Thumbnail play icon

Těhotenská krizová centraLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 209
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:192
Počet zobrazení:9 260

V USA funguje velké množství těhotenských krizových center, která se tváří, že nechtěně těhotným ženám poskytnou cenné rady. Avšak jejich hlavním cílem je zabránit ženě podstoupit potrat, i kdyby pro to měla sebelepší důvody. John Oliver se podívá na jejich nátlakové a nevybíravé metody a na konci samozřejmě přijde s vlastním řešením.

Komentáře (68)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Těhotenská centra? Proč ne, nezaujatě poradím, pomůžu, vyšetřím. Ale abych trávil svůj čas tím, že budu někoho cíleně navádět k ponechání si dítěte... Proč mají lidi takovou neuvěřitelnou potřebu cpát ostatním své vlastní názory a s**t se do jejich života? Mají snad vnitřní potřebu opravovat tenhle svět? Nechápu to.

41

Odpovědět

Problém je podle mě dalekosáhlejší.
Sex je krásná věc. Ano :) Ale... Jsi na něj zletilý? Do toho, dělej to, co chceš, jdi za svými touhami, ukojuj svoje chutě. Kdykoliv chceš. Našel jsi někoho, jako jsi ty? Dělejte to spolu.
Ano, žena může otěhotnět. Tak to funguje. Ale nevadí, na tuhle potíž je lehké řešení. Vem si tabletku, nalep náplast, lehká operace. Změní to její tělo, nebude plodná. A můžete si užívat, hltat vášeň, znova a znova. Ber, nic kromě tvých peněz to nestojí. Nic ze sebe nemusíte dávat, můžete jen brát a užívat si sérii krátkodobých rozkoší.
Idoly naší kultury jsou stále lidé, kteří umí být nezištní, obětují se pro druhé, pomáhají slabším, tvrdě na sobě pracují, dlouhodobým úsilím vybudovali něco skvělého... Facebook je plný videí o charitě, vojácích, hasičích, policistech nasazujících svůj život, dětí, které se rozdělí o jídlo se spolužákem, který neměl svačinu, příběhů o sportovcích, vědcích, podnikatelích, kteří tvrdě makají a sebezáporem dosáhli cíle. Internet plný kurzů, jak skončit s prokrastinací, abychom něco dokázali.
Na ně se díváme, je obdivujeme.
Ale dál se necháme krmit těmi, kteří říkají, že my se zapírat nemusíme. Žádná oběť, žádný sebezápor. Sexualita? Zábava, žádná zodpovědnost. Vztahy? Dokud tě to s tím druhým baví, dokud tě uspokojuje, dokud se ti chce. Občas kup květinu a pozvi ji na večeři, občas ho nech jít s kamarády a večer buď rajcovní. Dokud se nenudíte, užívejte si. Ždímejte život, co to dá.
Budování vztahu. Hledání a poznávání partnera jako člověka, ne objekt mých vášní a sexuality. Mít rád druhého takového, jaký je a ne pro jeho peněženku a svaly, její tělo a krásu a proto, že je nám spolu teď dobře. Usilovat o dobro druhého, i když mě to stojí to, co mám rád. Brát zodpovědnost za své chování, za své poklesky.
Dávat naději těm, kteří jsou v těžké situaci. Měli nemilující rodiče, spadli do dluhů, drog, nesou si zranění od přátel i nepřátel...
Proč se tak rozepisuju? Protože problémem nejsou potratové kliniky nebo těhotenská krizová centra. Ale to, jak žijeme, na co jsme si zvykli a jaké názory posloucháme a osvojujeme si.
Drogově závislá žena nepotřebuje jen nemít dítě - potřebuje se dostat ze závislosti, narovnat svůj život a najít oporu ve svém okolí.
Znásilněná žena nepotřebuje jen zbavit se dítěte - potřebuje péči okolí, oporu, ochranu. A dítě, co v ní roste? Může dostat možnost žít? Mohou nějací partneři, kteří touží po dítěti, ale nemohou je mít, dostat možnost se o toto dítě postarat?
A ostatní "normální" ženy potřebující potrat?
Neužívíme ho... dokážeme pomáhat takovýmto lidem? Státní podpora rodičů, podpora přátel a okolí, charita?
Muž mě opustil/nechce dítě... zodpovědnost mužů, zodpovědnost při výběru partnera (jde mu hlavně o mě, nebo o sex=o sebe; šlo nám oběma o rozkoš a teď najednou zodpovědnost). Ano, když už je žena těhotná, na tohle "je pozdě". Ale neměli bychom se tedy na toto více zaměřit, "dokud není pozdě"? Sexuální zdrženlivostí v období známosti, tedy ano, velkým sebezáporem obou partnerů? Podporou a výchovou dětí a mládeže k zodpovědnosti a makání na sobě i v této oblasti? Podporovat mládež i dospělé k zodpovědnosti i v sexualitě, aby se jí nenechávali pohlcovat - pornografiíí, masturbací... Snahou tvořit pevné a opravdové vztahy? Pomáhat lidem, kteří topí svůj život v alkoholu, sexu, nezávazných či pokřivených vztazích? Vždycky to má někde pramen a ano, v dospělosti je to pak těžké odvrátit se od toho. Ale ne nemožné.
Toto je podle mě problém. Kam která cesta vede, přemýšlejte, hledejte, tvořte si názor...
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala... děkuju za váš čas, jestli jste ho věnovali přečtení mého názoru...

48

Odpovědět

Konečně normální holka. :)
A jsem rád, že tohle napsala žena, protože kdybych to napsal já, tak se tu akorát sesypou všichni s něčím jako "Nejsi žena, ty to nechápeš, není to tvoje tělo". Takovýmhle lidem se dá odpovědět ale jediné: "To není ale ani tvoje tělo, milá ženo. To dítě, co v tobě roste, není tvé tělo a pokud o tvém těle nemohu rozhodovat já, tak ty nemůžeš rozhodovat o jeho těle". Tím životem v těle ženy jsem mohl být já, ty, kdokoliv. Tak neberme do svých rukou osudy druhých.
Je zvláštní, že skoro všechny zákoníky vyspělých zemí dávají dědická a podobná práva nenarozenému dítěti již od početí, ale to základní - právo na život - mu nikdo dát nechce...

04

Odpovědět

Sakra...je to ona jako Harry Potter, nebo není? :)
Harry Potter - Hermiona v rozpuku

20

Odpovědět

I zakladna otazka stale ostava - Preco sa tym zenam neumozni postarat sa o seba a o to dieta, preco je aj v dnesnej "modernej" dobe v jednej z "najvyspelejsich" krajin sveta "problem" si ho nechat???

20

Odpovědět

Potraty jsou fajn

113

Odpovědět

Škoda, že to vašim neřekli včas.

01

Odpovědět

Extrémný liberalizmus je na takej úrovni ako fašizmus a môžte si hovoriť čo chcete ale je to tak

835

Odpovědět

"Hrdý občan Slovenska (anonym)"
:'D :'D :'D

364

Odpovědět

To není ale věc liberalizmu - u kořene těchto organizací stojí náboženské přesvědčení - i když o tom raději nemluví o tom. Církve (nebo věřící) pomocí těchto organizací prosazují svoje postoje a názory a nutí je lidem, kteří o ně nestojí.
Ptal bych se pámbíčkářů, kdy podle nich "člověk" získá duši. Píši "člověk" v uvozovkách, protože spermie proniknuvší do vajíčka nejsou člověk - má to své fáze (plod...). To jen oni tomu říkají "člověk" a "dítě", i když to očividně ani jedno z toho není.
Podle mého odhadu ta záležitost s duší (a náboženská víra) je u kořene věci, která ve svém důsledku vede k popsaným "centrům" a jejich metodám.
A jak náboženství vede k totalitě (pokud dostane příležitost) to je v některých státech vidět poměrně hezky. My v ČR některé tyto problémy neznáme díky tomu, že tu náboženské organizace nemají takovou moc, jako jinde. Jenže tyhle organizace se i u nás snaží co to jde, aby tu moc získali.

63

Odpovědět

+Blabula2Máš hokej v těch uvozovkách - člověk bez uvozovek a duše v uvozovkách, člověk = první buňka, duše s rozvojem mozku. Doporučuji méně psát a více přemýšlet.
Ještě pár příspěvků a jsi tu za trolla. :D

15

Odpovědět

+Blabula2Traja chlapi sa hádaju o tom, kedy začína život. Prvý hovorí:
- Život predsa začína od narodenia!
Druhý protirečí:
- Ale prd, život začína už v okamihu počatia.
Tretí si povzdychne, že títo dvaja nič nevedia a vraví:
- Ale ale. Každý predsa vie, že život začína, keď žena s deťmi odíjdu na víkend k svokre.

Ale vtipy bokom, hádate sa tu o tom, kedy dostane človek dušu. A nikoho z vás nenapadlo, že predsa s prvým bicyklom!

170

Odpovědět

Taky jste si všimli, že když konečně Oliver vynechal ty jeho politický bláboly, tak se na to dalo koukat? :) Pokud to takto bude pokračovat, tak jedině dobře. Dneska dávám 4,5 hvězdy snad po roce :)

927

Odpovědět

Sice mě překvapilo, že tentokrát vynechal Trumpa, ale stejně mi pořád vadí ty jeho vtípky... Kdyby ubral v tomhle směru, tak bych měl ten jeho pořad mnohem raději.

914

Odpovědět

asi to sem nepatrí, ale je nejaká možnosť zväčšenia titulkov??

20

Odpovědět

chyba v titulcích — cca v čase 14:12 máte "vymýtání ďábla", má být "vymítání"

58

Odpovědět

To mínus je za co? Že jsem si dovolil upozornit na chybu?

18

Odpovědět

+mykanecAha, takže blbečci.

16

Odpovědět

+mykanecZ mé strany to byl jen omyl, který už nelze napravit. :(

60

Odpovědět

Zde je opravdu 100 % málo!

35

Odpovědět

A fakt je možné změnit něčí rozhodnutí takovými kecy? Možná to funguje jen u těch co si nejsou jisti, ne?

418

Odpovědět

je to hraní na city....
Rozhodnutí o potratu je vždy velice náročné. Velice mě baví, jak Pro-life tvrdí, že žena jde na potrat jen pro to, že ji k tomu donutil gynekolog a přítel a rodina. Ale že oni dělají totéž aby nešla....
Ženy co jsou rozhodnuté prostě jít, tak prostě jdou a ukážou jim fakáče, ale nás takových je fakt málo. Většina žen chce mít dítě a chce mít rodinu, případně už děti a rodinu má... rozhonutí, ať už to či ono je pro ni velice náročné.

283

Odpovědět

+lenaciaNevím jestli ti rozumím, ale mám pocit, že jsi mi potvrdila co jsem psal. :)

75

Odpovědět

+JarininV těhotenství se ženou prostě mlátí emoce a nálady nevím jak lépe to říct. Pokud není nějak vyloženě odolný jedinec a má nějaký cit tak s ní tohle hraní na city logicky zamává. Nehledě na to že prostě v USA panuje kolem potratů jiný postoj než u nás. Už jen to kolik je tam věřících je dost vypovídající. Teď si vezmi že si holka která nikdy moc nevěřila ale furt tam takové to coby kdyby. Máš děcko chceš na potrat ale uvnitř v tobě se to furt nějak mele. Takové to co když dělám něco špatného. Chceš se poradit a místo toho se dostaneš na místo kde do tebe babky několik hodin hustí tyhle kraviny.

201

Odpovědět

+drticsanic3000'Právě proto, že se ženou mlátí emoce je třeba, aby někdo orodoval i za to dítě. Protože pajk už je pozdě. A žen, které se pak zhroutily, že zabily své dítě, těch je hodně. Navíc to není jen výčitky svědomí a emoce, ale i hormonální bioologická reakce přerušených dějů v těle.

01

Odpovědět

+MikeNo tak ono to ještě dítě není takže nemá žádná ehm práva a nikdo za něj orodovat nemusí. Jen shluk buněk ale to se tady můžeme dostat za chvíli k debatě jestli je morální zašlápnout mravence a to snad nechceme :D Právě proto by mělo být zařízení kde se matkám pomůže nějak rozumně a objektivně poradit. Ne šílený náboženský krávy co jí natlučou do hlavy spoustu bludů a pak jí zas hodí na ulici na starej se.

00

Odpovědět

+Mikeje prokázané, že většina žen, které posléze trpěly depresemi, jimi trpěly, protože je lidé z takovýchto skupin následně propírali, uráželi, a celkově ji odstuzovali... opět psych. teror

00

Odpovědět

Tak těhotným letájí hormony, takže i "obyčejné kecy" můžou zabrat... Navíc i když vím, že to dítě nechci (či nechci, protože mi to situace nedovoluje, to to dělá ještě horší) a teď do mě začne někdo rýt, jak to "dítě" "vraždím", jak je to špatně proti Bohu (většna Američanek je věřících, tipuju si), popisovat mi, jaké by to dítě mohlo být, až vyroste (což je, vzhledem k mému rozhodnutí, na míle vzdálené realitě) a podobné věci.
Nemluvím z vlastní zkušenosti, ale věřím, že toto rozhodnutí je opravdu, opravdu těžké, než aby do mě ještě banda kreténů ryla, psala mi věci na ultrazvuk, či mi kázala z žebříku přes plot...

181

Odpovědět

+Ridia-chanJej přístě musím líp čumět :D

20

Odpovědět

+drticsanic3000Jsem nejdřív furt nechápala, jak to myslíš :DD A jinak v pohodě, stane se, a je hezké, že se shodnem :D

10

Odpovědět

No možná, by to chtělo vědečtější pohled na podvědomí a co člověk vlastně chce a nechce, samozřejmě, že nic nezkazím když všechno zůstane při starém, ale co když o něco důležitého přijdu? :)

08

Odpovědět

+JarininTak samozřejmě, to člověk nikdy neví, i ty sebeneplánovanější dárečky mohou být pak skutečně darem... Ale riskovat, že podělám život nejen sobě, ale hlavně tomu potenciálnímu dítěti? Že mu nebudu schopná dát to, co by dostat mělo (a teď nemyslím jen materiální zajištění, ale i třeba lásku?)? Myslím si, že právě tyto otázky si každá žena, co uvažuje o potratu, pokládá a právě proto je to tak těžké, vždycky tam může být to "co by kdyby"... Sama nevím, co bych v takové situaci dělala, nedovedu si to myslím ani vzdáleně představit. Ale i tak si dovoluju říct, že by to měla být jejich volba.

50

Odpovědět

+Ridia-chanSamozřejmě, pokud to dokážeš objektivně posoudit, za jiný úhel pohledu nic nedáš, ne?

11

Odpovědět

Úroveň pověrčivosti a schopnosti se rozhodovat je dána objektivními faktory jako je výchova, zkušenosti a inteligence. Do té situace se lidé dostávají dlouhodobě a není to ze dne na den. Ono to tam ve videu bylo vidět - černoška na cracku žijící v ghettu asi nebude příliš schopná objektivně posoudit, a proto se jde poradit za „odborníkem“. A ten ji vše „vysvětlí“. Podobnost s českými prodejci hrnců a minutových půjček s RSPN 1000 % je čistě náhodná - také se zaměřují na zranitelné jedince, kterým už rozum neslouží nebo ho příliš nepobrali nebo na lidi, na které se doslova vysralo jejich příbuzenstvo.

50

Odpovědět

+-HoNY-Myslím, že jsi to pomíchal všechno dohromady, ale to že takový lidi, by se neměli množit pochopí i ten kněz. :D :D

05

Odpovědět

+JarininKněz naopak řekne, že dítě matky na cracku je Boží vůle a Bože chval toho, kdo vynalezl inkubátor. A je naše křesťanská povinnost se o něj postarat. Ostatně české kojenecké ústavy jsou plné dětí, které jsou závislé na drogách - mají ji vrozenou po matce.

To je ostatně jeden z důvodů, proč jsem pro osekání daní na minimum a úplné zrušení socialistického zdravotnictví, socialistického sociálního systému a kompletní privatizace socialistického školství. V komerční sféře by se tohle nedělo. Jenom díky dobrovolnosti by se dostalo na potřebné.

05

Odpovědět

+-HoNY-Jasně, některé případy jsou dost děsivé. :(
Ze své a ze skušenosti přátel a známých to zdravotnictví k tomu co chceš už dávno přešlo, bez známých a různých protislužeb apod. dnes dostaneš jen základní ošetření.
Jinak pro normálního člověka co neběhá furt po doktorech je dnešní zdravotnictví dost komerční když si spočítáš kolik zaplatíš na pojištění a kolik se ti vrátí v péči.

20

Odpovědět

+JarininJo, on každej je takovej, že by se v tísni někoho doprošoval. Ona řada lidí má problém jít se někoho "doprošovat" i na ten úřad, natož aby se doprošovala o pomoc někoho konkrétně a nechala se od něj posuzuvat atd. V tom vašem "ideálním světě" by přibylo mrtvých dětí ve škarpě, nevzdělaných dětí bez budoucnosti, sebevražd, epidemií a loupežníků... ještě že byste nekomercializoval i vězeňství, protože to by pak došlo i na otroky.:D

41

Odpovědět

+vbnmCože? Vůbec nerozumím, trochu jednodušeji,pls.

01

Odpovědět

+vbnmMám pocit, že reaguješ na mě, ne? Vysvětlím to stručně - v roce 1990 komunisti strašili tím, že v momentě, kdy se budou privatizovat prodejny potravin, tak lidi budou umírat hlady, protože se ti zlí podnikatelé zaměří na prodej pouze výnosných věcí jako je šampaňské a kaviár. Nějak jsem si nevšiml, že se něco takového děje. :-P

Privatizace obesně vede k tomu, že se lidé chovají zodpovědněji. Má to ovšem jedinou podmínku - musejí být předtím alespoň trochu civilizovaní.

Proto například nejdou porovnávat statistiky spojené se zbraněmi mezi na jedné straně USA a Evropou a na druhé straně Jihoafrickou republikou. A domnívám se, že aplikování interrupčních pravidel z ČR by nešlo provést v Afghánistánu nebo Polsku.

02

Odpovědět

A to jsem si myslel, že se mluví o Pákistánu, Polsku, Ukrajině... nebo jiné zemi plné náboženských pomatenců a ono ne, ona je to země svobody, USA. V těchto zemích funguje pouze osvěta - teprve potom lidé mění názor. V Pákistánu mění názor rodiče dívek hromadného znásilnění. V Polsku rodiče dětí, které hrály „sluníčko“ (doporučuji dohledat, je to fakt zábava, nikde jinde dospívající tak debilní hru nehrají). A na Ukrajině rodiče, jejichž dcery si rozhodly přilepšit si točením p***a bez ochrany, protože pokud tam v normální práci někdo někdy dostane peníze, tak se z toho nedá vyžít.

Každý, ať si se svým tělem dělá co chce. Potrat je malý zákrok někde na úrovni mezi vytržením zubů moudrosti v narkóze nebo operaci apendixu. Ostatně, zdravotnictví nesmí být veřejný statek, ale má fungovat jako předplacená služba. :-P

Možná by bylo na určitou veřejnou debatu, pokud se partneři rozejdou a muž nesouhlasí s potratem, aby se zavázal platit alimenty do plnoletosti dítěte. A asi by také měla platit shoda, do jakého stáří plodu už není terminaci možné provést. Jinak by měl být potrat vždy legální.

123

Odpovědět

Nejde o nesvobodu volby. Je tam stále silná křesťanská tradice, stejně jako třeba v Polsku..

10

Odpovědět

Všeobecně nejsem proti potratům, ale jedna věc mě na videu zaujala.. a to sice, že ukazovali ultrazvuk dítěte. Podle mě je důležité, aby žena chápala čeho se chce vzdát. Samozřejmě.. to, jak to dělají je naprosto dementní, ale samotný smysl chápu a sympatizuji s tím.

716

Odpovědět

"Podle mě je důležité, aby žena chápala čeho se chce vzdát."

Shluku buněk?

268

Odpovědět

Jenže ukázáním ultrazvuku nevyvoláš rozumnou debatu "pro/proti", ale obrovskej příliv emocí "pro" a když se časem dostaví realita bude pozdě něco řešit.

312

Odpovědět

+dog023To sice nevyvoláš, ale uvědomuješ si, že to dítě je v břiše matky? Ono tam je ať jde na ultrazvuk anebo ne, pokud má matka skutečně dobrý důvod, tak emocionální důvody dokáže překonat a měla by je překonat..ale pokud je její důvod, kvůli tomu, že někomu dala na školních záchodech, tak to asi stačit nebude :)

210

Odpovědět

+Nakousnuté jablkoTakže si má v 19-20 zničit život jen proto že antikoncepce nefunguje na 100% ?

93

Odpovědět

+420Když není připravená na dítě, nemá s nikým spát. Stejně tak muž. Muž taky nemá volbu, zda bude platit alimenty nebo ne, prostě musí.
Potrat je prostě vražda a dokazují to i zákony (třeba i ty naše, které dávají práva i nenarozeným dětem, jako plnohodnotné osobě)

04

Odpovědět

+420Kdyby jsem v 18-19 otěhotněla, já bych na potrat šla. Protože jsem si nepřipadala připravená na dítě. Ted dítě stále ještě není v plánu, ale kdyby "náhodou" tak už bych si ho nechala.

00

Odpovědět

+dog023Stejně tak bude pozdě něco řešit, když už bude život dítěte ukončený. ;)
Buďme aspoň upřímní k oboum stranám, když už tu mluvíš o diskuzi...

01

Odpovědět

Nemyslim si, ze ta zena nechape, do ceho jde. Tedy alespon vetsina z nich. Neni to zrovna vec, kterou chcete resit s kde kym a na kterou jenom tak zapomenete. A smysl techto klinik neni temer zadny. Klamave informace, manipulace...
Zkuste si predstavit, ze jste ta znasilnena zena a kvuli jejich krivym praktikam a citovemu vidirani si nechate dite, ktere vam bude kazdy den a kazdou minutu pripominat, co se vam stalo. Jasne i tak si to budete pamatovat, ale pro tu zenu to neni, kdyz to reknu blbe jen dite. Pro ni to je ztelesneni nejhorsiho zazitku jejiho zivota. A az se ji to dite zepta, kde ma tatu a kdo byl tata, jak ji asi bude, az mu to rekne? Jak bude jemu?

143

Odpovědět

"podstoupúit" -> "podstoupit"

11

Odpovědět

Díky, opraveno.

10

Odpovědět

plně souhlasím..... vždycky si všímám lidí, kteří jsou proti potratům:
Důchodci s jinou mentalitou
Chlapi, kteří očividně nemaj šanci zasunout
A hnusný ženský, o které ani ten chlap zmíněný výš nezakopne, natož aby s ní šukal.

Nakonec mě dostává hláška tupých pizd "Tolik lidí nemůže mít děti a chce je, dávejte děti k adopci." ale sama neroztáhne nohy aby jí ho někdo naštěkal do boudy a pak ho mohla těm nebožákům neplodným dát.

309

Odpovědět

Zbožňujem, keď sa k tématu vyjadrí pravá dáma. :D

292

Odpovědět

+Rezolutžiju s tátou, který aktivně hraje World of Tanks... s**t ti na dámu :D :D

165

Odpovědět

naštekal do boudy :D

172

Odpovědět

Já třeba znám uplně normální hezkou mladou holku co je taky proti potratům...
Btw od holky, která si tu stěžovala na online šikanu kvuli jejímu vzhledu, bych čekal trošku jiný způsob vyjadřování.

913

Odpovědět

+tralalaProtože vyjadřování má much co společného se vzhledem... omg

912

Odpovědět

"Miluju" když se k něčemu lenacia vyjádří. To si pak někdy říkám, co to musí bejt za ženskou. Na jedný straně si věčně na něco stěžuje, přitom se vyjadřuje, že by si o ní nikdo ani kolo neopřel. A jak tu někteří psali, charakter je důležitější než vzhled. A ve vzhledu se odráží i povaha člověka.

00

Odpovědět

+Mikea já také nechci aby si o mě nějací křesťanští ubožáci, co maj potřebu tyranizovat ženy a nutit jim jejich názory, opírali kolo...

00
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK