Státní volbyLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:981
Počet zobrazení:11 546

V USA se včera konaly takzvané midterm elections, což je název pro volby do Sněmovny reprezentantů a Senátu. Ovšem John Oliver se zaměří na skutečně důležité volby, které probíhají v tu samou dobu. A jak už to s politikou bývá, dočkáte se vtipných situací i opravdu znepokojivých zákonů. A co víc, na konci dokonce vyhlásí některé vítěze voleb, i když se ještě ani nezačalo volit. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

Pokud jste se v poslední době alespoň mihli kolem televize, něco jste zjistili. Blíží se "midterm elections". Do voleb zbývají jen dva dny a všichni je bedlivě vyhlížejí. Velkou otázkou, tedy jedinou otázkou je, zda demokraté udrží většinu. Dokáží republikáni převzít kontrolu nad Senátem? Letos to jsou, stejně jako pokaždé, jedny z nejdůležitějších voleb v dějinách USA. Teď mluvím vážně!

Vezměte své učebnice dějepisu a veřejně je spalte, protože po úterku budou bezcenné. V Senátu se toho totiž hodně změní! Opakuji, v podělaném Senátu se toho hodně změní! Všechno toto šílenství kolem voleb do Kongresu je podivné z jednoho zásadního důvodu. Tento Kongres, kde republikáni vedou sněmovnu a demokraté senát, bude zřejmě tím nejméně produktivním v dějinách. Tento Kongres bude zřejmě tím nejméně produktivnějším v dějinách.

Abychom byli fér, Kongres je jako jazz. Je hlavně o zákonech, které neprojdou. Jazzu se podobá i tím, že ho většina lidí nesnáší a kdo tvrdí opak, ten lže. Senát zřejmě zůstane značně neaktivní, ať ho v úterý ovládne kterákoliv strana. Proč se tomu věnuje taková pozornost, když vlastně nic nedělají? Vše se děje na nižších úrovních. Dnes se budeme bavit o těch skutečně důležitých volbách.

Volbách státních zákonodárců. Já vím, že může být těžké brát státní kandidáty vážně. Částečně kvůli jejich směšným spotům. Senátor Chuck Hogan za vás bojuje v Richmondu. Mohl bych tu stát a vyprávět vám, jak jsem se narodil na drůbeží farmě. Společně můžeme vynést ekonomiku Západní Virginie do nebes. To je dobrá dobrá reklama a řeknu vám proč. Protože chlapovi, který chodí na veřejnosti s ptákem na ruce, se nedá nevěřit.

Dejte mu kolem ramen hada a je jasným favoritem na prezidenta. V Montaně měl jeden kandidát reklamu, ve které upozorňoval na svou víru v Ústavu. Ale v záběru byla Deklarace nezávislosti. A tady to vypadá, jako by chtěl ten stařík ubodat malé dítě vlajkou. Ano, je to působivý obrázek, ale asi ne úplně vhodný pro politickou kampaň.

Dalším problémem je, že když o státních zákonodárcích slyšíte, většinou je to proto, že udělali něco šíleného. Ukázkou budiž pěstní souboj dvou mužů v alabamském Senátu. Nebo senátor z Floridy, který se během debaty o potratech díval na fotky žen nahoře bez. Nebo tito kalifornští legislativci, kteří probírají sexuální život u zapnutého mikrofonu. Hrozně rád jí dávám na zadek.

Opravdu? - Jo, líbí se mi to. - A co na to ona? Jo, když jí dávám na zadek, říká: "Ty mě fakt rád plácáš po zadku, viď?" A já: "Protože jsi zlobivá holka." Není překvapivé, že se té chyby s mikrofonem dopustil. Nepůsobí na mě jako někdo, kdo by dokázal říct, zda něco funguje či nefunguje. Ale i když zákonodárci dělají svou práci, vše se tím akorát zhorší.

Floridský zákonodárce se snaží protlačit zákon, který by opět povolil vrhání trpaslíků. Mluvil jsem s doktory, právníky a finančními řediteli, kteří jsou liliputi. Umějí se sami rozhodovat, ale tento stát to chce dělat za ně. Když opomeneme práva jednotlivce, asi se všichni shodneme, že cokoliv, co se stalo ve Vlkovi z Wall Street, by nemělo být legální. A občas se o zákonodárcích doslechnete, protože řekli něco bláznivého.

Jako Sally Kern z Oklahomy. Opravdu jsou ve vězení jen proto, že jsou černí? Nemůže to být proto, že nechtějí víc studovat? Ano, často nechtějí studovat ani běloši nebo Asiaté, ale častěji jsou to černoši. Pracovala jsem ve škole 20 let a viděla jsou spoustu barevných lidí, kteří nechtěli tvrdě studovat.

Chtěli to dostat zadarmo. Sally, pokud chceš být na veřejnosti tak rasistická, nemusíš používat výraz "barevní lidé". Afroameričané stejně neposlouchali každé slovo, které jsi řekla. -"Líní..." - "Hej!" - "Ve vězení..." - "Hej!" - "Barevní lidé." - "To je pěkné, tím se to vše vyvažuje." "Teď už je to v podstatě jasné." Ale ona není jediným člověkem v Oklahomě, který plácá kraviny.

Řekl jsem, že Islám je rakovina, která musí být z americké společnosti vyříznuta. Stojím si za tím. Stále si to myslím. Já to neodvolám a nezměním názor. O tom nepochybuju. Frázi "islám je rakovina" většinou neříkají lidé, kteří jsou otevřeni novým myšlenkám a argumentům. Jde o tohle.

Může se vůbec někdo divit, že jsou státní zákonodárci jsou chápáni jako klauni, když nás zásobují takovýmito záběry? Pořád odsud vylézají tyhle debilní zákony! Pojďte a... Musím zjistit, jak můžu za své voliče hlasovat! Mám toho plné zuby! Každý rok! To by stačilo!

Přijdu si, jako bych se snažil někoho vyvést z Egypta! Nech můj lid jít! Kdyby Mojžíš takto řekl: "Nech můj lid jít," jsem si jistý, že by faraon řekl: "No dobře, nechám je jít!" "Jen se, ku*va, uklidni!" Státní zákonodárci jsou k smíchu. Má to však jeden problém. Pohybují se v místech, kde vzniká většina zákonů.

Do teď schválil Kongres 185 zákonů. Státní zákonodárci schválili více než 24 000 zákonů. Začínám chápat, proč byl ten chlap vzteky bez sebe. Taky bych se zákonem praštil, kdybych věděl, že jich je 24 000. Je jich moc! Je jich moc! Těch zákonů je hrozně moc! Ano, některé zákony jsou bezvýznamné. Třeba zákon z Missouri.

který uznává skákacího panáka jako státní cvik. Státními cviky New Yorku jsou Kegelovy cviky. Ne všechny zákony jsou tak směšné. Některé mají vážné důsledky. Legislatury jsou někdy nazývány laboratořemi demokracie. Někdy jsou jejich experimenty správné. Třeba zákony o minimální mzdě v těchto státech. Nebo zrušení zákazu sňatků gayů v těchto. Ale někdy se zákony vydají trochu jinou cestou.

V letech 2011 až 2013 schválily jednotlivé státy více než 200 omezení potratů. Víc než v celém předchozím desetiletí. Ano, zákon z Mississippi je tak omezující, že může uzavřít i tu poslední potratovou kliniku, kterou ještě mají. Ženy z Mississippi si právě asi říkají: "Musím se přestěhovat do pokrokovějšího státu, třeba do Alabamy." Zákonodárci odvedou spoustu práce, ale nikdo je při tom nesleduje.

Od potratů po kontrolu zbraní až po ekologické zákony. Ale teď si přiznejte, že nejspíš netušíte, kdo jsou vaši zákonodárci. Všechny ty konspirační teorie o stínové vládě jsou pravdivé. Ale nejsou to miliardáři, kteří se scházejí v kamenném hradu v Curychu, jsou to vypasení byrokrati, kteří se scházejí v místnosti bez oken v Lansingu v Michiganu. Tento týden jsme se blíže podívali na naše legislatury. První překvapivou věcí je, že žádné dvě nejsou stejné.

Protože stejně jako každý stát má své obdivované místní pochoutky, jako třeba marylandský modrý krab nebo floridský poloviční kubánský sendvič, který rvete ze zobáku pelikána, každý stát má i svůj systém řízení. Velmi se liší třeba svou velikostí. V Nebrasce je 49 zákonodárců, v New Hampshire jich je 424. 424... Sparta odrazila Persii jen se 300 lidmi, ale New Hampshire jich potřebuje 424 k tomu, aby schválili známky s listy.

Některé legislatury fungují celý rok, jiné mají spousto volného času. V Utahu pracují za celý rok pouhých 45 dní. To není Kongres, to je letní tábor! Ale místo toho, abyste se cpali sušenkami a házeli klacky po vačicích, prosazujete zákony omezující práva žen na volbu a házíte klacky po vačicích. Ať už pracují nestále nebo jen někdy, jednu věc mají společnou.

Neuvěřitelně malý dohled. Pokud třeba dojde na střety zájmů, zákonodárci se mají sami zdržet hlasování o daném zákonu, který by jim mohl přinést finanční výhody. Vlastně po zákonodárcích chtějí, aby se sami ohlídali. Ale vzpomeňte si na tohohle chlapa. Nechte můj lid jít!

Dobře! Podívejme se, jak to funguje. Parlament na Havaji funguje jen v určitém období a jeho člen Joe Soukie měl druhou práci s příjmem 24 000 dolarů ročně jako poradce asociace obchodující s plasty. Když Havaj zvažovala zavedení poplatků za plastové tašky, měl se zachovat čestně a ohlásit střet zájmů. Koukněme se, jak to dopadlo.

- Jsem v potenciálním střetu zájmů. - O jaký střet jde? Jsem poradcem Americké chemické rady. Vyrábějí plasty a já jsem v současnosti jejich poradcem. Pomáhám řešit problém se styropěnou v Maui County. Děkuji. Žádný střet tu není. Cože? Co tím chcete říct? Je placen výrobci plastů.

Pokud tedy na Havaji střet zájmů neznamená střet zájmů i žádný střet zájmů zároveň. Stejně jako Aloha znamená "ahoj" i "na shledanou". To je jediné přijatelné vysvětlení. Abychom byli fér, většina státu má etické komise. Ale při průzkumu jejich efektivnosti dostalo 28 ze 41 známku 4 nebo 5. Pamatujte, že pokud selžete u etické zkoušky, je to dvojnásobný problém. Neexistuje žádná možnost, jak u ní opisovat.

Avšak i s nejasnými pravidly a mizerným dohledem se někteří zákonodárci dostávají do problémů. V Massachusetts byli tři mluvčí po sobě obžalováni nebo odsouzeni. A to nemluvím o zákonodárkyni, která přijala úplatek od agenta FBI v přestrojení a nacpala si ho do podprsenky. Cpaní si úplatků do podprsenky je smutné ze dvou důvodů. Zaprvé, jste zkorumpovaná. Zadruhé, peníze, které vás zkorumpují, se vám vejdou do podprsenky.

V Kalifornii byl mezitím senátor Leland Yee v březnu zatčen za obchod se zbraněmi a podvod. Nebyl shledán vinným. Ale to není zdaleka to nejzajímavější. Yee byl zatčen ve středu společně s podezřelým gangsterem z čínské čtvrti, Raymanem "Kreveťákem" Chowem. Dobře, dobře. Zaprvé, to je úžasné.

Zadruhé, proč použili tuhle fotku Raymana "Kreveťáka" Chowa, když existuje i tahle? Vypadá na ní jako padouch z filmů se Stevenem Seagalem. No tak, zprávy! Proč by Rayman "Kreveťák" Chow vypustil takovouto fotku, kdyby nechtěl, aby ji použili v případě, že ho zatknou za obchod se zbraněmi? Dělejte to správně. Někteří zákonodárci se do problémů dostávají tou nejpatetičtější cestou.

Podívejte se na Dominica Ruggeria z Rhode Islandu. Zničil si politickou kariéru, když v lékárně ukradl balíček kondomů. A to mu bylo 41 let a byl v úřadu. Roku 2012 čelil obvinění z řízení pod vlivem alkoholu. Když policista zpovídal státního senátora Dominica Ruggeria, objevil se na scéně jeho kolega Frank Ciccone. Ciccone jednomu z policistů řekl, cituji: "Myslíte si, že máte problémy s důchodem?

Počkejte, až bude tahle [nadávka] hotová. Tenhle chlap naposledy hlasoval proti vám a teď se to asi nezmění." Myslím, že tohle je pro Rhode Island zcela typické. Zákonodárce jménem Ruggerio zastaví policisté a jeho kolega jménem Ciccone jim vyhrožuje důchodem. Typičtější pro Rhode Island by to mohlo být už jen v případě, že by všichni zúčastnění byli škeble. Ale tohle si musíte zapamatovat.

Všichni tito lidé byli zvoleni do orgánů, ve kterých se schvaluje spousta zákonů. Mnoho lidí tyto orgány ignoruje, ale společnosti ne. Využívají výhody nabízené skupinou ALEC. Ano, ALEC zní jako jméno středoškolského hráče lakrosu, který právě sešrotoval otcův Saab. Kupodivu je to ještě horší. Po více než 30 let spojuje soukromá společnost osvobozená od daní zvaná Americká legislativní výměnná rada, ALEC, zákonodárce, konzervativní experty a korporátní zájmy.

Vytváří modelové zákony, které mají být schvalovány ve státech USA. Je to taková vlastní konzervativní líheň zákonů. Vytvořili modelovou legislativu pro nechvalně známý arizonský zákon o imigraci. A také zákony o soukromých věznicích, mikropůjčkách a výdělečných univerzitách. O tom všem jsme tu už mluvili. Vlastně asi začnu ALEC zmiňovat v titulcích naší show jako producenta vytvářejícího odpudivé věci, o kterých tu mluvíme.

Dobrá práce, Alecu. Uvidíme se na slavnostní párty ke konci řady, ty šmejde! Jde o to, že ALEC je všude. Přibližně každý čtvrtý zákonodárce je jejím členem. Není těžké přijít na to proč. ALEC jim dost zjednodušuje práci. Zde je jejich modelový zákon o elektřině. V jedné části se píše: "Nechť vejde v platnost, že stát [název] se vzdává mandátu na obnovitelnou energii."

Takže dokud umíte napsat název svého státu, můžete vytvářet zákony. Je fér říct, že většina lidí, které jsme dnes viděli, by to nejspíše zvládla. Někteří zákonodárci se nenamáhají po vlivu AECUu zahladit stopy. Sledujte, jak jeden zákonodárce z Minessoty konfrontoval svého kolegu. Zajímá mě, jestli má tenhle zákon nějakou spojitost s ALECem. Nejsem si jistý, proč se na něco takového ptáte.

Tohle je můj zákon. Není to zákon od ALECu. Ptám se proto, že jste nám předal náhled zákonu, ve kterém se nahoře píše Gottwalt a Smlouva o zdravotnictví. Uprostřed té stránky je logo. Podíval jsem se na stránky ALECu a našel jsem tam ten samý nápis ve stejném fontu, stejně velký a se stejným logem. Tohle je jeho přesná kopie.

Nerad zním jako agent Billyho Baldwina, ale nesmíte kopírovat vše, co dělá ALEC. Je to ubohé. Teď už je to jasné. Společně se špatnou funkčností a spolehlivostí nejsou státy laboratoří demokracie, jako spíš studentským spolkem. A nikoho to nezajímá. Možná je to proto, že je těžké být naštvaný na lidi, o kterých ani nevíme, jak se jmenují.

Pokud si právě říkáte, že v úterý těm volbám budete věnovat větší pozornost, je to skvělé. Bohužel pro mnoho z vás už je pozdě. Asi 25 % kandidátů nemá žádného protikandidáta. Jejich politická výhoda je dána jen tím, že existují. Mají jistou výhru. Když to teď víte, pojďme vyhlásit vítěze. I přes to, že se volební místnosti zavřou až za dva dny, většina lidí ani ještě nezačala volit a je zatím sečteno 0 % hlasů, můžeme vyhlásit vítěze.

Pamatujete si chlápka z Floridy, který chtěl házet trpaslíky? Jmenuje se Ritch Workman, nemá protikandidáta, takže vyhrál. Pamatujete si ženu z Oklahomy se zajímavou teorií o černoších ve vězení? Vítězka. Chlápek s islámskou rakovinou?

Vítěz! Opilý řidič a zloděj kondomů z Rhode Islandu se svým přítelem? Oba jsou vítězové! Tohle je jen začátek. Můžeme vyhlásit po celé Americe více než 1 000 výsledků. On je vítězem, ona je vítězem, všichni tihle lidé jsou vítězové. Všem vám gratuluji k tomu, že jste porazili samotný koncept ničeho. Všem gratuluji!

Jsme rádi, že budete mít několik dalších let děsivě velkou moc. Mějte na paměti, že je to všem jedno. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (104)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nevimjmeno2: Koukám, že sis přečetl leták Úsvitu přímé zmrdokracie a už šíříš moudra s předstíráním, že jsi pravičák (podle mě jsi spíše vidlák). Názor ti neberu, ale ohledně faktů jsi téměř ve všem mimo.

Rasa nemá s inteligencí nic společného, už jenom proto, že samotné lidské rasy jsou mnohem mladší než moderní člověk. Podprůměrný Číňan je stejně vypatlaný jako ty. Pokud na asiaty společenské normy tlačí - učit se, být nejlepší, být úspěšný, pak samozřejmě takoví Japončíci nebo druhá generace Vietnamců v ČR lepší bude (v učení se), ne ovšem díky přirozené "rasové" inteligenci, ale díky vlastním společenským normám, které na ně kladou vysoké nároky. Od afrických n***? chcípajících hlady zřejmě nebudeš očekávat vědecké objevy. Stejně tak nebudeš čekat vědecké objevy od amerických n***? z ghetta, kteří díky vlivu okolí ani nedodělali střední a radši šli prodávat crack na roh ulice. Od Neila Tysona bys je ale očekávat mohl, vyrostl totiž v prostředí a rodině, kdy jeho studování nic nebránilo.

Asijská rasa (šikmoočka) vznikla, když procházela přes oblast Sibiře. Díky extrémnímu chladu se jim ukládalo více tuku do oblastí očí, aby je chránil, a také se jim zploštil nos, aby lépe ohříval vdechovaný vzduch. Jestli mi prozradíš, co z toho přináší inteligenci, hned zítra jdu na plastickou operaci.

Islámské náboženství, v základu stejně odporné jako kterékoliv jiné, se pochopitelně nedá soudit dle pár novodobých ortodoxních fundamentalistů. Byly doby, kdy byla islámská kultura kilometry před křesťanskou. Zatímco zde se upalovalo za vše, co nebylo v Bibli, islám hojně podporoval vědu a byl mnohem více tolerantní k cizincům a cizorodým myšlenkám. Ty díky křesťanské propagandě, která začala od středověku, znáš jen islámské výboje a dobývání. Byly, stejně tak ale ty křesťanské (a mnohdy mnohem krvavější). Dnes české rodinky jezdí hojně do Egypta (muslimské země, které vládnou umírněnci, nikoliv islamisté) a ještě je tam nikdo nenaporcoval, naopak se chtějí vrátit a s těmi čmoudy, co je vozí na velbloudech, se znovu vyfotit. Dnešní islámští teroristé bojují převážně za vlastní zbohatnutí, za vlastní politickou moc, nebo proti západním mocnostem, které je z nějakého důvodu (a není jich málo) nasraly. Např. ISIL "normální" muslimové hromadně odsuzují. Fanatické jedince je třeba eliminovat, ať na Blízkém východě, tak v Paříži.

Muslimové se sem (do Evropy) nijak agresivně nenasrali, to jen mimochodem, ačkoliv ti Pitomio Okamura tvrdí něco jiného. Jsou produktem koloniální Evropy, kdy např. koloniální Francie, po zabrání Alžírska, označila všechny Alžířany za Francouze, aby mohla beztrestně vykrádat cizí zemi. To samé dělala v černé Africe. To se pak ale holt nedá divit, když ti noví "Francouzci" chtějí do svého nového hlavního města Paříže, že. Pokud nebudeš úplně vypatlaný a mrkneš, v jakých evropských zemích že to je nejvíce muslimů a černochů, zřejmě ti vyjde, že v bývalých koloniálních velmocích jako Belgie, Británie nebo Nizozemí. U nás by se za nehet vešli, zřejmě díky tomu, že jsme nikdy neokupovali muslimské země.

Doufám, že až příště budeš čekat další dva roky, než něco napíšeš, alespoň to nebudou hospodské žvásty, ale něco v rovině faktů.

374

Odpovědět

nazor je to dobry,jenom by mozna neskodilo podat ho trochu slusneji :D

67

Odpovědět

Islám je hodně rozvinutý to je pravda. Myslíš Saudské mrakodrapy postavené bělochy za peníze z ropy, nebo snad US tanky Egypské armády? "Zatímco v evropě se upalovalo...." tak v islámských zemích je to do teď. Dodělej tu tvojí humanitní školu ty můj šikulo a padej dělat pro romea.cz za 12000 měsíčně.

59

Odpovědět

+nevimjmeno2Vy si raději dodělejte kurz funkční gramotnosti, abyste byl s to pochopit psaný text.

43

Odpovědět

Několik let sem chodím bez účtu jenom, ale teď mi to nedá a musel jsem ten přiblblý účet založit.

Když žena, která pracovala s barevnými a z jejích zkušeností ví, že černoši jsou línější tak co je na tom sakra rasistického? Nevím proč nám hodně levicoví sluníčkáři jako John (jen pro zajímavost každému Oliverovo videu i tomuto jsem dal 10 hvězd) musí cpát do hlavy, že všichni jsme stejní. Ne, nejsme! Černoši jsou fyzicky vyspělejší a větší, ale méně jim to myslí, asiaté jsou méně fyzicky vyspělí a jsou malý, ale jsou chytřejší a my běloši jsme takový ten zlatý střed.

Už vůbec nechápu z jakého důvodu Johny vychvaluje a brání tu islámskou ideologii (není to náboženství) a pak tady někdo plácá, že je to v pohodě náboženství a jen ho musí ovládat normální lidé a ne fanatici. WTF? Zatímco všechny velké náboženství jako křesťanství, hinduismus, budhismus, judaismus se přizpůsobili dnešní době tak islám má ještě středověk a praktikuje jo. Zatímco všude je svět jakž takž v pohodě tak neexistuje jediná islámská země, která je v pohodě. Ve všech islámských zemích se i islamisti navzájem zabíjí, ekonomika, průmysl a vůbec všechno je tam skoro na dně, jsou to pravěká monstra, která díky trojských koním v severní americe a evropě chtějí dobýt celý svět! To je jako říct, že nacismus a komunismus jsou super ideologie jen je musí vést normální lidé a ne fanatici ;) Proč si myslíte, že islámské ženy chodí zahalené. Protože pro muslimy jsou něco méně než muži a oni se nebudou dívat na něco podřadného. Vůbec nechápu levicové holčičky z různých humanitních fakult co islám brání a chtějí ho tady všude. Doufám, že všechny odjedou do islámských zemích (hodně už odjelo) a muslimové je tam budou mučit znásilňovat 18 hodin denně do konce života ať dostanou to co chtějí a to co nám sem chtěli přinést! Naši předci Evropu před tim hnusem bránili přes 1000 let a jedna tupá generace levičáků nás chce pohřbít!!!! Chápe vůbec John, že v plno afrických a jihoasijských státech by ho hned zabili jen proto, že je běloch a není muslim? Asi mu ta britsko-americká demokracie přerostla přes hlavu a miliony na účtě taktéž. Ono se tam v bezpečí pěkně kecá. Jinak se vším jako vždy souhlasím a jako vždy videjko za 10 hvězd ale tyto 2 věci mě fakt vytočily.

5470

Odpovědět

Přesně jsi vystihl téma, které se vůbec, ale vůbec netýká videa.

Navíc způsobem, kdy se ti ze sebe povedlo udělat idiota, který měl minimálně za 4 z dějepisu a občanky, s matematikou to taky slavné nebylo a zeměpis byl nejspíše až v ročníku, do kterého jsi se nedostal.

Vyvracet ti ty kraviny nemá smysl, Velkovezíre.

4228

Odpovědět

+CamfourMůj komentář se videa týká. To tvůj ubrečený nic neříkající komentář ne.

1129

Odpovědět

Zajímalo by mě kde bereš tyhle informace... Kolik černochů, asiatů a muslimů znáš?

Pokusím se ti vyvrátit aspoň některé kraviny, jak napsal Camfour:
Islám je náboženství (každé náboženství má svojí ideologii).
Např.: Saudská arábie, Spojené arabské emiráty a Katar patří k nejsilnějším ekonomikám na světě. (Katar má jednu z nejvyšších HDP per capita).
Islámské ženy chodí zahalené, aby je muži, kteří nejsou z rodiny "neočumovaly".
Naši předci se nebránili, ale spíš útočili. Např.: Dobytí Jeruzaléma, kde vyvraždili téměř celé obyvatelstvo.

1816

Odpovědět

+Chrochtiktakže když byli turci před Vídní, tak Evropa taky útočila, jo? :-D

72

Odpovědět

+ChrochtikNitram von hive: Ano, když byli turci před Vídní, tak minimálně z 50% útočila Evropa. Podíváš-li se na mapu, zjistíš, že kontinentálně se rozléhá i v Evropě.
Hlavní město - dnes i tehdy - je Istambul. V které části je Istambul? Z poloviny v Evorpě. Útočili poloviční evropané :-P

14

Odpovědět

+ChrochtikJeruzalém je posvátné křesťansko-židovské území BTW: Podívej se, kde je teď :P A co takové obsazení Španělska? Pořád útočili evropané? A co týče Vídně napsat, že útočili evropané ukazuje jaký jsi dějin neznalý ultra-levičák.

31

Odpovědět

+ChrochtikKřesťansko-muslimsko-židovské, když už.
A s těmi evropany jste to zase nepochopil. U vídně pochopitelně bojovalo mnoho evropských poddaných tureckého sultána. Sice mi to přišlo jako dosti pochybný argument, ale vaše nadávání mne irituje mnohem více.

11

Odpovědět

Tak to je sila,kdyz nekdo napise ze islam vlastne neni nabozenstvi ale ideologie...tak to vysvetlete tem 1,5miliarde lidi co ho vyznavaji :D

111

Odpovědět

+emric21jaký je rozdíl mezi náboženstvím a ideologií?

23

Odpovědět

+emric21Náboženství, religie je moderní souhrnný pojem pro velmi rozmanité soustavy jednání, symbolů a představ, jimiž různá společenství vyjadřují reálný, životní, osobní vztah k transcendentní zkušenosti či transcendentním představám.

Ideologie je propracovaná soustava názorů, postojů, hodnot a idejí s apologetickou nebo ofenzivní funkcí založenou na formulování politických, světonázorových nebo podobných zájmů určité skupiny. V politické a společenské praxi se ideologie vládnoucí skupiny projevuje např. ve formě filosofie, práva či morálky, obecně se skrze svou subjektivitu snaží o formulaci celkového výkladu společnosti a člověka jako takového.

Definice jsou z wikipedie, ale jsou celkem dobré.

71

Odpovědět

Tobě ta pravačka taky letí nahoru, že? Ve volbách asi musíš mít na prvním místě Dělnickou stranu, protože normální člověk nemůže nikdy nic takového napsat. Co hůř, počet lajků je také zarážející.

45

Odpovědět

Oliver se ukázal. Bože.
Možná to chlápek přehnal když řekl přímo Islámská rakovina. Ale měl naprostou pravdu a je dobré vidět, že i v USA si toho někdo všiml. To jen u nás sou všichni podělaný z nich.
Ale co se divit Oliverovi, když je z Anglie, která si tam Islám pozvala a ustlala mu tam na růžích, za pár let toho bude litovat.
A USA by si měli dávat ještě větší bacha co tam k sobě pouští, když k nim proudí odpad z celýho světa. Se divím, že nezavřou hranice jak Švýcarsko.

2227

Odpovědět

Souhlas. PS ty jsi ten co je na webu South Parku? Pokud jo jak pokračuje překlad hry, když teď nejde web.

24

Odpovědět

+nevimjmeno2Ano jsem. Bude to sice spam :D ale všechno je zde:
http://www.zing.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=2607

11

Odpovědět

Děsím se dne, když bude takových jsi ty víc. Povede se jim protlačit nějákou podobnou opičku se čtverečkem pod nosem do zákonodárných orgánů a budeme tu za hlasitého jásotu a fanfár perzekuovat muslimy nebo je střílet v lese, či snad dokonce obnovíme starou továrnu v Terezíně...

Proč se tu v komentech musí vždycky ukázat nějáká anální blána co má rozlišovací schopnosti přejetého pudla?

1613

Odpovědět

+CamfourTy jsi dobrej šašek :DD Přestěhuj se do islámských zemí, když tě tak přitahují.

1110

Odpovědět

+CamfourMluví tu někdo o střílení nebo továrně? Ne. Ano jsem pro to aby ty radikály tam u nich všechny vystřílely, protože to co oni dělaj není normální. Ne sice sem to nepoznal na vlastní kůži, ale vy taky ne a určitě bych vám to přál zavést.

Ohledně muslimů u nás, tak nejsem pro nošení odpornejch šátků, nechci tu odporný mešity a nechci tu nic z jejich kultury. Co je na tom jako špatnýho, že si bráním svojí vlast a naše zvyky.
Víc takovej trotlů jako ty a z týhle republiky a celý Evropy nic nezbyde. GG

228

Odpovědět

+CamfourKolousek001:

Co presne ti islamsky svet dela? kolik z tech 1,5 miliardy muslimu ti ublizuje? Co ti dela indonesie, Malajsie, mauritanie, Saudska arabie, jemen, katar, Tunisko, Spojene arabske emiraty nebo z velke casti muslimske kosovo, albanie, kazachstan, uzbekistan...co ti ti lide tam delaji, ze bys je chtel zabijet? :) A proc kvuli nim z Evropy nic nezbyde? Posledni clovek, ktery Evropu skoro znicil mel spis podobne nazory jako ty. Jasne, to procento radikalnich volu resit, ale je smutne, ze se lidi nechaji oblbovat mediama a vubec nevidi, ze vetsina muslimskeho sveta je naprosto bezproblemova. Jedini, co delaji problemy jsou ti, kterym se 20 let bombarduji mesta. Kolik radikalu pochazi ze zemi, kde USA nepleni? Kolik teroristu je z Malajsie? A kolik z Indonesie?

Nechci omlouvat samotne ciny, ktere delaji, ale naprosto nevidis svet v souvislostech. Jsem presvedcen, ze celou dnesni situaci USA zamerne vyprovokovalo k dosazeni svych cilu. Ostatne o Irak a Afghanistan meli zajem uz na zacatku 90.let. Dnes je jen potreba politicky obhajit agresi, tak je treba vyvolavat nesnasenlivost proti islamu. Ono jeste pred 20ti lety byli nejvetsi teroristi Evropy ETA a IRA. A vubec. Krom sporneho 11.zari a Bostonu, kolik utoku v Evrope a USA muslimove udelali? Vetsina atentatu je u nich doma a to je prakticky partyzanska valka proti agresorovi. jinak v roce 2004 utok v madridu...ETA. Utok Sarinem v Tokiu 1995, sekta Óm šinrikjó. Výbuchy v Moskvě opet byl mimo islam. Vetsinou Cecensko, opet z duvodu konfliktu s nimy. Jen rikam, ze to mozna nebude tak zhave, jak ti media rikaj...

94

Odpovědět

+CamfourKoloušku,
odporné kostely, které někdy stojí od dob, kdy jejich návštěvníci vraždili a násilím nutili ke konverzi naše předky, jenž dávali přednost svým tradicím a ctili Peruna, Radegasta, Svantovita, Makošu a další slavné bohy, ty vám nevadí?

73

Odpovědět

Koloušek 001: Chápu tvůj názor o zachovávání vlastního způsobu života. Proto nemám rád takové diktátory jako jsi ty - i já mám rád způsob života jaký vedu. Narodil jsem se v čechách, stejně jako mí rodiče, prarodiče, praprarodiče, a další předci, proto jestli tě někdy potkám, musím se krotit. Proč? To je jednoduché. NIKDO NIKDY NEBUDE MOJÍ BABIČCE ZAKAZOVAT ŠÁTEK!
Mešity a zahalování obličeje jsou mi fuk, ale červené šátky s kytičkovými vzory jsou i součástí českých tradičních krojů, takže jestli to někdo bude zakazovat, poliji dotyčného pivem.

40

Odpovědět

Dobry den,
Me jmeno jiz napovida memu komentari, ano jedna se skutecne o debilni otazku :/ Omylem jsem si vypnul (opravdu nevim jak jsem to udelal...) titulky u nejakeho videa a samozrejme jsou titulky pryc u vsech videi ktere se pokousim spustit. Prosim tedy o nejakou napovedu jak je opet zapnout. Ne ze bych tem videim vubec nerozumel, ale nechodim na videacesky.cz abych se dival na videa bez titulku... Jeste jednou se omlouvam za debilni otazku a za psani bez diakritiky, preferuju anglickou klavesnici.

30

Odpovědět

v oknu videa v pravo nahore je ikonka CC (closed captions), ktera vypina a zapina titulky. klikni na ni a problem vyresen

20

Odpovědět

Fascinující argument... a že jsem tak smělý, vy už jste byl třeba v nějakém ghettu leváků? A pamatujete si např. barvu očí svých spolužáků, nebo spíš jen to, že byli "bílí"?

10

Odpovědět

V bitvě u Thermopyl bylo ještě 7000 vojáku z Thespie.

612

Odpovědět

Když už chceš být historicky přesný v kontextu, který ho vůbec nevyžaduje, alespoň nepodávej nesmyslné informace. Nejvíce vojáků bylo z Athén, které přišla Persie napadnout, zbytek se skládal z ostatních městských států, včetně Sparty.

100

Odpovědět

Hezky je setřel :D

191

Odpovědět

"Islám sám o sobě nebezpečný není, nebezpeční jsou lidé, kteří ho využívají jako záminku či ho špatně interpretují.
Přirovnal bych Islám ke zbrani – když někdo někoho zastřelí, je vinna ta zbraň nebo ten člověk, který z ní vystřelil?"

Na tohle bych řekl, že je to možná chyba výrobce zbraně, pokud do návodu k obsluze napsal
1. Dobíjet munici 5x denně
2. nemíchat s jinými typy zbraní
3. zastřelit každého kdo si nechce koupit tento typ zbraňe
4. pokud by s tím někdo měl problém, neříkejte tomu vražda ani nátlak, ale progresivní marketing v zájmu rozšíření jediné správné zbraně mezi obyvatelstvo

8713

Odpovědět

1. Standardní údržba. Trochu náročná, ale když je to třeba...
2. To je sice podivné, ale stejný zlozvyk mají všichni (nebo možná téměř všichni) výrobci.
3. To tam není.
4. To tam je možná explicitněji, než v jiných návodech, ale ani ty ostatní toho nejsou prosty, a nikde to není na prvních místech. Takže je hodně na uživateli, jak moc to bude dodržovat.

1021

Odpovědět

+komunard3 - http://www.koranoislamu.cz/tema/nenavist-k-nemuslimum/

hmmmmm

osobně bych si zbraň od takového výrobce asi nekoupil, přijde mi trošku jako psychopat. A je nepříjemná myšlenka že by dneska někdo ještě četl návody doslovně, myslel jsem že to už nikdo nedělá, že to se dělalo někdy dávno, kdy byly zbraně ještě nové...

122

Odpovědět

+komunardTsunAmi: většinou jsou jako "ti zlí" jmenování nevěřící, ne křesťané, židé, či další věřící jako zoroastroisté...

10

Odpovědět

+komunardNaopak kmenové náboženství jménem judaismus explicitně vyjmenovává jako nepřítele i představitelé ostatních náboženství.
Mají dovoleno obléhat města jinověrců, zabíjet je, znásilňovat a brát do otroctví.

60

Odpovědět

Kecy v kleci! Je to rakovina která nemá v moderní společnosti co dělat!
https://www.youtube.com/watch?v=j9sP9Jmnupw

1917

Odpovědět

+petr94Záporní klikači, otevřeli jste si to video?!

To oni nic, to je jenom jiná mentalita. Chytíme se za ruce a budeme spolu šťastně žít!

Každý se domáhá svých práv, v posledních letech homosexuálové. Teď se jako filcky šíří islám, který je proti homosexuálům. Co až se tyto svě práva střetnou? Velbloudí žokejové jim holt uřežou hlavy, že.

Buďme rádi za cikány!
Bude naší silnou podporou ve Velké evropské občanské válce.

165

Odpovědět

+petr94Kolikrát ještě se tu tahle chobotina objeví?
Řečník, konferenčníci i posluchači jsou evidentně netolerantní hovada. Ale mají právo mluvit jen za sebe, ne za další stamiliony lidí. Takže závěr zní: Účastníci konference jsou hovada, které přesvědčují sami sebe, že hovada jsou všichni (v tomto případě všichni muslimové), sami tomu věří, a přesvědčují o tom další netolerantní hovada, kteří berou předložená tvrzení jako fakta, a pak tím argumentují. Ale taková argumentace je úplně mimo, protože účastníci akce pořádané organizací, co na své akce zve především netolerantní hovada (sám to na začátku říká), nejsou proporční vzorek, naopak tam lze očekávat především netolerantní hovada.

83

Odpovědět

+petr94petr94 za kterou větev islámu daný řečník mluví? Předem děkuji za odpověď.

41

Odpovědět

+petr94Ano, obhajujte je. Opičky. Islám je od základu špatná věc, neberu Vám právo obhajovat lidi stavící ženy na úroveň psa, apod.. Je to jen čistě Vaše věc. Ale pokud sem tuto špínu chcete pouštět, nebudeme si rozumět...

25

Odpovědět

+petr94Petr94 podle wiki je v ČR věřících 20,6 % lidí. Co by jsi chtěl udělat s nima? http://cs.wikipedia.org/wiki/Ateismus_v_%C4%8Cesku

11

Odpovědět

já si nejsem jistý, ale "'Cause you just inherently trust a guy, who wanders around in public with a bird on his hand" podle mě znamená (volný překlad) "Chlápkovi s ptákem v ruce každý bezděčně věří." Navíc mi to i víc sedí do toho, co říká a jak to říká.

80

Odpovědět

12:16 You think you got pension problems now, wait ´til this is all done. - Nemělo by místo "Myslíte si, že máme problémy s důchodem?" být třeba "Myslíš si, že máš problémy s penzí? To počkej až bude konec." Nebo něco podobnýho, ale zbytek věty jsem nějak stejně nepobral.

00

Odpovědět

Jasně, jde o překlep. Mělo tam samozřejmě být "máte". Díky :)

30

Odpovědět

+MithrilCelkově mi to přišlo takový strojový, a přitom mu tam vyloženě vyhrožoval ne? Možná se pletu, koukal jsem na to trochu pod vlivem. :D

10

Odpovědět

+Mithril03:01 - tady taky narazi na to, ze ten clovek nevi, jestli je jeho pritelkyne vzrusena a ten preklad to moc nevystihuje. co treba "nazhaveny"? to by mohlo fungovat.

11:04 - "plead not guilty" je myslim spis to, ze tvrdi, ze je nevinen, nez ze by ho neshledali vinnym.

jinak supr preklad super videa, moc dekuji

00

Odpovědět


Odpovědět

Prvních pár minut to vypadalo, že to nebude mít pointu, ale ten závěr byl totální šrapnel.

403

Odpovědět

Měl jsem úplně stejný pocit :) Navíc, John měl své téma chytře načasováné na začátek listopadu. Remember, Remember, the 5th of November ...

70

Odpovědět

Super překlad, jen bych nahradil slovo legislatura slovy zákonodárný orgán ;)

legislation - legislativa (zákony, právní předpisy)
legislator - zákonodárce
legislature - zákonodárný orgán

71

Odpovědět

Občas si přeju, aby udělal díl o naší politické scéně.

411

Odpovědět

:( Jn, je škoda, že u nás něco takovýho neni...

230

Odpovědět

+BullOverSnad lidi jako je on inspirují i obyvatele jiných zemí...

270

Odpovědět

Chtěl bych být jeden z těch kandidátů bez protikandidáta. To by se mi lebedilo :-)

611

Další