Černý ledKey & Peele

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 66
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 213
Počet zobrazení:19 915

Město terorizuje nebezpečný černý led, podle meteorologa Isaaca (Key) a reportéra Darrena (Peele) si černý led takovou nenávist nezaslouží.

Přepis titulků

Překlad: Senrimer www.videacesky.cz Dobrý večer, St. Paule. Začínají zprávy o páté. - Já jsem Jamie Throneburg. - A já Marcy Whitchurch. Varování proti zimnímu počasí dnes nabylo platnosti v centru Minnesoty. Víc už náš meteorolog Issac Labuda. Issacu? Díky, Marcy. Špatné počasí se táhne celou oblastí. Venku je -13 °C, ale zdá se to být jako -30.

Jamie. Pokud můžete, držte se dál od silnic. Máme hodně hlášení o černém ledu. Na nebezpečný černý led si musíte dávat pozor, je průhledný a záludný. - Černý led je těžké zahlédnout. - To je pravda, Marcy. Držte dnes své milované mimo ulice a v bezpečí kvůli hrozivému, vraždícímu černému ledu. Issacu? V terénu máme našeho reportéra Dareena Hepnera, který vám řekne víc.

Jo... Stojím tu v historické oblasti Ramsey Hill, kde v tuto chvíli na ulici nejsou žádná auta, a to kvůli... nebezpečným podmínkám pro řízení. Darrene, to mluvíš o černém ledu? Přesně tak. Jen říct černý led je dost strašidelné. Černý led je zajisté děsivá, ošidná a nemilosrdná záležitost.

Naprosto bezpečná čtvrť může být černým ledem v mžiku terorizována. No... Člověk nesmí zapomenout, že... to, že vypadá jinak než bílý led, ještě neznamená, že je nebezpečnější. Taky nesmíme zapomenout, jak těžké je pro černý led přežít, když se ho úřady snaží zničit sněhovými pluhy a solením, ale... černý led vytrvá! To je pravda, to je pravda!

A jak vidíte právě teď... město ovládá velmi represivní bílý sníh, který komplikuje život všem občanům. O tom moc zpráv neslyšíme, není to tak? - To tedy neslyšíme! - Děkuji ti, bratře Darrene. Buďme upřímní, černý led je opravdová hrozba. Včera jsem byla v naprosto bezpečné čtvrti a odcházela od bankomatu. Když v tom se na mě černý led vrhl a prakticky mě obral o hotovost. To zní přesně jako něco, co by černý led udělal.

Já jen doufám,... že si lidi dají pozor, aby je bílý sníh neoslepil a oni nepřehlédli skutečný problém. Chci jen říct, že mě nenapadá jediná vánoční písnička o černém sněhu. Ale napadá mě hodně veselých a povznášejících písniček o sněhu. No... Jen tak pro informaci... Černý led nikdy nestál o to tady být!

To teda nestál! Je to produkt... prostředí. Aleluja! Popravdě černý led nedopadl na silnici, silnice dopadla na černý led! Ámen! Dobrá... Dále... Proč černoši ničí Ameriku?

Komentáře (41)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Většina svének, ve kterých KaP neřešej barevný jsou skvělý. Většina scének, který se zaobíraj jejich barvou jsou trapný a strašně přehraný...

17

Odpovědět

Mohli by ste pls prelozit Key and Peele high on potenuse?

61

Odpovědět

Tento skeč je již přeložený, podívej se na "Před, pod i na"

00

Odpovědět

Onion movie ? :)

313

Odpovědět

ja ich milujem :)

114

Odpovědět

Labuda? srsly?

326

Odpovědět

Chybí mi Onion.

1899

Odpovědět

do popisku videa byste mohli dodat (pro méně zdatné angličtináře), že 'black ice' se čte takřka stejně jako 'black guys', což je dle mého pointa videa ;)

20222

Odpovědět

Ahááá =D A já celý video přemýšlím, v čem je ten vtip =D Díky :)

714

Odpovědět

Samozřejmě je to pointa, ale podle mě ani tak nejde jenom o to, že black ice zní jako black guys, ale ta metafora je poznat v samotném videu a v tom, co tam říkají (třeba to s tím bankomatem). Já sám jsem si té zvukové podobnost nejdřív nevšiml, ale stejně jsem věděl pointu. Napsat pointu do popisku je pro mě zabití videa, to je jak napsat spoilery na začátek episody seriálu. Pokud to někdo nepochopí, tak si to najde tady v komentářích, připadá mi to jako nejlepší řešení.

15210

Odpovědět

+senrimerSouhlasím, že to není pointa jako taková, a že napsat vysvětlení toho pojmu do popisku by byl trochu spoiler. Je to bohužel jeden z nepřeložitelných vtipů, kterého si ne každý všimne. Škoda :)

163

Odpovědět

Není pointa spíš v tom, že "black ice" je ve skutečnosti výraz používanej v USA pro náledí? A K+P se jednoduše nelíbí, jak moc je zdůrazňováno, že je to BLACK ice?
viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Black_ice

250

Odpovědět

+LockyPojem černý led se občas používá i v ČR, zdůrazňuje to, že jde o náledí na asfaltu a proto je černý. Tu správnou pointu si v tom asi musí najít každý sám, o tom bychom se tu mohli dohadovat věčně. Ale podle mě jim spíš vadí, že na něj všechno svádějí, než že se tomu říká černý led. Berou to osobně nejen díky podobnosti ice/guys, ale kvůli celkové metafoře.

210

Odpovědět

Zasraný černý sníh, je třeba ho vyhubit než napadne bělošské čtvrti.

3146

Odpovědět

Na cerny led je treba pouzit retezy :-D

4738

Odpovědět

You sir made my day ! :D

789

Odpovědět

A když tě honí pes, tak mu hodíš buřty, že?

743

Odpovědět

+deieresNe, smetanu.

253

Odpovědět

ta hlaška by znela ešte lepšie v angličtine na koľko black ice a black guys znie celkom podobne :D

713

Odpovědět

K&P s pořádnou dávkou satiry, jak u Onionu? To se mi líbí! :D

824

Odpovědět

Haleluja! Po dlouhé době pořádný K&P.

1034

Odpovědět

Ámen!

321

Odpovědět

2:31 tam je černý sníh v titulkách... :) Boží video :D

114

Odpovědět

Že tam celou dobu nešlo o černej led? :D

1147

Odpovědět

ááá zlatého bludišťáka získává....

111

Odpovědět

Tady si z toho dělaj srandu, ale černej led vás pěkně zasviní a můžete od něj dostat až několik vážných nemocí, v noci splyne s prostředím a přepadne vás v početní převaze. Když na něj použijete sůl nebo i pepřový sprej tak z zoufalosti začne rapovat nebo jen tancovat, tak bacha na to!

4620

Odpovědět

tie fejsi v 0:47-0:58 :D :D Yeaaaaaah I'm standing..... :D :D :D

111

Další