Rušení veřejného pořádkuKey & Peele

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 66
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:183
Počet zobrazení:7 835
Bílý americký policista přijíždí vyšetřovat rušení veřejného pořádku a nenechá se ohrozit ani černošským občanem s nanukem.

Přepis titulků

Tady 288, vyšetřuji hlášení o výtržnostech. Rozumím, 288. Stůj! - Páč mám nanuk, tak.. - Zbraň! Krucinál. Pozor! Ten černoch má zbraň a chce vám vzít banán! - Co? - Co? Běžte!

Běžte! Dělejte! Pane! Budete muset opustit oblast. Došlo k výtržnostem. Běžte, pro vaši bezpečnost. Běžte, prosím. Utíkejte. Nezastavujte. Velká nejasná zbraň! Bylo to jako slavnost zbraní. Proboha živého! Starosta se může zbláznit!

Kdo může za tuhle spoušť? Promiňte, náčelníku. To já. Zbraň! Krucinál fagot! Kelímek na kafe. Moje chyba. No nic, posledních sedm se zjevilo odnikud. Překlad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten tu pistoli drží jak prase joystick! Pokrčené ruce, spoušť mačká ohybem prstu (takže mu to musí táhnout do prava), žádnej reset spouště, drží to jenom za pažbu, takže žádná stabilita při výstřelu.
Divím se, že vůbec ty americký afrikány trefil :-D

23

Odpovědět

jo super, čierny humor a teraz namažte belochovi čiernu farbu na tvar a začnite s nejakym zovšeobecnovanim...ano ste rasista

51

Odpovědět

První ukradl mrkev, druhý zloděj banán a poslední vzal bílé holčičce žirafu. Za toho modrého kolegu se omluvil. Dobře to dopadlo, proč to je jako komedie?

202

Odpovědět

hele a nechcete černochům dát odškodnění za to že byli zotročeni? to ted docela letí v americe. jako beze srandy. oni si to tak představují... tak se zkuste sáhnout do svědomí jak rádi platíte z vašich výplat dávky cigánům...

912

Odpovědět

Tak jsem si šáhnul do svědomí a hele, nic se nestalo. Asi bych se měl nad sebou víc zamyslet a začít víc nenávidět nějakou skupinu. Nevím ale jestli tu tvojí. Vybral bych si třeba tlusté lidi :-))

71

Odpovědět

+MartinVCo třeba pubertáky? kteří si ještě nebyli schopni udělat zdravý názor a tak se snaží být IN a co nejvíc Multi-kulti.....jenom protože to ted frčí. Lidi, že nemám rád příživníky a zloděje ze mě nedělá rasistu. A už vůbec ne, že sem přirovnal velmi podobné příklady na aktuání téma. Podívejte se z okna, jakej lidi dělaj bordel, jak se k sobě chovaj. Tohle není o skupinách. Tohle je o hranici slušnosti a kriminality.

45

Odpovědět

+Pavitch700Být tebou, vylezu z toho tvýho baráku, seknu s tím tvým rutinním nespokojeným životem a začnu trochu poznávat skutečný svět. Stěžovat si umí každý debílek. Je to totiž to nejjednodušší.

52

Odpovědět

+Pavitch700No jo, došly argumenty, tak vytáhneme cikány, zasranou multikulti levičáckou mládež a výmysly. Bože bože.

21

Odpovědět

+AnonyMařkaMně se líbí, jak je tu každy nejchytřejší, ale sotva jste se dostali z puberty :D To mě fakt baví, bohužel z rutinního života vylézt nemůžu, mám děti a povinnosti. Jsem spokojený a nezávislý člověk, ale s tím kam jde svět nic neudělám, a asocializovat se mi taky nechce... kdyby jste byli aspoň konkrétní nemluvili jako když jste poznali jenom byt svých rodičů.

22

Odpovědět

+Pavitch700Puberťáky ne, ale souhlasím. Taky okolo sebe vidím prakticky jen debily. Když narazím na slušnýho člověka, vážím si té chvíle o něco víc a snažím se to dotyčné osobě sdělit...

20

Odpovědět

že vás baví písať eseje

10

Odpovědět

stupidní..............

49

Odpovědět

Proč?

42

Odpovědět

Jeden z pravých amerických policajních hrdinů, který bojuje proti silám temnot. Tito lidé vždy dostanou hrdinný titul Rass-cista a měli by vždy dostat to co si zaslouží a vlastní místo na hřbitově k tomu. XD

39

Odpovědět

Je mi líto, ale přišlo mi to více trapné, než vtipné.

613

Odpovědět

Omluva přijata.

184

Odpovědět

Na youtube jsou k vidění videa ze zatčení v USA a občas jsou opravdu k naštvání. Člověk vidí, že někteří policisté jsou silně ovlivnění rasou podezřelého. Ale když se podíváme na statistiky, tak se nemůžeme moc divit, že se takoví najdou. Statistiky za rok 2017:
Podle 'American Community Survey' bylo v roce 2017 v USA občanů: 234,370,202 bělochů (včetně hispánců či latinskoamerických!), 40,610,815 afroameričanů, 17,186,320 asiatů
Podle 'FBI Uniform Crime Reporting Program' byli v roce 2017 pachatelé násilných zločinů: běloši (včetně hispanic/latino) 180,355, afroameričané 169,087, asiaté 2898
Průměrně tedy dle rasy zločinec: 1 z~225 afroameričanů, 1 z ~1299 bělochů (vč. hispanic/latino), 1 z ~5930 asiatů

66

Odpovědět

Ve výsledku tedy vychází zhruba 6x větší šance, že podezřelý afroameričan je skutečně pachatel, než u podezřelého bělocha. Bohužel taková statistika pak negativně ovlivňuje celou afroamerickou komunitu a posiluje rasismus. Ještě podotýkám, že do "bělochů" a jejich zločinů se započítávají i hispánci/latinoameričané, takže např. i imigranti z Mexika a Jižní Ameriky.
Ovšem pozor - u bílého podezřelého je šance na pachatele ~4,5x větší, než u asiata. A nemyslím si, že by v USA bylo na bělochy nahlíženo hůře, než na asiaty (myslím podobně jako je na afroameričany nahlíženo v porovnání s bělochy). Takže i kdyby statistiky byly vyrovnané, nejspíš bychom nemohli pozorovat rovný pohled na všechny rasy. Rasismus bohužel často existuje i z neopodstatněných důvodů (např. historických) a nejspíš se ho jen tak nezbavíme. Každopádně tyto statistiky rozhodně nepomáhají...
Tolik (doufejme, že objektivní) vsuvka ze statistiky.

55

Odpovědět

+Statistická vsuvkaJinými slovy, když v 70., 80. a 90. letech 20. století byla většina teroristů z Irska, tak je velká pravděpodobnost, že i v 10. a 20. letech 21. století bude většina teroristů z Irska.

No to se máme na co těšit, Irové zatím zaostávají...
( Jinými slovy špatná implikace z dosud plodného stromu nezajišťuje plodnost v budoucnu...)

45

Odpovědět

+Statistická vsuvkaA mimochodem dokážeš vyjmenovat nějakého černocha, který je představitelem systému, který zabil více než 5 milionů lidí ( Čingischánovi je připisováno až 100 milionů mrtvých, Maovi asi 50 milionů, japonskému císaři asi 30 milionů, podobně jako Stalinovi, ...). Myslím, že žádný z nich nebyl černoch... ( Jinými slovy, proč se bát nějakého imaginárního černocha, když sousedíme s Německem a Rakouskem - no i když ty vídeňské kavárny už neslouží jako úkryt různým radikálům...)

00

Odpovědět

Pěkný, ale ve svojí statistice neuvádíš, kolik jich se opravdu dopustilo nějakého zločinu a kolik bylo nakonec prohlášeno za nevinné. Taky tu není uvedeno z jakých socialních prostředí jsou. Také dost důležitý faktor.

63

Odpovědět

+TsknějTaky dělá implikace násilný trestný čin vs. celková kriminalita, kriminalita je počet trestných činů, nikoli počet odsouzených ( mlčí o finanční kriminalitě - třeba chlápek, který byl odsouzen na 250 let, protože podvedl 1000 lidí se zredukoval na jednoho pachatele, stejně jako bílý násilník Weinstein jistě vypadl ze statistiky, protože ' se dohodl ', nebo bílý násilník Epstein, protože ' měl tu slušnost ' se oběsit v cele - a opět desítky trestných činů, ale jen jeden pachatel...).

26

Odpovědět

+VekoNikde jsem nedelal implikaci nasilny trestny cin -> celkova kriminalita! Explicitne jsem uvedl, ze mluvim o nasilnych zlocinech! Vztahuje se to k videu, kde policista zastrelil "zlocince" - to vetsinou dela, kdyz se boji nasilneho utoku na jinou osobu, ne pri kraceni dani atp., ze... Proto neuvadim statistiky pro celkovou kriminalitu!
Ohledne vyvoje v case: sam se muzes presvedcit, ze v letech 2008-2018 se rasove slozeni u nasilnych zlocinu moc nemenilo (vygoogli si FBI Uniform Crime Reporting Program). Rok 2017 jsem pouzil, jelikoz jsem nenasel aktualnejsi demograficke slozeni celkoveho obyvatelstva USA (prestoze se asi o moc nezmenilo). Ale chtel jsem pouzit co nejpresnejsi data. Samozrejme je mozne zkresleni (ani scitani obyvatelstva, ani soudni system, ani policejni zaznamy nejsou neomylne), ale od toho je statistika - aby popsala tendenci a pomery, ne presna cisla na urovni jednotlivych pripadu!

11

Odpovědět

+BotaV poslední větě udělal... Zločinec neznamená automaticky pachatel násilného trestného činu, ale pachatel trestného činu... Měl si použít násilník, ale jasně pak by to nevyznělo tak naléhavě a nebezpečně...

Jinými slovy, běloch tě častěji okrade, podvede, či zdefrauduje tvoje peníze, ale to se ti taky nehodí do tvého obrázku ' nebezpečného ' světa. ( Kolikrát vlastně potkáš měsíčně černocha a kolikrát měsíčně jsou ti zasílány peníze, nebo naopak někomu peníze dáváš v očekávání protislužby? A jak často budeš mluvit o tom, že tě někdo okradl o 5000 a někdo ' napálil ', tedy vlastně taky okradl o 5000?)

00

Odpovědět

+VekoStatistika rika, ze pachatele trestnych cinu jsou (v pomeru k slusnym obyvatelum) casteji afroamericani. Ale z toho NENI mozne usoudit, ze clovek s tmavsi pleti bude s vetsi pravdepodobnosti zlocinec!!!
Statistika jen rika, ze podezreli afroamericane jsou v pomeru casteji skutecne pachateli nasilnych tretnych cinu. A policiste proto ovlivneni temito cisly v akci mohou nekdy chybne jednat. Taky takova cisla mohou vest ke zkratovitemu usudku, ze afroamericane obecne jsou casteji zlocinci - coz si nekteri tady evidentne taky mylne vyvodili! To ovsem nelze vyvozovat a na to presne jsem poukazoval!
Pro nechapave: Statistika nic nerika o socialnich pomerech, ve kterych treba vetsina afroamericanu muze zit. Nerika nic ani o tom, jak se k nim ostatni chovaji a jake to muze nechat nasledky. Nerika nic o konkretnich oblastech. A tak dale...

22

Odpovědět

+BotaJeště jednou.

Tato statistika se snaží ukázat, že jeden násilný čin - jeden pachatel - jeden odsouzený. Což není pravda ( zvláště u násilných trestných činů je jeden násilník - více obětí), a vlastně i ukazuje, že v minoritní společnosti (třeba černochů, či asiatů existují nějak mechanismy, které zabraňují serializaci zločinů), jinými slovy ukazují přesný opak kriminality minority...

00

Odpovědět

Jedna věc je statistika. Druhá věc je to, že podmínky pro ty lidi kvůli rasismu ve společnosti prostě nejsou stejné. Příčiny jsou složité a mají kořeny stovky let dávno. Začíná to přístupem ve škole a končí zastřelením policistou kvůli barvě pleti. Jednoduché řešení bohužel neexistuje, jen lepší práce s mládeží, snaha omezit rasismus ve společnosti a spousta dalších dílčích kroků, které jsou drahé a trvají dlouho. Pokud ale budou policajti pravidelně střílet na neozbrojené podezřelé jen proto, že jsou černí, nic to nevyřeší...

43

Odpovědět

+AnonymařkaAnonymařka: Na to stejné jsem narážel v druhé části komentáře (jako první odpověď). Ale děkuji, že jsi to rozvedla podrobněji, plně souhlasím! Jen bych rád ještě něco dodal k poslední větě tvého příspěvku, jelikož jsem zastánce "středního proudu" a nemám rád radikalismus ani na jednu stranu a ta věta už je hodně tendenční.
Viděl jsem na youtube mnoho videí z policejních zákroků (viz různé kanály věnující se sebeobraně). Např. na Bystanders Need First Aid Skills to Aid Injured Officer | Active Self Protection je vidět střelba na policistu nečekaně a zákeřně (teď se soustřeďme na princip, ignorujme rasu obou aktérů, je to jen první příklad, co mi vyskočil v historii). Bohužel to není ojedinělý případ a i při běžné silniční kontrole po policistech začnou někdy střílet. Nezáleží na rase - prostě někdy někdo zabije/postřelí/zaútočí na policistu nečekaně a jako šilenec.
V některých případech se tedy nelze divit, že policista začne střílet, když podezřelý má ruce v kapse a ignoruje výzvy. Po shlédnutí videa snad pochopíš, kdyžtak je nespočet podobných, co můžu odkázat. Tím teda nelze obhájit všechno, ale právě když někdy policista zastřelí např. 'pouze člověka s rukama v kapse', který ho ignoroval, tak to není vždy tak jasná chyba policisty, jak by se mohlo zdát. Někdy si za to pachatel může sám svou tvrdohlavostí atp. A když se to náhodou stane ve vztahu "bílý policista" -> "afroameričan", tak je z toho haló, i když to není ovlivněné rasismem - i když to je čistě ze zkušenosti v rámci preventivní sebeobrany (někdy nelze čekat na uposlechnutí výzvy 28x opakovaně a mrtvý policista už se bránit nemůže, takže prostě střílí).
Snažím se poukázat na to, že tvoje poslední věta nemůže být vždy tak zjednodušená. Někdy nemusí být vůbec spojena s rasismem, i když se to na první pohled nabízí!
Ale upřímně i docela chápu, jestli to někteří policisté vnímají tak, že mají statisticky 6x vyšší riziko smrti, tak jednají rázněji a výzvu popáté neopakují, ale střílí. Řešení vidím zase jenom stylem "běh na dlouhou trať", co jsi uvedla ty a 'tskněj' - sociální prostředí, práce s mládeží, změna poměrů ve společnosti atp.

01

Odpovědět

Je dost smutne ze kdybi takovej skec natocily belosi tak to nejspis zakazou a jeste je narknou z rasizmu a buh vi ceho. A taky jsem koukal ze moc nevadi kdyz si cernoch hraje na white face. Pozitivni rasizmus jak vysitej ba primo ukazkovej.

2812

Odpovědět

Moc to řešíš.

812

Odpovědět

Proč většina bílých nacku neumí napsat správně odstavec?

Nemělo by platit miluju svou zem-)miluju její jazyk. Sorry kámo, ale to, že tvoji pracovní pozici ' ohrožují ' cizinci si můžeš vlastně sám. Pitomci jsou všude nadbyteční...

511

Odpovědět

A kdyby bílí ustrašení pitomci - v uniformě - nestříleli neozbrojené černošky přes okno, tak by se z bílého ustrašeného pitomce nestal stereotyp... Vlastně stal, říkalo se jim Moonraker, či HillyBilly. (Tedy žádný rasismus, ale stereotyp. Podobně jako téměř každá česká ' romantická komedie ', nebo americký ' akční film o Balkánu, či Rusku '.)

16

Odpovědět

Smutné je, že se tohle v Americe opravdu děje...

104

Odpovědět

To je taky pointa toho skeče, Captaine Obviousi. :D

122

Odpovědět

hej, ved v amerike to natocili :)

71

Odpovědět

ich maskerom by mali dat specialneho oscara

232

Odpovědět

statisticky vzato zabil 2 zlocince a 2 nevinne obeti

1211

Odpovědět

Ne, no. :D

93

Odpovědět

Statisticky vzato jsi debílek.

1317