Thumbnail play icon

Duševní onemocněníLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:582
Počet zobrazení:8 648

Duševní onemocnění bývají stavem, který vyžaduje správnou odbornou péči. Ale ne vždy tomu tak je. Nahlédněte do systému psychiatrické péče v USA a zjistěte, jak se o pacienty starají ve státě, kde se o duševních nemocech mluví jen v souvislosti s masovou střelbou. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (56)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No jo ale dusevne naruseni lide se zbranemi jsou vic videt - koho zajima nekdo kdo ma schizu a trapi se doma, teprv az vezme bouchacku a vyjde na ulici je o nej zajem...

61

Odpovědět

Líbi se mi, jak je v tomhle videu vytočenej

131

Odpovědět

Víte, co mi chybí v současné koncepci překladů? Takové to dovysvětlení pod čarou, pokud je třeba nějakých hlubších historických, zeměpisných nebo jiných znalostí člověka, který nežije v Anglii nebo USA... Např. že "řecký jogurt chutná jako zmrzlina vyrobená ve městě, kde není dovoleno tancovat" -- mi bohužel nic neříká, to jsem jaksi mimo mísu :-(

481

Odpovědět

"jeblej" :D:D:D výborný preklad :D

150

Odpovědět

Jako člověk trpící depresí můžu prozradit, že je neskutečně na hovno, když jste psychicky totálně v p****i, ale nejbližší pomoc (sezení u psychiatra, psychologa) se vám dostane nejdříve za 2 až 3 týdny.

370

Odpovědět

Já se s depresemi a sociální fóbií potýkám několik let, ale k psychologovi bych ze strachu stejně nikdy nešel :(

143

Odpovědět

+DrabinatorMám ty stejné problémy a můj proces odhodlávání se objednat se k odborné pomoci se táhl několik let, ale jsem za to ráda, že jsem se překonala a začala s tím něco dělat. Zatím sice nemohu říct, že by mi to něco přineslo, ale aspoň jsem se někam posunula a nejsem stále na mrtvém bodě. Jdi do toho. Zajdi si aspoň k psychiatrovi. Třeba budeš patřit mezi ty, kterým prášky pomohou.

40

Odpovědět

To můžu potvrdit z vlastní zkušenosti. Čekám "jen" týden, ale moc to nedávám.

00

Odpovědět

docela dost hejtů v komentářích, až se divim :D
podobná debata o psychicky nemocných probíhá i v česku, je to aktuální téma a dost informativní video, mně se to líbilo

280

Odpovědět

1/10 Oliver je turbanoidní pseudohumanistický neomarxistický sluníčkář, tedy podčlověk a nejradši bych ho zplynoval v koncentračním táboře. Jaká drzost že si dovolil urazit naši nadřazenou neuprchlickou rasu.
HEIL FUHRER KONVIČKA
HEIL FUHRER KONVIČKA
HEIL FUHRER KONVIČKA

2666

Odpovědět

Som myslel že Oliver je celkom fajn človek s dobrými názormi, ale po tom čo predviedol v poslednom videu u mňa osobne skončil. Nič viac si od neho nepozriem a nech sa k***a prestane starať do Európy.

11103

Odpovědět

a víš o tom, že je to evropan ? :D

487

Odpovědět

+hawNekecaj! ! !

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Oliver_(comedian)
John William Oliver (born 23 April 1977) is a British comedian, political commentator, television host, and occasional actor. He is widely known in the U.S. for hosting HBO's Last Week Tonight with John Oliver

https://en.wikipedia.org/wiki/Last_Week_Tonight_with_John_Oliver
Country of origin United States
Location(s) CBS Broadcast Center
New York, New York

Je to program americkej televízie, zjavne primárne určený pre americký trh, tak prečo sa KURVAFIX stará do Európy? Nech sa páči, môžu si ich kludne zobrať všetkých a pribalíme im ako bonus aj zopár cigáňov :D

649

Odpovědět

+hawMožná jste si toho dosud nevšiml, ale žijeme ve světě, který je hustě propojen sítí informačních a peněžních toků, masivními proudy zboží, osob, a bohužel i zbraní a vojáků, spojeneckých smluv a potenciálních nepřátelství, takže je namístě mít představu, jaké problémy má zbytek světa, a jak by je asi bylo dobré řešit.

342

Odpovědět

+hawPřesně tak +1. Nejvíce mě ale pobavil koment pod Vámi, který Vás obviňuje ze lži a odkazuje mimo jiné na větu:
Oliver was born in Erdington, a suburb of Birmingham, and educated in Bedford at the Mark Rutherford School.
A na tom nezmění nic ani jeho angažmá v americké televizi.

80

Odpovědět

Video neni funckcne tak som dal jednu hviezdicku.

367

Odpovědět

Iba mne sa to zda, alebo sa tu znizuje vizualna kvalita videi?

441

Odpovědět

Bude to někdy přehrávatelný i v Anglii? :)

14

Odpovědět

Dá se to obejít přes VPN...

90

Odpovědět

Mentální lidi nazývám korektně pomocí správných lékařských termínů. Čili idiot, imbecil a debil.

1182

Odpovědět

Jenže John Oliver nemluvil o mentálně, ale duševně nemocných. Tito lidé jsou normálně, nebo mnohdy i nadprůměrně inteligentní. A se svými mnohdy velmi těžkými depresemi zažívají to pravé peklo na zemi. Takoví lidé si nezaslouží naše posměšky a hanlivé přívlastky.

1063

Odpovědět

+Karen90Možná tě to překvapí, ale mentální retardace je duševní porucha. Mohl sis to zjistit, ale lepší pozdě než nikdy.
A co se týče posměšků, tak netuším kdo si je zaslouží a kdo ne. Každopádně, tohle je zajímavý článek: http://psychologie.cz/pruvodce-psychologickymi-urazkami/
tedy vím co ty termíny znamenají a když je nepoužiji jako urážku tak prostě urážka nejsou.

229

Odpovědět

+Karen90Foxtrot, mentální retardace sice je duševní porucha, ale nejsou to ekvivalentní výrazy. Mentální retardace jsou jen malou podmnožinou duševních poruch. Když už jsi začal diskuzi o poruchách hodnocených podle IQ, stálo by za zmínku jak nesmyslný celý koncept s IQ je.

140

Odpovědět

+Karen90Jo, to nepopírám, mentální retardace je podmnožinou duševních poruch. Však to níže sám píšu.
Hodnotit jestli má měření IQ smysl radši nechci, myslím, že to sice nějaký význam má (jak dobře člověk udělá ten IQ test), ale absolutně netuším jak moc je to v praxi a normálním životě relevantní.

04

Odpovědět

Až na to, že dnes se tyto termíny nepoužívají, stejně jako se už nepoužívá pojem "asteroid".

311

Odpovědět

+XeotroidAle používá, jen ho vědecké kruhy označily za zastaralý. Osobně si pod pojmem "asteroid" představím lépe letící kus horniny, který může zničit Zemi, než pod pojmem "planetka".

Ještě co se týče toho používání slov. Zkus si zadat do Googlu slova "asteroid", "planetka" a "minor planet" a uvidíš o kolik je asteroid používanější.

44

Odpovědět

Foxtrote? možná mám pro tebe pár novinek. Homosexualita je naprosto normální a pochopitelná věc, afroameričané mají práva, země je kulatá a dokonce se točí kolem slunce. Ale každý vědecký, filosofický i politický názor dával ve své době smysl. °)

377

Odpovědět

+ScylaOznačit něco za normální je už v základu silně subjektivní. Kdybych řekl, že pro člověka je homosexualita normální, tak to znamená, že je to pro člověka jakási norma. Čili, kdo není homosexuál, tak nesplňuje normu. Nikomu ten názor neberu, pokud si pod pojmem "normální člověk" opravdu představíš zrovna homosexuála, tak je pro tebe normální.

Všichni mají nějaká práva, jde jen o to jak moc se dodržují. Ale to je stejné se vším co vymysleli lidí. Jediné co se zatím dodržuje spolehlivě jsou fyzikální zákony.

Možná to pro tebe bude překvapení, ale Země není kulatá. Její tvar by se dal lépe popsat jako rotační elipsoid, nebo úplně nejpřesněji, jako geoid.

S otáčením bych asi souhlasil, samozřejmě to opět není kružnicová dráha.

Každý názor, že dává smysl? Jak pro koho a jak který názor.

1211

Odpovědět

+ScylaKde Foxtrot mluví o homosexuálech? Nějak to furt přehlížím.

Kdo tvrdí že homosexualita je nějaká deviace patrně neměl dobré známky z dějepisu. Ve starověku to byla naprosto normální věc. V kolektivech kde muži žili pospolu a ženy byly vnímány jako něco nižšího vždycky bujela láska mezi muži. Podívej se na muslimské bojovníky, jak mají rádi chlapečky. ;)

24

Odpovědět

Ahahaha, bomba! Tleskám, kámo! Jsi rebel jako prase! Musí bejt strašně kůl je takhle nazývat, "imbecil", hihihi, ty vole, to je supr tvrďácký.

153

Odpovědět

+ZeckNení to "tvrďácký". Je to jen dříve běžně používaný lékařský termín.

313

Odpovědět

A jak nazýváš další skupiny psychicky nemocných lidí?
F00–F09 Organické duševní poruchy včetně symptomatických
F10–F19 Poruchy duševní a poruchy chování způsobené užíváním psychoaktivních látek
F20–F29 Schizofrenie‚ poruchy schizotypální a poruchy s bludy
F30–F39 Afektivní poruchy (poruchy nálady)
F40–F48 Neurotické‚ stresové a somatoformní poruchy
F50–F59 Syndromy poruch chování‚ spojené s fyziologickými poruchami a somatickými faktory
F60–F69 Poruchy osobnosti a chování u dospělých
F80–F89 Poruchy psychického vývoje
F90–F98 Poruchy chování a emocí se začátkem obvykle v dětství a v dospívání
F99 Neurčená duševní porucha

160

Odpovědět

+orcinusorca2014Velmi dobrá otázka. Ty nazývám pomocí dalších správných lékařských termínů, které jsou uvedeny pro všechny možné poruchy zde: http://www.uzis.cz/cz/mkn/F00-F99.html

16

Odpovědět

Ach jo, další co si hraje na chytráka. Zkus si to raději zjistit ty, když už se tu oháníš různými články a mimochodem, přečti si je pořádně. Mentální retardace není duševní nemoc, ale trvalý stav, daný nedostatečným mentálním vývojem, zkrátka řečeno, velmi nízkou inteligencí, často spojenou i s různým fyzickým postižením. Ale myslím, že člověk nemusí být žádný Einstein, aby mu byl ten rozdíl jasný.

120

Odpovědět

+Karen90Tak nevím, kdo z nás ten článek nečetl. Ve článku se o mentální retardaci píše jako o "zpoždění duševního vývoje", což je duševní porucha. každopádně, ten článek neměl vůbec dokazovat, že je mentální retardace duševní porucha. na můj vkus to tam není totiž řečeno dost důrazně.

Stačí se podívat sem: http://www.uzis.cz/cz/mkn/F00-F99.html
Mentální
retardace je podmnožinou duševní poruchy. Radši zdůrazním, že ta stránka je Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR a spadá pod Ministerstvo zdravotnictví.

Takže, ještě pořád si myslíš, že nemám pravdu?

17

Odpovědět

+Karen90Foxtrot: označovat všechny druhy savců jako kráva, tele a vůl, prostě nejde; stejně tak nejde označovat všechny duševně nemocné pacienty jako debily, imbecily, nebo idioty

60

Odpovědět

+Karen90orcinusorca2014:
Myslel jsem, že tobě už předtím odpověděl, jak označuju další skupiny duševně nemocných lidí.

04

Odpovědět

Pane Foxtrot, kolik že vám to je let....? A kde že jste to přesně pracoval za války?

60

Odpovědět

+GandalfA vy mi pane ukažte trik se špičatým kloboukem.

46

Odpovědět

Idiot, imbecil, debil, kretén - v dnešní době tyto výrazy spadají mezi pejorativní. Aktualizujte si svou slovní zásobu.

80

Odpovědět

nuuuudaaaa

533

Odpovědět

Vypol som si adblock jedine na tejto stránke. Tupovoteri, čo naschvál downvotujú všetky videá... stránka zmenila majiteľa, nezmenila obsah. Takisto by tu bol rovnaký John Oliver, či s kráľom chrobákov, či bez neho... spamätajte sa.

Don't judge. Support.
Neudělej sudího. Podporuj. (Preklad bing)

718

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK