Kouř

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:550
Počet zobrazení:7 557
Tento příjemný animovaný kraťas s názvem Hazed od režiséra Matta Hammila pojednává o továrně, která se pokusí udělat všechno možné proto, aby neznečišťovala okolí. Jak to dopadne?

Přepis titulků

To ne! Co jsem to udělal? Ne, ne... Ne! Ne, ne, to bych nikdy... Ale... ale... ale... prostě musím! ZAVŘENO Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

no len tak na margo asi tak mesiac dozadu som čítal článok o solárnych článkoch s účinnosťou cca 63%... a pre laikov soláry dodávajú energiu aj pod mrakom aj keď menej

190

Odpovědět

Dobrý,9/10,sice jsem spíš na dorkly bits,ale tohle....To je výjimka.:D

181

Odpovědět

ja: Nepleť spotřebiče a elektrárny. Elektrárny přeměňují různé druhy energie na elektrickou a spotřebiče ji zase přeměňují na mechanickou (mixér), tepelnou (mikrovlnka) atd., vždy s určitými ztrátami. V autě se přeměňuje enegrie chemické vazby na mechanickou (tohle přesně se odehrává i v tepelných elektrárnách, tam ještě tu mechanickou přeměňují pomocí alternátoru na elektrickou). A samozřejmě, produkuje to špínu a jednou to dojde.
Ano, auta energii spotřebovávají a znečišťují životní prostředí. To druhé přestane (tedy jak se to vezme), až je nahradí elektrická nebo vodíková. Pořád tady ale zůstane problém se zdrojem energie, ať už té, ze které budeme vyrábět elektrickou nebo té, kterou budeme vyrábět vodík.
Netroufám si předpovídat, jestli mají pravdu ekologové s větrem a hlavně sluncem, nebo ti s tokamaky. Jasné je, že když je všechny budou sabotovat ropní magnáti, jsme v háji.

180

Odpovědět

tohle si těch devět zaslouží už jen z té roztomilosti :)

181

Odpovědět

video ,ktore "vazne" potrebovalo preklad

182

Odpovědět

vy mate teda divne namietky, ze co bude so solarnym panelom ked prestane fungovat, ale vsetko raz prestane fungovat, napriklad auta sa tiez stale vyrabaju a srotuju, pritom energiu len spotrebuvaju a za celu svoju zivotnost znecistuju prostredie. Solarny panel naproti tomu prostredie nijako neznecistuje a energiu vyraba. Jeho zivotnost je 25 rokov pri poklese vykonu na 80%, samozrejme ho mozete prevadzkovat aj dlhsie. A jeho vyroba a recyklacia je urcite jednoduchsia ako vyroba jadroveho paliva. Na urodnu podu samozrejme panely nepatria, patria na nevyuzivane strechy ved si to zratajte strecha domu - 100m2 zisk z m2 dajme tomu 50W v priemere, 5kW na jeden dom, pocet domov dajme tomu 1 milion spolu to je 5 GW len zo striech domov, a kolko mame roznych vyrobnych hal, hypermarketov a pod. Naco vytvarat fuznu reakciu na Zemi ked ju mame v bezpecnej vzdialenosti na Slnku.

180

Odpovědět

OH s**t :)

180

Odpovědět

Card: No jasný, já si myslím, že to je právě ten problém, všichni se chytají toho, že je to ekologický, ale že je to nepoužitelný už nikoho nezajímá. Kdyby lidi spíš investovali ten čas k novejm nápadům (byť blbejm) tak by to bylo rozhodně lepší než tohle podporovat. Ono je těžký vymyslet druh energie, kterej by vyhovoval všem (levný, stabilní, ekologický, nevyčerpatelný...). Takovej zdroj je snad jen naše Slunce. Ale to bysme museli odebírat energii ve vesmíru a pak jí dopravovat nějak na zem a to je hudba budoucnosti. Kabel táhnout na zem by nešlo, přetrhnul by se vlastní vahou a bezdrátově... to by musel bejt Tesla ještě živej :-D

190

Odpovědět


Odpovědět

Marvin: U fotovoltaiky jde hlavně o vývoj. Neříkám, že je dobře, že se to podporuje až takhle, když na úrodné půdě pod permanentně zamračeným nebem vysází tři p****e solárních panelů, ale všichni vidí budoucnost plnou panelů s větší a větší účinností a menší a menší cenou. Neomlouvám to, jenom vysvětluju, sám se k tomu stavím taky skepticky.

Ale kdyby se konečně pohnulo s tokamaky, tak by to taky bylo fajn.

190

Odpovědět

Tak to je fakt supr video! Celkem vtipný.

Ale když už jsme u tý ekologie, tak by mě zajímalo proč všichni ekologové prosazujou větrný a solární elektrárny... Nemá to budoucnost, stačí si to jen spočítat kolik energie nám to dodá z celkovýho odbytu (a to jen pokud svítí, nebo fouká). Taky si spočtěte jak velký plochy bysme potřebovali na výrobu energie ze sol. elektrárny. Na zem dopadá v průměru 1,2 kW*m^-2 a ty lepší články mají účinnost 20 % (nejlepší mají 40 % - ale drahý). ČR má odběr ve špičce cca 10 TWh... Mě vychází 15*10^6 m^2... (15mil metrů čtverečných). A ten výkon to dá pouze pokud bude fakt pálit... To už mi přijde ekologičtější postavit jednu vetší jaderku (4 až 8 GW) na mnohem menším pozemku a zbytek regulovat vodníma elektrárnama (ty se dají během minutky zapnout/vypnout).

Určitě se ozve někdo, kdo se bude ptát "ale co s jaderným odpadem?" no je to problém, ale určitě menší, než vyřazování starých fotovoltaických panelů. Tohle je prostě technická záležitost a jde o to jaký máme možnosti, zatím nejsme na takový úrovni abychom vyráběli energii z ničeho a neprodukovali žádný emise.

190

Odpovědět

tak to je docela temnej humor :D

180

Odpovědět

Mystrmario: to je blbost co píšeš , protože ekologové jsou snad proti všemu... vem si solarní panely bude průser za par let až přestanou fungovat a ted co snima ?? a vodní?? ty níčí krajinu... momentálně nej energie je ta jaderná, ovšem i proti ní jsou... pravý ekologové by si přáli aby lidstvo žilo jen na malé oblasti a zbytek aby zarostl

180

Odpovědět

stejně by ju v realu nechal člověk zavřít, protože je drahá -.-

180

Odpovědět

víte z jakejch chemikálií (sraček) jsou vyrobený ty solární panely? až se budou recyklovat tak z nich stejnak bude jen velká mračna černýho kouře :)

190

Další