Thumbnail play icon

ObamacareLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:271
Počet zobrazení:14 440

O takzvané Obamacare slyšel snad každý a v době jejího zavedení se proti ní zvedala vlna odporu. Jedná se o reformu zdravotnictví, která chránila občany a pomáhala jim získat zdravotní pojištění, které by před tím vůbec nezískali. Ale republikáni se ji nyní snaží zrušit, ačkoliv to vypadá, že sami nemají žádnou propracovanou náhradu.

Komentáře (72)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

15:47 six severed toes

10

Odpovědět

Levicovost Olivera a jeho zaujatost vůči čemukoliv republikánskému (celkem) chápu, ale mohl by se k tomu stavět objektivněji. To by ale zase přišel o fanoušky...

01

Odpovědět

Oliver bohužel představil "alternativní fakt". Na stránce https://abetterhealthcareplan.com/ je odkaz s learn more, který vede zde: https://housegop.leadpages.co/healthcare/, zde je celý zákon a program podrobně podepsán. Oliver má tým lidí, které natolik zaslepil vztek vůči republikánům, že se rozhodli v pořadu veřejně lhát.

25

Odpovědět

A napadlo tě třeba, že webové stránky se časem mění?

Vytýkaná věc se tedy mohla objevit až po uzávěrce Oliverova vysílání...no prostě proto, že takhle webové stránky fungují. (Je to jasně vidět, že sken stránky a SOUČASNÁ podoba je trochu jiná)

110

Odpovědět

Cela lava verzia screenu vyzera inak. Takze ak si to nezmazali rucne tak to tam ocividne nebolo...

00

Odpovědět

Koukám, že tady je to samej odborník na Obamacare, ale všem uniká podstata toho co Trump vlastně chce. On chce Obamacare nahradit lepším systémem a proč? Protože Obamacare je jenom vysavač na peníze. Vysává peníze těm co si předtím platili pojištění a vysává peníze z federálního rozpočtu. Co se týče těch, kteří jsou nově pojištění, tak se jim sice dostalo zdravotní péče, tj. plus pro Obamacare. Na druhou stranu se každej rok odebírají položky, které Obamacare proplácí a zbytek si musí dotyční doplatit ze svýho. Jinými slovy, nejsou plně pojištění. Takže Obamacare je systém k ničemu, respektive je to dočasný systém a je třeba ho nahradit za evropský model.

13

Odpovědět

:D :D Tohle byl fail i před tim, ale teď s ohledem na vývoj situace je to ještě vtipnější.

1. Trump to chtěl nahradit "lepším" systémem... ale "lepší" je subjektivní hodnocení. Na konci píšeš, že by se Obamacare měl nahradit víc evropským modelem - Trumpův návrh je ale daleko dál od evropskýho modelu než Obamacare.

2. I někteří republikání hlasovali proti tomu novýmu návrhu - musí to bejt tak špatnej návrh, že jsou ochotní hlasovat s "druhou stranou", což už o něčem vypovídá.

00

Odpovědět

Argument že "evropský" model pojištění je socialistický je tak stupidní že nevím. Kdyby se v USA trošku zajímaly tak by věděli že tu sociální a zdravotní zabezpečení vznikli po světové válce jako prevence absolutní chudoby a toho aby lidi co nemají peníze neumírali na "banality" na ulici. Nechápu proč se prostě nekouknou do jakékoliv Evropské země kde to funguje a prostě to neopíšou slovo od slovo :D Pojištění by byli opravdu všichni a lékaře by si taky mohli vybrat, to co oni neumí vyřešit tu máme vyřešeno už skoro 100 let.

406

Odpovědět

Ze stejnýho důvodu, proč jsou jediná vyspělá země, která nepoužívá metrickej systém... jsou prostě retardovaní.

30

Odpovědět

Baví ma ako zrazu milovníci Ruska voliči socialistických a komunistických strán, ktorý vždy vrieskali o zdravotníctve zadarmo a nechcelo sa im ani platiť jedno euro pri navšteve lekára, naraz pindajú na socialnú reformu a možnosť dať poistiť čo najviac američanov resp. Obamacare(možno nie úplne dokonalú) len preto, že s ňou prišla v ich reči tá čierna opica a nie Trump.

Uvidíme s čím teraz prídu republikáni ale čas sa im kráti ako poznamenal Oliver.

213

Odpovědět

Očakávať od rusofilov logiku nieje na mieste...

182

Odpovědět

Vážně? ACA měla být dostupná ale zatím co dělala bylo že zdražovala a zdražovala a stala se z ní černá díra po černym prezidentovi. Známý na to nadával protože se mu roční platba zvedla skoro o 700 dollarů ročně. Ale lidi mimo jako Oliver placení DNC (wikileaks) holt budou propagovat vše co obongo řekne

528

Odpovědět

Známý na to nadaval :-D a na co jeste nadaval? Je to zajimavy.
700 dolaru rocne... hodne spatny... chapu ho, kdo si to muze dovolit

70

Odpovědět

Rozkošné jak se Oliver i zdejší takydemokraté snaží obhájit jediný, jakkoli zpackaný, ale přeci jen splněný Obamův slib.

628

Odpovědět

Oliver konečne zábavný... a to celé 4 roky :) konečne dôvod sledovať do konca :) Možno mu raz aj jebne cievka :) Socanská éra skončila ... weeee :)

1120

Odpovědět

Ano zrušme naše socanské zdravotnictví a zaveďme to že když tě odveze sanita do nemocnice, tak se nejdřív ptají na číslo pojištění a podle toho se rozhodnou jak tě budou léčit...

352

Odpovědět

+Karel Vorelno a? Nemá prachy, nemáš nárok... niekto by vás mal naučiť, že nič nieje zadarmo, socani :)

428

Odpovědět

+Karel VorelNeboj, jakmile přijde první vážná nemoc, jeho radikální přesvědčení o socanském zdravotnictví bude to první, co okamžitě zahodí a místo toho bude úpěnlivě vzhlížet k jakékoliv progresivní léčbě, na kterou by sám v životě neměl. Všichni tihle rádoby konzervativci mají plnou hubu toho, co všechno je socialistické, ale jakmile jsou na tom existenciálně závislí, považují to za samozřejmost. Spoluúčast jen tehdy, kdy se mi to hodí, na ostatní nasrat.

222

Odpovědět

+Zeckja som si zariadil tak, aby som o plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť nemal núdzu... je len váš bordel že ste socky.

219

Odpovědět

+ehmNěkdo je socka a někdo je zas hloupej... třeba za to taky úplně nemůžeš, protože geny jsou svinstvo.

61

Odpovědět

Jj, mnohem lepší než "socanské" zdravotnictví je to že když nemáš pojištění tak tě lékař ováže a pošle chípnout domů, aby si jejich zařízení nekazil statistiku úmrtnosti. Prostě antisocialistický ráj. ♥

203

Odpovědět

+Ante Ustatia kto ti môže za to že nemáš poistenie? Ja, Trump, Židia, ilumináti, bankári? Kto je zodpovedný za tvoju neschopnosť? Všetci okrem teba, že jo? :)

213

Odpovědět

+ehmSouhlas, kazdy socky problem. Hele domluvme se, ze zrusime vsechny profese s podprumernym platem, aby si vsichni mohli dovolit zdravotni peci po zruseni socanskejch zakonu. Vsichni se budou mit jiste lepe. Kdo potrebuje silnicare, popelare, pekare, elektrikare, instalatery, prodavace, poslicky, techniky, zdravotni sestry a podobne ... takova verbes

90

Odpovědět

+JarousOno to je přesně naopak. Lidé s nadprůměrnými příjmy si myslí, že zdravotnictví, výstavba a oprava silnic, školství je financováno pouze z jejich daní.

Co takhle udělat experiment? Ke každé silnici třetí třídy postavit automat, který bude vybírat skutečnou cenu na její provoz (_dej peníze, nebo si najdi jinou cestu_). Kdo bude řvát první?

No přece ti bohatí, kteří prostě musí mít na kraj s milionem obyvatel 3500 km silnic třetích tříd.

Stejně tak se při potencionálním zvyšování cen za jistič ozvali majitelé chat a chalup, kteří prostě mají právo, aby na samotu musel vést kabel z elektrárny, protože přece mají právo vytápět svůj bazén a napájet cirkulárku. Žádné autonomní elektronické systémy. Chatař má právo prodražovat výstavbu přenosové sítě svými absurdními požadavky.

00

Odpovědět

+ehmProblém je to, že hromada lidí v US je nepojistitelných. I když chtějí a mohou si to dovolit, tak je pojišťovny prostě nepojistí a nemusí to být protože dělají, nebo udělali něco špatně. Toto !obamacare" taky řeší.

50

Odpovědět

Ten šílený propastný kontrast mezi tím co republikáni zatím předvedli [zde napiště text] ... a tím co Trump sliboval je neuvěřitelný, jestli jim tohle nezlomí vaz tak už opravdu nic.

357

Odpovědět

Ten šílený cit pro spravedlnost a nezaujatost z Vás přímo sálá. Nejsou tam ani padesát dní a Vy už máte jasno. A já myslel, že ignoranti jsou, dle názorů těch Pravých a Jediných Takydemokratů a Čt jen fanoušci Trumpa. Člověk se pořád učí. Rozdíl mezi tím co slíbil Obama a tím co dokázal je ještě propastnější. Kromě své zmršené Obamacare nesplnil a nedokončil nic. Proto Oliver a další takydemokraté prskají protože když ho Trump zruší a nedejbože nahradí něčím lepším nezůstane po Obamovi ani tenhle pomníček.

715

Odpovědět

+Libuše mrtviceVšak na to mají čtyři roky. Tik-tak, hodiny odpočítávají.

A dovolávat se svého práva "zaškrtnout ve volbách" ne-republikána je přece výsostně demokratické.

00

Odpovědět

Mě udivuje, že v USA to nemají, co se týče zdravotního pojištění a dárcovství orgánů, jako u nás, když jsou takový křesťani - Pomoc bližnímu a tak.
Asi jsou křesťané jenom na postávání s transparenty Teplouši fuj!

647

Odpovědět

15:45 a 15:52 - toes znamená prsty u nohou, ne palce. Jinak díky za překlad, fajn díl. ;-)

50

Odpovědět

Opraveno.

11

Odpovědět

A zase raz John Mohamed Oliver.
Počas toho ako tento extrémista šíril propagandu, tak jeho bratia zabili 6 ľudí v Iraku. Ale to určite nie sú zmýšľaním podobne radikálny náboženský fanatici, ako tí čo prišli do Európy. Tu máme len obete vojny.
http://www.rudaw.net/english/kurdistan/26022017

962

Odpovědět

Keď už chceš byť zaujímavým (čo rozhodne nie si), nauč sa aspoň riadne používať slovenský jazyk - nominatív množné čísla je vždy " i " ....tupec :)

247

Odpovědět

+DranaeTiež by sa mal naučiť správne používať slovosled a čiarky :)

67

Odpovědět

Hmm, zdravotní pojištění i pro chudé, to je mega extrémistická propaganda. :D

83

Odpovědět

Stačilo pouze změnit název na Trumpcare a celý problém by byl vyřešen. Ale počkejme si s jakou reformou Trump přijde. Možná že to bude mnohem lepší systém než Obamacare a možná, že to bude systém mnohem horší. Nechme se příjemně překvapit ;)
P. S. Oliver je debil.

1847

Odpovědět

Stačilo v posledních třech slovech pouze změnit jméno na Trump a dal bych like.

289

Odpovědět

Už jsem se divil, žes napsal normální smysluplný komentář.. naštěstí si to zachránil tím PS :)

164

Odpovědět

USA má teraz omnoho viac väčších problémov ako nejaké poistenie pre socky... Infraštruktúra ide kompletne do hajzla, každá druhá priehrada je k hovnu, náklady na obranu sú neúnosné, pretože USA caluje obranu aj neschopnej európe a pokračovať by sa dalo na stranu... Poistenie pre socky, môže zaujímať vážne len socky.

08

Odpovědět

Odpovědět

jo, i ostatní co natočil... stačilo Sicko a Bowling for Columbine, a od tý doby bych nechtěl žít v USA

62

Odpovědět

Doslovně věřit „autentickým dokumentům“ Michaela Moora je jako důvěřovat nacistickým dokumentům Věčný žid nebo tomu z Terezína, jak tam jezdí židé na dovolenou a ve volných chvílích hrají s přátelskými a s usměvavými eSSesáky fotbal.

1113
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK