Keanu Reeves dvakrát o Cyberpunku

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:79
Počet zobrazení:5 626
Vzhledem k nedávnému ohlasu na trailer připravované hry Cyberpunk 2077 přinášíme dva rozhovory s Keanu Reevesem, který si ve hře zahraje postavu Johnnyho Silverhanda.

Přepis titulků

Zahraju si rebela a bývalého vojáka, který založil rockovou kapelu jménem Samuraj. Protestní muzika. Znělo to zábavně. K***a, vzbuď se, samuraji. Máme tu město k podpálení. S lidmi z CD Projekt Red jsem se setkal loni v červenci 2018, tady v Los Angeles. Ukázali mi krátké demo a představili mi myšlenku hrát postavu jménem Johnny Silverhand. Provedli mě konceptem hry a některými prvky a biografií té postavy.

Zdálo se mi to výborné. Nejsem žádný expert na Johnnyho Silverhanda. Na začátku jsem si něco načetl, ale pro ně... oni pracují způsobem: "Tady a teď. Tohle děláme." Asi bych si to potřeboval osvěžit, ale přesně nevím, kolik toho můžu říct. Asi je v pořádku říct, že tu byl moment "možné smrti". Ale stále jsem tady. O tomhle mluvím!

Dovnitř a ven, d***y! Nechali mi trochu volnosti, jen tón a "jak by to podle tebe Johnny řekl". Projít si procesem snímání pohybu bylo skvělé v tom, že jsem mohl dodat fyzické ztělesnění té postavy. Dodat jí pravou osobnost. I kvůli tomu mě to zaujalo. Nešlo jen o dodání mé tváře, chtěli, abych zahrál roli. A to skvělou. Vážně se mi líbí forma hry a otázky, které klade. Co se odhalí a co se žádá od hráče?

Jsou tam některé zajímavé volby, které je třeba učinit. Technologie snímání pohybu se docela zrychlila, když jsem poprvé dělal snímání tváře, byla tam úplná sada kamer, bylo to jako... bylo jich strašně moc a získali z nich 5 terabytů. Měli 5 terabytů pro tenhle snímek. Skoro jsem z toho měl pocit, jako by šlo o nějakou tajnou operaci. Jako: "Fajn, tohle je supertajné vybavení pro supertajné zápisy." A asi i bylo, ne?

Úplně neznáme rozsah CGI manipulace... O co šlo? Trochu jsem se ztratil. Každej korporátní fízl přijde rozrazit tyhle dveře po tom, co jste vyvedli s tvým šíleným kámošem. Pár lidí, se kterými jsem pracoval, dělalo dříve hlasy pro hry. Já ne. Lákalo mě na tom to vyprávění příběhu, ty různé verze. Nevybíráš si jen vlastní konec, ale i svou cestu k němu. To je skvělé. Protože jsou spousty masivních her pro více hráčů. Takhle je jakoby více osobní.

Skoro jako filmový zážitek. Možná i čtení, literatura. Jsi součástí tohohle otevřeného světa, ale je to tvůj příběh. Tvé volby. Moje postava, Johnny, interaguje s hráčem. Jméno jeho postavy je V. Interaguji s tím, kdo hru ovládá. A jsem součástí jeho cesty. Ale i on je součástí té mé. Takže uvidíte, co se stane. Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zdá se mi to, nebo je zvuk při otevírání dveří na konci druhýho videa vykradenej z Doomu? :D

25

Odpovědět

Keanu je anděl v lidském těle.

301

Odpovědět

Taky mě začíná lidsky hrozně bavit, inspirativní chlapík. V titulkování mám teď práci vymyšlenou na několik týdnů dopředu, ale časem bych o něm rád zpracoval nějaká zajímavá videa.

311

Odpovědět

Důležitější je, že spolu s Cruisem a možná Mortensenem je to asi jedinej herec, kterej na place jede na 100%. Když se podíváš, co ti chlapi zvládli - i když vůbec nemuseli! Osm jazyků, čtyři až pět bojových umění, jízda ve všem, co má kola, lítání, kaskadéřina...
Takoví lidi posouvají pojem "herec" do úplně jinýho levelu.

71

Odpovědět

+FanNa pár herců jsi zapomněl,je spousta umělců kteří se do role vžijí...

10

Odpovědět

+P.JJmenuj tři podobnýho kalibru.

00

Odpovědět

+FanJestli mi uznáš okénko do minulosti, tak musím zmínit Stalloneho a to, co podstoupil kvůli druhému dílu Ramba. Osm měsíců denního dvoufázového cvičení, 4 hodiny denně. Do toho tréninky se SWAT, kurzy přežití, lukostřelba...Pracovníci na natáčení mluvili o tom, že ho nešlo ani obdivovat, protože byl vyloženě magor. Dobrovolně trávil hodiny lezením v bahně nebo ve zkažené vodě.

A kdybys trval na třech, napadají mě ještě Jet Li a Jackie Chan :)

30

Odpovědět

+L1ghtStydím se, že jsem na Jackieho zapoměl. Máš recht.

00

Odpovědět

+FanSouhlasím s Fanem, chudáci jejich kaskadéři a dabléři, moc si toho ve filmech nezahrajou :) Ale přesně proto jsou úspěšní, protože divák ví, že to není všecko jen zelené plátno a dabléři, ale že Cruise přeskakuje z domu na dům v Mission Impossible a že John Wick všechny ty souboje poctivě trénuje a absolvuje

10