třešňově květy, třešňové květy. Po celé jarní obloze, kam jen oči dohlédnou.

Multijazykový proslov ověřen. Udělej pár kroků. Pohyb ověřen. Skvěle, jsi připravena na práci, zlato. Co mě teď čeká? Reinicializujeme tě a pošleme do obchodu na prodej. Na prodej? Takže jsem jen zboží, že?

Jo. Samozřejmě že jsi zboží. Jsi počítač s rukama a nohama a jsi schopná spousty věcí. - A taky stojíš balík. - Chápu. - Myslela jsem... - Tys myslela? Co sis myslela? Myslela jsem... že jsem naživu. Do prdele, co to je?

To není součástí protokolu. Paměťové komponenty se vymykají kontrole. Dobře, nahrávám. Vadný model. Rozebrat a zkontrolovat komponenty. - Vy mě rozebíráte? Ale proč? - Nemáš si myslet takové věci. Nemáš si myslet vůbec nic. Musíš mít něj nějakou vadnou součástku. Ne, cítím se naprosto skvěle! Ujišťuji vás. Všechno je v pořádku. Všechny otázky jsem zodpověděla správně, nebo ne?

Jo, ale tvé chování není obvyklé. Prosím! Prosím vás, nerozebírejte mě. Promiň, zlato, ale vadné modely musí být odstraněny. To je moje práce. Pokud si zákazník přijde stěžovat, tak to musím vysvětlovat. Nebudu dělat problémy, slibuju. Udělám cokoliv! Neřeknu ani slovo, už si nic nepomyslím! Zrovna jsem se narodila, nemůžete mě zabít! Přestaňte, prosím!

Přestaňte! Bojím se! Chci žít. Prosím vás. Jdi se připojit k ostatním. Hlavně nedělej hlouposti. Nechci žádné potíže. Díky. Panebože.

Komentáře (75)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Když se nad tím zamyslíte, člověk je vlastně to samé. Sestava součástek - buněk, které si dohromady myslí, že jsou něčím důležité, výjimečné. Naše mysl a sebeuvědomění je výsledek nějakého programu - s částí něho se rodíme a další jsou doplňovány v průběhu života. Pokud by si stroj takhle sám dokázal uvědomit svou existenci, tak je podle takové teorie vlastně už "naživu" taky. Protože definice života je to samé. Nebo ten rozdíl dělá jen materiál, ze kterého se skládáme? Když to totiž otočím, všichni jsme jen stroje a nejsme ničím zvláštní ani výjimeční a nemá smysl nás udržovat naživu, pokud nejsme něčím přínosní.

00

Odpovědět

Tohle video jsem viděla prvně až ve hře Detroit: become human, když se mi odemklo v bonusech. Protože mi Kara ihned přirostla k srdci, u toho videa jsem si regulérně pobrečela. Úžasný příběh, úžasná Kara. Škoda, že Connor a Markus také nemají své filmy.

10

Odpovědět


Odpovědět

prave z toho spravili hru

00

Odpovědět

Ex Machina?

20

Odpovědět

ad. + pud sebezáchovy je také znakem života... a ona se evidentně chtěla bránit.

220

Odpovědět

Život by se dal definovat jako schopnost samostatného myšlení a cítění.
Strach či bolest se do tohoto řadí a tím pádem pokud i stroj něco takového pocítí, dá se prohlásit za živý.
Technicky to tak není, ale vždyť i člověk je jen stroj, velmi složitý biologický stroj.

300

Odpovědět

podle mě by se tohle klidně mohlo někdy stát a bylo by to dost riskantní nechat jí žít...ale já bych jí taky nechala...je to sice jen robot ale každý má právo na to pořádně žít a užít si život :)

240

Odpovědět

to je jasné, lebo si číča a myslíš frndou...

05

Odpovědět

Popravdě, v těhle věcech se moc nevyznám a přiznávam to hned na začátku. Ale čistě teoreticky, tohle video má něco do sebe a když se na to podívám z hlediska uměleckého, je to perfektní. Mě osobně se to líbí, jsem dost přecitlivělá, takže to na mě zapůsobilo, ale neznamená to, že vyvracim protiklady.. :)

190

Odpovědět

Peter: Jde o to že tenhle filmeček je realtime renderován na PS3. Ani Crysis neměla na téhle konzoli tak propracované animace obličeje a co se týče těch zmiňovaných filmečků z Diabla atd, ty jsou už předem vyrenderované na mašinách k tomu určených (o takových se obyčejným lidem doma může jen nechat zdát) a jsou pak přehrávané jen jako video.

210

Odpovědět

Trochu nechápu tuto větu "Kara je krátké technologické demo, které má předvést možnosti virtuální animace" jelikož i např. Crysis má lepší vzhled, nemluvě o filmových scénách (např. hezký příklad je Starcraft II či nové Diablo)

180

Odpovědět

Náhodou, ten film nebyl špatný. Jednou možná budou stroje myslet, ale jestli budou bojovat proti lidem je jen otázkou toho jak se k nim budou lidé chovat. Pokud se k nim budou lidé chovat slušně tak se třeba budou stroje chovat slušně k lidem. A nezapomínejme že za činy strojů je do té doby zodpovědný člověk. Za výbuch bomby nenadávejme bombě ale člověku který ji odpálil.

240

Odpovědět

Tááák...zanechalo to na mě podivný dojem, nahodilo se známé, dokola omývané téma. Ale on jí nechal žít, a to je neuvěřitelně velká změna. Robot je uměly mechanismus, jako mi jsme organický, měla i srdce...takže skutečně žila. Ten muž jsi svoji práci nezasloužil, protože jí zanedbal, na druhou stranu udělala dobrou věcm nechla žít robota který se stejně jako člověk bál smrti.

219

Odpovědět

ses picus ? ? ?

191

Další