Keanu Reeves u Grahama Nortona

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:816
Počet zobrazení:12 630
Dnes přinášíme rozhovor Grahama Nortona s Keanu Reevesem vysílaný 7. ledna 2011. Řeč bude mimo jiné o filmu Henry's Crime a o připravovaném filmu 47 Ronin, ale i o Keanuově zálibě v motorkách či o oslavě Silvestra. Druhými dvěma hosty jsou herečka Emilia Fox a moderátor a komik Marcus Brigstocke, který si mimo jiné zahrál i epizodní roli ve filmu Láska nebeská, kde moderoval v rádiu rozhovor s Billy Mackem. Graham Norton je moderátor, herec a komik, který pochází z Irska, ale působí především ve Velké Británii. Na televizní stanici BBC moderuje od roku 2007 The Graham Norton Show, z níž už jsme zde před časem jednu ukázku měli. Do každého dílu přichází jako hosté 3-4 známé osobnosti. Hosty byli v poslední době například Robert Pattinson, Reese Witherspoon, Gwyneth Paltrow nebo Lady Gaga. Po rozhovoru s nimi následuje na konci každého dílu část, jíž se účastní publikum - divák z publika se posadí do červeného křesla a snaží se moderátora a jeho hosty pobavit vtipným příběhem. Pokud se mu to nepodaří, zatáhne Graham za páku a křeslo s divákem se převrhne. Graham Norton se otevřeně hlásí ke své homosexuální orientaci, z čehož také pramení několik narážek v tomto videu. (Poznámka: V 1:20 se Graham odkazuje na tuto dětskou písničku.) Toto 20minutové video je rozděleno do dvou částí:

Přepis titulků

Překlad: LaBleue www.videacesky.cz Ahoj všichni! Ahoj, ahoj, ahoj! Vítám vás! Dnes máme skvělého hosta. Je jím hollywoodská superhvězda... Keanu Reeves! Takže Keanu Reeves!

To je něco, že? Hrál v tolika skvělých filmech. Například ve filmu "Matrix". Takový úžasný film... ať už to bylo o čemkoliv. A taky hrál v thrilleru o surfování "Bod zlomu". Tam hrál taky, že? Zastavit...

Zastavit... Zastavit... Já jsem svého času taky trochu surfoval... A tady mám super fotku kočky, co vypadá jako Hitler. Co kdybychom se teď na to půl hodiny dívali? Je to sranda. Keanu hrál také ve filmu "Nebezpečná rychlost." Nebezpečná rychlost. To bylo vzrušující. Líbilo se mi to dramatické napětí ve spojení s hudbou.

"Kolečka autobusu se točí dokola, dokola, dokola...“ Film byl o tom, že autobus exploduje, když jeho rychlost klesne pod 80 km/h. Divím se, že to netočili v Británii. Přichází jeden z nejskvělejších hostů, co kdy seděl na mé pohovce. Úžasný Keanu Reeves! Posaď se. Hezký nový rok vám všem. I tobě.

- Užili jste si to? - Ano. - U tebe to asi mělo trochu miminkovský nádech... - Přesně tak. Ale zvládla to, vydržela až do Nového roku. - A pak usnula. - Ano. - Hned jak všichni ostatní odpadli. - Minutu potom. - Byla vlastně i tady vzadu. Stále ještě... - Ano, ještě pořád. - Malé nakrmení před začátkem show... - Ano. A cos dělal ty?

Moje máma má na Silvestra narozeniny, takže... Takže jsem byl s matkou. Což bylo báječné, mami! Jen s mámou? Ano, jen já a máma. Bylo to opravdu trochu zvláštní. Tak to v Británii chodí. - O tom nic nevím. - A cos dělal ty? My jsme dobrá trojka.

Tys byl s mámou, ty s dítětem... - A já jsem byl sám doma na gauči. - Ale ne! V půl jedenácté v noci už jsem si říkal: "Vzdávám to." A ženy tamhle vzadu si říkají: "Proč jen jsi mi nezavolal?" Den před tím na mě doma nějací lidé v jednu hodinu ráno zvonili a volali: "Keanu, pojď ven, milujeme tě!" A já: "Já tam ven nejdu." - A příště: "Tak kde jsou?" - "Kde jste?" Byl jsem tak blízko.

Teď bydlíš v Londýně, už nějakou dobu... Ano, jsem tady kvůli práci na filmu "47 Ronin”, což je takový mýtický film o japonských samurajích z 18. století... Je to asi na 7 měsíců. A... ty jsi sice velmi slavný, ale přesto dost jezdíš na motorce, že? - Ano. - Ale opravdu hodně. - Je to tvůj hlavní dopravní prostředek? - Ano, dá se říct. Mám Norton Commando, anglický dvouválec...

Promiň, říkal jsi "Norton Commando"? Mezi nohama? Můžu ti říct, že osoba, která sedí vedle tebe, teď myslí přesně na tohle. Viděl jsem tu tvou fotografii... To je moje motorka! A takové vtipy se samy nabízejí. Ale my tím směrem nepůjdeme.

Ale ty z té motorky docela často padáš... Ano. Někdy jsem měl štěstí, jindy smůlu. - Jsi stále naživu. - To je to štěstí. Smůla je, že jsem přišel o zub, tady mám jizvu, v krku mám takovou destičku... Není to všechno z motorky, ale ano, párkrát jsem z ní spadnul. Neudělal sis v té době taky jizvu na noze? Tenkrát přede mnou zabrzdilo auto, bylo to krátce potom, co jsem dostal do krku tu destičku...

Viděl jsem, že do toho auta asi najedu, a rozhodoval jsem se... Začal jsem stáčet řídítka, to auto se dalo do pohybu, ale pak zabrzdilo a já si říkal: "Pane bože, co udělám?" Přemýšlel jsem, jestli mám motorku raději pustit k zemi nebo z ní skočit a to auto přeletět... A než jsem si to stačil rozmyslet, vletěl jsem mu do nárazníku a urazil ho.

A pak jsem tam seděl na zemi, motorka ležela o kus dál, měl jsem přeražený zub... a v puse krev. Přišel ke mně ten muž, byl z toho úplně mimo, ale já jsem byl v šoku, takže jsem mu říkal: "To je v pohodě. " Takhle jsem tam seděl, na holeni jsem měl roztrženou kůži a byla vidět kost, A kosti...

jsou opravdu velmi bílé. Neustále jsem si na tu kost sahal. "To je zvláštní, jak je bílá..." Pak přišla nějaká žena a ptala se: "Je všechno v pořádku?" Byla tam ona a záchranáři a pak se jich zeptala: "To je Keanu Reeves?" A oni: "Co?" "Mohl byste mi dát autogram?" "Zbláznila se?

Není jí to hloupé?" Proto asi musíme na akce jezdit v limuzínách. Abychom se tomu vyhnuli. To ne, s tím mám taky problém. S limuzínami? Hned jak jsem to vyslovil, bylo mi jasné, že jsem to neměl říkat. Teď je máme i tady. Jenže v Británii v nich nejezdí celebrity, ale štětky. Tady to chodí jinak.

Ve Státech v nich jezdí celebrity, ale tady jen skupinky žen, z nichž obvykle dvě vyčuhují střechou ven. Nahoře bez. Nóbl. Tak co jsi dělal? Asi dost nejezdím v limuzínách... Co tam máš dál nového? Řeknu ti, co je nového.

Hraješ v novém filmu, který jde do kin 14. ledna. - Ano. - "Henryho zločin." Je to velmi dobrý film. Velmi zábavný. A má i výborné obsazení. Ano. Jimmy Caan... A Vera Farmiga... - Tu mám moc rád. Je úžasná. - Ano, úžasná. Ten film ale přímo nezapadá do žádného žánru.

Zkus nám ho tedy trochu popsat. Je to... Kamarádka ho popsala jako existenciální romantickou kriminální komedii. A jsme doma. Trocha romantiky... Trochu existencialismu... Kdo jsem, odkud přicházím, co dělám? A k tomu bankovní loupež. Abychom film publiku více přiblížili, máme tady trailer.

- Trailer k filmu. - Výborně. - Trailer k tvému filmu. - To by mohlo pomoci. - Já jsem Max. - Henry. - Za co jsi tady? - Bankovní loupež. - Ani hnout. - Neudělal jsem to. - A co ty? - Doživotí. Zavolám ti zpátky, někoho jsem právě přejela. Jste v pořádku?

Co tady děláte? Chcete mě žalovat? - Ne. - Fajn. Přišel jsi do vězení, abys mě požádal o pomoc při vyloupení banky? Odseděl jsem si to, tak proč bych ten zločin nemohl i spáchat? - Co děláš po zkoušce? - Cože? - Jaký je tvůj příběh, Henry? - Právě mě pustili z vězení. Je tam tunel, který vede z banky až do divadla. - Chceš vykrást banku, za jejíž vyloupení už jsi seděl?

- Ano. Uděláme to postaru. Vlítneme tam se zbraněmi. - Se zbraněmi ne. - Proč ne? Někdo by to mohl schytat. To je od tebe hezké, Henry. Vítej na mejdanu, Brando. - Nebojíš se, že tě chytnou? - Můžu v každém případě jen získat. - Jak to? - Mám to ve vězení rád. Henryho zločin Snaží se vykrást banku a je tam tunel...

mezi bankou a divadlem. V divadle hrají Višňový sad. Já se postupně zamiluju do hlavní postavy... A nakonec musím hrát hlavní postavu ve Višňovém sadu, při premiéře, abych mohl vykrást tu banku. Ale zvítězí pro mě nakonec peníze... nebo žena?

A uměl jsi své repliky? Ve Višňovém sadu... Ano. Musel jsem hrát tu úžasnou část, kdy to tam koupím. Kdy moje postava koupí jejich majetek. Hrál jsem tuto část. Byla to zábava. - Ale je to kouzelný film. - Ano, to je. Je to film trochu ze staré školy.

Točili jsme to v anamorfním formátu, takže působí jako poctivý film... Ale je to barevné. Ale není ve 3D. To jsem si všimnul. - No jo, všechno musí být ve 3D. - Ne, 3D ne, prosím. Zastav je. Máš tam známé. Ať to zastaví. Nemůžou s tím už přestat. Musí přestat.

Já nosím normální brýle... Přes ně dostanete ty druhé brýle a pak už nic nefunguje. Hrůza. Jediná výhoda je, že ten film vidíte dvakrát, protože na plátno se promítají dva obrazy zároveň. Dokonce i kreslené filmy už jsou ve 3D. V jednom teď hraju. Jsou to kreslené filmy. Nepotřebuju, aby byly skutečné. Proč ta posedlost 3D?

- Zastav je. - Nemůžu. Vždyť tam máš známé. Udělej nějaké číslo na motorce. Vždyť už i samurajský film dělám ve 3D. V tom budeš taky skvělý. V Británii teď děláš ten film... Samuraj 47? 47 Ronin. - 47 Ronin.

- Ano. A teď se tady učíš... Protože je to hodně akční film... Ano. Teď se učíš šermovat mečem. Ano, učím se trochu šermovat, trochu jezdit na koni... Bavíš se při tom? - Ne, to zní hrozně. - Trochu ano. Ne, je to dar od Boha. Ale co když budeš v něčem špatný?

Co když si budeš říkat: "Já tak nenávidím šermování samurajským mečem..." Bože, už zase scéna s mečem... Už jsi někdy byl v něčem takovém opravdu špatný? Nevím. Jedna věc byla zvláštní... Když jsem trénoval na první Matrix, trénovali nás 4 měsíce. 4 měsíce jsem trénoval s ostatními herci a nikdo jsme při tom nesměl nikoho uhodit. Důležitá byla bezpečnost.

A pak první den natáčení mi ten člověk říká: "Teď ho nakopni." A já: "Co?" "Kopni ho. Uhoď ho." Byl to kaskadér, ale nemohl jsem ho uhodit, protože mě tak 4 měsíce trénovali. Říkal jsem: "Nemůžu ho uhodit." Nakonec mi ten kaskadér říká: "Podívej, jestli mě neuhodíš, budeme to muset dělat stále dokola.

Prostě mě uhoď a je to." Viděli jste? Viděli jste to? Ten by vám ukopnul hlavu. Ne, asi jsem nenarazil na nic, co by... Co ty? Muselas někdy dělat něco, kde sis říkala: "Pane bože, tohle se mám naučit?" Tanec u tyče. - Tys to taky musel dělat?

- Ano. - Opravdu? - Ano. Když jsem měl moderovat charitativní večírek tance u tyče.

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Výborně jsem se pobavila! Keanu je neuvěřitelnej....já ho potkat, tak to nerozdejchám. NIcméně kočka na závěr to zkusila, ale bohužel...Keanu se nepochlapil. :D

391

Odpovědět

Nefunguje. Prosím o opravu.

180

Odpovědět

vychcaně, že nikdy nedala pusu Reevsovi :D ha nasrat you never will :D

301

Odpovědět

super video dakujem :)

190

Odpovědět

keanu je uzasny :-*

220

Odpovědět

ta ženská na konci je skvělá.. ale škoda, že se keanu nepochlapil a nepolíbil ji...

292

Odpovědět

Tak tohle je fakt nejlepší rozhovor, který tu je. Víc Grahama Nortona!

252

Odpovědět

Jerrek: Já to o něm taky nevěděl.

192

Odpovědět

Jerrek: No nevím, kdybych si to nepřečetla, nevěděla bych to (a to to není první rozhovor, co jsem s ním viděla :D)

180

Odpovědět

"Nice try" :D :D Děkuju za překlad ;)

190

Odpovědět

Tohle video je VYNIKAJÍCÍ! :) Fakt super zábava, dík za něj.

180

Odpovědět

Dost dobrej rozhovor :)

180

Odpovědět

ukopl by vám hlavu! :D tak sem se dlouho nezasmála

180

Odpovědět

"Graham Norton se otevřeně hlásí ke své homosexuální orientaci" - Tak to mu ani nič iné neostáva. Z neho tá homosexualita len tak srší. To by si všimol aj slepý. Video ma celkom pobavilo, ale ten moderátor je... prehnane homosexuálny. Nemyslím to zle, len sa správa tak klasicky homo-homo a nemám rád tento typ správania aj keď proti homosexuálnom nič nemám.

1925

Odpovědět

And thaaats the reason I love him!!!

180

Další