Co se stane, když budete jíst lidské mozky?Life Noggin

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:98
Počet zobrazení:4 970

V tomto halloweenském dílu Life Noggin vám Blocko vysvětlí, co by se stalo s vaším tělem, kdybyste byli kanibalové.

Přepis titulků

Ahoj, vítejte u Life Noggin. Nevím jak vy, ale já se těším na všechny ty halloweenské sladkosti. Miluju košíčky s arašídovým máslem. Ale po té cukrové horečce bych si dal nějakou chuťovku. Když chodí na koledu tolik lidí, co by se stalo, kdybyste snědli třeba, já nevím, takové lidské mozky? Očividně s tím nesouhlasím, ale stejně to pojďme prozkoumat v duchu Halloweenu. Abychom zjistili, co se stane, když jíte lidi a jejich mozky, pojďme se podívat na kmen Fore z Papuy Nové Guiney.

Až do 60. let jedl kmen Fore své v rámci pohřebního rituálu. Přestali díky zvláštnímu zvratu osudu, když vědci zjistili, že pokud jí lidské mozky, mohou dostat nemoc známou jako kuru, která by hodovala na jejich mozcích. Kuru je přenosná spongiformní encefalopatická nemoc, kterou definují ohnuté a znetvořené proteiny nebo priony ve vašem mozku, které zhoršují neurologickou funkci.

Způsobují zkázu šedé hmoty mozkové, která pak vypadá jako zdeformovaná houba. Můžete říct, že to není k smíchu, ale vlastně je, protože její symptomy zahrnují náhodné výbuchy smíchu spolu s třesem a hroznými bolestmi hlavy v raných stádiích nemoci. Inkubační doba se pohybuje mezi pár až šedesáti lety. Ale jakmile to propukne, zbývá člověku už jen pár let života. Ale co když jíte jiné části lidského těla?

Podle nedávné studie má dospělý muž okolo 80 000 kalorií. To je docela dost proteinů a tuku. Rozumnější by bylo sníst jenom ruku nebo nějaký orgán. Co jsem to právě řekl? Každopádně, ruka má kolem 1 800 kalorií, zatímco průměrné lidské srdce kolem 720. Pokud vám nějaká fešanda o Halloweenu ukradne srdce, řekněte jí, že vám dluží pár Snickersek z jejích zásob. Však víte, aby to vynahradila.

I když nejsou zjištěny žádné nemoci spojené s jedením dalších částí lidského těla, není to moc dobrý výživný nápad kvůli nasycenému tuku, který byste do sebe dostali, kdyby byla vaše strava hlavně lidské maso. Americká kardiologická asociace doporučuje, aby 5 % vašich denních kalorií bylo z nasyceného tuku. Takže byste se měli držet dál od člověčiny. Nebo obecně tučných jídel. Doufám, že se vám to líbilo, řekněte zombíkům, že by se měli líp, kdyby jedli jiné věci než mozky.

Dejte nám vědět, o čem bychom měli mluvit příště, přijímáme nápady na další videa. Pokud jíte pouze lidské maso, rozhodně nedostanete tu výživu, kterou potřebujete. Jestli chcete zjistit, proč nemůžete jíst tu stejnou věc každý den, omrkněte tohle video. Pokud byste každý den jedli k snídani, obědu i večeři jenom steak, tak kromě toho, že se vám začnou vypařovat peníze z peněženky, vaše tělo by začalo pojídat svůj vlastní tuk a svaly, protože by nezískávalo glukózu z karbohydrátů.

Ujistěte se, že se vrátíte každé pondělí pro nové video. Jmenuji se Blocko a tohle je Life Noggin. Nezapomeňte pořád přemýšlet. Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Irituje mě ty přehozený příbory

22

Odpovědět

Už se těším na to další, snad bude dřív, než za měsíc :)

11

Odpovědět

sakra a já myslel že budu chytřejší :(

40

Odpovědět

A pak, že smích prodlužuje život...

90

Odpovědět

Stupidní ... nemáte jíst lidský mozky kvůli tomu, že pár desítek domorodců na Nové Guineji má kuru ...

78

Odpovědět

Ne, naopak. Pokud budeš jíst lidské mozky, tak máš velkou šanci, že nemocí Kuru onemocníš. To, že v dnešní době jí lidské mozky málo lidí, a tak není kromě pár domorodců koho zkoumat, je věc druhá.

32

Odpovědět

+jjkAbys dostal kuru, musíš sníst mozek někoho, kdo má kuru. Protože nikdo jinej kromě toho kmene kuru nemá, nemůžeš dostat kuru z mozků normálních lidí.

72

Odpovědět

+šlomoOK, beru zpět. ;-)

00

Odpovědět

+šlomoKuru není nemocí ve smyslu nákazy organismu jiným organismem, ale spíše poruchou organismu v důsledku přítomnosti a působení látky, kterou tělo neumí likvidovat (metabolizovat ani vyloučit). Takže Kuru nemůžeš chytit od jiného člověka.

00