Thumbnail play icon

Těhotenská krizová centraLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:192
Počet zobrazení:9 453

V USA funguje velké množství těhotenských krizových center, která se tváří, že nechtěně těhotným ženám poskytnou cenné rady. Avšak jejich hlavním cílem je zabránit ženě podstoupit potrat, i kdyby pro to měla sebelepší důvody. John Oliver se podívá na jejich nátlakové a nevybíravé metody a na konci samozřejmě přijde s vlastním řešením.

Komentáře (60)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Těhotenská centra? Proč ne, nezaujatě poradím, pomůžu, vyšetřím. Ale abych trávil svůj čas tím, že budu někoho cíleně navádět k ponechání si dítěte... Proč mají lidi takovou neuvěřitelnou potřebu cpát ostatním své vlastní názory a s**t se do jejich života? Mají snad vnitřní potřebu opravovat tenhle svět? Nechápu to.

41

Odpovědět

Problém je podle mě dalekosáhlejší.
Sex je krásná věc. Ano :) Ale... Jsi na něj zletilý? Do toho, dělej to, co chceš, jdi za svými touhami, ukojuj svoje chutě. Kdykoliv chceš. Našel jsi někoho, jako jsi ty? Dělejte to spolu.
Ano, žena může otěhotnět. Tak to funguje. Ale nevadí, na tuhle potíž je lehké řešení. Vem si tabletku, nalep náplast, lehká operace. Změní to její tělo, nebude plodná. A můžete si užívat, hltat vášeň, znova a znova. Ber, nic kromě tvých peněz to nestojí. Nic ze sebe nemusíte dávat, můžete jen brát a užívat si sérii krátkodobých rozkoší.
Idoly naší kultury jsou stále lidé, kteří umí být nezištní, obětují se pro druhé, pomáhají slabším, tvrdě na sobě pracují, dlouhodobým úsilím vybudovali něco skvělého... Facebook je plný videí o charitě, vojácích, hasičích, policistech nasazujících svůj život, dětí, které se rozdělí o jídlo se spolužákem, který neměl svačinu, příběhů o sportovcích, vědcích, podnikatelích, kteří tvrdě makají a sebezáporem dosáhli cíle. Internet plný kurzů, jak skončit s prokrastinací, abychom něco dokázali.
Na ně se díváme, je obdivujeme.
Ale dál se necháme krmit těmi, kteří říkají, že my se zapírat nemusíme. Žádná oběť, žádný sebezápor. Sexualita? Zábava, žádná zodpovědnost. Vztahy? Dokud tě to s tím druhým baví, dokud tě uspokojuje, dokud se ti chce. Občas kup květinu a pozvi ji na večeři, občas ho nech jít s kamarády a večer buď rajcovní. Dokud se nenudíte, užívejte si. Ždímejte život, co to dá.
Budování vztahu. Hledání a poznávání partnera jako člověka, ne objekt mých vášní a sexuality. Mít rád druhého takového, jaký je a ne pro jeho peněženku a svaly, její tělo a krásu a proto, že je nám spolu teď dobře. Usilovat o dobro druhého, i když mě to stojí to, co mám rád. Brát zodpovědnost za své chování, za své poklesky.
Dávat naději těm, kteří jsou v těžké situaci. Měli nemilující rodiče, spadli do dluhů, drog, nesou si zranění od přátel i nepřátel...
Proč se tak rozepisuju? Protože problémem nejsou potratové kliniky nebo těhotenská krizová centra. Ale to, jak žijeme, na co jsme si zvykli a jaké názory posloucháme a osvojujeme si.
Drogově závislá žena nepotřebuje jen nemít dítě - potřebuje se dostat ze závislosti, narovnat svůj život a najít oporu ve svém okolí.
Znásilněná žena nepotřebuje jen zbavit se dítěte - potřebuje péči okolí, oporu, ochranu. A dítě, co v ní roste? Může dostat možnost žít? Mohou nějací partneři, kteří touží po dítěti, ale nemohou je mít, dostat možnost se o toto dítě postarat?
A ostatní "normální" ženy potřebující potrat?
Neužívíme ho... dokážeme pomáhat takovýmto lidem? Státní podpora rodičů, podpora přátel a okolí, charita?
Muž mě opustil/nechce dítě... zodpovědnost mužů, zodpovědnost při výběru partnera (jde mu hlavně o mě, nebo o sex=o sebe; šlo nám oběma o rozkoš a teď najednou zodpovědnost). Ano, když už je žena těhotná, na tohle "je pozdě". Ale neměli bychom se tedy na toto více zaměřit, "dokud není pozdě"? Sexuální zdrženlivostí v období známosti, tedy ano, velkým sebezáporem obou partnerů? Podporou a výchovou dětí a mládeže k zodpovědnosti a makání na sobě i v této oblasti? Podporovat mládež i dospělé k zodpovědnosti i v sexualitě, aby se jí nenechávali pohlcovat - pornografiíí, masturbací... Snahou tvořit pevné a opravdové vztahy? Pomáhat lidem, kteří topí svůj život v alkoholu, sexu, nezávazných či pokřivených vztazích? Vždycky to má někde pramen a ano, v dospělosti je to pak těžké odvrátit se od toho. Ale ne nemožné.
Toto je podle mě problém. Kam která cesta vede, přemýšlejte, hledejte, tvořte si názor...
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala... děkuju za váš čas, jestli jste ho věnovali přečtení mého názoru...

410

Odpovědět

Konečně normální holka. :)
A jsem rád, že tohle napsala žena, protože kdybych to napsal já, tak se tu akorát sesypou všichni s něčím jako "Nejsi žena, ty to nechápeš, není to tvoje tělo". Takovýmhle lidem se dá odpovědět ale jediné: "To není ale ani tvoje tělo, milá ženo. To dítě, co v tobě roste, není tvé tělo a pokud o tvém těle nemohu rozhodovat já, tak ty nemůžeš rozhodovat o jeho těle". Tím životem v těle ženy jsem mohl být já, ty, kdokoliv. Tak neberme do svých rukou osudy druhých.
Je zvláštní, že skoro všechny zákoníky vyspělých zemí dávají dědická a podobná práva nenarozenému dítěti již od početí, ale to základní - právo na život - mu nikdo dát nechce...

05

Odpovědět

Sakra...je to ona jako Harry Potter, nebo není? :)
Harry Potter - Hermiona v rozpuku

20

Odpovědět

I zakladna otazka stale ostava - Preco sa tym zenam neumozni postarat sa o seba a o to dieta, preco je aj v dnesnej "modernej" dobe v jednej z "najvyspelejsich" krajin sveta "problem" si ho nechat???

20

Odpovědět

Potraty jsou fajn

113

Odpovědět

Škoda, že to vašim neřekli včas.

02

Odpovědět

Extrémný liberalizmus je na takej úrovni ako fašizmus a môžte si hovoriť čo chcete ale je to tak

836

Odpovědět

"Hrdý občan Slovenska (anonym)"
:'D :'D :'D

374

Odpovědět

To není ale věc liberalizmu - u kořene těchto organizací stojí náboženské přesvědčení - i když o tom raději nemluví o tom. Církve (nebo věřící) pomocí těchto organizací prosazují svoje postoje a názory a nutí je lidem, kteří o ně nestojí.
Ptal bych se pámbíčkářů, kdy podle nich "člověk" získá duši. Píši "člověk" v uvozovkách, protože spermie proniknuvší do vajíčka nejsou člověk - má to své fáze (plod...). To jen oni tomu říkají "člověk" a "dítě", i když to očividně ani jedno z toho není.
Podle mého odhadu ta záležitost s duší (a náboženská víra) je u kořene věci, která ve svém důsledku vede k popsaným "centrům" a jejich metodám.
A jak náboženství vede k totalitě (pokud dostane příležitost) to je v některých státech vidět poměrně hezky. My v ČR některé tyto problémy neznáme díky tomu, že tu náboženské organizace nemají takovou moc, jako jinde. Jenže tyhle organizace se i u nás snaží co to jde, aby tu moc získali.

73

Odpovědět

+Blabula2Traja chlapi sa hádaju o tom, kedy začína život. Prvý hovorí:
- Život predsa začína od narodenia!
Druhý protirečí:
- Ale prd, život začína už v okamihu počatia.
Tretí si povzdychne, že títo dvaja nič nevedia a vraví:
- Ale ale. Každý predsa vie, že život začína, keď žena s deťmi odíjdu na víkend k svokre.

Ale vtipy bokom, hádate sa tu o tom, kedy dostane človek dušu. A nikoho z vás nenapadlo, že predsa s prvým bicyklom!

171

Odpovědět

Taky jste si všimli, že když konečně Oliver vynechal ty jeho politický bláboly, tak se na to dalo koukat? :) Pokud to takto bude pokračovat, tak jedině dobře. Dneska dávám 4,5 hvězdy snad po roce :)

927

Odpovědět

Sice mě překvapilo, že tentokrát vynechal Trumpa, ale stejně mi pořád vadí ty jeho vtípky... Kdyby ubral v tomhle směru, tak bych měl ten jeho pořad mnohem raději.

915

Odpovědět

asi to sem nepatrí, ale je nejaká možnosť zväčšenia titulkov??

20

Odpovědět

chyba v titulcích — cca v čase 14:12 máte "vymýtání ďábla", má být "vymítání"

58

Odpovědět

To mínus je za co? Že jsem si dovolil upozornit na chybu?

18

Odpovědět

+mykanecAha, takže blbečci.

16

Odpovědět

+mykanecZ mé strany to byl jen omyl, který už nelze napravit. :(

60

Odpovědět

Zde je opravdu 100 % málo!

35

Odpovědět

A to jsem si myslel, že se mluví o Pákistánu, Polsku, Ukrajině... nebo jiné zemi plné náboženských pomatenců a ono ne, ona je to země svobody, USA. V těchto zemích funguje pouze osvěta - teprve potom lidé mění názor. V Pákistánu mění názor rodiče dívek hromadného znásilnění. V Polsku rodiče dětí, které hrály „sluníčko“ (doporučuji dohledat, je to fakt zábava, nikde jinde dospívající tak debilní hru nehrají). A na Ukrajině rodiče, jejichž dcery si rozhodly přilepšit si točením p***a bez ochrany, protože pokud tam v normální práci někdo někdy dostane peníze, tak se z toho nedá vyžít.

Každý, ať si se svým tělem dělá co chce. Potrat je malý zákrok někde na úrovni mezi vytržením zubů moudrosti v narkóze nebo operaci apendixu. Ostatně, zdravotnictví nesmí být veřejný statek, ale má fungovat jako předplacená služba. :-P

Možná by bylo na určitou veřejnou debatu, pokud se partneři rozejdou a muž nesouhlasí s potratem, aby se zavázal platit alimenty do plnoletosti dítěte. A asi by také měla platit shoda, do jakého stáří plodu už není terminaci možné provést. Jinak by měl být potrat vždy legální.

123

Odpovědět

Nejde o nesvobodu volby. Je tam stále silná křesťanská tradice, stejně jako třeba v Polsku..

20

Odpovědět

Všeobecně nejsem proti potratům, ale jedna věc mě na videu zaujala.. a to sice, že ukazovali ultrazvuk dítěte. Podle mě je důležité, aby žena chápala čeho se chce vzdát. Samozřejmě.. to, jak to dělají je naprosto dementní, ale samotný smysl chápu a sympatizuji s tím.

717

Odpovědět

"Podle mě je důležité, aby žena chápala čeho se chce vzdát."

Shluku buněk?

278

Odpovědět

Jenže ukázáním ultrazvuku nevyvoláš rozumnou debatu "pro/proti", ale obrovskej příliv emocí "pro" a když se časem dostaví realita bude pozdě něco řešit.

322

Odpovědět

+dog023To sice nevyvoláš, ale uvědomuješ si, že to dítě je v břiše matky? Ono tam je ať jde na ultrazvuk anebo ne, pokud má matka skutečně dobrý důvod, tak emocionální důvody dokáže překonat a měla by je překonat..ale pokud je její důvod, kvůli tomu, že někomu dala na školních záchodech, tak to asi stačit nebude :)

211

Odpovědět

+Nakousnuté jablkoTakže si má v 19-20 zničit život jen proto že antikoncepce nefunguje na 100% ?

103

Odpovědět

+420Když není připravená na dítě, nemá s nikým spát. Stejně tak muž. Muž taky nemá volbu, zda bude platit alimenty nebo ne, prostě musí.
Potrat je prostě vražda a dokazují to i zákony (třeba i ty naše, které dávají práva i nenarozeným dětem, jako plnohodnotné osobě)

06

Odpovědět

+420Kdyby jsem v 18-19 otěhotněla, já bych na potrat šla. Protože jsem si nepřipadala připravená na dítě. Ted dítě stále ještě není v plánu, ale kdyby "náhodou" tak už bych si ho nechala.

10

Odpovědět

+dog023Stejně tak bude pozdě něco řešit, když už bude život dítěte ukončený. ;)
Buďme aspoň upřímní k oboum stranám, když už tu mluvíš o diskuzi...

03

Odpovědět

Nemyslim si, ze ta zena nechape, do ceho jde. Tedy alespon vetsina z nich. Neni to zrovna vec, kterou chcete resit s kde kym a na kterou jenom tak zapomenete. A smysl techto klinik neni temer zadny. Klamave informace, manipulace...
Zkuste si predstavit, ze jste ta znasilnena zena a kvuli jejich krivym praktikam a citovemu vidirani si nechate dite, ktere vam bude kazdy den a kazdou minutu pripominat, co se vam stalo. Jasne i tak si to budete pamatovat, ale pro tu zenu to neni, kdyz to reknu blbe jen dite. Pro ni to je ztelesneni nejhorsiho zazitku jejiho zivota. A az se ji to dite zepta, kde ma tatu a kdo byl tata, jak ji asi bude, az mu to rekne? Jak bude jemu?

153

Odpovědět

"podstoupúit" -> "podstoupit"

11

Odpovědět

Díky, opraveno.

10

Odpovědět

plně souhlasím..... vždycky si všímám lidí, kteří jsou proti potratům:
Důchodci s jinou mentalitou
Chlapi, kteří očividně nemaj šanci zasunout
A hnusný ženský, o které ani ten chlap zmíněný výš nezakopne, natož aby s ní šukal.

Nakonec mě dostává hláška tupých pizd "Tolik lidí nemůže mít děti a chce je, dávejte děti k adopci." ale sama neroztáhne nohy aby jí ho někdo naštěkal do boudy a pak ho mohla těm nebožákům neplodným dát.

309

Odpovědět

Zbožňujem, keď sa k tématu vyjadrí pravá dáma. :D

292

Odpovědět

+Rezolutžiju s tátou, který aktivně hraje World of Tanks... s**t ti na dámu :D :D

175

Odpovědět

naštekal do boudy :D

172

Odpovědět

Já třeba znám uplně normální hezkou mladou holku co je taky proti potratům...
Btw od holky, která si tu stěžovala na online šikanu kvuli jejímu vzhledu, bych čekal trošku jiný způsob vyjadřování.

914

Odpovědět

+tralalaProtože vyjadřování má much co společného se vzhledem... omg

912

Odpovědět

"Miluju" když se k něčemu lenacia vyjádří. To si pak někdy říkám, co to musí bejt za ženskou. Na jedný straně si věčně na něco stěžuje, přitom se vyjadřuje, že by si o ní nikdo ani kolo neopřel. A jak tu někteří psali, charakter je důležitější než vzhled. A ve vzhledu se odráží i povaha člověka.

01

Odpovědět

+Mikea já také nechci aby si o mě nějací křesťanští ubožáci, co maj potřebu tyranizovat ženy a nutit jim jejich názory, opírali kolo...

10
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK