Matrix ResurrectionsFilmové a seriálové trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 14
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:57
Počet zobrazení:5 789

„S modrou kapslí všechno skončí, probudíš se doma a budeš věřit, čemu budeš chtít. Ale s tou červenou zůstaneš v říši divů a já ti ukážu, jak hluboko králičí nora vede. Pamatuj si, já ti nabízím jen pravdu, nic víc.“

Neo, Trinity, svět strojů a lidí... Jen málokdo nezná kultovní sci-fi filmovou trilogii Matrix scénáristického, režisérského a sourozeneckého dua Lilly a Lany Wachowskich. Scénáře a režie čtvrtého dílu s názvem Matrix: Resurrections se ujala Lana Wachowski. V roli Thomase A. Andersona aka Nea se opět představí Keanu Reeves, těšit se můžeme i na Carrie-Anne Moss jako Trinity, ale třeba i na Neila Patricka Harrise.

Takže se pohodlně usaďte a shlédněte první oficiální trailer Matrix: Resurrections, který míří do kin 22. 12. 2021. Zajímavé jsou i teasery, které tvůrci vypustili na webové stránky. Doporučuju zhlédnout! Vybere si modrou, nebo červenou piluli? The choice is yours!

Přepis titulků

Thomasi. Připadáte mi dnes obzvlášť napjatý. Povíte mi, co se stalo? Mívám sny, které nejsou jen sny. Jsem blázen? Tohle slovo tu neříkáme. Zdravím. Známe se? Alenka v říši divů: Za zrcadlem Čas se proletět.

REŽIE: LANA WACHOWSKI Jestli chceš znát pravdu, Neo… musíš jít se mnou. Jediné, na čem ti záleží, je pořád tady. Vím, že to je důvod, proč pořád bojuješ a proč nikdy nepřestaneš. Neznáš mě. Ne? LETOS O VÁNOCÍCH Vracet se po všech těch letech tam, kde to všechno začalo…

Zpátky do Matrixu. MATRIX RESURRECTIONS V KINECH A NA HBO MAX OD 22. 12. 2021

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak to je v p****i :)
Dokážu pochopit proč Neo a Trinity tam jsou a ostatní ne.. Jelikož jako oni jediní ze Siónu zemřeli ve městě strojů... Tak ty stroje měli jejich těla, mozky atd.. všechno... Tak šuply to zpátky do nádrže, aby opět dobíjeli... No, tak proč ne...
Jsem zvědavý

10

Odpovědět

Dědictví Matrixu a použitý soundtrack v traileru je velmi zavazující. Bude těžké dostát očekávání, aby to nebyly jen vizuální orgie.

20

Odpovědět

"...celý koncept „red pill“ je inspirován barvou pilulek s estrogenem, které v devadesátých letech užívaly transgender ženy.

Z tohoto úhlu pohledu dává červená pilulka nový smysl – otevírá dveře nikoliv k pravdě vnějšího světa, ale toho vnitřního. To však snímek nemohl plnohodnotně vykomunikovat, protože pochopit systém těchto odkazů dokázal v roce 1999 jen člověk explicitně náležící do této komunity. Tím spíš, že tento aspekt filmu navíc potlačovalo i studio, jež například zabránilo tomu, aby jednu z postav hráli uvnitř a vně Matrixu herci opačného pohlaví."

https://denikn.cz/701719/matrix-ceka-vzkriseni-skryte-tema-puvodni-trilogie-namirene-proti-normalizaci-identit-mnozi-pochopili-opacne/

Bohužel nemam možnost odemknout cely článek, tak aspoň tento střípek

20

Odpovědět

Myslím, že i tady bylo přeložené video, kde dávali Matrix do kontextu transexuality a změny pohlaví

10

Odpovědět

Budu se klepat nedočkavostí? Nebudu. Budu očekávat stejný, nebo lepší nářez, než byl první díl? Nebudu. Budu v mezičase nadutě a vševědoucně poukazovat na to, že scénáristka/režisérka je transgender, a že "s Mejtriksem už to nejni, co to bejvalo"? Nebudu. Budou mi všechny takové komentáře k smíchu a na facepalm? Budou, oh, budou...

44

Odpovědět

bezdaci v roztrhaných svetrech tam nejsou, zase se tam každý bude předvádět

01

Odpovědět

Zajímavost - před natáčením prvního dílu dostali nabídku na hlavní roli: Ewan McGregor, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Val Kilmer a Will Smith. Všichni odmítli, neočekával se příliš velký úspěch. Roli dostal Keanu Reeves. Nakonec trilogie Matrix slavila takový úspěch, že přinesla hlavnímu hrdinovi největší honorář všech dob :)

60

Odpovědět

Minú milióny na trailer, ale ani nevedia správne kódovať video. Bude rovnaký prepadák ako nové star wars

46

Odpovědět

ale spis skeptickej. Po te slatanine s Jupiterkou se bojim, ze to budu zklamany. Trailer mne teda moc nenavnadil. Neo vypada furt jak John Wick. Uz ted neverim tomu, ze se to aspon z pulky vyrovna naprosto famozni jednicce, a nepriblizi ani solidni dvojce a trojce. Bojim se, ze ta jasna vize na prvnim dilu bude nahrazena zabalenymy "moudry" zpusobenych tim jejich trans prerodem s nutkanim tam propasovat vsechny ty nejistoty,pochyby a odmitani okolo. Samozrejme ,zkouknu to, ale opravdu se bojim.

201

Odpovědět

Vypadá to jako vykradenina z prvního Matrixu. Takže s velice , velice mírným očekáváním, si počkám na to co mi tranďák Wachovski předloží za guláš. Na prvním Matrixu jsem byl, kdo ne, neví co ten film v té době znamenal. Nicméně počtem mizejících koulí a přibývajících vagín bratři Wachovští ztratili schopnost vyprávět jasný příběh. Takže se obávám toho, že tento Matrix bude LBGTQ+ ohňostroj, bez hlavy a paty a bez atmosféry.

228

Odpovědět

Vtipné, ale dávám jim šanci, doufám, že součástí přešití nebyla i lobotomie. :D

111

Odpovědět

Vždycky je super znova potkat osobu, která je tak nejistá sama sebou, že musí psát výrazy jako "mizející koule", "přibývající vagíny" a "LBGTQ+" ohňostroj" k tomu aby zkusil ponížít velmi slušný trailer a film které ještě ani nevyšel :)
Člověk pak ví, že svět stále stejně v p****i.. .ehm, v pořádku.

1128

Odpovědět

+CathanNejistý rozhodně nejsem plačící koloušku. Velmi slušný trailer je ohńostrojová vykrádačka původního nápadu. Ale chápu, že máváme jinýma vlaječkama a koukáme na světíček přes jinoučké brejličky. Do prosince budeme muset vydržet třeštění duhových hošíků, holčiček a bezpohlavních ztracenců. Pak uvidíme. Za mě je to s koeficientem očekávání 2/10. Bude to stejná s****a jako všechno co Wachovští natočili po prvním Matrixu a viděl jsem opravdu úplně všechno, protože dostali za Matrix vždy šanci mě znovu překvapit. Věřím, že měsíc po shlédnutí si to už nikdo nebude pamatovat.

148

Odpovědět

Tak ono asi záleží co je podle tebe LBGTQ+ ohňostroj.

00

Odpovědět

Mam podobne obavy :/

Trailer nenadchol, uz tie postavy vypadaju nezaujmavo a vizual je len bezny standard

11

Odpovědět

Víš, že původní Matrix je o muži, který je vnímán jako Thomas Anderson, ale se cítí být někým jiným. Jako sorry, ale původní Matrix je queer as f**k :D

00

Odpovědět

To bude pecka!

714