Thumbnail play icon

Problémové pojištěníLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:340
Počet zobrazení:7 100

V USA dlouhodobě platilo to, že zdravotní pojištění nebylo povinné. Avšak to zároveň znamenalo, že bylo drahé a ne každý Američan si ho mohl dovolit. Změnit se to pokusil Obama se svou Obamacare a programem Medicaid. Avšak některé státy se tuto snahu snaží bojkotovat a některé lidi tak uvěznili v zoufalé situaci. Mohou to nadcházející volby změnit?

Komentáře (112)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Většina diskutujících tu akorát ze sebé dělá hlupáky. Americký zdravotnický systém je/byl obdivován zbytkem světa. Neboť je UFINANCOVATELNÝ jenže to komunisticko/socialistická Evropa nechce slyšet a je to v podstatě neprosaditelné. Proto taky mají v USA lepší péči než u nás a menší plýtvání.

117

Odpovědět

Tak počkat, obdivován celým světem, a Evropa to nechce vidět? Takže asi celým světem krom Evropy. No, pro USA není nějak těžké, být obdivován zeměmi třetího světa.

110

Odpovědět

+komunardTak Evropa je kolébka socialismu, ale ona nás ta Amerika dožene, snaží se tam moc. Ty komunistiký manýry jsou nepopíratelný.

12

Odpovědět

ale jen pro bohaty ty troubo, pro hodne bohaty. 4 dny na JIP za 80 klacku = 1,5 mega. Trochu predrazeny

00

Odpovědět

Ono není divu, že Američané povinné zdravotní pojištění považují za komunistické, protože za studené války, kdy tady jela propaganda o americkém broukovi a každý podezřelý "kapitalista" putoval na nejbližší výslechovou stanici STB a pak do vězení, v USA se dělo úplně to samé, akorát se putovalo na výslechové stanice FBI a zaměřovalo se na socialisty, komunisty, všeobecně levičáky a vlastně každého, kdo neměl stejný názor jako vláda, který i když byl pravičák a vlastenec, stejně byl označen za vlastizrádce a komouše, buď tupě souhlasíš s námi úplně ve všem, nebo jsi komouš. Zatímco SSSR padl a tady se už z "kapitalistického" agenta nikdo neposere, až na pár obdivovatelů rudého hnusu, tak USA přetrvalo v nezměněné podobně dodnes, průměrný Američan se tedy děsí všeho mírně socialistického, protože je to "zlo", které ani nechápe, má to vštěpený dřívější propagandou, ale na druhou stranu je děsně pobouřen jejich mizerným systémem vzdělání a zdravotní péče.
Celej tenhle kolotoč se samozřejmě hodí do krámu pojišťovnám, které tě prostě nechají chcípnout i když to pojištění máš, ale holt jsi při podpisu smlouvy zatajil, že máš v rodině sklony k oparům, takže ti tu operaci nádoru nemůžou uhradit - smůůůla, tvoje chyba, z***e. Politici, kteří straší socialistickým peklem si pak jdou sednout do dozorčích rad těch pojišťoven, které na tom všech vydělávající miliardy, případně jim od nich přiletí všimné na volební kampani. Celý ten americký systém je prolezlý od základu, takže se nemá vůbec smysl bavit o konkrétních bodech. Zdravotní pojištění je jen jedním z nich.

84

Odpovědět

Jj, Reagan sedící za pultíkem a práskající své kolegy jako členy CPUSA je legendární. :D

20

Odpovědět

To, co jsi napsal, je teda pěkná p******a. I bez pojištění ti všude v USA udělají základní a nutný ošteření. Nikdo tě chcípnout nenechá. Ani jsem si nevšiml, že by USA byly proslevené hromadami mrtvol na chodníku, před nemocnicemi.

14

Odpovědět

+KukoJo, ošetří tě a pak ti dojde tak mastnej učet, že se z toho posereš. :)

50

Odpovědět

+Kukoano, zakladni a nejnutnejsi. troubo

00

Odpovědět

Stejne netusim jaka je vyhra soucasneho systemu zdravotniho pojisteni - ja jsem pro zruseni povinneho placeni, at si pojisteni plati jen ti co chteji... ja nechci ze sveho dotovat bezplatnou peci pro nemakacenka, ci pochybne lekarske pokusy na syrskych detech... Pak kdyz jdete k praktikovi tak stejne za vsechny potrebne ukony zaplatite, nemluve o zubari, ci jinem specialistovi...

124

Odpovědět

jak už tady bylo mnohokrát napsáno ti "nemakačenkové, za které platí zdravotní pojištění stát" jsou především důchodci, děti, lidé se zdravotním omezením dlouhodobého charakteru....

171

Odpovědět

Má otázka na toto video zní: Cožeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Věc první: Náklady na zdravotní pojištění se od zavedení zdvojnásobily, takže pojištění pro průměrnou rodinu překračuje median příjmu na osobu (v případě že bude pracovat jen otec, ze svého platu nezaplatí ani zdravotní pojištění, by the way USA je jediná země na světě, která to takhle má), další věc je ta že Obamacare je nejpravicovější zdravotní model na světě, paradoxně i když ho republikáni kritizují tak ultra-pravicový Mitt Romney vytvořil jako guvernér ve svém státě mnohem sociálnější systém (a to připomínal zdravotní pojištění tak v 19. století).

Problémem v USA je ať půjdete volit kohokoliv stejně si lobisté prosadí co se jím zlíbí a demokrati jsou v tom ještě horší než republikáni. Republikáni kritizují hlavně to, že extrémně chudí dostávají fakticky zadarmo zdravotní pojištění, což označují za komunistické, paradoxně ale díky Obamacare střední třída (která už nemá dotace od státu) má tak obrovské pojištění, že si ho nemůže dovolit a spoustu lidí se muselo vzdát pojištění i když ho dříve měli (znám v USA několik lidí kteří místo 500USD co platily doposud museli začít platit přes 1500 USD a jednoho který si ho musel zrušit a platí státu pokuty a ješě se strachuje, že se mu něco stane).

Třetí věc je ta že spoustu velmi levicových a sociálně přívětivých systémů byli ve státech unie zrušeny a nahrazeni právě Obamacare.

121

Odpovědět

Malá korekce. Kandidát na začátku je Bernie Sanders, ne Burny Sunders

60

Odpovědět

Bezdomovcom by sa mali kúpiť domčeky, pretože každý má právo na slušné bývanie.
Minimálna mzda by mala byť aspoň $2000 pretože každý má právo na dôstojný život.
Iba hlupák by uzákonenie niečoho podobného odmietol.

725

Odpovědět

Ak štát nechce dať 8000 USD na záchranu života občana ktorý ročne na daniach odvádza rovnakú sumu tak je to hlúpe ešte aj z čisto peňažného hľadiska.
Slobodný trh je super vec ale jedna z 10 zásad ekonómie je že niekedy slobodný trh zlyhá. ďalšie že niekedy zásah vlády môže zlepšiť fungovanie trhu. A armáda, zdravotníctvo a školstvo spadajú do tejto kategórie.

275

Odpovědět

+MarekSVK81Ak nemá 8k tak asi sotva ročne odvedie na daniach 8K :D
Slobodný trh nezlaháva, vyvýja sa. A vláda samozrejme tento vývoj brzdí.

421

Odpovědět

+MarekSVK81Ak si mysliš že trh nemôže zlyhať tak ti odporúčam sa začať vzdelávať o ekonómii alebo sa k tomu tak sebavedomo nevyjadrovať :)

50

Odpovědět

+MarekSVK81Ad hominem si nechaj pre pána učiteľa :D

02

Odpovědět

Domčeky? Však od toho je sociální bydlení nebo ubytovny. Že je někteří bezdomovci nechtějí přijmout, je už věc druhá.

10

Odpovědět

VZP zajišťuje primární péči:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015080202

21

Odpovědět

Jak se opovažuje zesměšňovat luskouny?

Vůbec nechápu tak vysoké hodnocení...Za luskouní pomlouvání si zaslouží maximálně dva body.

412

Odpovědět

Tohle je problém v systému, ale i v myšlení lidí. V USA řada lidí státní zdravotní pojištění odmítá prostě proto, že je státní. Že to zavání komunismem a dělá to z nich "ovce", dokonce i když jde o jejich zdraví. Snažil jsem se jednomu člověku z USA vysvětlit český systém zdravotního pojištění a jeho reakcí byl pobavený úžas ve smyslu "Ty vole, a vy si tohle necháváte líbit, vy s tím souhlasíte?!" Obamacare ani nic podobně postaveného podle mě nikdy nebude mít v USA plošný úspěch, dokud se tohle myšlení nezmění.

293

Odpovědět

Keď na niečo nemám prachy, tak mám voliť toho, kto mi dá to čo potrebujem.
Pracovať nech chodia hlupáci...

114

Odpovědět

Problém je v tom, že to co smrdí v USA jako komunistické je většinou socialistické. Ale to ohledně kontroly občanů a vypínání různých webů což je omezování svobody slova v USA nevadí je to "proti-teroristické", ačkoliv je to horší jak komoušské....

121

Odpovědět

+GterdV tom je hodně pravdy. Pro Američany, které jsem poznal, je komunismus něco jako Impérium Sithů: Abstrakce absolutního zla, kterou ale nedokážou nijak zvlášť konkrétně definovat. Je to prostě komunismus = je to ZLO. A ano, působí to směšně. Na druhou stranu, co jsem oceňoval, byla jistá... angažovanost a důvěra, že "we are the state!" U nás na to lidi tak nějak na všechno dlabou a když se stát po někom začne vozit, bere se to spíš flegmaticky "když tě chtějí dostat, tak tě dostanou." Američani naopak VĚŘÍ, že ten systém slouží jim a když si proti němu dupnou, tak BUDE po jejich. Možná je to naivní, ale je to něco, co bych řekl, že nám chybí a potřebovali bysme.

50

Odpovědět

Dobra zprava pro USA: vyhrali vsichni tri.

102

Odpovědět

I ten kamionista? (bo jak se tomu nadává :D)

10


Odpovědět

+JménoSorry za zmateni, ten to projel.

41

Odpovědět

Video skvělí, až na toho Asada, aspoň, že to moc nerozváděl. :D Je hnus , jak peníze vyhazují za zbrojení a výcvik umírněných rebelů, kterej byl totální fail, ale pomoci vlastním lidem, to se samozřejmě musí šetřit.

810

Odpovědět

Co na tom nechápeš? Všechno je to dobrý politický tah. USA je závislá na ropě, tak jako nikdo jiný. Potřebuje, aby v ropných zemích vládli jejich lidi (amerikofilové kterým USA platí kampaň atd). Jediný kdo léta těmto kapitalistických fašistům vzdoruje je Sýrie a Írán. Asada falešně obvinili z používání bojových plynů, pustili zadržené teroristy, kteří založili IS a dalším skupinám dodávají zbraně a vycvičují je. Doufám, že Asad to spolu s podporou Ruska přežije ve zdraví. Írán USA obviňuje s výroby atomovky atd, ale pořád je to málo aby je napadli navíc je Írán silný stabilní stát. Tak jako tak díky velkému množení líných a často negramotných černochů se USA brzy stane druhořadým státem, který sám zažije co je to válka na svém území.

815

Odpovědět

+nevimjmeno2Ty jsi snad z toho komentu vyvodil, že to nechápu? :D

51

Odpovědět

+nevimjmeno2USA už poměrně brzo (odhaduje se 20-50 ůet :D) bude samostatný co se ropy týče...

45

Odpovědět

+nevimjmeno2To se mýlíš. USA je už dnes na světové špičce např. v těžbě ropy z břidlic. Oni usilovně pracují na tom, aby se téhle závislosti zbavili a už nejsou nijak daleko. Myslím, že to nepotrvá ani těch 20 let a šejkové začnou cítit písek v hubě. :-)

20

Odpovědět

+nevimjmeno2Od kdy má sýrie ropu ?

00

Odpovědět

Ne že bych pokládal za dobrý nápad, chtít ho svrhnout, nebo viděl v Sýrii někoho lepšího, ale Bašár Asad rozhodně není žádný skvělý chlap, ze kterého si ani nelze dělat legraci. Je to tvrdý autokrát, rozhodně horší, než většina těch, které JO shazoval jindy.

74

Odpovědět

+komunardNo jistěže je to zrůda a zlosyn, co mučí i malé děti, na to jsou samozřejmě prokazatelné důkazy a u moci se drží pomocí síly, vůbec ne proto, že má i přes všechno obrovskou podporu svého lidu, kteří si jej zvolili a vůbec se v Sýrii neměla měnit ústava a zdemokratizovat, vůbec v Sýrii nežili muslimové, křěsťani a židi v klidu vedle sebe. :)

64

Odpovědět

+komunardNo, to je váš názor...
Ale ne vážně, já poznám ironii. Ale taky poznám, když se mi někdo snaží podsouvat něco, co neříkám.
Podporu svého lidu asi opravdu má, ale byl zvolen dvakrát bez protikandidáta, je synem svého předchůdce, jeho strana je u moci nepřetržitě přes padesát let... Ne, tohle není v demokracii možné.
O tom, že mučí malé děti, nic nevím, ale s politickými odpůrci nejedná v rukavičkách, pár už jich zmizelo.
Že Sýrie byla jeden z nábožensky nejtolerantnějších zemí blízkého východu mu neupírám, naopak ho za to chválím, a rád bych, aby se to obnovilo, ale po občanské válce nevím, jestli se to povede.
Takže prosím, pokud se mnou nesouhlasíte, polemizujte se mnou, ne s tím, co si podle vás myslí každý, kdo nedělá ze Syrského prezidenta dokonalého a nekritizovatelného vládce. Děkuji.

72

Odpovědět

+komunardTak ono je úplně jedno jaká je to "zrůda"... důležitý je, aby se tam stabilizovala situace - klidně i za cenu, že Asad zůstane u moci. Dokud tam nebude nějaká jasná autorita a bude to prakticky ve fázi občanský války, tak se s tim nedá nic dělat.

30

Odpovědět

+komunardJenomže otázka je, co je to "stabilizovaná situace." Je tyranie stabilizace, anebo jenom odklad dalšího - horšího - bordelu? V průzkumu, co jsem nedávno četl, ze syrských uprchlíků dvě pětiny tvrdí, že utíkají před IS a tři pětiny, že před Asadovým režimem. Takže když Asad zůstane, i kdyby Islámský stát padl, tihle lidé se POŘÁD budou bát vrátit, protože je jako "zrádce" začnou pronásledovat a týrat. Tomu bych "stabilizace" neříkal. Ovšem celkem vzato je to stejně jedno, protože Rusko chce, aby Asad zůstal stůj co stůj, takže ho tam udrží... no a svět se bude muset vyrovnat s následky.

20

Odpovědět

+komunardA že utíkají až teď, ve válce. Jestli oni se spíš nebojí né proto, že je Asad tyran, ale prostě kvůli tomu, že dezertovali a utekli a nechali jiné, aby bránili zem proti těm řezníkům. Se podívej Borgu, jaká byla Sýrie před "občanskou válkou". Jo jasně o demokracii se moc mluvit nedá, ale byla to sekulární země, prosperující a bezpečná, ženy tam nechodí v pytlích na odpadky. Navíc jak jsem psal, měla se měnit ústava, měla se více demokratizovat. Je až k neuvěření, jak moc leží v žaludku pseudohumanistům a pseudodemokratům režim v Sýrii, ale třeba teokratické režimy v SA, SaE, Kataru, Bahrajnu je nechávají klidnými, přitom je to tam 100x horší bez nějaké vidiny na zlepšení a ještě SA má v OSN na starost lidská práva, ti neviděli Všeobecnou deklaraci lidských práv ani z rychlíku.

13

Odpovědět

+komunardA jejda, další chrabrý partyzán, který je strašně ochotný bojovat za svoji zemi. Ono se to dobře píše, když by měl bojovat někdo jiný, (i to, že vy byste to na jejich místě udělal). Neušel jste míli v jejich botách, nevíte, jak se kteří vojáci chovají, a jak to působí na lidi. Tak nesuďte jiné, ano?

Navíc, i s Asadem v čele na tom bude Sýrie hůř, jak předtím. Bylo toho spoustu zničeno, zato bylo vyvoláno spousty zlé krve.

Nevím, jak "pseudohumanistům a pseudodemokratům" ale třeba mě leží SA, jeden z nejhorších a nejodpornějších režimů dnešního světa, v žaludku hodně. Mě tam obecně leží hodně věcí. Ale to, že existují i horší režimy, neznamená, že nebudu kritickým k těm méně hrozným. Podle této logiky by byly USA prakticky nedotknutelné, a to je blbost, je na nich hodně co kritizovat, nemyslíte?

31

Odpovědět

+komunardTommaso: Za prvé je otázka, ZA KOHO mají ti "hodní" Syřané bojovat? Asadovy metody se od metod Islámského státu liší jenom v tom, že IS se barbarstvím chlubí, zatímco Asad ho zatlouká - takže, syrský vlastenče, hoď si dinárem, za kterého masového vraha padneš? Za druhé, nazvat syrské uprchlíky zbabělci by měl jen ten, kdo si zkusí cestu na gumovém člunu přes moře a měsíc nebo dva spánku v zimě a blátě v cizí zemi. A za třetí, to hlavní, na co jsem poukazoval, je problém pojmu "stabilita." Jaká tyranie je vlastně stabilní? Ano, země může být "klidná", nepřepadá se tam, neválčí - jen občas zmizí nějaký ten disident nebo novinář, policie občas někoho zbije, mučení se odbude bez kamer ve sklepě... ale fakt je tohle STABILITA? Nebo je to akorát kotel před výbuchem? Nesouhlasím s americkými intervencemi a "exportem demokracie", ty země by si měly své problémy řešit samy, ale to nynější dojemné brečení po tyranech jako byl Hussajn, Kaddáfí nebo stále je Asad jen proto, že uměli "udržet stabilitu", takže jsme k nimi mohli jezdit na dovolenou, mi přijde taky úchylné. A že třeba (taktéž "stabilní") SA je tyranie úplně stejná, tohle nijak nemění.

10

Odpovědět

Ať už má politické názory kdo chce jaké chce, tak se asi většina lidí shodne na tom, že když už vám vláda vezme peníze, tak je blbost nevyužít toho, za co je utratí... Čili, když už ty státy musely zaplatit za to Medicaid, tak ho měly využít. V tom není co ztratit.

240

Odpovědět

Tie prachy sa nestratili. Akurát, že ich nehodili do kanála...

04

Odpovědět

Ano, John Oliver, veliký bojovník za šíření "european nightmare", opět nezklamal.

546

Odpovědět

Zdravotní pojištění je “european nightmare” ? :D

504

Odpovědět

+Flagellum deiTaky nechápu. To, že u nás má v principu každý zajištěnou zdravotní péči je "nightmare"? Jako noční můru vidím, když si občané té pokrokové USA jedou pro léky na Kubu, protože si je ve své zemi nemohou dovolit. Dokonce i na té Kubě jim je dali zdarma! Kritizovat náš současný systém zdravotní péče v Evropě, který se osvědčil a stále se dlouhodobě osvědčuje je hloupost a přestože má náš systém určité nedostatky, nedají se ani v nejmenším poměřovat s faily v USA.

483

Odpovědět

+Flagellum deiPovinné zdravotné poistenie... áno...

15

Odpovědět

+Flagellum deiTakže povinné zdravotní pojištění je pro Vás noční můra? A jaký model by Vám tak asi vyhovoval? Čínský, kde jsou doktoři a pojištění tak drazí, že si je často běžný člověk nemůže dovolit, takže klidně umírá bez pomoci na rakovinu? Nebo ten nedávný americký, kdy se lidi bez pojištění rozhodovali, který prst si nechají přišít a který ne, přestože dnes už běžně je možné zachránit člověku všechny prsty, případně kde se často měli problém se domoci odpovídající péče i lidé, kteří pojištění platili, protože zde byl naprosto nekontrolovaný tržní systém? Nebo by Vám snad vyhovovala některá z afrických zemí, kde často neumí číst, natož využít nějaké pojištění?

Nechápu, co se Vám na současném systému v Evropě nelíbí. Máte povinně zdravotní pojistku, kterou si platíte ze svého platu, kdy jak zaměstnavatel, tak zaměstnanec s těmito výdaji při vyjednávání platu všeobecně počítají. Pokud přijdete o práci, platí ji za Vás stát. Pokud se Vám nelíbí služby poskytované Vaší pojišťovnou, můžete si zvolit jakoukoliv jinou na trhu. A to vše jen pro to, abyste, když Vás nějaký imbecil srazí někde autem, měl k dispozici veškerou možnou zdravotní péči a nechcípl někde jako poslední pes jen kvůli nerentabilitě Vaší operace. Navíc je díky tomu ve státě všeobecně kvalitnější prostředí, protože se všeobecně ví, že když se stane nějaká nehoda, je o člověka odpovídajícím způsobem postaráno, což všeobecně snižuje rizika pro každého (výpadky v práci, stabilita v osobním životě, jistota základního zabezpečení, díky kterému nemusíte řešit, za co si ošetříte rozřízlou ruku, když zrovna žijete z brigády a nemáte čím zaplatit šití.

Uznávám trh, líbí se mi jeho schopnost samoregulace a výhody, které přináší, Spoustu krásných příkladů pozitivních funkcí trhu by se dalo ukázat právě na USA, ale jsou oblasti, kde má trh své limity a ty je potřeba nějakým způsobem regulovat. Regulací by mělo být co nejméně, protože co tak vidím, všeobecně snižují efektivitu celého systému, ale zrovna u povinného zdravotního pojištění je ten systém naprosto povedený a troufnu si říci, že v Evropě by se našel ten nejlepší na světě. Je určitě potřeba prosazovat volný trh všude, kde je to možné a nějakým způsobem proveditelné, ale taky je potřeba zajistit lidem nějaký základ, který zajistí, že když se jim něco špatného stane, tak že nespadnou na úplné dno, díky čemuž mají šanci se zvednout a přinést světu další hodnoty.

190

Odpovědět

Jediná pozitivní věc na americkém zdravotním pojištění je to že inspirovalo ke vzniku Breaking Bad.

460

Odpovědět

misantrop:
A proto se EU28 stala největším sjednoceným trhem na světě. A USA je až (s velkým odstupem) třetí.

40

Odpovědět

+orcinusorca2014ano, europa je najväčším zjednoteným trhom vďaka povinnému zdravotnému poisteniu :D

27

Odpovědět

+orcinusorca2014To bys neřekl, jak živí lidé podporují ekonomiku a její prosperitu ;)

A zdravotní pojištění vede k lékařskému ošetření. Lékařské ošetření vede k zlepšení/záchraně života.

41

Odpovědět

A co tím videem vlastně chtěl vzkázat?

238

Odpovědět

Že odpírat lidem zdravotní péči je svinstvo ?

463

Odpovědět

+Flagellum deiKdo jim odpírá zdravotní péči? Jsi sjetej?

342

Odpovědět

+Flagellum deiJa som v osemnástich nemal dom... hnustný štát mi anilen nekúpil dom... Odopierali mi byť šťastný a žiť dôstojný život... fuj ... hnustný štát..

39

Odpovědět

+Flagellum deiIk ty si jeden z tých čo by aj armádu mal najradšej súkromne financovanú že? :D Až dôjde na inváziu tak si každý zaplatí žoldákov z vlastného vrecka ktorý mu budú brániť dom. Možno sa nejaké komunistické susedstvo poskladá aj na tank :D

93

Odpovědět

+Flagellum deiDane financujú právo, poriadok, vzdelanie a infraštruktúru...Do toho spadá aj armáda :)

03

Odpovědět

+Flagellum deiIk:
naopak ti právě stát dovolí jeden si pořídit..

buď si budeš spořit ve všeobecně uznávaném majetku jménem bankovky (kde byly ty časy, kdy se jim říkalo státovky, aby bylo jasné, že je to majetek státní);
nebo si také můžeš půjčit-asi půjdeš do komerční banky a vypůjčíš si bankovky, protože za hrst bonbónů a žejdlík piva asi nikdo pracovat nebude..

jinak je zajímavé, že "právo na bydlení" nebo spíše sociální dávky na ubytovny prosadila pravicová "Bakalova" koalice

11

Odpovědět

+Flagellum deiNa tom není nic zajímavého, ubytovny jsou velký byznys s nikoli špatnými zisky. A tímhle rozhodnutím jim pěkně rozšířili klientelu a zvýšili zisk.

21

Odpovědět

Že maj v americe nahovno pojištění... u nás každej povinně platí a když se komukoli cokoli stane, tak mu to zadara opravěj. (tak né úplně všechno a né úplně zadarmo, ale téměř :D)

V americe nemusí platit nikdo nic (a někteří ani nemůžou) a když se někomu něco stane, tak je v p****i.

130

Odpovědět

+JménoOno to tak zvykne byť... keď na niečo nemáš peniaze, tak to nemáš.
Keď chceš peniaze, pracuj...
Ja viem, pracovať je hrôza, pracujú len hlupáci... Je to pravda, kapitalisti sú zmije... Fuj, práca...

213

Odpovědět

+JménoTy ňoumísku, že ty nemáš ani nejmenší šajna o tom, kolik tvojí pojišťovnu stojí i triviální operace? :o)

60

Odpovědět

+Jménosocan.exe
Najdi si poriadnu prácu hipíku :D

010

Odpovědět

+JménoIk... ty jseš prostě retard... už vidim, jak si sám platíš nějaký dražší operace... to bys musel vydělávat pěkných pár set tisíc měsíčně...

31

Odpovědět

+JménoTakže platiť to má kto ? Ty ?
Ok... ked budem potrebovať operáciu, rád sa na teba obrátim :)

02

Odpovědět

+JménoPlatěj to všichni všem. Jednotlivec by si něco podobnýho ve většině případů dovolit nemoh. Předem nikdy nevíš, koho to potká. Když nebude platit nikdo, tak většina lidí (ty kterým se nic extra drahýho nestane) ušetřej, ale těch pár smolařů bude v pr*** (a ten smolař můžeš bejt klidně i ty).

60

Odpovědět

+JménoMyšlení psychpata: Já jsem zdravý, mně se to stát nemůže, ostatní ať chcípnou...

41

Odpovědět

+JménoNejvíce mě těší, jak uživatele jménem lk toto povinné placení štve. Krása.

10

Odpovědět

No jo.. hold kritika je zábavná dokud není na tebe... jedno video a hned tady banda bezmozků vyskakuje pod každým dalším videem jaký je to milovník islámu..

5110

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK