Kterak se Leo nakonec dočkal - Leonardo DiCaprio The Oscars 2016

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:709
Počet zobrazení:11 035

V USA včerejší večer, u nás brzké ráno, učinilo přítrž všem spekulacím, hádkám a touhám. Leonardo DiCaprio po pěti neproměněných nominacích získal zlatou sošku na 88. udílení Oskarů. Spolu s předáním ceny skončilo i období, kdy po internetech kolovaly kreativní memy a hashtag #GiveThatManAnOscar ovládl všechny sociální sítě. Zda jste to Leovi přáli, jestli byla jeho výhra letos oprávněná, nebo za to mohl zmíněný hype, můžete probrat v komentářích.

Pokud vás v Leově řeči zaskočila zmínka o klimatických změnách, vězte, že se této problematice věnuje spoustu let. Už v roce 1998 založil Leonardo DiCaprio Foundation, jejímž prostřednictvím pomáhá získávat granty organizacím, které pracují na obnově zničených ekosystémů a zachování dosud nedotčených míst. Pořádá konference, do svých kampaní prostřednictvím médií zapojuje veřejnost a snaží se přesvědčit vlády co nejvíce zemí, aby před problémem nezavíraly oči. Je mírovým vyslancem OSN a v roce 2014 vystoupil na jejich klimatickém summitu.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz A Oscara získává... Leonardo DiCaprio. Šestá nominace a první Oscar pro Leonarda DiCapria. Děkuji, moc vám všem děkuji. Děkuji Akademii a všem v této místnosti. Musím blahopřát ostatním fantastickým letošním nominovaným. Za jejich neuvěřitelné herecké výkony.

The Revenant je výsledkem společné vytrvalé snahy skvělého týmu lidí. Bylo mi ctí pracovat po boku především mého bratra ve zbrani, pana Toma Hardyho. Tome... Tvůj dravý talent před kamerou překoná jen tvé přátelství v zákulisí. Pan Alejandro Iñárritu; jak se odvíjí historie kinematografie, v posledních dvou letech jsme se do ní díky vám nesmazatelně zapsali. Jaký neuvěřitelný talent. Děkuji vám a Chivovi za to, že jste pro nás vytvořili nesrovnatelný filmový zážitek.

Děkuji všem z Foxu a New Regency, především Arnonu Milchanovi - jste hrdinou našeho snažení. Musím poděkovat celému svému týmu a těm, kdo stáli u zrodu mé kariéry. Pan Caden Jones, který mě obsadil do prvního filmu, pan Scorsese za všechno, co mě naučil o filmovém umění. Pan Rick Yorn si zaslouží díky za to, že mě provádí tímto průmyslem a děkuji svým rodičům, bez vás by nic z toho nebylo možné. Všem svým přátelům, miluju vás, vy víte, kdo jste.

A nakonec chci říct toto... The Revenant je o vztahu člověka s přírodou. V roce 2015 jsme všichni pocítili, že to byl nejteplejší rok v naší historii. Celá produkce se musela přesunout na vrchol jižní polokoule, abychom našli sníh. Změna klimatu je reálná, děje se to právě nyní... Je to neodkladná hrozba, které náš druh aktuálně čelí. My všichni musíme začít společně pracovat a přestat to odkládat. Musíme podpořit světové vůdce, kteří nestojí na straně zněčišťovatelů a velkých korporací, ale kteří jsou na straně lidstva a mluví za domorodé obyvatele, za miliardy chudých lidí, kterých se to nejvíce dotýká.

Za děti našich dětí a za ty, jejichž hlasy byly umlčeny politikou mamonu. Všem vám děkuji za toto úžasné ocenění. Neberme naši planetu jako samozřejmost, já neberu dnešní večer jako samozřejmost. Děkuji mnohokrát.

Komentáře (77)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Několik dní marně čekám, až video bude fungovat :(

00

Odpovědět

Opraveno. Nahrána 720p verze. Snad chvíli vydrží.

20

Odpovědět

+JohnSorrowDěkuji! :)

00

Odpovědět

nefunguje :/

240

Odpovědět

Jaká to ironie že nejbohatší lidi planety mluví o zachrane lidstva a pritom si pres svuj vymytej mozek z penez neuvedomí že ten kdo nejvic znecistuje planetu sou oni sami luxusní vily a 5 aut v garazi kvuli kterejm musí fungovat desítky fabrik. nejvetsi zachrance planety je ironicky bezdomovec a nikdo mu nepoděkuje :D

2135

Odpovědět

Taky si tu řeč připravil před 12 lety! Asi v té době nečekal, že bude mít luxusní vily a 5 aut v garazi kvuli kterejm musí fungovat desítky fabrik.

1113

Odpovědět

Nejbohatší lidi planety jsou ze své podstaty jen zlomek populace. Na znečištění opravdu nemají vliv.

257

Odpovědět

Za mě byl lepší Fassbender. :)

1114

Odpovědět

Joo Fassy je třída! Snad toho Oscara taky někdy získá :)

00

Odpovědět

Doufám, že je to jeho poslední Oscar. Takový příval pokryteckého bullshitu z poza děkovacího pultíku jsem dlouho neslyšel.

1250

Odpovědět

Bring it on, troll!

32

Odpovědět

Myslím, že Tom Hardy si ho zasloužil za tu vedlejší roli ještě víc než Leo za hlavní. Pro mě v tom filmu byl největší trhák Tom Hardy. Nic proti Leovi, je to skvělej herec, má spousty skvělejch filmů a rozhodně si pro tuhle roli vytrpěl hodně během natáčení a ten Oscar mu patří, ale to i jeho kolega Tom a ten pro mě tomu filmu dal trochu něco navíc než Leo. Věřil jsem mu každý slovo a každej výraz toho prohnanýho šmejda. Osobní názor na Revenanta: Tom Hardy > Leonardo Dicaprio.

166

Odpovědět

Dodatek : Tom Hardy by Leovi asi trochu ve skutečnosti natrhl pozadí - stačí se podívat na Warriora :D :D

45

Odpovědět

týmto vyzývam tých Slovákov, čo s Leom súhlasia a ktorí by chceli pomôcť spraviť lepší svet, lepšie slovensko, povedzme to vo voľbách. Načo voliť strany, ktoré po voľbách kšeftujú a lákajú bohatých zahraničných investorov, ktorým dajú niekoľko miliónové ba až miliardové daňové prázdniny, len aby vytvorili povedzme 2000 pracovných miest? Keby tieto peniaze radšej investujú do 2000 malých slovenských podnikateľov, tak nielen že dajú prácu 2000 podnikateľom, ale tí podnikatelia sprostredkujú prácu pre ďalších. Logické a jednoduché, lenže to by nemohli vládnuť strany ktoré vládnu dnes. Prečo bolo za komunistov lepšie, čo sa týka zamestnanosti? Muselo sa robiť, ale najmä tu neboli toľké bohaté Kórejské, Holandské, Cyperské (schránkové) firmy ktoré sú tu dnes a navyše dostávajú fabriky zadarmo, daňové prázdniny a ešte aj peniaze z eurofondov, len aby sa umelo a hlúpo zvýšila nezamestnanosť... podporme slovenských podnikateľov. Podporme našich, slovenských občanov, nie Kórejské rodiny, ktoré, a teraz hovorím z vlastnej skúsenosti, zdarma žijú pri Žiline (tam kde majú automobilku) a deň čo deň chodia do Bluffu (herňa v ZA) a hádžu 100 eurovky na rulety a na hracie automaty... a to sú ľudia čo ani nevedia po slovensky... zamyslite sa koho budete voliť. Nehovorím že by ste mali voliť číslo 7, ale skúste si prečítať jej program a pochopíte aké je to jednoduché a dúfam, že ak vás Leo oslovil, oslovia vás aj oni. Aspoň raz buďme múdri slováci! stranazelenychslovenska.sk/program

57

Odpovědět

*znížila nezamestnanosť

00

Odpovědět

písal smerák?
http://janohrcka.blog.sme.sk/c/400863/trojsky-kon-smeru.html

10

Odpovědět

Myslím, že tu by sa nemala rozoberať slovenská politika, len chcem upozorniť, že strana zelených nemá absolútne šancu dostať sa do parlamentu a len tým prepadne hlas smeru. Keď nevieš čo by si, tak si vyber sas, alebo oľano. Nič iné rozumné tam nie je. Hlavne nevoľ smer, alebo fašistov.

10

Odpovědět

co ma v ustach ?

20

Odpovědět

Neskutecny proslov. Zaver jeho reci byl az dojemny jak byl pravdivy. Leo jsi borec ! Gratuluji k Oscarovi,zaslouzil sis ho pravem

5910

Odpovědět

Doufám, že již tehdejší Leonardo NoOscaro bude podávat stejně úžasné výkony jako doposud a nedělal to jen kvůli tomu Oscaru!

512

Odpovědět

Já to říkám furt a zopakuju to znova! Toto neměl být jeho první oscar, ale minimálně pátý, minimálně! Neznám film, ve kterém by tento herec neexceloval, co film, to perla. Přála jsem mu to a doufám, že není jeho poslední!

3413

Odpovědět

Na světě je velká spousta kvalitních herců, takže bych to zase nepřeháněla... ;) Třeba ve Vlkovi z Wall Street předvedl vynikající výkon. Oscarový výkon. To neznamená, že Matthew McConaughey si ho ten rok přece jen nezasloužil o poznatelně víc. A co takový Ralph Fiennes, Edward Norton, Brad Pitt nebo Johnny Depp? Ani jeden z nich Oscara nemá. Přesto všichni zmínění předvedli ve více než jednom filmu naprosto fantastický výkon. Žel Bohu Oscar je prestižní cena, každý rok se dostane dvěma hercům a dvěma herečkám a šmitec. Pak se to spoustě lidem nelíbí, ale kdyby každý oblíbený herec měl po pěti Oscarech, už by to asi tak významné ocenění nebylo, že? :)

140

Odpovědět

bohuzial lea mam zafixovaneho ako sladkeho fesaka z titanicu a proste sa mi nehodi do postav tvrdych chlapov, moja chyba, ale revenant bol super hlavne kamera

638

Odpovědět

no jo fanynky a b***y som nenadchol

436

Odpovědět

měl by jsi se podívat na Skrytá identita, tam vypadá fakt přirozeně i když hraje charakter tvrďáka. Po titaniku jsem ho taky neměl moc v lásce, ale když shlídneš nějaké jeho filmy od roku 2005 tak si jej není těžké oblíbit

110

Odpovědět

Leo si Oscara nezasloužil, dostal ho jen z lítosti, že si z něho kvůli tomu každy dělal legraci.

1789

Odpovědět

Leo si Oscara nezasloužil, dostal ho jen z lítosti, že si s něho kvůli tomu každy dělal legraci.

1888

Odpovědět

88. udílení oskarů?? ach opět to mé oblíbené číslo jde vidět že mu přineslo štěstí tak jako přináší mě :D

935

Odpovědět

a zrovna na 88 udeľovaní Oscarov nebol nominovaný žiaden černoch. Náhoda? Ja myslím že nie :D

292
Další